ERIC FROELICH

(1960 – 1982)

Real Name: Udo Frohlich
aka: Eric Rommel

Titles Held:
Texas tag team 1961
Western States tag team 1971
America’s tag team (California) 1972
Canadian tag team 1977
WWC North American tag team 1980


2,270 Documented Matches as of September 11, 2014

Career Record Compiled by Vance Nevada * [email protected]


1960
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton (BC), Promoter Cliff Olson (WA):
04/18 Vancouver, BC drew Fred Barron
05/03 Vancouver, BC defeated Al Ward
05/05 Victoria, BC drew Ed Sullivan
05/24 Vancouver, BC defeated Bud Rattal
05/27 Victoria, BC defeated Bud Rattal
05/31 Vancouver, BC drew Fred Barron
06/08 Chilliwack, BC drew Bob Morse
06/14 Vancouver, BC w/. Clair Robinson, defeated Bud Rattal & Tarzan Potvin
06/28 Vancouver, BC lost to Clair Robinson
06/30 Victoria, BC vs. Fred Barron
07/25 Vancouver, BC drew Fred Barron
07/26 Victoria, BC drew Fred Barron
08/15 Vancouver, BC lost to The Viking
09/19 Vancouver, BC drew Fred Barron
09/20 Victoria, BC vs. Al Ward
09/26 Vancouver, BC lost to Clair Robinson
10/04 Victoria, BC lost to Ricky Romero
10/07 Chilliwack, BC vs. Tarzan Tourville
10/17 Vancouver, BC lost to Kit Fox
11/02 Tacoma, WA drew Fred Barron
11/07 Vancouver, BC lost to Danno McDonald
11/16 Tacoma, WA lost to Jay York
11/21 Vancouver, BC drew Al Ward
12/05 Vancouver, BC lost to The Viking
12/07 Tacoma, WA lost to Bob Morse
12/19 Vancouver, BC lost to Buddy Knox
12/21 Tacoma, WA drew Cal Roberts

1961
01/02 Vancouver, BC defeated Bud Rattal
01/09 Vancouver, BC w/. Timothy Geohagen, drew The Viking & The Alaskan
01/30 Vancouver, BC lost to The Viking
02/27 Vancouver, BC lost to Danno McDonald
03/03 Chilliwack, BC Participated in a 7-man Battle royal
03/13 Vancouver, BC lost to The Viking
03/17 Chilliwack, BC lost to Timothy Geohagen
03/20 Vancouver, BC drew Fred Barron
04/24 Vancouver, BC drew The Viking
04/29 Victoria, BC lost to The Yankee
05/01 Vancouver, BC drew The Viking
05/22 Vancouver, BC lost to Mitsu Arakawa
05/29 Vancouver, BC lost to Danno McDonald
06/07 Tacoma, WA drew The Viking
06/12 Vancouver, BC lost to The Viking
06/19 Vancouver, BC lost to The Viking
07/03 Vancouver, BC w/. Doug Lindsey, defeated The Viking & Tarzan Potvin
07/12 Tacoma, WA lost to Doug Lindsey
07/15 Victoria, BC vs. Clair Robinson
07/19 Tacoma, WA lost to Ox Anderson
07/22 Victoria, BC lost to Ox Anderson
07/24 Vancouver, BC lost to Ox Anderson
07/24 Vancouver, BC lost in a Battle royal
07/31 Vancouver, BC lost to Danno McDonald
08/07 Vancouver, BC lost to Danno McDonald
08/14 Vancouver, BC lost to The Viking
Promoter Dory Funk Sr.
Wrestling as Eric Rommel
08/21 Abilene, TX drew Ricky Romero
08/24 Amarillo, TX defeated Ed Sharpe
08/31 Amarillo, TX defeated Gypsy Biviano
09/07 Amarillo, TX defeated Danny McShain
09/14 Amarillo, TX lost to Tony Borne
09/28 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Mr. Clean, defeated Danny McShain, Leo Newman & Ed Sharpe
10/05 Amarillo, TX defeated Juan Garcia
10/09 Abilene, TX lost to Nick Roberts
10/12 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, defeated Danny McShain & Danny Savich
10/19 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, lost to Danny McShain & The Bat
10/26 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, lost to Danny Savich & The Bat
11/02 Amarillo, TX w/, Ricky Romero, defeated Tony Borne & The Bat
11/02 Amarillo, TX lost in a Battle royal
11/09 Amarillo, TX defeated Rocky Lee
11/16 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, lost to Stan Kowalski & Nick Roberts
*Lost the Texas tag team titles
Promoter Paul Boesch:
11/24 Houston, TX vs. Sputnik Monroe
12/01 Houston, TX vs. Tito Kopa
12/08 Houston, TX w/. Pepper Gomez, vs. Jim Dalton & Jack Dalton
12/11 Fort Worth, TX defeated Jim Dalton by DQ
12/14 Corpus Christi, TX vs. Duke Keomuka
12/26 Dallas, TX drew Duke Keomuka

1962
01/22 Waco, TX vs. Joe Christie
01/25 Corpus Christi, TX drew Jimmy Hines
01/25 Corpus Christi, TX w/. Dory Dixon, lost to Alberto Torres & Ramon Torres
01/30 Houston, TX w/. Dory Dixon defeated Jack Dalton & Jim Dalton
02/01 Corpus Christi, TX vs. Jimmy Hines
02/20 Dallas, TX lost to Jerry Kozak
03/02 Houston, TX lost to Alberto Torres
Promoter Dory Funk Sr.
03/08 Amarillo, TX lost to The Viking
03/08 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, defeated Ed Sharpe & The Viking
03/15 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, defeated Nelson Royal & The Viking by DQ
03/22 Amarillo, TX defeated Johnny Como
03/29 Amarillo, TX w/. Johnny Como & Dan Miller, defeated Nick Roberts, Mark Starr & Crybaby Cannon
04/05 Amarillo, TX lost to Dan Miller
04/12 Amarillo, TX defeated Ray Duran
04/12 Amarillo, TX lost in a 12-man battle royal
04/19 Amarillo, TX w/. Ricky Romero, defeated Ed Sharpe & The Viking
04/26 Amarillo, TX w/. Nick Roberts, defeated Crybaby Cannon & The Viking
05/03 Amarillo, TX defeated Mark Starr
05/10 Amarillo, TX drew Dan Plechas
05/17 Amarillo, TX lost to Miguel Castro
05/24 Amarillo, TX w/. Nick Roberts, defeated Nelson Royal & The Viking
05/31 Amarillo, TX lost to Nelson Royal
05/31 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Dan Miller, defeated Nelson Royal, Sputnik Monroe & The Viking
06/07 Amarillo, TX vs. The Viking
06/14 Amarillo, TX w/. Vic Christy, lost to Miguel Castro & The Viking
Promoters Cliff Parker & Rod Fenton (BC), Promoter Cliff Olson (WA):
Wrestling as Eric Froelich
10/05 New Westminster, BC defeated Pepe Gonzales
10/06 Victoria, BC defeated Pepe Gonzales
10/08 Tacoma, WA defeated Bill Wright by DQ
10/08 Tacoma, WA lost in a Battle royal
10/09 Vancouver, BC defeated Pepe Gonzales
10/12 New Westminster, BC defeated Kangaroo Kennedy
10/13 Victoria, BC defeated Kangaroo Kennedy
10/15 Tacoma, WA drew Roy McClarty
10/16 Vancouver, BC defeated Bill Wright
10/20 Victoria, BC drew Bill Wright
10/22 Tacoma, WA drew Roy McClarty
10/23 Vancouver, BC lost to Roy McClarty
10/26 New Westminster, BC defeated Tarzan Potvin
10/27 Victoria, BC defeated Pepe Gonzales
10/29 Vancouver, BC lost to Mike Valenti
10/30 Tacoma, WA lost to Mike Valenti
11/02 New Westminster, BC drew Bearcat Wright
11/03 Victoria, BC defeated Paul DeGalles
11/03 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
11/05 Vancouver, BC lost to Sandor Kovacs
11/06 Tacoma, WA drew Paul DeGalles
11/08 Chilliwack, BC Participated in a Battle royal
11/09 New Westminster, BC Advertised to appear
11/12 Vancouver, BC w/. George Gordienko, lost to Gene Kiniski & Clyde Steeves
11/13 Tacoma, WA drew Clyde Steeves
11/16 New Westminster, BC vs. Tarzan Potvin
11/17 Victoria, BC defeated Paul DeGalles
11/19 Vancouver, BC defeated Paul DeGalles
11/20 Tacoma, WA lost to Gene Kiniski
11/23 New Westminster, BC lost to Dan Miller
11/26 Vancouver, BC lost to Mr. X
11/27 Tacoma, WA lost to Mr. X
12/01 Victoria, BC drew George Gordienko
12/03 Vancouver, BC drew Seymour Koenig
12/04 Tacoma, WA defeated Bill Wright
12/07 New Westminster, BC lost to Mr. X
12/08 Victoria, BC lost to Kenji Shibuya
12/10 Vancouver, BC w/. Seymour Koenig, defeated The Viking & Bill Wright
12/11 Tacoma, WA lost to Clyde Steeves
12/14 New Westminster, BC defeated Bill Wright
12/17 Vancouver, BC defeated The Viking
12/18 Tacoma, WA lost to Kenji Shibuya
12/18 Tacoma, WA lost in a 13-man Battle royal
12/20 Chilliwack, BC defeated Bill Wright
12/26 Vancouver, BC w/. Seymour Koenig, defeated Clyde Steeves & Mike Valenti
12/28 New Westminster, BC defeated Mike Valenti

1963
01/01 Vancouver, BC drew Mike Valenti
01/04 New Westminster, BC drew Roy McClarty
01/05 Victoria, BC vs. Mike Valenti
01/07 Vancouver, BC w/. Seymour Koenig, defeated Mike Valenti & Waldo Wright
01/08 Tacoma, WA drew Seymour Koenig
01/11 New Westminster, BC drew Seymour Koenig
01/12 Victoria, BC lost to Mr. X
01/12 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
01/14 Vancouver, BC drew Roy McClarty
01/15 Tacoma, WA lost to Mike Valenti
01/19 Victoria, BC drew Seymour Koenig
01/21 Vancouver, BC lost to Mr. X
01/21 Vancouver, BC lost in a Battle royal
01/22 Tacoma, WA lost to Mr. X
01/22 Tacoma, WA lost in a Battle royal
01/26 Victoria, BC defeated Jack Terry
01/28 Vancouver, BC defeated Firpo Zbyzsko
01/30 Tacoma, WA defeated Firpo Zbyzsko
02/01 New Westminster, BC defeated Firpo Zbyzsko
02/04 Vancouver, BC w/. Seymour Koenig, lost to Kenji Shibuya & Jack Terry
02/08 New Westminster, BC lost to Kenji Shibuya
02/08 New Westminster, BC lost in a Battle royal
02/11 Vancouver, BC defeated Jack Terry
02/15 New Westminster, BC defeated Bill Wright
02/16 Victoria, BC defeated Firpo Zbyzsko
02/18 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
02/22 New Westminster, BC lost to Mitsu Arakawa
02/23 Victoria, BC lost to Mitsu Arakawa
02/23 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
02/25 Vancouver, BC lost to Waldo Wright
02/28 Chilliwack, BC lost to Mitsu Arakawa
03/01 New Westminster, BC defeated Jack Terry
03/02 Victoria, BC defeated George Kosti
03/04 Vancouver, BC lost to Mitsu Arakawa
03/08 New Westminster, BC drew Sandor Kovacs
03/09 Victoria, BC lost to Mr. X
03/11 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
03/15 New Westminster, BC drew George Kosti
03/16 Victoria, BC vs. Sandor Kovacs
03/18 Vancouver, BC lost to Cowboy Carlson
03/23 Victoria, BC drew George Kosti
03/25 Vancouver, BC defeated George Kosti
03/29 New Westminster, BC lost to Mitsu Arakawa
04/01 Vancouver, BC lost to Fritz Von Goering
04/05 New Westminster, BC lost to Mitsu Arakawa
04/05 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
04/11 Chilliwack, BC Participated in an 8-man Battle royal
04/13 Victoria, BC defeated George Kosti
04/15 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
04/19 New Westminster, BC lost to Sandor Kovacs
04/20 Victoria, BC lost to Fritz Von Goering
04/20 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
04/22 Vancouver, BC defeated Seymour Koenig
Promoter Stu Hart:
04/26 Calgary, AB defeated Gene Anderson
05/01 Saskatoon, SK defeated Gene Anderson
05/01 Saskatoon, SK lost in a 13-man Battle royal
05/02 Regina, SK w/. Karl Von Schober, lost to Gene Anderson & The Viking
05/03 Calgary, AB w/. Karl Von Schober, drew Dave Ruhl & The Viking
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton:
05/04 Vancouver, BC lost to Great Mephisto
Promoter Stu Hart:
05/07 Edmonton, AB w/. Karl Von Schober, defeated Jerry Graham & Luke Graham
05/08 Saskatoon, SK w/. Karl Von Schober, defeated Jerry Graham & Luke Graham
05/09 Regina, SK w/. Karl Von Schober, lost to Masked Destroyer & Jim Wright
05/10 Calgary, AB defeated Sonny Pascua
05/14 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez, defeated Jim Wright & The Viking
05/15 Saskatoon, SK w/. Luis Hernandez, lost to Jim Wright & The Viking by DQ
05/16 Regina, SK w/. Luis Hernandez, lost to Jim Wright & The Viking
05/17 Calgary, AB w/. Luis Hernandez, lost to Jim Wright & The Viking
05/21 Edmonton, AB defeated The Viking
05/22 Saskatoon, SK defeated Gene Anderson
05/23 Regina, SK lost to Jim Wright
05/24 Calgary, AB defeated The Viking
05/25 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez, vs. Jim Wright & The Viking
05/28 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez, vs. Dave Ruhl & The Viking
05/29 Saskatoon, SK defeated Angelo Salvadore
05/31 Calgary, AB w/. Luis Hernandez, defeated Dave Ruhl & The Viking
06/04 Edmonton, AB defeated The Viking
06/06 Regina, SK defeated Gene Anderson
06/07 Calgary, AB w/. Luis Hernandez, defeated Dave Ruhl & The Viking
06/11 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez, drew Dave Ruhl & Karl Von Schober
06/12 Saskatoon, SK w/. Luis Hernandez, lost to Dave Ruhl & Jim Wright
06/13 Regina, SK w/. Hercules Romero, defeated Jim Wright & Masked Destroyer
06/14 Calgary, AB w/. Luis Hernandez, vs. Dave Ruhl & Jim Wright
06/18 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez & Hercules Romero, lost to Dave Ruhl, Jim Wright
& Masked Destroyer
06/19 Saskatoon, SK w/. Luis Hernandez, drew Dave Ruhl & Jim Wright
06/20 Regina, SK w/. Luis Hernandez, lost to Dave Ruhl & Jim Wright
06/21 Calgary, AB w/. Luis Hernandez, lost to Dave Ruhl & Jim Wright
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton:
06/24 Vancouver, BC defeated Jack Lanza
Promoter Stu Hart:
06/25 Edmonton, AB w/. Luis Hernandez, defeated Dave Ruhl & Jim Wright
06/26 Saskatoon, SK w/. Luis Hernandez & Hercules Romero, defeated Dave Ruhl, Jim Wright
& Masked Destroyer
England:
10/24 London, England vs. Hans Streiger
11/01 Bermondsey, England vs. Joe Cornelius
Promoter Frank Tunney:
12/17 Hamilton, ON vs. The Destroyer

1964
01/08 London, ON vs. Great Mephisto
01/09 Toronto, ON vs. Fred Atkins
02/14 Buffalo, NY defeated Great Mephisto
02/18 Ottawa, ON vs. Tony Angelo
02/21 Buffalo, NY defeated Firpo Zbyzsko
02/27 Toronto, ON lost to The Beast
02/28 Buffalo, NY defeated Mario Frateroli
03/13 Buffalo, NY defeated Bull Johnston
03/19 Toronto, ON vs. Bob Stanlee
04/08 Hamilton, ON w/. Johnny Valentine vs. Chris Tolos & John Tolos
05/02 Detroit, MI defeated Felix Godo
05/05 Hamilton, ON vs. Bob Leipler
05/06 Toronto, ON w/. Jim Hady, defeated Bob Stanlee & Tarzan Tyler
05/08 Flint, MI lost to Johnny Valentine
05/12 Hamilton, ON vs. Professor Hiro
05/15 Buffalo, NY defeated Bull Johnston
05/21 Toronto, ON drew Don Jardine
05/23 Detroit, MI lost to Johnny Valentine
05/26 Hamilton, ON vs. Ike Eakins
06/01 Cambridge, ON vs. Tarzan Tyler
06/09 Kitchener, ON drew Don Jardine
06/13 Detroit, MI lost to Bulldog Brower
06/14 Cambridge, ON vs. Don Jardine
06/17 London, ON vs. Mike Valentino
06/18 Toronto, ON lost to The Beast
06/20 Hamilton, ON defeated Bill Boyington
06/23 Oshawa, ON vs. Hans Schmidt
06/28 Cambridge, ON vs. Bob Stanlee
07/07 Hamilton, ON vs. Great Mephisto
07/16 Brantford, ON vs. Joe Christie
07/23 Toronto, ON lost to Ike Eakins
07/27 Cambridge, ON vs. Sweet Daddy Siki
07/28 Ottawa, ON defeated Duke Noble
08/29 Detroit, MI drew Czaya Nandor
09/05 Toronto, ON defeated Vern Biggar
09/08 Oshawa, ON vs. The Beast
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton (BC); Stu Hart (AB); Alex Turk (MB):
09/28 Vancouver, BC defeated Joe Tomasso
10/02 New Westminster, BC defeated Joe Tomasso
10/03 Victoria, BC defeated Joe Tomasso
10/05 Vancouver, BC defeated Paul Diamond
10/06 Winnipeg, MB defeated Paul Diamond
10/08 Chilliwack, BC lost to Al Costello
10/08 Chilliwack, BC lost in a Battle royal
10/09 New Westminster, BC defeated Bud Rattal
10/10 Victoria, BC lost to Roy McClarty
10/12 Vancouver, BC drew The Viking
10/16 New Westminster, BC drew Joe Tomasso
10/16 New Westminster, BC w/. Roy McClarty & Don Leo Jonathan, defeated Joe Tomasso, Al Costello & Roy Heffernan
10/19 Vancouver, BC lost to Ivan Kalmikoff
10/22 Chilliwack, BC lost to Roy Heffernan
10/23 Calgary, AB defeated Sandor Kovacs
10/24 Winnipeg, MB defeated Sandor Kovacs
10/26 Vancouver, BC defeated Bud Rattal
10/29 Edmonton, AB lost to Igor Kalmikoff
10/30 Calgary, AB drew Roy Heffernan
11/02 Vancouver, BC w/. Steve Rickard, lost to Al Costello & Roy Heffernan
11/05 Edmonton, AB Participated in a Battle royal
11/06 Calgary, AB lost to Stan Stasiak
11/09 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
11/12 Edmonton, AB defeated Bob Morse
11/13 Calgary, AB drew Ricky Waldo
11/14 New Westminster, BC drew Al Costello
11/16 Vancouver, BC drew Ivan Kalmikoff
11/20 Calgary, AB defeated Ivan Kalmikoff
11/23 Vancouver, BC drew Roy McClarty
11/24 Victoria, BC drew Juan Sebastian
11/26 Edmonton, AB lost to Stan Stasiak
11/27 Calgary, AB w/. Roy McClarty, lost to Al Costello & Roy Heffernan
11/28 New Westminster, BC lost to Stan Stasiak
11/30 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
12/02 Victoria, BC drew Roy Heffernan
12/02 Victoria, BC lost in a Battle royal
12/03 Edmonton, AB lost to Klondike Bill
12/04 Calgary, AB lost to Klondike Bill
12/05 Chilliwack, BC drew Roy Heffernan
12/07 Vancouver, BC drew Ivan Kalmikoff
12/10 Edmonton, AB defeated Juan Sebastian by DQ
12/11 Calgary, AB defeated Igor Kalmikoff by DQ
12/14 Vancouver, BC defeated Juan Sebastian
12/15 Victoria, BC lost to Stan Stasiak
12/19 Chilliwack, BC defeated Bob Morse
12/21 Vancouver, BC defeated The Viking
12/28 Vancouver, BC defeated Juan Sebastian

1965
01/01 Calgary, AB drew Sandor Kovacs
01/04 Vancouver, BC defeated The Viking
01/07 Edmonton, AB defeated Sandor Kovacs
01/08 Calgary, AB defeated Ricky Waldo
01/09 Winnipeg, MB defeated Sandor Kovacs
01/11 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
01/14 Edmonton, AB w/. Karl Gotch, lost to Al Costello & Roy Heffernan
01/15 Calgary, AB drew Al Costello
01/16 New Westminster, BC lost to Klondike Bill
01/18 Vancouver, BC w/. Roy McClarty, lost to Al Costello & Roy Heffernan
01/22 Calgary, AB drew Roy McClarty
01/23 New Westminster, BC w/. Jim Hady, vs. Al Costello & Roy Heffernan
01/25 Vancouver, BC lost to Al Costello
01/28 Edmonton, AB lost to Al Costello
01/29 Calgary, AB lost to Jim Hady
02/01 Vancouver, BC lost to Jim Hady
02/04 Edmonton, AB drew Nikita Kalmikoff
02/08 Vancouver, BC lost to Nikita Kalmikoff
02/11 Edmonton, AB lost to Roy Heffernan
02/11 Edmonton, AB lost in a Battle royal
02/12 Calgary, AB lost to Nikita Kalmikoff
02/15 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
02/19 New Westminster, BC vs. Nikita Kalmikoff
02/22 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
03/01 Vancouver, BC drew Nikita Kalmikoff
03/04 Edmonton, AB defeated Ricky Waldo
03/05 Calgary, AB defeated Sandor Kovacs
03/08 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
03/11 Edmonton, AB drew Sandor Kovacs
03/12 Saskatoon, SK lost to Red Bastien
03/13 Regina, SK vs. Stan Stasiak
03/15 Vancouver, BC defeated Bud Rattal
03/16 Victoria, BC drew Sandor Kovacs
03/19 New Westminster, BC w/. Karl Gotch, lost to Al Costello & Roy Heffernan
03/22 Vancouver, BC drew Nikita Kalmikoff
03/26 New Westminster, BC lost to Roy Heffernan
03/26 New Westminster, BC lost in a 9-man Battle royal
03/29 Vancouver, BC lost to Nikita Kalmikoff
04/05 Vancouver, BC lost to Roy Heffernan
04/05 Vancouver, BC lost in a Battle royal
04/09 New Westminster, BC defeated Bud Rattal
04/12 Vancouver, BC drew Bud Rattal
04/13 Chilliwack, BC vs. Johnny Kostas
04/19 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
04/23 New Westminster, BC vs. Nikita Kalmikoff
04/26 Vancouver, BC defeated Steve Cox
04/29 Victoria, BC lost to Roy Heffernan
04/29 Victoria, BC lost in a Battle royal
04/30 New Westminster, BC drew Fred Barron
05/03 Vancouver, BC drew Red Bastien
05/10 Vancouver, BC lost to Art Nelson
05/11 Chilliwack, BC lost to Art Nelson
05/13 Victoria, BC lost to Art Nelson
05/14 New Westminster, BC lost to Art Nelson
05/17 Vancouver, BC defeated Nikita Kalmikoff
05/21 New Westminster, BC lost to Klondike Bill
05/29 Winnipeg, MB lost to Art Nelson
06/03 Victoria, BC lost to Tony Parisi
06/03 Victoria, BC lost in a Battle royal
06/07 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
06/08 Chilliwack, BC lost to Al Costello
06/08 Chilliwack, BC lost in a 9-man Battle royal
06/11 New Westminster, BC drew Nikita Kalmikoff
06/12 Victoria, BC defeated Nikita Kalmikoff
06/14 Vancouver, BC lost to Nikita Kalmikoff
06/18 New Westminster, BC drew Paul Jones
06/19 Victoria, BC lost to Tony Parisi
06/21 Vancouver, BC drew Al Costello
06/22 Chilliwack, BC lost to Tony Parisi
06/25 New Westminster, BC lost to Jim Hady
06/28 Vancouver, BC lost to Ivan Kameroff
07/02 New Westminster, BC lost to Tony Parisi
07/05 Vancouver, BC lost to Tony Parisi
07/09 New Westminster, BC vs. Paul Jones

1966
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton (BC); Cliff Olson (WA); Don Owen (OR); Alex Turk (MB):
01/24 Vancouver, BC defeated Bad Boy Shields
01/25 Chilliwack, BC defeated Pancho Lopez
01/28 New Westminster, BC vs. Pancho Lopez
01/29 Coquitlam, BC vs. Pancho Lopez
01/31 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
02/01 Victoria, BC defeated Bad Boy Shields
02/04 New Westminster, BC lost to Black Terror
02/07 Vancouver, BC w/. Rick Hunter, lost to Bill Dromo & Okiyama
02/08 Chilliwack, BC defeated Bad Boy Shields
02/10 Tacoma, WA defeated Bad Boy Shields
02/11 New Westminster, BC w/. Ricky Hunter, defeated Bill Dromo & Bad Boy Shields
02/14 Vancouver, BC lost to John Tolos
02/17 Tacoma, WA lost to Black Terror
02/18 New Westminster, BC defeated Pancho Lopez
02/19 Winnipeg, MB lost to Bill Dromo
02/21 Vancouver, BC lost to Okiyama
02/21 Tacoma, WA lost to Bobby Graham – – TV Taping
02/24 Tacoma, WA w/. Ricky Hunter, lost to John Tolos & Okiyama
02/25 New Westminster, BC defeated Bad Boy Shields
02/28 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
03/01 Victoria, BC vs. Pancho Lopez
03/04 New Westminster, BC defeated Cobra Singh
03/06 Tacoma, WA lost to John Tolos
03/07 Vancouver, BC lost to Okiyama
03/11 New Westminster, BC vs. Pancho Lopez
03/14 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
03/15 Victoria, BC vs. Ike Hansen
03/17 Tacoma, WA drew Roy McClarty
03/18 New Westminster, BC drew Bill Dromo
03/18 New Westminster, BC lost in a 9-man Battle royal
03/19 Coquitlam, BC vs. Pancho Lopez
03/21 Vancouver, BC drew Roy McClarty
03/22 Chilliwack, BC drew Roy McClarty
03/25 New Westminster, BC defeated Cobra Singh
03/26 Winnipeg, MB vs. John Tolos
03/26 Winnipeg, MB Participated in a 10-man Battle royal
03/28 Tacoma, Wa defeated Pancho Lopez – – TV Taping
03/28 Vancouver, BC drew Tim Geohagen
03/29 Victoria, BC vs. Roy McClarty
04/01 New Westminster, BC defeated Ike Hansen
04/04 Vancouver, BC lost to Tony Borne
04/05 Chilliwack, BC defeated Pancho Lopez
04/08 Portland, OR defeated Bud Cody
04/11 Vancouver, BC drew Tim Geohagen
04/15 New Westminster, BC defeated Cobra Singh
04/16 Winnipeg, MB drew Roy McClarty
04/18 Vancouver, BC w/. Don Leo Johnathan, lost to John Tolos & Tony Borne
04/19 Chilliwack, BC vs. Tim Geohagen
04/22 Portland, OR defeated Pepe Lopez
04/23 Prince George, BC drew Roy McClarty
04/25 Vancouver, BC lost to Pat Barrett
04/26 Victoria, BC Participated in an 8-man Battle royal
04/29 New Westminster, BC drew Tim Geohagen
05/02 Vancouver, BC lost to Tony Borne
05/03 Chilliwack, BC drew Pat Barrett
05/07 Winnipeg, MB w/. Don Leo Jonathan, defeated Mighty Ursus & Pancho Lopez
05/09 Vancouver, BC drew Roy McClarty
05/12 Tacoma, WA lost to Dutch Savage
05/13 New Westminster, BC defeated Pancho Lopez
05/14 Prince George, BC drew Tim Geohagen
05/16 Vancouver, BC lost to Mighty Ursus
05/17 Chilliwack, BC drew Roy McClarty
05/20 New Westminster, BC drew Roy McClarty
05/20 New Westminster, BC lost in a Battle royal
05/23 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
05/24 Victoria, BC vs. Pancho Lopez
05/26 Tacoma, WA drew Sandor Kovacs
05/28 Winnipeg, MB lost to Don Leo Jonathan
05/30 Vancouver, BC defeated Tony Orford
05/31 Chilliwack, BC lost to Dutch Savage
06/02 Tacoma, WA defeated Pancho Lopez
06/03 New Westminster, BC w/. Roy McClarty, defeated Mighty Ursus & Pancho Lopez
06/06 Vancouver, BC defeated Red McNulty (aka Ivan Koloff)
06/07 Victoria, BC Participated in a 10-man Battle royal
06/10 New Westminster, BC lost to Mighty Ursus
06/10 New Westminster, BC Participated in a 10-man Battle royal
06/11 Prince George, BC drew Mighty Ursus
06/11 Prince George, BC lost in a Battle royal
06/13 Vancouver, BC drew Mighty Ursus
06/17 New Westminster, BC defeated Tony Orford
06/18 Winnipeg, MB lost to Tony Borne
06/18 Winnipeg, MB lost in a 10-man Battle royal
06/20 Vancouver, BC defeated Red McNulty
06/21 Victoria, BC drew Mighty Ursus
06/23 Tacoma, WA defeated Mighty Ursus
06/24 New Westminster, BC vs. Mighty Ursus
06/27 Vancouver, BC defeated Mighty Ursus
06/28 Chilliwack, BC vs. Mighty Ursus
06/30 Tacoma, WA defeated Frank Marconi
07/01 New Westminster, BC lost to Dutch Savage
07/04 Vancouver, BC defeated Frank Marconi by DQ
07/07 Tacoma, WA defeated Frank Marconi
07/11 Vancouver, BC defeated Mr. Fuji by DQ
07/12 Chilliwack, BC w/. Pat Barrett, lost to Dutch Savage & Tony Borne
07/14 Portland, OR defeated Mr. Fuji by DQ
07/14 Tacoma, WA lost to Frank Marconi
07/16 Winnipeg, MB lost to Dutch Savage
07/18 Vancouver, BC defeated Frank Marconi
07/19 Victoria, BC drew Paul DeGalles
07/22 New Westminster, BC lost to Paul DeGalles
07/25 Vancouver, BC defeated Roy McClarty
07/26 Chilliwack, BC defeated Frank Marconi
07/28 Tacoma, WA w/. Roy McClarty, defeated Paul DeGalles & Frank Marconi
07/29 New Westminster, BC w/. Paul Jones, defeated Mighty Ursus & Paul DeGalles
08/01 Vancouver, BC defeated Mighty Ursus
08/02 Victoria, BC defeated Red McNulty
08/04 Tacoma, WA defeated Frank Marconi
08/05 New Westminster, BC w/. Paul Jones, defeated Dutch Savage & Paul DeGalles
08/08 Vancouver, BC drew Paul DeGalles
08/09 Chilliwack, BC lost to Dutch Savage
08/12 New Westminster, BC drew Paul DeGalles
08/13 Nanaimo, BC defeated Frank Marconi
08/15 Vancouver, BC w/. Paul Jones, defeated Mighty Ursus & Dick Chaney
08/16 Victoria, BC drew Woody Farmer
08/18 Tacoma, WA drew Paul DeGalles
08/19 New Westminster, BC defeated Mighty Ursus
08/19 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
08/22 New Westminster, BC defeated Dick Chaney
08/23 Chilliwack, BC w/. Paul Jones, defeated Mighty Ursus & Dick Chaney
08/29 New Westminster, BC drew Roy McClarty
08/30 Seattle, WA drew Mr. Fuji
09/02 Portland, OR drew Tony Borne
09/02 Portland, OR Won a Battle royal
09/05 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
09/05 Vancouver, BC lost in a Battle royal
09/09 Portland, OR defeated Paul DeGalles
09/12 Vancouver, BC drew Duke Miller
09/13 Victoria, BC lost to Don Jardine
09/16 New Westminster, BC w/. Paul Jones, defeated Paul DeGalles & Alexander the Great
09/17 Seattle, WA vs. Kenji Shibuya [Attendance: 16,500]
09/19 Vancouver, BC lost to Don Jardine
09/22 Tacoma, WA lost to John Tolos
09/25 Portland, OR defeated Haru Sasaki
09/26 Vancouver, BC lost to Ray Stevens
09/27 Seattle, WA defeated Roy McClarty
09/30 Portland, OR drew Tony Borne
10/01 Nanaimo, BC lost to Don Jardine
10/03 Vancouver, BC defeated Duke Miller
10/04 Seattle, WA w/. Rene Goulet, lost to John Tolos & Tony Borne
10/05 Burnaby, BC w/. Sandor Kovacs, lost to Don Jardine & Dutch Savage
10/06 Salem, OR defeated Al Lopez
10/07 Portland, OR defeated Haru Sasaki
10/10 Vancouver, BC defeated Red McNulty
10/11 Victoria, BC drew Alexander the Great
10/14 New Westminster, BC lost in a 14-man Battle royal
10/17 Vancouver, BC defeated Paul DeGalles
10/18 Seattle, WA w/. Jerry Miller, lost to Don Jardine – Handicap match
10/22 Seattle, WA Participated in a Battle royal
10/24 Vancouver, BC lost to Don Jardine
10/25 Victoria, BC vs. Red McNulty
10/28 Portland, OR w/. Shag Thomas, defeated Tony Borne & Mr. Fuji
10/31 Vancouver, BC drew Roy McClarty
11/04 Portland, OR w/. Shag Thomas, lost to Tony Borne & Mr. Fuji
11/07 Vancouver, BC drew Alexander the Great
11/08 Victoria, BC drew Bad Boy Shields
11/14 Vancouver, BC w/. Paul Jones, defeated Alexander the Great & Bad Boy Shields
11/15 Chilliwack, BC defeated Bad Boy Shields
11/21 Vancouver, BC defeated Duke Miller
11/22 Victoria, BC w/. Paul Jones, defeated Alexander the Great & Bad Boy Shields
11/24 Tacoma, WA vs. Jerry Miller
11/25 Portland, OR drew John Tolos
11/28 Vancouver, BC lost to Don Jardine
12/02 New Westminster, BC w/. Rene Goulet, defeated John Tolos & Bad Boy Shields
12/05 Vancouver, BC defeated Duke Miller
12/08 Tacoma, WA defeated Red McNulty
12/09 New Westminster, BC defeated Sandy Barr
12/12 Vancouver, BC drew Rene Goulet
12/17 Seattle, WA defeated Clyde Steeves
12/19 Vancouver, BC defeated Duke Miller
12/20 Victoria, BC drew Bad Boy Shields
12/20 Victoria, BC drew Tony Orford
12/22 Tacoma, WA drew Roy McClarty
12/26 Vancouver, BC defeated Tony Orford
12/30 New Westminster, BC lost to Dutch Savage
12/30 New Westminster, BC lost in an 11-man Battle royal
12/30 Tacoma, WA drew Sandy Barr
12/31 Seattle, Wa drew Tony Orford – – TV Taping

1967
01/02 Vancouver, BC drew Sandy Barr
01/06 New Westminster, BC drew Jim Starr
01/07 Seattle, WA w/. Roy McClarty, drew Frank Shields & Jim Starr – – TV Taping
01/07 Seattle, WA Won a Battle royal
01/09 Vancouver, BC lost to Domenic Denucci
01/13 New Westminster, BC lost to Don Jardine
01/16 Vancouver, BC lost to Crybaby Cannon
01/20 New Westminster, BC Participated in an 11-man Battle royal
01/21 Seattle, WA lost to Chris Tolos – – TV Taping
01/23 Vancouver, BC w/. Rene Goulet, lost to Don Jardine & Dutch Savage
01/27 New Westminster, BC drew Tony Orford
01/28 Seattle, WA lost to John Tolos – – TV Taping
01/28 Seattle, WA defeated Tony Orford
01/30 Vancouver, BC lost to Jack Bence
02/03 New Westminster, BC lost to Crybaby Cannon
02/06 Vancouver, BC w/. Sandy Barr, lost to Jack Bence & Crybaby Cannon
02/13 Vancouver, BC w/. Rene Goulet, lost to Jack Bence & Crybaby Cannon
02/17 New Westminster, BC drew Rene Goulet
02/27 Vancouver, BC lost to Jack Bence
03/06 Portland, OR drew Bobby Nicholls
03/14 Victoria, BC vs. Tony Orford
03/17 New Westminster, BC lost to Chris Tolos
03/17 New Westminster, BC lost in a Battle royal
03/20 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
03/27 Vancouver, BC drew Rene Goulet
03/31 New Westminster, BC lost to Red McNulty
04/03 Vancouver, BC defeated Red McNulty
04/10 Vancouver, BC lost to Crybaby Cannon
04/10 Vancouver, BC lost in a Battle royal
Promoter Ed Francis:
07/19 Honolulu, HI lost to King Curtis Iaukea
07/26 Honolulu, HI defeated Beauregarde
08/03 Honolulu, Hi w/. Nick Kozak, defeated Karl Von Stroheim & Kurt Von Stroheim
08/09 Honolulu, HI lost to Ripper Collins
08/16 Honolulu, HI w/. Kathy Starr, lost to Dutch Schultz & Jessica Rogers
08/23 Honolulu, HI w/. Nick Kozak, defeated Curtis Iaukea & Tank Morgan
08/31 Honolulu, HI w/. Dutch Schultz, lost to Pat Patterson & Ray Stevens
08/31 Honolulu, HI lost in a Battle royal
09/06 Honolulu, HI vs. Dean Higuchi
09/20 Honolulu, HI lost to Johnny Barend
09/27 Honolulu, HI defeated Boris Malenko
10/05 Honolulu, HI defeated Kongozan
10/11 Honolulu, HI defeated Mr. Fuji
10/25 Honolulu, HI vs. Angelo Poffo
Promoters Cliff Parker/Rod Fenton:
10/30 Vancouver, BC defeated Rick Renaldo
11/01 Burnaby, BC defeated Rick Renaldo – – TV Taping
11/06 Vancouver, BC defeated Bad Boy Shields
11/08 Burnaby, BC defeated Jose Quintero – – TV Taping
11/10 New Westminster, BC vs. Chris Tolos
11/13 Vancouver, BC drew Chris Tolos
11/15 Burnaby, BC drew Rocky Johnson – – TV Taping
11/20 Vancouver, BC w/. Woody Farmer, lost to The Assassins
11/27 Vancouver, BC lost to Jerry Graham
11/28 Chilliwack, BC defeated Rick Renaldo
11/29 Burnaby, BC w/. Sandor Kovacs, lost to The Assassins – – TV Taping
12/01 New Westminster, BC lost to Assassin #1
12/01 New Westminster, BC lost in a Battle royal
12/04 Vancouver, BC defeated Rick Renaldo
12/11 Vancouver, BC defeated Red McNulty
12/11 Vancouver, BC lost in a Battle royal
12/12 Seattle, WA w/. Danno McDonald, lost to The Assassins – – TV Taping
12/13 Burnaby, BC defeated Tony Orford – – TV Taping
12/14 Tacoma, WA lost to Rocky Johnson
12/15 New Westminster, BC lost to Assassin #2
12/18 Vancouver, BC defeated Jack Bence
12/18 Vancouver, BC w/. Roy McClarty & Don McClarty, defeated Abdullah the Butcher, Jerry Graham & Jack Bence
12/19 Seattle, WA drew Tony Orford – – TV Taping
12/20 Burnaby, BC defeated Karl Von Steiger – – TV Taping
12/26 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
12/27 Chilliwack, BC Participated in a 9-man Battle royal
12/28 Winnipeg, MB lost to Abdullah the Butcher
12/29 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
12/29 Seattle, WA defeated Kurt Von Steiger by DQ
12/29 Seattle, WA lost in a Battle royal

1968
Promoter Sandor Kovacs (BC); Don Owen (OR):
01/01 Vancouver, BC drew Karl Von Steiger
01/02 Victoria, BC defeated Karl Von Steiger
01/03 Burnaby, BC w/. Bad Boy Shields, lost to The Assassins – TV Taping
01/04 Tacoma, WA defeated Jose Quintero
01/04 Tacoma, WA lost in a Battle royal
01/05 New Westminster, BC lost to Assassin #2
01/08 Vancouver, BC defeated Tony Orford
01/10 Burnaby, BC lost to Assassin #2 – TV Taping
01/11 Tacoma, WA drew Rocky Johnson
01/12 New Westminster, BC w/. Rocky Johnson, lost to The Assassins
01/15 Vancouver, BC drew Jack Bence
01/16 Seattle, WA w/. Don Leo Jonathan, defeated Jack Bence & Ike Hansen TV
01/17 Burnaby, BC lost to Abdullah the Butcher – TV Taping
01/19 Tacoma, WA lost to Assassin #1
01/20 Seattle, WA defeated Jack Bence
01/22 Vancouver, BC w/. Rocky Johnson, drew Jerry Graham & Karl Von Steiger
01/23 Chilliwack, BC defeated Ike Hansen
01/24 Burnaby, BC lost to Assassin #1 – TV Taping
01/26 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher
01/26 New Westminster, BC lost in a Battle royal
01/29 Vancouver, BC defeated Karl Von Steiger by DQ
01/30 Victoria, BC vs. Dutch Savage
01/30 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, vs. Jerry Graham & Dutch Savage
02/08 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
02/09 New Westminster, BC vs. Karl Von Steiger
02/12 Vancouver, BC defeated Jack Bence
02/19 Vancouver, BC lost to Gaylord George
02/20 Chilliwack, BC drew Bad Boy Shields
02/21 Burnaby, BC lost to Gaylord George – TV Taping
02/27 Victoria, BC vs. Rocky Johnson
02/28 Burnaby, BC w/. Roy McClarty, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George TV
03/04 Vancouver, BC drew Tony Orford [Attendance: 9,957]
03/06 Burnaby, BC drew Rocky Johnson – TV Taping
03/12 Victoria, BC lost to Gaylord George
03/13 Burnaby, BC w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George TV
03/18 Vancouver, BC drew Bruce Kirk
03/25 Vancouver, BC drew Karl Von Steiger
03/28 Burnaby, BC lost to Gaylord George – TV Taping
03/29 New Westminster, BC lost to Assassin #2
03/30 Seattle, WA defeated Roy McClarty
04/01 Vancouver, BC defeated Roy McClarty
04/02 Chilliwack, BC drew Tony Orford
04/06 Coquitlam, BC defeated Karl Von Steiger
04/09 Victoria, BC drew Karl Von Steiger
04/13 Seattle, WA drew Jack Bence
04/15 Vancouver, BC w/. Haystacks Calhoun, defeated Gaylord George & Bad Boy Shields
04/16 Chilliwack, BC defeated Gaylord George
04/19 New Westminster, BC vs. Armand Hussein
04/22 Vancouver, BC drew Bruce Kirk
04/26 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher
04/26 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
05/01 Burnaby, BC lost to Kurt Von Steiger – TV Taping
05/06 Vancouver, BC lost to Arman Hussein
05/07 Seattle, WA vs. Bad Boy Shields
05/13 Vancouver, BC w/. Haystacks Calhoun, defeated Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
05/17 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
05/19 Chilliwack, BC lost in a 9-man Battle royal
05/22 Burnaby, BC lost to Assassin #1 – TV Taping
05/29 Burnaby, BC lost to Arman Hussein – TV Taping
06/03 Vancouver, BC defeated Gaylord George [Attendance: 6,539]
06/07 New Westminster, BC w/. Haystacks Calhoun, defeated Bad Boy Shields & Karl Von Steiger
06/10 Vancouver, BC drew Kurt Von Steiger
06/11 Chilliwack, BC vs. Jack Bence
06/12 Burnaby, BC w/. Bruce Kirk, lost to The Assassins – TV Taping
06/14 New Westminster, BC lost to Arman Hussein
06/14 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
06/17 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
06/24 Vancouver, BC drew Bruce Kirk
06/25 Burnaby, BC w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Arman Hussein TV
07/01 Vancouver, BC defeated Jack Bence
07/02 Victoria, BC vs. Bad Boy Shields
07/10 Burnaby, BC lost to Abdullah the Butcher – TV Taping
07/15 Vancouver, BC w/. Bruce Kirk, defeated Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
07/21 Seattle, WA lost to Kurt Von Steiger
07/23 Chilliwack, BC lost to Abdullah the Butcher
07/24 Burnaby, BC lost to John Tolos – TV Taping
07/29 Vancouver, BC lost to Tom Andrews
07/31 Burnaby, BC lost to Tom Andrews – TV Taping
08/03 Victoria, BC vs. Abdullah the Butcher
08/05 Vancouver, BC w/. Jack Garfano, lost to Abdullah the Butcher & Arman Hussein
08/07 Burnaby, Bc w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Arman Hussein TV
08/12 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
08/14 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski (NWA World champion) – TV Taping
08/19 Vancouver, BC w/. Jack Garfano, defeated John Tolos & Jack Bence
08/21 Burnaby, BC drew Jack Garfano – TV Taping
08/26 Vancouver, BC defeated Sandy Barr
08/27 Victoria, BC defeated Tiger Singh
08/28 Chilliwack, BC lost to Stan Stasiak
08/29 Burnaby, BC lost to Bobby Shane – TV Taping
08/29 Salem, OR defeated Kurt Von Steiger
08/29 Salem, OR Won a Battle royal
08/30 Portland, OR defeated Beauregarde
09/02 Vancouver, BC defeated Bruce Kirk
09/05 Salem, OR w/. Don Leo Jonathan, defeated Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
09/06 Portland, OR drew Kurt Von Steiger
09/09 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
09/10 Victoria, BC defeated Bruce Kirk
09/11 Chilliwack, BC defeated Bruce Kirk
09/16 Vancouver, BC drew Arman Hussein
09/18 Burnaby, BC lost to Dutch Savage – TV Taping
09/21 Seattle, WA defeated Soldat Gorky
09/23 Vancouver, BC lost to Tom Andrews
09/24 Victoria, BC lost to Tom Andrews
09/30 Vancouver, BC drew Arman Hussein
09/30 Vancouver, BC lost to Dean Higuchi
10/07 Vancouver. BC defeated John Heidemann
10/08 Victoria, BC Participated in an 8-man Battle royal
10/11 New Westminster, BC drew Arman Hussein
10/12 Portland, OR drew Cowboy Kirk
10/14 Vancouver, BC lost to Tom Andrews
10/21 Vancouver, BC w/. Bobby Shane, defeated Tom Andrews & John Heidemann
10/22 Victoria, BC lost to John Heidemann
10/25 New Westminster, BC vs. John Heidemann
10/29 Chilliwack, BC lost to Tom Andrews
11/01 New Westminster, BC lost to Johnny Kostas
11/01 New Westminster, BC lost in a 9-man Battle royal
11/04 Vancouver, BC drew Bobby Shane
11/05 Victoria, BC w/. Johnny Kostas, defeated Dutch Savage & John Heidemann
11/11 Vancouver, BC drew John Heidemann
11/15 New Westminster, BC defeated Jack Bence
11/18 Vancouver, BC drew Johnny War Eagle
11/19 Victoria, BC w/. Johnny War Eagle, defeated Jack Bence & John Heidemann
11/22 New Westminster, BC vs. Dutch Savage
11/23 Portland, OR drew Cowboy Kirk
11/25 Vancouver, BC lost to Tom Andrews
12/03 Victoria, BC lost to Tom Andrews
12/05 Salem, OR defeated Frank Shields
12/07 Portland, OR drew Karl Von Steiger
12/07 Portland, OR lost in a Battle royal
12/09 Vancouver, BC drew Jack Bence
12/11 Burnaby, BC w/. Roy McClarty, lost to Dutch Savage & John Tolos – TV Taping
12/13 New Westminster, BC vs. John Heidemann
12/18 Burnaby, BC drew John Heidemann – TV Taping
12/18 Burnaby, BC lost to Dutch Savage – TV Taping
12/23 Vancouver, BC drew Tony Orford
12/27 New Westminster, BC lost to Dutch Savage
12/27 New Westminster, BC Participated in a 9-man Battle royal
12/28 Portland, OR drew Tony Borne
12/30 Vancouver, BC vs. John Heidemann

1969
01/02 Victoria, BC vs. Tony Orford
01/04 Portland, OR defeated John Heidemann
01/06 Vancouver, BC defeated Mohan Singh
01/07 Chilliwack, BC lost to Stan Stasiak
01/07 Chilliwack, BC lost in a 9-man Battle royal
01/08 Burnaby, BC lost to Stan Stasiak – TV Taping
01/09 Salem, OR defeated Haru Sasaki
01/11 Portland, OR drew Tony Borne
01/13 Vancouver, BC defeated John Heidemann
01/14 Victoria, BC vs. Tony Orford
01/16 Salem, OR drew Tony Borne
01/18 Portland, OR lost to Lonnie Mayne
01/20 Vancouver, BC lost to Bob Brown
01/21 Chilliwack, BC vs. Bob Brown
01/25 Portland, OR drew Karl Von Steiger
01/27 Vancouver, BC w/. Johnny Kostas, defeated Stan Stasiak & Bad Boy Shields
01/28 Victoria, BC Participated in a 10-man Battle royal
01/29 Burnaby, BC lost to Bob Brown – TV Taping
02/03 Vancouver, BC defeated Tony Orford
02/05 Burnaby, BC drew Tony Orford – TV Taping
02/08 Portland, OR drew Luigi Macera
02/10 Vancouver, BC defeated Jan Paul
02/12 Burnaby, BC w/. Robbie Burns, lost to John Tolos & Dutch Savage – TV Taping
02/14 New Westminster, BC vs. Jack Bence
02/19 Burnaby, BC defeated Jan Paul – TV Taping
02/24 Vancouver, BC defeated Tony Orford
02/26 Burnaby, BC defeated Roy McClarty – TV Taping
03/03 Vancouver, BC drew Leroy Hirsch
03/05 Burnaby, BC w/. ?, lost to Dutch Savage & John Tolos – TV Taping
03/05 Salem, OR drew Stan Stasiak
03/08 Portland, OR defeated Tony Orford
03/10 Vancouver, BC w/. Tony Orford, lost to Bad Boy Shields & Leroy Hirsch
03/11 Victoria, BC drew Tony Orford
03/12 Salem, OR drew Luther Lindsay
03/15 Portland, OR lost to Billy White Wolf (aka Adnan Al-Kaissie)
03/18 Chilliwack, BC vs. Tony Orford
03/20 Salem, OR defeated Haru Sasaki
03/22 Portland, OR drew Haru Sasaki
03/26 Burnaby, BC lost to Dutch Savage – TV Taping
03/27 Salem, OR w/. Buddy Marino, drew Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
03/29 Portland, OR lost to John Tolos
03/29 Portland, OR lost in a Battle royal
03/31 Vancouver, BC w/. Earl Maynard & Bud Rattal, lost to Angelo Mosca, Bob Brown & Bad Boy Shields [Attendance: 6,500]
04/01 Portland, OR drew Bobby Nichols
04/04 Salem, OR defeated Haru Sasaki by DQ
04/05 Portland, OR defeated Ivan Kameroff
04/07 Vancouver, BC lost to Mark Starr
04/09 Burnaby, BC drew Jack Bence – TV Taping
04/11 Salem, OR drew Luigi Macera
04/13 Portland, OR drew Luigi Macera
04/13 Portland, OR lost in a Battle royal
04/15 Chilliwack, BC vs. Tony Orford
04/16 Portland, OR drew Tony Orford
04/18 Salem, OR defeated Haru Sasaki by DQ
04/21 Vancouver, BC drew Jerry London
04/22 Portland, OR defeated John Tolos by DQ
04/23 Burnaby, BC lost to Bob Brown – TV Taping
04/26 Portland, OR drew Tony Borne
04/28 Vancouver, BC drew Johnny Kostas
05/05 Vancouver, BC drew Mark Starr
05/07 Burnaby, BC w/. Steve Bolus, defeated Jack Bence & Mark Starr – TV Taping
05/10 New Westminster, BC defeated Tony Orford
05/12 Vancouver, BC w/. Tony Orford, lost to Earl Maynard & Dean Higuchi
05/13 Portland, OR drew Luigi Macera
05/14 Burnaby, BC drew Tony Orford – TV Taping
05/14 Tacoma, WA w/. Steve Bolus, defeated Jack Bence & Mark Starr
05/17 Portland, OR drew Luigi Macera
05/26 Vancouver, BC drew Jerry London
05/31 Portland, OR lost to Roger Kirby
06/04 Burnaby, BC w/. Steve Bolus, lost to Bob Brown & Dutch Savage
06/07 Portland, OR drew Buddy Marino
06/09 Vancouver, BC lost to Steve Bolus
06/10 Chilliwack, BC vs. Bud Rattal
06/11 Burnaby, BC w/. Tony Orford, lost to Bob Brown & Bad Boy Shields – TV Taping
06/11 Tacoma, WA w/. Steve Bolus, lost to Bob Brown & Dutch Savage
06/14 Victoria, BC drew Jerry London
06/16 Vancouver, BC drew Bud Rattal
06/18 Burnaby, BC drew Jerry London – TV Taping
06/21 Portland, OR drew Mark Starr
06/23 Vancouver, BC lost to Bad Boy Shields
06/25 Burnaby, BC lost to Bob Brown
06/26 Tacoma, WA drew Jerry London
06/28 Portland, OR drew Haru Sasaki
06/30 Vancouver, BC defeated Jack Bence
07/01 Seattle, WA drew Jerry London
08/11 Vancouver, BC w/. Fred Barron, defeated Jack Bence & Bad Boy Shields
08/14 Tacoma, Wa drew Seymour Koening
08/18 Vancouver, BC drew Fred Barron
08/20 Burnaby, BC w/. Fred Barron, lost to Dutch Savage & Bob Brown – TV Taping
08/23 Victoria, BC w/. Fred Barron, vs. Bud Rattal & Jack Bence
08/25 Vancouver, BC lost to Earl Maynard
08/29 Portland, OR drew Buddy Marino
09/01 Vancouver, BC w/. Seymour Koenig, defeated Jack Bence & Bad Boy Shields
09/03 Burnaby, BC lost to John Tolos – TV Taping
09/06 Victoria, BC vs. Fred Barron
09/08 Vancouver, BC defeated Seymour Koenig
09/09 Seattle, WA drew Fred Barron
09/10 Portland, OR drew Bobby Nichols
09/11 Salem, OR defeated Haru Sasaki
09/13 Portland, OR drew Buddy Marino
09/17 Burnaby, BC lost to Dutch Savage – TV Taping
09/20 Victoria, BC w/. Fred Barron, defeated Leroy Hirsch & Murphy
09/22 Vancouver, BC w/. Roy McClarty, lost to Leroy Hirsch & Bud Rattal
09/24 Burnaby, BC lost to Dutch Savage – TV Taping
09/29 Vancouver, BC drew Roy McClarty
10/04 Portland, OR defeated Haru Sasaki by DQ
10/05 Vancouver, BC drew Mac MacFarlane
10/08 Burnaby, BC drew Leroy Hirsch – TV Taping
10/08 Burnaby, BC lost in an 8-man Battle royal – TV Taping
10/11 Portland, OR defeated Rick Renaldo by DQ
10/14 Portland, OR defeated Rick Renaldo by DQ
10/20 Vancouver, BC w/. Fred Barron & Jerry London, defeated Haru Sasaki, Jack Bence & Leroy Hirsch (Al Tomko) [Attendance: 8,500]
10/23 Victoria, BC w/. Fred Barron, defeated Jack Bence & Haru Sasaki
10/27 Vancouver, BC lost to Moose Morowski
10/28 Chilliwack, BC lost to Haru Sasaki
10/29 Burnaby, BC w/. Steve Bolus, lost to Dutch Savage & Moose Morowski – TV
11/03 Portland, OR defeated Rick Renaldo
11/06 Salem, OR drew Billy White Wolf
11/07 New Westminster, BC Participated in a 9-man Battle royal
11/10 Portland, OR drew Bobby Nichols
11/17 Vancouver, BC drew Haru Sasaki
11/19 Burnaby, BC w/. Buddy Moreno, defeated Haru Sasaki & Bad Boy Shields TV
12/01 Vancouver, BC drew Jack Bence
12/03 Burnaby, BC defeated Jerry London
12/04 Victoria, BC drew Tony Orford
12/08 Vancouver, BC defeated Jerry London
12/10 Burnaby, BC drew Tony Orford – TV Taping
12/15 Vancouver, BC drew Robbie Burns
12/16 Victoria, BC defeated Paddy O’Neill
12/16 Victoria, BC lost in a 7-man Battle royal
12/22 Vancouver, BC defeated Paddy O’Neill
12/24 Burnaby, BC w/. Pepe Lopez, defeated Dutch Savage & Bad Boy Shields TV
12/29 Vancouver, BC lost to Moose Morowski
12/30 Victoria, BC w/. Jerry London, lost to Moose Morowski & Bad Boy Shields
12/31 Burnaby, BC w/. Jerry London, defeated Moose Morowski & Bud Rattal TV

1970
01/01 Tacoma, WA lost to Moose Morowski
01/05 Vancouver, BC lost to Tony Borne
01/07 Burnaby, BC w/. Mark Lewin & Johnny Kostas, defeated Moose Morowski, Bud Rattal & Haru Sasaki – TV Taping
01/08 Tacoma, WA drew Bud Rattal
01/10 Victoria, BC vs. Moose Morowski
01/12 Vancouver, BC defeated Bud Rattal
01/14 Burnaby, BC w/. Jerry London, lost to John Quinn & Bob Brown – TV Taping
01/15 Tacoma, WA lost to Haru Sasaki
01/16 New Westminster, BC vs. Bud Rattal
01/19 Vancouver, BC defeated Haru Sasaki
01/20 Victoria, BC lost to Haru Sasaki
01/23 New Westminster, BC Advertised to appear
01/26 Vancouver, BC lost to John Quinn
01/29 Tacoma, WA drew Woody Farmer
02/02 Vancouver, BC defeated Al Goodwin
02/04 Burnaby, BC lost to John Quinn – TV Taping
02/05 Tacoma, WA defeated Jerry London
02/06 New Westminster, BC w/. Woody Farmer, vs. Haru Sasaki & Bud Rattal
02/09 Vancouver, BC drew Jack Bence
02/10 Portland, OR drew Bobby Nichols
02/13 Salem, OR defeated Beauregarde
02/14 Portland, OR defeated Tony Borne
02/17 Victoria, BC defeated Haru Sasaki
02/18 Burnaby, BC lost to Bob Brown – TV Taping
02/20 New Westminster, BC vs. Woody Farmer
02/23 Vancouver, BC drew Roy McClarty
02/24 Portland, OR drew John Tolos
02/25 Burnaby, BC w/. Steve Bolus, lost to John Quinn & Bob Brown TV
02/26 Tacoma, WA lost to Steve Bolus
03/09 Vancouver, BC drew Bud Rattal
03/10 Chilliwack, BC drew Bud Rattal
03/12 Tacoma, WA drew Steve Bolus
03/16 Vancouver, BC lost to Steve Bolus
03/17 Victoria, BC lost to Pierre LeGrande
03/18 Burnaby, BC w/. Dean Higuchi, lost to Gene Kiniski & Bob Brown TV
03/21 Portland, OR lost to Karl Von Steiger
03/23 Vancouver, BC drew Jack Bence
03/24 Chilliwack, BC w/. Dean Higuchi, vs. Moose Morowski & Bud Rattal
03/27 New Westminster, BC vs. Pierre LeGrande
03/27 New Westminster, BC Participated in a Battle royal
03/28 Portland, OR lost to Karl Von Steiger
03/30 Vancouver, BC drew Pierre LeGrande
03/31 Victoria, BC drew Bud Rattal
04/01 Burnaby, BC lost to Pierre LeGrande
04/02 Tacoma, WA lost to John Quinn
04/03 New Westminster, BC lost to Pierre LeGrande
04/06 Vancouver, BC lost to Duncan McTavish
04/08 Burnaby, BC w/. Steve Bolus, lost to John Quinn & Bob Brown – TV Taping
06/22 Vancouver, BC w/. Man Mountain Mike, defeated John Quinn & Bad Boy Shields
06/24 Burnaby, BC w/. Duncan McTavish, defeated Frank Shields & Bud Rattal TV
06/29 Vancouver, BC defeated Pierre LeGrande
07/01 Richmond, BC drew Duncan McTavish
07/01 Richmond, BC lost in a 9-man Battle royal
07/02 Burnaby, BC w/. Dean Higuchi, defeated John Quinn & Bill Kochen by DQ TV
07/03 New Westminster, BC w/. Roy McClarty, vs. Tex McKenzie & Duncan McTavish
07/06 Vancouver, BC drew Don Morrow (Don Muraco)
07/13 Vancouver, BC drew Bill Kochen
07/15 Burnaby, BC lost to Bob Brown – TV Taping
07/18 Victoria, BC vs. Ivan Kameroff
07/20 Vancouver, BC w/. Marie Vagnone, defeated Jack Bence & Patty Stevens
07/21 Chilliwack, BC defeated Bobby Jones
07/22 Burnaby, BC w/. Tex McKenzie, lost to Gene Kiniski & John Quinn
07/27 Vancouver, BC defeated Jack Bence
07/31 New Westminster, BC vs. Bill Kochen
08/01 Victoria, BC vs. Jack Bence
08/03 Vancouver, BC defeated Bill Cody
08/04 Portland, OR lost to Bob Brown
08/08 Portland, OR lost to Beauregarde
08/10 Vancouver, BC lost to Juan Marino
08/11 Chilliwack, BC vs. Jack Bence
08/14 New Westminster, BC defeated Pierre LeGrande
08/15 Victoria, BC w/. Duncan McTavish, lost to Vince Torres & Juan Marino
08/17 Vancouver, BC drew Bill Cody
08/24 Vancouver, BC lost to Pierre LeGrande
08/25 Portland, OR drew Bobby Nichols
08/28 Salem, OR defeated Mr. Fuji by DQ
08/29 Portland, OR lost to Mr. Fuji
08/29 Portland, OR lost in a Battle royal
08/31 Vancouver, BC drew Don Morrow
09/02 Burnaby, BC lost to Chatti Yokouchi – TV Taping
10/26 Vancouver, BC defeated Juan Marino
11/02 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
11/06 New Westminster, BC w/. Irma Acevedo, vs, Pancho Lopez & Patty Stevens
11/16 Vancouver, BC vs. Yasu Fuji
11/19 Salem, OR drew Bill Francis
11/21 Portland, OR drew Pierre LeGrand
11/23 Vancouver, BC lost to Chatti Yokouchi
11/24 Chilliwack, BC vs. Bill Cody
11/24 Chilliwack, BC Participated in a 10-man Battle royal
11/27 New Westminster, BC vs. Duncan McTavish
11/30 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
12/01 Victoria, BC vs. Pancho Lopez
12/01 Victoria, BC Participated in a 10-man Battle royal
12/04 New Westminster, BC vs. Chatti Yokouchi
12/04 New Westminster, BC w/. Bill Cody, vs. Chatti Yokouchi & Yasu Fuji
12/08 Chilliwack, BC w/. Bill Cody, vs. Chatti Yokouchi & Yasu Fuji
12/10 Salem, OR defeated Pierre LeGrand by DQ
12/12 Portland, OR defeated Pierre LeGrand by DQ
12/14 Vancouver, BC lost to Chatti Yokouchi
12/15 Victoria, BC vs. Chatti Yokouchi
12/21 Vancouver, BC defeated Pierre LeGrande
12/28 Vancouver, BC lost to Earl Black
12/29 Victoria, BC defeated Yasu Fuji

1971
01/05 Chilliwack, BC drew Pancho Lopez
01/11 Vancouver, BC lost to Kurt Von Hess
01/12 Victoria, BC lost to Kurt Von Hess
01/13 Burnaby, BC w/. Les Thornton, lost to Kurt Von Hess & Earl Black – TV Taping
01/16 Portland, OR drew Haru Sasaki
01/18 Vancouver, BC w/. Les Thornton, defeated Moose Morowski & Kurt Von Hess
01/19 Chilliwack, BC defeated Kurt Von Hess
01/20 Burnaby, BC w/. Dan Kroffat, lost to Angelo Mosca & John Quinn – TV Taping
01/25 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
01/26 Victoria, BC vs. Pancho Lopez
01/30 Portland, OR lost to Dutch Savage
02/01 Vancouver, BC defeated Pancho Lopez
02/02 Chilliwack, BC w/. Dan Kroffat, lost to Earl Black & Pancho Lopez
02/03 Burnaby, BC lost to Earl Black – TV Taping
02/08 Vancouver, BC defeated Dan Kroffat
02/10 Burnaby, BC lost to Dutch Savage
02/15 Vancouver, BC defeated Jack Bence
02/15 Vancouver, BC lost in a Battle royal
02/17 Burnaby, BC lost to Angelo Mosca – TV Taping
02/22 Vancouver, BC drew Thunderbolt Cannon
02/23 Portland, OR drew Moose Morowski
03/01 Vancouver, BC defeated Earl Black
03/02 Chilliwack, BC w/. Danny Babich, vs. Thunderbolt Cannon & Pancho Lopez
03/04 Salem, OR lost to Karl Von Steiger
03/06 Portland, OR drew Bobby Nichols
03/08 Vancouver, BC lost to Ray Steele
03/09 Victoria, BC drew Danny Babich
03/09 Victoria, BC lost in a Battle royal
03/13 Portland, OR defeated Moose Morowski by DQ
03/15 Vancouver, BC defeated Soldat Gorky
03/17 Burnaby, Bc w/. Danny Babich, defeated Soldat Gorky & Pancho Lopez TV
03/22 Vancouver, BC w/. Cowboy Lang, defeated Soldat Gorky & Little Atom
03/24 Burnaby, BC drew John Anson – TV Taping
03/29 Vancouver, BC defeated Danny Babich
03/30 Chilliwack, BC vs. John Anson
03/31 Burnaby, BC defeated Thunderbolt Cannon
04/05 Vancouver, BC defeated Stan Stasiak
04/06 Victoria, BC w/. Danny Babich, defeated John Anson & Bill Cody
04/12 Vancouver, BC lost to Rick Renaldo by count out
04/13 Chilliwack, BC w/. Bobby Nichols, defeated Buck Jones & Rick Renaldo
04/14 Burnaby, BC defeated Rick Renaldo by DQ – TV Taping
04/26 Vancouver, BC lost to Paul Jones
05/01 Victoria, BC vs. Buck Jones
05/03 Vancouver, BC defeated Rick Renaldo by DQ
05/05 Burnaby, BC w/. Danny Babich, lost to Gene Kiniski & Dutch Savage
05/10 Vancouver, BC drew Pancho Lopez
05/15 Victoria, BC lost to Duncan McTavish
05/17 Vancouver, BC defeated Ray Steele
05/19 Burnaby, BC defeated Ray Steele – TV Taping
05/19 Burnaby, BC lost in a 9-man Battle royal – TV Taping
05/24 Vancouver, BC w/. Dean Higuchi, lost to The Skull Brothers
05/29 Victoria, BC w/. Roy McClarty, lost to The Skull Brothers
05/31 Vancouver, BC drew Soldat Gorky
05/31 Vancouver, BC lost in a Battle royal
06/02 Burnaby, BC w/. Roy McClarty, lost to The Skull Brothers – TV Taping
06/07 Vancouver, BC defeated Ray Lewis
06/08 Victoria, BC defeated Ray Lewis
06/14 Vancouver, BC defeated Dave Muir
06/16 Burnaby, BC w/. Fred Barron, lost to Dean Higuchi & Duncan McTavish TV
06/21 Vancouver, BC defeated Rick Renaldo
06/26 Victoria, BC lost to Skull #1
06/26 Victoria, BC lost in a Battle royal
06/28 Vancouver, Bc lost to Duncan McTavish
06/30 Burnaby, BC w/. Fred Barron, lost to The Skull Brothers – TV Taping
07/03 Portland, OR drew Haru Sasaki
07/05 Vancouver, BC lost to Frank Marconi
07/07 Burnaby, BC drew Nick Pacchiano – TV Taping
07/12 Vancouver, BC w/. Nick Pacchiano, defeated Soldat Gorky & Rick Renaldo
07/14 Burnaby, BC w/. Nick Pacchiano, lost to Ivan Koloff & Frank Marconi – TV Taping
07/17 Portland, OR drew Tony Borne
07/22 Salem, OR drew Bobby Nichols
07/24 Portland, OR drew Bobby Nichols
07/29 Salem, OR lost to Dutch Savage
07/31 Portland, OR defeated Haru Sasaki
08/05 Salem, OR defeated Rick Renaldo
08/07 Portland, OR drew Len Shelly
08/12 Salem, OR defeated Rick Renaldo
08/14 Portland, OR lost to Dutch Savage
08/16 Vancouver, BC drew Pat O’Brien
08/19 Salem, OR w/. Len Shelly, lost to Jonathan Boyd & Norman Charles
08/21 Portland, OR drew Len Shelly
08/23 Vancouver, BC lost to Fred Barron
08/24 Portland, OR drew Len Shelly
08/26 Salem, OR w/. Sonny Boy Hayes, defeated Chuck Karbo & Sky Low Low
08/28 Portland, OR drew Len Shelly
09/02 Salem, OR defeated Chuck Karbo by DQ
09/04 Portland, OR lost to Dutch Savage
09/06 Vancouver, BC w/. Fred Barron, defeated Soldat Gorky & Frank Marconi
09/09 Salem, OR lost to Dutch Savage
09/11 Portland, OR lost to Kurt Von Steiger
09/16 Salem, OR drew Karl Von Steiger
09/18 Portland, OR w/. Tony Borne, lost to Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
09/18 Portland, OR Won a Battle royal
09/23 Salem, OR w/. Len Shelly, lost to Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
09/25 Portland, OR w/. Len Shelly, lost to Karl Von Steiger & Kurt Von Steiger
09/30 Salem, OR lost to Norman Charles
10/02 Portland, OR lost to Johnny Boyd
Promoter Dory Funk Sr.:
Wrestling as Eric Rommel
10/03 Albuquerque, NM vs. Buck Robley
10/04 Abilene, TX defeated Masio Koma
10/04 Abilene, TX w/. Cowboy Lang, defeated Masio Koma & Little Bruiser
10/05 Odessa, TX w/. Jerry Kozak, lost to The Infernos
10/07 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Mr. Wrestling, defeated Pak Song, Mr. Okuma & Masio Koma
10/10 Clovis, NM vs. Mr. Okuma
10/11 El Paso, TX w/. Bob Roop, drew Lorenzo Parente & Bobby Hart
10/12 Odessa, TX defeated Inferno #1
10/12 Odessa, TX w/. Ricky Romero & Mr. Wrestling, defeated The Infernos & J.C. Dykes
10/14 Amarillo, TX defeated Masio Koma
10/17 Clovis, NM w/. Dory Funk Sr., vs. The Infernos
10/18 El Paso, TX w/. Lightning R. Jones, lost to The Infernos
10/19 Odessa, TX defeated Bobby Hart
10/20 Lubbock, TX drew Luke Brown
10/21 Amarillo, TX defeated Ciclon Negro by DQ
10/24 Albuquerque, NM vs. Bob Roop
10/25 El Paso, TX defeated Lorenzo Parente
10/26 Odessa, TX lost to Ciclon Negro
10/28 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Sal Domigues, defeated Pak Song, Masio Koma & Mr. Okuma
10/31 Albuquerque, NM vs. Ciclon Negro
11/01 El Paso, TX lost to Alfred Hayes
11/02 Odessa, TX w/. Alfred Hayes, defeated Lorenzo Parente & Bobby Hart
11/04 Amarillo, TX defeated Bobby Hart
11/07 Clovis, NM w/. Sal Domingues, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
11/08 El Paso, TX w/. Sal Domingues, defeated Mr. Okuma & Masio Koma
11/09 Odessa, TX w/. Alfred Hayes & Buck Robley, defeated The Infernos & J.C. Dykes
11/11 Amarillo, TX w/. Mr. Wrestling, defeated the Infernos
*Won the Western States tag team titles
11/14 Clovis, NM w/. Sal Domingues, vs. The Infernos – Texas Death match
11/15 El Paso, TX defeated Alex Perez
11/17 Tucson, AZ vs. Jerry Kozak
11/22 El Paso, TX w/. Alfred Hayes, defeated The Infernos
11/23 Odessa, TX drew Alfred Hayes
11/25 Amarillo, TX w/. Mr. Wrestling, lost to Masio Koma & Mr. Okuma
*Lost the Western States tag team titles
11/28 Albuquerque, NM w/. Alfred Hayes, vs. The Infernos
11/29 El Paso, TX w/. Alfred Hayes, vs. The Infernos
11/30 Odessa, TX w/. Alfred Hayes & Jerry Kozak, drew Pak Song, Mr. Okuma & Masio Koma
12/02 Amarillo, TX w/. Mr. Wrestling, defeated Mr. Okuma & Masio Koma by DQ
12/04 Hereford, TX w/. Ricky Romero, defeated The Infernos
12/05 Albuquerque, NM w/. Ricky Romero, vs. The Infernos
12/06 Abilene, TX w/. Buck Robley, defeated The Infernos
12/11 Colorado Springs, CO w/. Mr. Wrestling, vs. Masio Koma & Mr. Okuma
12/12 Albuquerque, NM w/. Jerry Kozak, vs. The Infernos
12/13 El Paso, TX w/. Ricky Romero, defeated Masio Koma & Mr. Okuma
12/13 El Paso, TX w/. Ricky Romero, defeated Ciclon Negro & Bull Ramos by DQ
12/14 Tucson, AZ w/. Johnny Kostas, vs, Masio Koma & Mr. Okuma
12/16 Amarillo, TX vs. Pak Song
12/19 Albuquerque, NM w/. Ricky Romero, vs. Ciclon Negro & Bull Ramos
12/20 El Paso, TX vs. Ciclon Negro
Promoter Sandor Kovacs:
Wrestling as Eric Froelich
12/27 Vancouver, BC defeated John Foley by DQ
12/28 Burnaby, BC lost to Duncan McTavish – TV Taping

1972
Promoter Dory Funk Sr.:
Wrestling as Eric Rommel
01/01 Albuquerque, NM vs. Pak Song
01/03 El Paso, TX w/. Terry Funk, lost to Masio Koma & Mr. Okuma
01/04 Abilene, TX defeated Masio Koma
01/06 Amarillo, TX w/. Terry Funk & Mr. Wrestling, defeated Pak Song, Mr. Okuma & Masio Koma by DQ
01/09 Albuquerque, NM vs. Pak Song
01/10 El Paso, TX defeated The Hood
01/11 Tucson, AZ Participated in a 14-man Battle royal
01/13 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Mr. Wrestling, defeated Pak Song, Mr. Okuma & Masio Koma
01/15 Colorado Springs, CO vs. Jerry Kozak
01/17 El Paso, TX defeated The Hood by DQ
01/20 Amarillo, TX lost to Alfred Hayes
01/22 Hereford, TX lost to Pak Song
01/23 Albuquerque, NM w/. Ricky Romero, vs. Moose Morowski & Ciclon Negro
01/24 El Paso, TX w/. Ricky Romero, lost to Mr. Okuma & Masio Koma
01/28 Big Spring, TX w/. Mr. Wrestling, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
01/30 Clovis, NM w/. Mr. Wrestling, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
01/31 El Paso, TX w/. Ricky Romero & Suni War Cloud, defeated Mr. Okuma, Duke Myers & Apache Gringo
02/01 Odessa, TX lost to Alfred Hayes
02/05 Hereford, TX lost to Dick Murdoch
02/07 Abilene, TX w/. Suni War Cloud, defeated Mr. Okuma & Masio Koma by DQ
02/08 Tucson, AZ w/. Suni War Cloud, vs. Apache Gringo & Billy Graham
02/10 Amarillo, TX drew Masio Koma
02/13 Albuquerque, NM vs. Shohei “Giant” Baba
02/14 Abilene, TX defeated Apache Gringo
02/17 Amarillo, TX w/. Suni War Cloud, lost to Dick Murdoch & Bobby Duncum
02/20 Albuquerque, NM w/. Alfred Hayes, vs. Moose Morowski & Duke Myers
02/21 El Paso, TX lost to Dick Murdoch
02/22 Odessa, TX w/. Suni War Cloud, lost to Dick Murdoch & Bobby Duncum
02/22 Odessa, TX lost in a Battle royal
02/24 Amarillo, TX lost in a 15-man Battle royal
02/28 Abilene, TX w/. Bill Cody, defeated Mr. Okuma & Masio Koma
02/29 Odessa, TX lost to Dick Murdoch
03/02 Amarillo, TX lost to Ciclon Negro
03/04 Hereford, TX w/. Suni War Cloud, vs. Moose Morowski & Duke Myers
03/05 Clovis, NM vs. Pak Song
03/06 El Paso, TX w/. Bill Cody, lost to Mr. Okuma & Masio Koma
03/07 Odessa, TX lost to Ciclon Negro
03/09 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Mr. Wrestling, defeated Moose Morowski, Masio Koma & Mr. Okuma
03/11 Colorado Springs, CO w/. Ricky Romero, defeated Dick Murdoch & Bobby Duncum by DQ
03/12 Albuquerque, NM vs. Bobby Duncum
03/13 El Paso, TX lost to Ciclon Negro
03/14 Odessa, TX w/. Ricky Romero, defeated Bobby Duncum & Apache Gringo
03/16 Amarillo, TX drew Ricky Romero
03/18 Hereford, TX lost to Bobby Duncum
03/20 El Paso, TX defeated Pak Song by DQ
03/21 Big Spring, TX w/. Mr. Wrestling, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
03/23 Amarillo, TX drew Duke Myers
03/26 Clovis, NM w/. Suni War Cloud, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
03/27 Abilene, TX defeated Jerry Kozak
03/28 Odessa, TX w/. Suni War Cloud & Bill Cody, defeated Pak Song, Masio Koma & Mr. Okuma
03/30 Amarillo, TX w/. Suni War Cloud & Bill Cody, defeated Buck Robley, Apache Gringo & Duke Myers
04/02 Albuquerque, NM w/. Bill Cody, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
04/03 Abilene, TX defeated Dingo the Sundowner
04/04 Odessa, TX lost to Blackjack Mulligan
04/06 Amarillo, TX w/. Bill Cody, defeated Duke Myers & Apache Gringo
04/08 Colorado Springs, CO defeated Apache Gringo
04/09 Clovis, NM vs. Pak Song
04/09 Clovis, NM w/. Suni War Cloud & Chief Little Eagle, vs. Pak Song, Buck Robley & Apache Gringo
04/10 Abilene, TX lost to Bobby Duncum
04/13 Amarillo, TX drew Suni War Cloud
04/15 Hereford, TX w/. Alfred Hayes, drew Duke Myers & Pak Song
04/24 Abilene, TX w/. Alfred Hayes, defeated Mr. Okuma & Masio Koma
04/25 Odessa, TX defeated Buck Robley
04/27 Amarillo, TX w/. Ricky Romero & Suni War Cloud, defeated Buck Robley, Mr. Okuma & Masio Koma
04/29 Hereford, TX lost to Dingo the Sundowner
04/30 Albuquerque, NM w/. Ricky Romero & Alfred Hayes, vs. Pak Song, Masio Koma & Mr. Okuma
05/01 Abilene, TX w/. The Lawman, defeated Pak Song & Mr. Okuma
05/02 Odessa, TX w/. Bill Cody, lost to Moose Morowski & Dingo the Sundowner
05/08 Abilene, TX defeated Buck Robley by DQ
05/11 Amarillo, TX vs. Pak Song
05/13 Colorado Springs, CO w/. Alfred Hayes, vs. Mr. Okuma & Masio Koma
05/14 Clovis, NM vs. Apache Gringo
05/15 El Paso, TX w/. Suni War Cloud, lost to Mr. Okuma & Masio Koma
05/16 Odessa, TX defeated Pedro Smith
05/18 Amarillo, TX drew Moose Morowski
05/21 Clovis, NM vs. Pak Song
05/22 El Paso, TX defeated Duke Myers
05/23 Odessa, TX lost to Ciclon Negro
05/25 Amarillo, TX w/. Bill Cody, drew Masio Koma & Mr. Okuma
05/28 Clovis, NM vs. Moose Morowski
05/29 El Paso, TX lost to Ciclon Negro
06/01 Amarillo, TX lost to Dick Murdoch
06/05 El Paso, TX lost to Dick Murdoch
06/06 Odessa, TX w/. Bill Cody, lost to Moose Morowski & Duke Myers
06/08 Amarillo, TX defeated Dingo the Sundowner by DQ
06/10 Hereford, TX w/. Suni War Cloud, lost to Dingo the Sundowner & Pak Song
06/12 El Paso, TX drew Dingo the Sundowner
06/13 Odessa, TX w/. Bill Cody, lost to Moose Morowski & Dingo the Sundowner
06/15 Amarillo, TX w/. Bill Cody, drew Moose Morowski & Dingo the Sundowner
06/16 Abilene, TX w/. The Lawman, defeated Mr. Okuma & Masio Koma
06/18 Albuquerque, NM vs. Dingo the Sundowner
06/19 El Paso, TX w/. Ricky Romero & Alfred Hayes, drew Moose Morowski, Bobby Duncum & Ciclon Negro
06/20 Odessa, TX lost in a 20-man Battle royal
06/22 Amarillo, TX lost to Bobby Duncum
06/25 Albuquerque, NM lost to Red Devil
06/26 El Paso, TX w/. Bill Cody, defeated Moose Morowski & Duke Myers
06/29 Amarillo, TX lost to Mr. Okuma
06/30 Abilene, TX w/. Mr. Wrestling & Suni War Cloud, lost to Moose Morowski, Red Devil & Mr. Okuma
07/03 El Paso, TX w/. Bill Cody, lost to Mr. Okuma & Masio Koma
07/06 Amarillo, TX defeated Mr. Okuma
07/08 Colorado Springs, CO vs. Bill Cody
07/09 Clovis, NM vs. Ciclon Negro
07/10 Abilene, TX lost to Alfred Hayes
07/11 Odessa, TX defeated Dingo the Sundowner
07/13 Amarillo, TX w/. Mr. Wrestling & Pak Song, defeated Dingo the Sundowner, Red Devil & J.C. Dykes
07/15 Hereford, TX defeated Moose Morowski
07/16 Clovis, NM vs. Pak Song
07/16 Clovis, NM Participated in a Battle royal
07/18 Odessa, TX defeated Bill Cody
07/19 Lubbock, TX lost to Kurt Von Steiger
07/20 Amarillo, TX drew Sal Dominguez
07/23 Albuquerque, NM vs. Sal Dominguez
07/23 Albuquerque, NM Participated in a Battle royal
07/24 El Paso, TX lost to Mr. Okuma
07/25 Odessa, TX defeated Jack Garfano
07/26 Lubbock, TX drew Suni War Cloud
07/27 Amarillo, TX lost to Moose Morowski
07/29 Hereford, TX lost to Moose Morowski
07/30 Albuquerque, NM vs. Alfred Hayes
Promoter Mike LeBell:
Wrestling as Eric Froelich
08/11 Los Angeles, CA defeated Black Gordman
08/12 San Bernardino, CA w/. Raul Mata, vs. Kenji Shibuya & Mr. Saito
08/14 Long Beach, CA defeated Mr. Saito4
08/16 Los Angeles, CA w/. Raul Mata, defeated Peace Brothers – Jerome & Joseph
08/19 San Bernardino, CA vs. Fritz Von Goering
08/21 Long Beach, CA w/. Jack Garfano, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
08/23 Los Angeles, CA w/. Raul Mata, defeated El Espectro & Bengali
08/25 Los Angeles, CA w/. Raul Mata, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
08/26 San Bernardino, CA Advertised to appear
08/28 Long Beach, CA drew Billy Graham
08/30 w/. Rueben Juarez, defeated Kenji Shibuya & Mr. Saito
*Won the NWA America’s tag team titles
08/31 Bakersfield, CA Won a 12-man Battle royal
09/06 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez, defeated The Vigilantes
09/07 Bakersfield, CA drew Jan Madrid
09/08 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez, defeated Mr. Saito & Yoshino Sato
09/13 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez & Raul Mata, lost to Fritz Von Goering, Mr. Saito & Takachio
09/14 Bakersfield, CA w/. Rueben Juarez, lost to Rocky Montero & Jan Madrid
*Tag team titles, held up
09/16 San Bernardino, CA w/. Farmer Jerome & Tahiti Kid, lost to Billy Graham, Sky Low Low & Little Brutus
09/20 Los Angeles, CA defeated Peace Brother Joseph
09/21 Bakersfield, CA w/. Rueben Juarez, defeated Rocky Montero & Jan Madrid
*Tag team title status restored
09/22 Los Angeles, CA defeated Fritz Von Goering
09/23 San Bernardino, CA w/. Rueben Juarez, vs. Rocky Montero & Jan Madrid
09/27 Los Angeles, CA w/. Freddie Blassie, defeated Jack Armstrong & Jan Madrid
09/30 San Bernardino, CA w/. Rueben Juarez, vs. Rocky Montero & Jan Madrid
10/04 Los Angeles, CA w/. Freddie Blassie, drew Jan Madrid & Bengali
10/06 Los Angeles, Ca w/. Freddie Blassie, defeated Mr. Saito & Kenji Shibuya
10/11 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez, defeated Ripper Collins & Jan Madrid
10/18 Los Angeles, CA w/. Rueben Jaurez, defeated Lou Anthony & Mando Lopez
10/20 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
10/21 Hollywood, CA w/. Rueben Juarez, drew Earl Maynard & Dory Dixon
Promoter Sandor Kovacs:
10/24 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski – TV Taping
10/30 Vancouver, BC lost to Eddie Morrow
10/31 Burnaby, BC drew John Foley – TV Taping
Promoter Mike LeBell:
11/02 Bakersfield, CA lost to Karl Krupp
11/03 Los Angeles, CA lost to Ripper Collins
11/08 Los Angeles, CA w/. Dory Dixon, lost to Black Gordman & Great Goliath
11/10 Los Angeles, CA w/. Rueben Juarez, lost to Black Gordman & Great Goliath
*Lost the NWA America’s tag team titles
Promoter Sandor Kovacs (BC/WA); Don Owen (OR):
12/18 Vancouver, BC defeated John Foley
12/19 Burnaby, BC defeated John Foley – TV Taping
12/26 Vancouver, BC drew Buck Ramstead
12/27 Burnaby, BC w/. Butts Giraud, defeated Jack Bence & John Foley – TV Taping

1973
01/01 Vancouver, BC defeated Sailor White
01/02 Burnaby, BC w/. Eddie Morrow, defeated Mike Webster & Bob Brown by DQ
01/03 Seattle, WA w/. Buck Ramstead, lost to Mike Webster & The Brute
01/04 Victoria, BC drew Eddie Morrow
01/08 Vancouver, BC defeated Rocky Montero
01/15 Vancouver, BC drew Buck Ramstead
01/16 Portland, OR w/. Steven Littlebear defeated Haru Sasaki & Matti Suzuki
01/17 Seattle, WA defeated Butts Giraud
01/18 Victoria, BC defeated Sailor White
01/19 Vernon, BC vs. Sailor White
01/22 Vancouver, BC drew Eddie Morrow
01/24 Seattle, WA defeated Sailor White
01/29 Vancouver, BC drew Buck Ramstead
01/31 Chilliwack, BC vs. Sailor White
02/01 Victoria, BC drew Buck Ramstead
02/05 Vancouver, BC w/. Dean Higuchi, lost to Buck Ramstead & Eddie Morrow
02/12 Vancouver, BC defeated Jack Bence
02/14 Chilliwack, BC vs. Buck Ramstead
02/15 Victoria, BC w/. Dean Higuchi, defeated Buck Ramstead & Eddie Morrow
02/19 Vancouver, BC defeated Butts Giraud
02/24 Vernon, BC vs. Eddie Morrow
02/24 Vernon, BC Participated in a 10-man Battle royal
02/26 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, defeated Buck Ramstead & Butts Giraud
02/27 Burnaby, BC w/. Eddie Morrow, lost to The Brute & Mike Webster – TV Taping
02/28 Chilliwack, BC w/. Sean Regan, defeated Mike Webster & Rocky Montero
03/01 Victoria, BC drew Buck Ramstead
03/03 Seattle, WA drew Eddie Morrow
03/05 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, defeated Sailor White & Rocky Montero
03/12 Vancouver, BC defeated Mohan Singh
03/14 Chilliwack, BC w/. Eddie Morrow, vs. Buck Ramstead & Butts Giraud
03/15 Victoria, BC defeated Mohan Singh
03/19 Vancouver, BC drew Butts Giraud
03/20 Burnaby, BC w/. Sean Regan, lost to Mike Webster & The Brute – TV Taping
03/23 Vernon, BC vs. Rocky Montero
03/26 Vancouver, BC w/. Sean Regan, defeated Dean Higuchi & Eddie Morrow
03/29 Victoria, BC drew Butts Giraud
03/31 Portland, OR drew Al Madril
04/02 Vancouver, BC drew Rocky Montero
04/03 Burnaby, BC drew Buck Ramstead – TV Taping
04/09 Vancouver, BC defeated Pedro Sanchez
04/10 Burnaby, BC defeated Rocky Montero – TV Taping
04/12 Victoria, BC vs. Rocky Montero
04/12 Victoria, BC Participated in a 12-man Battle royal
04/14 Portland, OR drew Clay Spencer
04/16 Vancouver, BC w/. Dean Higuchi, defeated Rocky Montero & Pedro Sanchez
04/18 Chilliwack, BC vs. Butts Giraud
04/20 Portland, OR drew Tony Borne
04/23 Vancouver, BC defeated Jack Bence
04/26 Victoria, BC defeated Pedro Sanchez by DQ
04/30 Vancouver, BC drew Butts Giraud
05/05 Victoria, BC defeated Ray Steele
05/05 Victoria, BC defeated Jack Bence
05/07 Vancouver, BC drew Duncan McTavish
05/08 Burnaby, BC w/. Dean Higuchi, lost to Gene Kiniski & Mike Webster – TV Taping
05/14 Vancouver, BC defeated Bob Demon
05/15 Burnaby, BC defeated Bob Harmes – TV Taping
05/19 Cloverdale, BC defeated Pedro Sanchez
05/21 Vancouver, BC defeated Butts Giraud
05/22 Burnaby, BC w/. Dean Higuchi, lost to Gene Kiniski & Mike Webster – TV Taping
05/24 Victoria, BC defeated Bob Demon
05/30 Prince George, BC drew Butts Giraud
06/02 Cloverdale, BC w/. Sean Regan, lost to Dean Higuchi & Duncan McTavish
06/04 Vancouver, BC defeated Pedro Sanchez
06/07 Victoria, BC lost to Larry Whistler (aka Larry Zbyzsko)
06/11 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
06/16 Portland, OR drew Al Madril
06/18 Vancouver, BC lost to Sean Regan
06/21 Victoria, BC drew Butts Giraud
06/21 Victoria, BC lost in a 10-man Battle royal
06/25 Vancouver, BC defeated Mohan Singh
06/27 Prince George, BC drew Larry Whistler
06/29 Revelstoke, BC drew Larry Whistler
06/30 Kelowna, BC drew Gerry Romano
07/02 Vancouver, BC defeated Larry Whistler
07/05 Victoria, BC defeated Jack Bence
07/07 Nanaimo, BC defeated Bob Harmes
07/09 Vancouver, BC w/. Dean Higuchi, defeated Larry Whistler & Butts Giraud
07/10 Burnaby, BC lost to Mike Webster – TV Taping
07/16 Vancouver, BC drew Bob Harmes
07/16 Vancouver, BC w/. Dean Higuchi & Larry Whistler, defeated Tony Borne, Butts Giraud & Bob Harmes
07/17 Portland, OR drew Ray Glenn
07/21 Portland, OR lost to Haru Sasaki
07/21 Portland, OR lost in a Battle royal
07/23 New Westminster, BC w/. Cowboy Lang, lost to Randy Morse & Little Tokyo
07/30 New Westminster, BC defeated Randy Morse
07/31 Burnaby, BC w/. Larry Whistler, defeated Randy Morse & Butts Giraud TV
08/02 Victoria, BC defeated Bobby Jones
08/02 Victoria, BC lost in an 8-man Battle royal
08/06 Vancouver, BC defeated Bobby Jones
08/13 New Westminster, BC defeated Butts Giraud
08/14 Burnaby, BC defeated John Foley – TV Taping
08/16 Victoria, BC defeated Bob Harmes
08/20 New Westminster, BC w/. Dean Higuchi, defeated Tor Kamata & Randy Morse
08/22 Prince George, BC defeated Bob Harmes
08/27 New Westminster, BC defeated John Foley
09/03 New Westminster, BC drew Dean Higuchi
09/10 Prince George, BC drew Larry Whistler
09/11 Burnaby, BC defeated Buck Ramstead by DQ – TV Taping
09/13 Victoria, BC defeated Randy Morse
09/15 Portland, OR drew Ripper Collins
09/17 Vancouver, BC lost to Larry Whistler
09/24 Vancouver, BC drew Pat O’Brien
09/27 Victoria, BC drew Pat O’Brien
09/27 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
10/01 Vancouver, BC lost to Frenchy Martin
10/05 Prince George, BC defeated Ray Glenn
10/08 Vancouver, BC defeated Ray Glenn
10/11 Victoria, BC defeated Ray Glenn
10/12 Kamloops, BC vs. Butts Giraud
10/13 Kelowna, BC drew Ray Glenn
10/15 Vancouver, BC lost to Buck Ramstead
10/16 Bellingham, WA vs. Ray Glenn
10/22 Vancouver, BC drew Butts Giraud
10/25 Victoria, BC lost to Sika Anoai
10/25 Victoria, BC w/. Mohan Singh, defeated Jack Bence & Sean Regan
10/27 Nanaimo, BC w/. Afa Anoai, vs. Frenchy Martin & Ivan Zarnoff
10/29 Vancouver, BC defeated John Foley
10/30 Bellingham, WA vs. Buck Ramstead
11/03 Vernon, BC vs. Duncan McTavish
11/10 Nanaimo, BC vs. Jack Bence
11/12 Vancouver, BC lost to Mr. X
11/15 Bellingham, WA vs. Mr. X
11/19 Vancouver, BC lost to Buck Ramstead
11/21 Chilliwack, BC lost to Mr. X
11/24 Seattle, WA lost to Mal Kirk
11/26 Vancouver, BC defeated Dan Reeves
11/29 Mission, BC vs. Dan Reeves
12/03 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
12/04 Marysville, WA vs. Jack Bence
12/05 Squamish, BC defeated Ivan Zarnoff
12/10 Vancouver, BC defeated Dan Reeves
12/12 Abbotsford, BC lost to Mr. X
12/12 Abbotsford, BC lost in a 10-man Battle royal
12/14 Prince George, BC lost to Mr. X
12/16 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
12/17 Vancouver, BC drew Ivan Zarnoff
12/19 Chilliwack, BC defeated Ivan Zarnoff
12/20 Victoria, BC defeated Ivan Zarnoff
12/20 Victoria, BC w/. Afa Anoai, lost to Buck Ramstead & Igor Volkoff
12/21 Cumberland, BC w/. Afa Anoai, lost to Buck Ramstead & Mr. X
12/26 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
12/29 Cloverdale, BC w/. Dan Reeves, lost to Buck Ramstead & Igor Volkoff

1974
01/02 Vancouver, BC defeated Ivan Zarnoff
01/07 Vancouver, BC defeated Dan Reeves
01/09 Chilliwack, BC defeated Dan Reeves
01/11 Prince George, BC defeated Dan Reeves
01/12 Nanaimo, BC vs. Dan Reeves
01/14 Vancouver, BC vs. Butts Giraud
01/16 Abbotsford, BC drew Igor Volkoff
01/21 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
01/23 Chilliwack, BC drew Igor Volkoff
01/28 Vancouver, BC drew Igor Volkoff
02/02 Cloverdale, BC vs. Igor Volkoff
02/04 Vancouver, BC defeated Dan Reeves
02/06 Chilliwack, BC w/. Pablo Mendoza, lost to Igor Volkoff & Mal Kirk
02/07 Bellingham, WA vs. Dan Reeves
02/11 Vancouver, BC lost to Mal Kirk
02/16 Nanaimo, BC vs. Butts Giraud
02/16 Nanaimo, BC Participated in a 10-man Battle royal
02/18 Vancouver, BC w/. Dan Reeves, lost to Igor Volkoff & Tony Borne
02/23 Portland, OR defeated Kurt Von Steiger by DQ
02/25 Vancouver, BC w/. Vicki Williams, lost to Igor Volkoff & Toni Rose
03/04 Vancouver, BC defeated Butts Giraud
03/06 Chilliwack, BC w/. Tito Montez, lost to Buck Ramstead & Mal Kirk
03/09 Portland, OR w/. Ed Francis, lost to Kurt Von Steiger & Matty Suzuki
03/12 Tacoma, WA defeated Bob Harmes
03/12 Tacoma, WA drew Igor Volkoff
03/12 Tacoma, WA w/. Bob Harmes, defeated Butts Giraud & Igor Volkoff
03/18 Vancouver, BC defeated Tony Borne
04/01 Vancouver, BC drew Igor Volkoff
04/03 Chilliwack, BC drew Igor Volkoff
04/08 Vancouver, BC w/. Prince Kumali, lost to Flash Gordon & Bob Remus
04/15 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
04/22 Vancouver, BC drew Bob Remus (aka Sgt. Slaughter)
04/26 Prince George, BC lost to Bob Remus
04/29 Vancouver, BC w/. Jose Azteca, defeated Frank Butcher & Jack Dent
05/08 Chilliwack, BC vs. Buck Ramstead
05/08 Chilliwack, BC lost in a 10-man Battle royal
05/13 Vancouver, BC lost to Rasputin
05/15 Prince George, BC drew Jose Azteca
05/20 Vancouver, BC drew Jose Azteca
05/27 Vancouver, BC lost to Jose Azteca
05/27 Vancouver, BC drew Mal Kirk
06/06 Victoria, BC vs. Mal Kirk
06/10 Victoria, BC defeated Igor Volkoff
06/17 Vancouver, BC drew Butts Giraud
06/23 Victoria, BC vs. Bob Remus
07/02 Burnaby, BC w/. Al Madril, lost to The Brute & Mr. X – TV Taping
07/04 Victoria, BC vs. Jack Bence
07/08 Vancouver, BC lost to Mal Kirk
07/09 Burnaby, BC drew Jim Johnson – TV Taping
07/10 Chilliwack, BC lost to Bob Remus
07/16 Burnaby, BC defeated Jack Bence – TV Taping
07/18 Victoria, BC vs. Jim Johnson
07/29 New Westminster, BC lost to Mr. Sekigawa
08/01 Victoria, BC vs. Mr. Sekigawa
08/01 Victoria, BC Participated in a 12-man Battle royal
08/05 Vancouver, BC lost to Bob Remus
08/06 Burnaby, BC w/. Jim Johnson, lost to Mike Webster & The Brute – TV Taping
08/13 Burnaby, BC lost to Wayne Bridges – TV Taping
08/15 Victoria, BC drew Mal Kirk
09/09 New Westminster, BC drew Mr. Sekigawa
09/12 Victoria, BC drew Mr. Sekigawa
09/17 Burnaby, BC w/. Bob Remus, lost to The Brute & Mr. X – TV Taping
09/18 Chilliwack, BC vs. Mr. Sekigawa
09/24 Burnaby, BC lost to Big Bad John – TV Taping
09/26 Victoria, BC w/. Dan Kroffat, defeated Butts Giraud & Big Bad John
09/30 Vancouver, BC lost to Mr. Sekigawa
10/07 Vancouver, BC drew Mr. Sekigawa
10/07 Vancouver, BC lost to Butts Giraud
10/09 Chilliwack, BC vs. Danny Lynch
10/10 Victoria, BC w/. Bob Remus, vs. Big Bad John & Danny Lynch
10/14 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
10/15 Burnaby, BC w/. Dan Kroffat, defeated Big Bad John & Rocky Montero TV
10/18 Prince George, BC defeated Mr. Sekigawa
10/21 Vancouver, BC w/. Bob Remus, defeated Mr. Sekigawa & Jim Bailey
10/22 Burnaby, BC w/. Bob Remus, lost to Gene Kiniski & Big Bad John – TV Taping
10/23 Chilliwack, BC drew Bob Harmes
10/24 Victoria, BC drew Billy Francis
10/28 Vancouver, BC lost to Kurt Von Steiger
11/04 Vancouver, BC lost to Billy Francis
11/05 Burnaby, BC lost to Guy Mitchell – TV Taping
11/10 Victoria, BC w/. Billy Francis, vs. Mr. Sekigawa & Kurt Von Steiger
11/12 Burnaby, BC w/. Arjit Singh, lost to Gene Kiniski & Butts Giraud – TV Taping
11/18 Vancouver, BC w/. Arjit Singh, lost to Kurt Von Steiger & Mr. Sekigawa
11/20 Chilliwack, BC vs. Kurt Von Steiger
11/21 Victoria, BC w/. Bobo Johnson, vs. Mr. Sekigawa & Little Tokyo
11/25 Vancouver, BC drew Bob Remus
11/26 Burnaby, BC lost to Buck Ramstead – TV Taping
12/02 Vancouver, BC w/. Billy Francis, defeated Arjit Singh & Butts Giraud
12/03 Burnaby, BC lost to Mr. Saito – TV Taping
12/05 Victoria, BC vs. Arjit Singh
12/05 Victoria, BC Participated in a 12-man Battle royal
12/09 Vancouver, BC drew Mr. Sekigawa
12/11 Chilliwack, BC drew Billy Francis
12/11 Chilliwack, BC lost in a 10-man Battle royal
12/13 Prince George, BC drew Arjit Singh
12/13 Prince George, BC lost in a 10-man Battle royal
12/19 Victoria, BC vs. Butts Giraud
12/23 Vancouver, BC defeated Gringo Joe
12/30 Vancouver, BC drew Arjit Singh
12/31 Burnaby, BC w/. Wayne Bridges, lost to Mr. Saito & Mr. Sekigawa – TV Taping

1975
01/05 Victoria, BC drew Gringo Joe
01/06 Victoria, BC lost to Seigfried Steinke
01/10 Seattle, WA drew Mr. Sekigawa
01/11 Portland, OR w/. Rocky Montero, lost to Jonathan Boyd & Norman Charles
01/14 Burnaby, BC lost to Lennie Hurst – TV Taping
01/16 Victoria, BC lost to Great Malumba
01/18 Portland, OR drew Jim Bailey
01/22 Port Angeles, WA vs. Yasu Fuji
01/27 Vancouver, BC drew Arjit Singh
01/28 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
02/01 Portland, OR lost to Tor Kamata
02/04 Burnaby, BC lost to Bob Brown – TV Taping
02/05 Chilliwack, BC lost to Calypso Kid
02/13 Victoria, BC drew Calypso Kid
02/17 Vancouver, BC lost to El Gringo
02/18 Burnaby, BC drew Lennie Hurst – TV Taping
02/19 Chilliwack, BC drew Bob Harmes
02/21 Prince George, BC lost to Calypso Kid
02/24 Vancouver, BC defeated Arjit Singh
02/25 Burnaby, BC w/. Wayne Bridges, lost to Gene Kiniski & Seigfried Steinke TV
02/27 Victoria, BC defeated Arjit Singh
03/01 Burnaby, BC w/. Wayne Bridges, lost to Gene Kiniski & Seigfried Steinke TV
03/03 Vancouver, BC defeated El Gringo
03/05 Chilliwack, BC drew Gringo Joe
03/08 Portland, OR lost to Benny Ramirez
03/08 Portland, OR lost in a Battle royal
03/10 Vancouver, BC lost to Lennie Hurst
03/13 Victoria, BC drew Billy Francis
03/17 Vancouver, BC defeated Billy Francis
03/18 Burnaby, BC w/. Billy Francis, lost to Seigfried Steinke & Mr. Saito – TV Taping
03/24 Vancouver, BC lost to Jack Bence
03/25 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
03/31 Vancouver, BC lost to El Gringo
04/01 Burnaby, BC w/. Don Leo Jonathan, defeated Gene Kiniski & Gringo Joe TV
04/02 Chilliwack, BC vs. Gringo Joe
04/07 Vancouver, BC lost to Buck Ramstead
04/08 Burnaby, BC w/. Great Malumba, lost to Buck Ramstead & Gringo Joe TV
04/10 Victoria, BC defeated Arjit Singh
04/14 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
04/15 Burnaby, BC lost to Guy Mitchell
04/18 Prince George, BC defeated Jack Bence
04/21 Vancouver, BC defeated Sandy Barr
04/24 Victoria, BC defeated Jack Bence
04/28 Vancouver, BC defeated Arjit Singh
04/29 Burnaby, BC lost to Dale Lewis – TV Taping
04/30 Chilliwack, BC w/. Hiro Yagi, vs. Gordon Ivey & Gringo Joe
05/06 Burnaby, BC drew Gringo Joe – TV Taping
05/08 Victoria, BC drew Gordon Ivey
05/12 Vancouver, BC lost to Hiro Yagi
05/14 Prince George, BC drew Gordon Ivey
05/19 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
05/22 Victoria, BC defeated Blackjack Slade
05/22 Victoria, BC lost in a 10-man Battle royal
05/24 Portland, OR w/. Ricky Hunter, lost to Bob Remus & Masked Mauler
05/26 Vancouver, BC defeated Gordon Ivey
05/31 Portland, OR drew Sandy Barr
06/02 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
06/03 Burnaby, BC lost to Mr. Saito – TV Taping
06/07 Portland, OR lost to Bob Remus
06/09 Vancouver, BC defeated Lennie Hurst
06/17 Burnaby, BC w/. Great Malumba, lost to Mr. Saito & Dale Lewis – TV Taping
06/18 Seattle, WA defeated Bob Remus by DQ
06/25 Chilliwack, BC defeated Gringo Joe
06/28 Portland, OR lost to Bull Ramos
06/28 Portland, OR lost in a Battle royal
06/30 Vancouver, BC defeated Gordon Ivey
07/03 Victoria, BC drew Jim Dmitri
07/07 Vancouver, BC lost to Great Malumba
07/14 Vancouver, BC w/. Jack Bence, lost to Hiro Yagi & Jim Dmitri
07/21 New Westminster, BC lost to Igor Volkoff
07/22 Burnaby, BC lost to Mr. Saito – TV Taping
07/29 Burnaby, BC lost to Dennis Stamp – TV Taping
Promoter Unknown:
08/29 Bielefield, Germany drew Ricki Starr
08/30 Bielefield, Germany no contest vs. Roy Callendar
09/02 Bielefield, Germany defeated Amet Chong
09/04 Bielefield, Germany lost to Jack Breston
09/05 Bielefield, Germany lost to Nino Mercury
09/06 Bielefield, Germany lost to Roy St. Clair
10/05 Hanover, Germany w/. Axel Dieter, drew Klaus Kauroff & Le Grand Vladimir
10/10 Hanover, Germany w/. Roy St. Clair, defeated Amet Chong & Le Grand Vladimir
10/12 Hanover, Germany defeated Steve Haggetty
10/13 Hanover, Germany lost to Klaus Kauroff
10/15 Hanover, Germany defeated Joe Ventura
10/16 Hanover, Germany lost to Jack Breston
10/17 Hanover, Germany w/. War Eagle, lost to Klaus Kauroff & Le Grand Vladimir
10/19 Hanover, Germany w/. Roy St. Clair, defeated Amet Chong & Steve Haggetty
10/20 Hanover, Germany lost to UFO
10/22 Hanover, Germany lost to Colin Joynson
10/23 Hanover, Germany lost to Klaus Kauroff
10/24 Hanover, Germany defeated Amet Chong
10/25 Hanover, Germany w/. Hiro Yagi, defeated UFO & Cuban Assassin
10/26 Hanover, Germany w/. War Eagle, lost to Cuban Assassin & Steve Haggetty
10/27 Hanover, Germany lost to Steve Haggetty
10/28 Hanover, Germany lost to Tom Shaft
10/29 Hanover, Germany lost to Cuban Assassin
10/30 Hanover, Germany w/. War Eagle, lost to Roy Callendar & Martin
11/02 Hanover, Germany lost to Tom Shaft
11/06 Dusseldorf, Germany lost to Jack Breston
11/08 Dusseldorf, Germany lost to Tom Shaft
11/10 Dusseldorf, Germany w/. Roy Callendar, defeated Klaus Kauroff & Steve Haggetty
11/11 Dusseldorf, Germany w/. South, lost to Joe Ventura & Hiro Yagi
11/12 Dusseldorf, Germany w/. Segura, lost to South & Martin
11/14 Dusseldorf, Germany defeated Steve Haggetty
11/15 Dusseldorf, Germany defeated Amet Chong
11/16 Dusseldorf, Germany lost to Roy Callendar
Promoter Sandor Kovacs (BC/WA); Don Owen (OR):
12/01 Vancouver, BC drew Yasu Fuji
12/02 Burnaby, BC w/. Keith Franks, drew Igor Volkoff & Yasu Fuji – TV Taping
12/09 Burnaby, BC lost to Mike Kelly – TV Taping
12/15 Vancouver, BC drew Jack Ruffen
12/18 Victoria, BC drew Hiro Yagi
12/25 Seattle, WA drew Randy Morse
12/30 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping

1976
01/01 Victoria, BC defeated Randy Morse by DQ
01/05 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
01/07 Chilliwack, BC defeated Jack Bence
01/07 Chilliwack, BC lost in a 10-man Battle royal
01/12 Vancouver, BC drew Yasu Fuji
01/26 Vancouver, BC drew Keith Franks (aka Adrian Adonis)
01/27 Burnaby, BC w/. Dennis Stamp, lost to Seigfried Steinke & Gene Kiniski TV
01/29 Victoria, BC vs. Keith Franks
02/02 Vancouver, BC drew Johnny Khan
02/03 Burnaby, BC drew Yasu Fuji – TV Taping
02/04 Chilliwack, BC drew Johnny Khan
02/07 Portland, OR drew Manny Cruz
02/09 Vancouver, BC w/. Keith Franks, lost to Randy Morse & Yasu Fuji
02/12 Victoria, BC drew Yasu Fuji
02/16 Vancouver, BC drew Yasu Fuji
02/17 Burnaby, BC drew Johnny Khan – TV Taping
02/21 Portland, OR drew Frankie Laine
02/24 Burnaby, BC lost to Kenji Shibuya – TV Taping
02/26 Victoria, BC drew Yasu Fuji
02/27 Campbell River, BC vs. Yasu Fuji
03/06 Portland, OR drew Matti Suzuki
03/08 Vancouver, BC drew Keith Franks
03/09 Burnaby, BC drew Keith Franks – TV Taping
03/15 Vancouver, BC defeated Johnny Khan
03/20 Portland, OR drew Ricky Hunter
03/27 Portland, OR w/. Matti Suzuki, lost to Jonathan Boyd & Norman Charles
03/30 Burnaby, BC lost to John Quinn – TV Taping
04/03 Portland, OR drew Matti Suzuki
04/05 Vancouver, BC defeated Randy Morse
04/05 Vancouver, BC lost in a Battle royal
04/08 Victoria, BC lost to Johnny Khan
04/08 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
04/10 Portland, OR drew Al Madril
04/13 Burnaby, BC drew Igor Volkoff – TV Taping
04/19 Vancouver, BC lost to Bruce Smith by DQ
04/20 Burnaby, BC lost to Buck Ramstead – TV Taping
04/22 Victoria, BC w/. Keith Franks, vs. Yasu Fuji & Johnny Khan
04/26 Vancouver, BC defeated Johnny Khan
04/27 Burnaby, BC defeated Johnny Khan – TV Taping
04/28 Prince George, BC w/. Keith Franks, defeated John Quinn & Igor Volkoff
05/03 Vancouver, BC w/. Bruce Smith, defeated Igor Volkoff & Johnny Khan
05/04 Burnaby, BC defeated Larry Watts – TV Taping
05/09 Victoria, BC vs. Bruce Smith
05/10 Vancouver, BC lost to Buck Ramstead
05/18 Burnaby, BC w/. Bob Harmes, lost to Keith Franks & Buck Ramstead – TV Taping
05/20 Prince George, BC w/. Bruce Smith, lost to Randy Morse & Buck Ramstead
05/24 Vancouver, BC lost to Keith Franks
05/25 Burnaby, BC w/. George Wells, lost to John Quinn & Gorilla Lawler – TV Taping
05/31 Vancouver, BC defeated Gorilla Lawler by DQ
06/01 Burnaby, BC defeated Johnny Khan – TV Taping
06/09 Chilliwack, BC vs. Keith Franks
06/10 Victoria, BC lost to Buck Ramstead
06/10 Victoria, BC w/. Johnny Khan, lost to Keith Franks & Jim Dmitri
06/14 Vancouver, BC drew Jerry Goodvoice
06/15 Burnaby, BC defeated Kenji Shibuya by DQ – TV Taping
06/19 Portland, OR drew Ricky Hunter
06/22 Burnaby, BC lost to Carlosn Rocha by DQ – TV Taping
06/24 Victoria, BC w/. Buck Ramstead, vs. Keith Franks & Bill Francis
06/28 Vancouver, BC drew Buddy Rogers
07/05 Vancouver, BC defeated Dennis Zappa
07/06 Burnaby, BC w/. Keith Franks, lost to Kenji Shibuya & Buck Ramstead – TV Taping
07/08 Victoria, BC double count out vs. Buddy Rogers
07/12 Vancouver, BC lost to John Quinn
07/13 Burnaby, BC drew Fred Barron – TV Taping
07/14 Chilliwack, BC vs. Buddy Rogers
07/19 Vancouver, BC defeated Tony Borne
07/20 Burnaby, BC defeated Jack Bence – TV Taping
07/22 Victoria, BC w/. Carlos Rocha, defeated John Quinn & Buddy Rogers
07/26 Vancouver, BC drew Buddy Rogers
08/02 New Westminster, BC lost to Buck Ramstead
08/03 Burnaby, BC drew Rocky Montero – TV Taping
08/05 Victoria, BC vs. Dennis Zappa
08/09 Vancouver, WA defeated Dennis Zappa
08/10 Burnaby, BC w/. Jimmy Snuka, defeated Rocky Montero & Dennis Zappa TV
08/14 Portland, OR w/. Tami Samoa, lost to Jonathan Boyd & Norman Charles
08/17 Portland, OR drew Tony Borne
08/18 Burnaby, BC lost to Buck Ramstead
08/21 Portland, OR drew Matti Suzuki
08/24 Burnaby, BC defeated Dennis Zappa – TV Taping
08/26 Chilliwack, BC vs. Buddy Rogers
08/28 Portland, OR drew Goldie Rogers
08/30 New Wesminster, BC defeated Fred Barron
09/06 Vancouver, BC w/. Fred Barron, defeated Dennis Zappa & Jack Bence
09/08 Chilliwack, BC defeated Keith Franks
09/13 Vancouver, BC w/. Lumberjack Luke, drew Frank Davidson & John Davidson
09/14 Burnaby, BC w/. Lumberjack Luke, drew Frank Davidson & John Davidson
09/16 Victoria, BC drew Lumberjack Luke
09/16 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
09/18 Portland, OR lost to Sgt. LeBouef
09/20 Vancouver, BC w/. Keith Franks, drew Lumberjack Luke & Buddy Rogers
09/21 Burnaby, BC lost to Kenji Shibuya – TV Taping
09/27 Vancouver, BC defeated Frank Davidson
10/02 Portland, OR drew Matti Suzuki
10/04 Vancouver, BC lost to Kurt Von Hess
10/05 Burnaby, BC lost to Kurt Von Hess – TV Taping
10/06 Chilliwack, BC drew John Davidson
10/06 Chilliwack, BC lost in a 10-man Battle royal
10/11 Vancouver, BC w/. Lumberjack Luke, defeated Frank Davidson & John Davidson
10/13 Portland, OR defeated Ben Davidson
10/18 Vancouver, BC w/. Lumberjack Luke, defeated Buddy Rogers & John Davidson
10/25 Vancouver, BC defeated John Davidson
10/28 Victoria, BC drew John Davidson
11/01 Vancouver, BC defeated Frank Davidson
11/02 Burnaby, BC w/. John Anson, lost to John Quinn & Kurt Von Hess – TV Taping
11/08 Vancouver, BC defeated Larry Watts
11/10 Portland, OR defeated Lumberjack Luke
11/11 Victoria, BC vs. Frank Davidson
11/15 Vancouver, BC lost to Paddy Ryan
11/16 Burnaby, BC w/. Paddy Ryan, defeated Frank Davidson & John Davidson
11/22 Vancouver, BC defeated Jack Bence
11/23 Burnaby, BC drew Lumberjack Luke
11/25 Victoria, BC drew Jay Youngblood
12/04 Portland, OR lost to Buddy Rose
12/07 Portland, OR drew Goldie Rogers
12/12 Victoria, BC defeated Paddy Ryan
12/14 Burnaby, BC defeated Jack Bence – TV Taping
12/18 Portland, OR drew Matti Suzuki
12/23 Victoria, BC vs. Larry Watts
12/27 Vancouver, BC drew Buddy Rogers
12/28 Burnaby, BC w/. Paddy Ryan, defeated Paul Vachon & John Vachon – TV Taping
12/28 Portland, OR lost to Dr. X
12/29 Chilliwack, BC vs. Buddy Rogers
12/29 Chilliwack, BC Participated in an 8-man Battle royal

1977
01/03 Vancouver, BC drew Paddy Ryan
01/04 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski
01/06 Victoria, BC vs. Buddy Rogers
01/10 Vancouver, BC w/. Paddy Ryan, defeated Buddy Rogers & Jack Bence
01/12 Chilliwack, BC drew Paddy Ryan
01/17 Vancouver, BC w/. Larry Watts, defeated Jack Ruffen & Jack Bence
Promoter Al Tomko (BC/WA); Don Owen (OR):
01/20 Victoria, BC defeated Randy Morse
01/20 Victoria, BC w/. Paddy Ryan, lost to John Quinn & Randy Morse
01/22 Portland, OR lost to Ron Bass
01/25 Burnaby, BC defeated Larry Watts
01/29 Portland, OR drew Tony Borne
01/31 Vancouver, BC drew Ivan Crnkovic
02/01 Burnaby, BC w/. Paddy Ryan, lost to Randy Morse & Kurt Von Hess – TV Taping
02/03 Victoria, BC defeated Jerry Goodvoice
02/07 Vancouver, BC defeated Jack Bence
02/17 Victoria, BC defeated Jack Ruffen
02/21 Vancouver, BC defeated Jack Ruffen
02/22 Burnaby, BC defeated John Anson by DQ – TV Taping
02/26 Portland, OR drew Jack Ruffen
03/01 Burnaby, BC w/. Bob Bryan, lost to Randy Morse & John Anson – TV Taping
03/07 Vancouver, BC defeated Bob Bryan
03/08 Burnaby, BC drew Texas Outlaw (aka Bobby Bass) – TV Taping
03/14 Victoria, BC defeated Texas Outlaw
03/27 Victoria, BC defeated Jack Ruffen
03/28 Vancouver, BC defeated Bob Harmes
03/29 Burnaby, BC lost to Gama Singh – TV Taping
04/04 Vancouver, BC lost to Buck Zumhofe
04/06 Chilliwack, BC drew Buck Zumhofe
04/11 Vancouver, BC lost to Buck Zumhofe
04/12 Burnaby, BC lost to Buck Zumhofe – TV Taping
04/18 Vancouver, BC defeated Mike Sharpe Jr. By DQ
04/19 Burnaby, BC w/. Jim Dmitri, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy – TV Taping
04/20 Prince George, BC lost to Mike Sharpe Jr.
04/25 Victoria, BC lost to Mike Sharpe Jr.
05/02 Vancouver, BC defeated Buddy Austin
05/03 Burnaby, BC w/. Jim Dmitri, lost to Texas Outlaw & Joe Palardy – TV Taping
05/04 Chilliwack, BC vs. Gama Singh
05/09 Vancouver, BC defeated Jim Cook
05/16 Vancouver, BC lost to Gerry Morrow
05/25 Chilliwack, BC lost to Eddie Morrow
05/30 Vancouver, BC lost to Gama Singh
06/07 Burnaby, BC defeated Larry Watts
06/12 Portland, OR lost to John Anson
Promoter Peter Maivia:
06/22 Honolulu, HI defeated John Tolos by DQ
06/29 Honolulu, HI drew Sam Steamboat
Promoter Al Tomko (BC/WA); Don Owen (OR):
07/04 Vancouver, BC w/. Farmer Pete, lost to Randy Morse & Little John
07/09 Portland, OR lost to Ron Bass
07/11 Vancouver, BC lost to Paddy Ryan
07/12 Burnaby, BC lost to Randy Morse – TV Taping
07/18 Vancouver, BC defeated Bruce Brown
07/19 Burnaby, BC defeated Bruce Brown – TV Taping
07/23 Portland, OR lost to Les Thornton
07/25 Vancouver, BC drew Gerry Morrow
07/26 Burnaby, BC defeated Mike London – TV Taping
08/01 Vancouver, BC defeated Larry Watts
08/08 Vancouver, BC defeated Killer Brooks
08/09 Burnaby, BC defeated Mike Sharpe Jr. by DQ – TV Taping
08/15 Vancouver, BC defeated Bruce Brown
08/16 Burnaby, BC defeated Bruce Brown – TV Taping
08/17 Chilliwack, BC vs. Mr. Kleen
08/18 Victoria, BC defeated Mike London
08/22 Vancouver, BC drew Joe Palardy
08/29 Vancouver, BC w/. Mr. X, defeated Black Avenger & Texas Outlaw
*Won the Canadian tag team titles
08/30 Burnaby, BC defeated Joe Palardy – TV Taping
09/01 Victoria, BC w/. Mr. X, defeated Black Avenger & Mike Sharpe Jr. by DQ
09/05 Vancouver, BC w/. Mr. X, defeated Black Avenger & Mike Sharpe Jr. by DQ
09/12 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, defeated Mike Sharpe Jr. & Ivan Crnkovic
09/13 Burnaby, BC w/. Mr. X, defeated Mike London & Jack Bence – TV Taping
09/14 Chilliwack, BC w/. Mr. X & Eddie Morrow, defeated Mike Sharpe Jr., Black Avenger & J.J. Dillon
09/15 Victoria, BC w/. Mr. X, drew Black Avenger & Mike Sharpe Jr. (60 mins).
09/19 Vancouver, BC defeated Bull Bullinski
09/20 Burnaby, BC defeated Mike London – TV Taping
09/26 Vancouver, BC w/. Mr. X, defeated Mike Sharpe Jr. & J.J. Dillon
09/27 Burnaby, BC defeated Larry Watts – TV Taping
09/29 Victoria, BC w/. Mr. X, vs. Mike Sharpe Jr. & J.J. Dillon
10/03 Vancouver, BC w/. Mr. X, lost to Black Avenger & Mike Sharpe Jr.
*Lost the Canadian tag team titles
10/04 Portland, OR drew Bobby Kincaid
10/05 Chilliwack, BC drew Paddy Ryan
10/05 Chilliwack, BC lost in an 11-man Battle royal
10/10 Vancouver, BC defeated Mike Sharpe Jr. by DQ
10/13 Victoria, BC w/. Eddie Morrow, vs. Sandor Novak & J.J. Dillon
10/17 Vancouver, BC defeated Rick Renaldo by DQ
10/18 Portland, OR drew Mark Hanna
10/21 Prince George, BC drew Bill Cody
10/21 Prince George, BC lost in a Battle royal
10/24 Vancouver, BC double disqualification vs. Sandor Novak
10/27 Victoria, BC double count out vs. Bill Cody
10/27 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
11/02 Chilliwack, BC drew Eddie Morrow
11/14 Vancouver, BC drew J.J. Dillon
11/14 Vancouver, BC lost in a Battle royal
11/15 Burnaby, BC defeated Rick Renaldo – TV Taping
11/18 Prince George, BC lost to Don Wayt
11/21 Vancouver, BC defeated Larry Watts
11/22 Burnaby, BC lost to Don Wayt – TV Taping
11/24 Victoria, BC vs. Don Wayt
11/28 Vancouver, BC drew Eddie Morrow
11/29 Burnaby, BC lost to Gama Singh
12/03 Portland, OR lost to John Anson
12/05 Vancouver, BC defeated Bruce Brown
12/06 Burnaby, BC drew Eddie Morrow – TV Taping
12/06 Portland, OR lost to Mark Hanna
12/08 Victoria, BC vs. Rick Renaldo
12/12 Vancouver, BC drew Mike Hammer
12/13 Burnaby, BC lost to Black Avenger – TV Taping
12/19 Vancouver, BC drew Gary Young
12/22 Victoria, BC vs. Eddie Morrow
12/25 Portland, OR lost to Ed Wiskowski (aka Col. DeBeers)
12/26 Vancouver, BC defeated Bruce Brown
12/27 Burnaby, BC drew Gary Young – TV Taping

1978
01/02 Vancouver, BC w/. Eddie Morrow, lost to Igor Volkoff & Gama Singh
01/03 Burnaby, BC defeated Don Wayt by DQ – TV Taping
01/10 Burnaby, BC lost to Don Wayt – TV Taping
01/16 Vancouver, BC drew Mike Hammer
01/17 Burnaby, BC drew Eddie Morrow – TV Taping
01/19 Victoria, BC w/. Gary Young, vs. Gama Singh & Igor Volkoff
01/24 Burnaby, BC lost to Don Wayt – TV Taping
01/25 Victoria, BC defeated Eddie Morrow
01/30 Victoria, BC drew Gary Young
01/31 Burnaby, BC drew Igor Volkoff – TV Taping
02/06 Vancouver, BC double DQ vs. The General
02/07 Burnaby, BC w/. Don Hipkiss, lost to Black Avenger & Don Wayt – TV Taping
02/13 Vancouver, BC defeated Sandor Novak
02/16 Victoria, BC drew Mike Hammer
02/20 Vancouver, BC defeated Mike Hammer
02/21 Burnaby, BC w/. Don Hipkiss, lost to Black Avenger & Don Wayt – TV Taping
02/25 Portland, OR drew Dale Lewis
02/27 Vancouver, BC defeated Sandor Novak by DQ
03/02 Victoria, BC defeated Gary Young
03/06 Vancouver, BC defeated Larry Watts
03/16 Victoria, BC defeated The General by DQ
03/21 Portland, OR w/. Johnny Eagles, lost to Iron Sheik & Bull Ramos
03/27 Vancouver, BC drew The General
04/04 Portland, OR w/. Mike Hammer, lost to Iron Sheik & Bull Ramos
04/10 Vancouver, BC lost to Black Avenger
04/11 Burnaby, BC lost to John Quinn – TV Taping
04/11 Portland, OR drew Ricky Hunter
04/15 Portland, OR drew Johnny Eagles
04/18 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Texas Outlaw & Don Wayt – TV Taping
04/25 Burnaby, BC lost to Black Avenger – TV Taping
04/29 Portland, OR lost to Ed Wiskowski
05/08 Vancouver, BC defeated Goldie Rogers
05/10 Victoria, BC vs. Mike Hammer
05/15 Vancouver, BC defeated Goldie Rogers
05/16 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski – TV Taping
05/22 Vancouver, BC drew Mike Hammer
05/24 Chilliwack, BC defeated Igor Volkoff
05/25 Victoria, BC lost to Igor Volkoff
05/30 Burnaby, BC lost to Don Wayt – TV Taping
06/05 Vancouver, BC w/. Larry Watts, defeated Goldie Rogers & Mike Hammer
06/06 Burnaby, BC w/. Sal Martino, defeated Gene Kiniski & John Anson – TV Taping
06/12 Vancouver, BC defeated Goldie Rogers
06/19 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
06/20 Burnaby, BC defeated John Anson by DQ
06/26 Vancouver, BC lost to Igor Volkoff
06/27 Burnaby, BC defeated Iron Sheik by DQ – TV Taping
07/03 Vancouver, BC lost to Goldie Rogers
07/06 Victoria, BC vs. Iron Sheik
07/10 Vancouver, BC lost to Buck Zumhofe
07/11 Burnaby, BC w/. Guy Mitchell, double DQ vs. Gene Kiniski & Iron Sheik TV
07/17 Vancouver, BC defeated Denny Alberts
07/18 Burnaby, BC defeated Texas Outlaw by DQ – TV Taping
07/19 Chilliwack, BC defeated Goldie Rogers
07/24 Vancouver, BC w/. Denny Alberts, defeated Goldie Rogers & Jim Cook
07/24 Vancouver, BC w/. Denny Alberts, lost to Don Leo Jonathan & Jake Roberts
07/25 Burnaby, BC w/. Denny Alberts, lost to Gene Kiniski & John Anson – TV Taping
07/31 Vancouver, BC lost to Jake Roberts
08/02 Burnaby, BC lost to Buck Zumhofe – TV Taping
08/07 Vancouver, BC defeated Jim Cook
08/08 Burnaby, BC w/. Denny Alberts, defeated Iron Sheik & Texas Outlaw by DQ TV
08/16 Chilliwack, BC lost to John Anson
08/28 Vancouver, BC defeated Jim Cook
08/30 Chilliwack, BC vs. Jonathan Boyd
09/05 Burnaby, BC w/. Jim Cook, lost to Jonathan Boyd & Norman Charles – TV Taping
09/09 Cloverdale, BC vs. Jim Cook
09/11 Vancouver, BC lost to Sal Martino
09/12 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Larry Jones & Race Bannon – TV Taping
09/18 Vancouver, BC drew Ron Ritchie
09/23 Cloverdale, BC vs. Race Bannon
09/25 Vancouver, BC w/. Jake Roberts, defeated Larry Jones & Race Bannon
09/26 Burnaby, BC w/. Jack Bence, lost to Iron Sheik & Texas Outlaw – TV Taping
09/27 Chilliwack, BC defeated Ron Ritchie
09/28 Victoria, BC vs. Larry Jones
10/02 Vancouver, BC defeated Race Bannon
10/03 Burnaby, BC w/. Jake Roberts, double DQ vs. Iron Sheik & Texas Outlaw TV
10/09 Vancouver, BC defeated Jim Cook
10/10 Burnaby, BC w/. Jake Roberts, defeated Goldie Rogers & Larry Watts – TV Taping
10/16 Vancouver, BC defeated Ed Moretti
10/17 Burnaby, BC w/. Ed Moretti, lost to Gene Kiniski & Sandor Novak – TV Taping
10/23 Vancouver, BC drew Ivan Crnkovic
10/24 Burnaby, BC w/. Jake Roberts & Sal Martino, drew Texas Outlaw, Race Bannon & Sandor Novak – TV Taping
10/26 Victoria, BC defeated The Alaskan by DQ
10/26 Victoria, BC lost in a 9-man Battle royal
10/30 Vancouver, BC defeated Race Bannon
10/31 Burnaby, BC w/. Ed Moretti, lost to Texas Outlaw & Goldie Rogers – TV Taping
11/06 Vancouver, BC w/. Mike Sharpe Jr., lost to The Alaskan & Ivan Crnkovic
11/07 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to The Alaskan & Ivan Crnkovic – TV Taping
11/08 Chilliwack, BC vs. Goldie Rogers
11/09 Victoria, BC lost to Sandor Novak
11/14 Burnaby, BC lost to Ivan Crnkovic – TV Taping
11/20 Vancouver, BC lost to Sandor Novak
11/21 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to The Alaskan & Goldie Rogers – TV Taping
11/23 Victoria, BC vs. Goldie Rogers
11/27 Vancouver, BC drew Moondog Moretti
11/28 Burnaby, BC w/. Ron Ritchie, lost to The Alaskan & Ivan Crnkovic – TV Taping
12/04 Vancouver, BC lost to Sandor Novak
12/05 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Texas Outlaw & Goldie Rogers – TV Taping
12/11 Vancouver, BC defeated Bob Steele
12/16 Cloverdale, BC vs. Moondog Moretti
12/18 Vancouver, BC lost to The Alaskan
12/19 Burnaby, BC drew Bill Cody – TV Taping
12/20 Chilliwack, BC w/. Mike Sharpe Jr. & Sal Martino, defeated Moose Morowski, Texas Outlaw & The Alaskan
12/21 Victoria, BC w/. Mike Sharpe Jr. & Sal Martino vs. Moose Morowski, Alaskan & Sandor Novak
12/26 Vancouver, BC w/. Gerry Morrow, lost to Texas Outlaw & The Alaskan
12/27 Burnaby, BC drew Dara Singh – TV Taping
12/27 Burnaby, BC w/. Bill Cody, defeated Moondog Moretti & Larry Watts – TV Taping

1979
01/02 Vancouver, BC defeated Dara Singh
01/03 Chilliwack, BC drew Igor Volkoff
01/04 Victoria, BC drew Igor Volkoff
01/09 Burnaby, BC defeated Igor Volkoff by DQ – TV Taping
01/15 Vancouver, BC lost to Sandor Novak
01/17 Chilliwack, BC lost to Bill Cody
01/18 Victoria, BC vs. The Alaskan
01/23 Burnaby, BC defeated Mike Sharpe Jr. by DQ – TV Taping
01/24 Kelowna, BC drew The Alaskan
01/29 Vancouver, BC lost to UFO
01/30 Burnaby, BC w/. Assassin #2, lost to UFO & Igoe Volkoff – TV Taping
01/31 Chilliwack, BC lost to UFO
02/01 Victoria, BC lost to UFO
02/05 Vancouver, BC defeated an Assassin
02/06 Burnaby, BC drew Dave Kochen (aka Buddy Lane) – TV Taping
02/12 Vancouver, BC defeated Sandor Novak
02/13 Burnaby, BC lost to UFO – TV Taping
02/14 Chilliwack, BC vs. UFO
02/19 Vancouver, BC defeated Bob Patterson
02/20 Burnaby, BC defeated Larry Watts – TV Taping
02/26 Vancouver, BC drew Goldie Rogers
02/27 Burnaby, BC w/. Bob Patterson, lost to Gene Kiniski & UFO – TV Taping
03/01 Victoria, BC vs. Dave Kochen
03/05 Vancouver, BC drew Dave Kochen
03/11 Victoria, BC vs. Dave Kochen
03/12 Vancouver, BC vs. Paddy Ryan
03/20 Burnaby, BC w/. Paddy Ryan, defeated Igor Volkoff & The Mongol by DQ TV
03/27 Burnaby, BC lost to Bobby Jaggers
04/03 Burnaby, BC defeated Jim Gillespie – TV Taping
04/07 Portland, OR drew Matt Borne (aka Doink the Clown)
04/10 Burnaby, BC w/. Joe Ventura, double DQ vs. Igor Volkoff & The Mongol
04/17 Burnaby, BC vs. Joe Ventura – TV Taping
04/24 Burnaby, BC lost to Sal Martino – TV Taping
04/25 Chilliwack, BC lost to Bobby Jaggers
04/30 Vancouver, BC defeated Larry Watts
05/01 Burnaby, BC w/. Tusumi Oshiro, lost to Jean Louis & The Mongol – TV Taping
05/06 Victoria, BC lost to The Mongol
05/09 Chilliwack, BC vs. Tusumi Oshiro
05/22 Burnaby, BC lost to Jean Louis – TV Taping
05/23 Chilliwack, BC lost to Goro Tanaka
05/24 Victoria, BC lost to Eric Embry
06/05 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
06/11 Vancouver, BC defeated Jay Cagle
06/12 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
06/18 Vancouver, BC lost to Ryuma Go
06/19 Portland, OR drew Matt Borne
06/20 Chilliwack, BC vs. Eric Embry
06/25 Vancouver, BC lost to Bruce Reed (aka Butch Reed)
06/26 Burnaby, BC lost to Chris Colt – TV Taping
07/02 Vancouver, BC drew Tusumi Oshiro
07/05 Victoria, BC lost to Yaki Joe
07/10 Burnaby, BC drew Hiro Yagi – TV Taping
07/18 Chilliwack, BC lost to Eric Embry
07/24 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
07/31 Burnaby, BC defeated Chris Colt by DQ – TV Taping
08/06 Vancouver, BC drew Larry Watts
08/13 Vancouver, BC defeated Ryuma Go
08/13 Vancouver, BC lost in a Battle royal
08/14 Burnaby, BC w/. Hiro Yagi, lost to Seigfried Steinke & Jean Louis
08/15 Chilliwack, BC defeated Jean Louis
08/19 Victoria, BC lost to Seigfried Steinke
08/21 Burnaby, BC w/. Bob Owens, lost to Chris Colt & Bobby Jaggers – TV Taping
08/27 Vancouver, BC defeated Larry Watts
08/28 Burnaby, BC lost to Jean Louis – TV Taping
08/29 Chilliwack, BC w/. Sonny Starr, lost to Chris Colt & Bobby Jaggers
09/03 Vancouver, BC defeated Bob Owens
09/04 Burnaby, BC drew Moondog Moretti – TV Taping
09/11 Burnaby, BC w/. Gerry Morrow, defeated Moondog Moretti & Bob Owens TV
09/24 Victoria, BC drew Mike Ellison
09/25 Burnaby, BC drew Gerry Morrow – TV Taping
09/30 Vancouver, BC w/. Yaki Joe, defeated Moondog Moretti & Greg Lake
10/01 Victoria, BC drew Sonny Starr
10/02 Burnaby, BC defeated Greg Lake – TV Taping
10/08 Vancouver, BC defeated Greg Lake
10/09 Burnaby, BC w/. Sonny Starr, lost to Texas Outlaw & Yaki Joe – TV Taping
10/13 Prince George, BC drew Larry Watts
10/16 Burnaby, BC w/. Mike Ellison, lost to Seigfried Steinke & Chris Colt – TV Taping
10/22 Vancouver, BC defeated Mike Ellison
10/23 Burnaby, BC w/. Gerry Morrow, double DQ vs. Goldie Rogers & Moondog Moretti
10/29 Vancouver, BC drew Igor Volkoff
10/29 Vancouver, BC lost in a Battle royal
10/30 Burnaby, BC w/. Greg Lake, lost to Seigfried Steinke & Chris Colt – TV Taping
11/05 Vancouver, BC defeated Moondog Moretti
11/19 Vancouver, BC drew Eric Embry
11/20 Burnaby, BC lost to Seigfried Steinke – TV Taping
11/26 Vancouver, BC defeated Dave Kochen
12/15 Portland, OR lost to Chris Colt
12/27 Burnaby, BC lost to Buddy Rose – TV Taping

1980
Promoter Carlos Colon:
01/12 Bayamon, Puerto Rico w/. Jose Miguel Perez, vs. Haru Sonoda & Mitsu Ishikawa
01/19 Caguas, Puerto Rico vs. Al Costello
01/26 Caguas, Puerto Rico vs. Mitsu Ishikawa
02/01 Ponce, Puerto Rico w/. Jose Rivera & Ciclon Negro, vs. Dick Steinborn, Roger Kirby & Mr. Fuji
02/02 Caguas, Puerto Rico vs. Roger Kirby
02/09 Caguas, Puerto Rico w/. Carlos Colon, defeated Roger Kirby & Dick Steinborn
*Won the WWC North American tag team titles
02/16 Bayamon, Puerto Rico w/. Carlos Colon, vs. Dory Funk Jr. & Terry Funk
02/23 San Juan, Puerto Rico vs. Hugo Savinovich
03/01 Caguas, Puerto Rico w/. Carlos Colon, vs. Haru Sonoda, Mitsu Ishikawa & Hugo Savinovich
03/08 Ponce, Puerto Rico vs. Dory Funk Jr.
03/20 Waterford, Barbados w/. Carlos Colon, vs. Moose Morowski & Mr. Fuji
03/22 Bayamon, Puerto Rico w/. Carlos Colon, lost to Luke Graham & Gorgeous George Jr.
*Lost the WWC North American tag team titles
03/29 Caguas, Puerto Rico vs. Pierre Martel
04/12 San Juan, Puerto Rico w/. Carlos Colon, vs. Luke Graham & Gorgeous George Jr.
04/20 San Juan, Puerto Rico w/. Carlos Colon, vs. Luke Graham & Bulldog Brower
Promoter Al Tomko:
05/02 Duncan, BC lost to Igor Volkoff
05/05 Vancouver, BC As Mr. Wrestling, defeated Igor Volkoff
05/19 Vancouver, BC w/. Cowboy Lang, defeated Jerry Bryant & Little Tokyo
05/21 Cloverdale, BC lost to Luke Williams
05/22 Victoria, BC defeated Larry Watts
05/23 Duncan, BC defeated Larry Watts
05/26 Vancouver, BC defeated Jim Dmitri
06/02 Vancouver, BC defeated Mike Ellison
06/16 Vancouver, BC defeated Jerry Bryant
06/30 Vancouver, BC drew Joe Ventura
07/14 Vancouver, BC lost to Sal Martino
07/15 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
08/12 Burnaby, BC lost to Joe Ventura – TV Taping
08/25 Vancouver, BC defeated Moose Morowski by DQ
08/26 Burnaby, BC w/. Sandy Barr, lost to Rip Oliver & Fidel Cortez – TV Taping
08/26 Burnaby, BC drew Joe Ventura – TV Taping
12/26 Vancouver, BC drew Gerry Morrow
12/30 Burnaby, BC drew Gerry Morrow – TV Taping
12/30 Burnaby, BC lost to Kelly Kiniski – TV Taping

1981
01/27 Burnaby, BC lost to Buddy Rose – TV Taping
01/27 Burnaby, BC lost to Moose Morowski – TV Taping
02/10 Burnaby, BC defeated The Destroyer by DQ – TV Taping
02/23 Vancouver, BC defeated Larry Watts
02/24 Burnaby, BC defeated Butch Buckler by DQ – TV Taping
02/24 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
Promoter Don Owen:
02/26 Salem, OR lost to Sandy Barr
02/28 Portland, OR lost to Matt Borne
Promoter Al Tomko:
03/09 Vancouver, BC w/. Gerry Morrow, lost to Moose Morowski & Igor Volkoff
03/24 Burnaby, BC drew Gerry Morrow – TV Taping
03/24 Burnaby, BC drew Terry Adonis – TV Taping
04/06 Vancouver, BC defeated Larry Watts
04/07 Burnaby, BC lost to Rip Oliver – TV Taping
04/07 Burnaby, BC w/. Gerry Morrow, defeated Moondog Moretti & Terry Adonis by DQ
04/20 Vancouver, BC defeated Sandy Barr
04/21 Burnaby, BC lost to Matt Borne – TV Taping
04/21 Burnaby, BC defeated Larry Watts – TV Taping
05/04 Vancouver, BC defeated Mike Allen
05/05 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski – TV Taping
05/05 Burnaby, BC defeated Moondog Moretti by DQ – TV Taping
Promoter Don Owen:
05/12 Portland, OR drew Siva Afi
Promoter Al Tomko:
05/19 Burnaby, BC w/. Rocky Dellaserra, defeated Moondog Moretti & Terry Adonis
05/19 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff
05/30 Cloverdale, BC drew Moondog Moretti
05/30 Cloverdale, BC lost in an 11-man Battle royal
06/01 Vancouver, BC drew Rocky Dellaserra
06/02 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Moondog Moretti & Terry Adonis – TV Taping
06/02 Burnaby, BC lost to Matt Borne – TV Taping
06/15 Vancouver, BC w/. Gerry Morrow, defeated Rocky Dellaserra & The Destroyer
06/16 Burnaby, BC drew Rocky Dellaserra – TV Taping
06/29 Vancouver, BC defeated Rocky Dellaserra
06/30 Burnaby, BC defeated Tiny Anderson – TV Taping
07/11 Cloverdale, BC drew Gerry Morrow
07/13 Vancouver, BC w/. Gerry Morrow, defeated Rocky Dellaserra & Tiny Anderson
07/14 Burnaby, BC defeated Moondog Moretti by DQ – TV Taping
07/27 Vancouver, BC w/. Lone Eagle, defeated Rocky Dellaserra & Billy the Kid
07/28 Burnaby, BC w/. Lone Eagle, lost to Gerry Morrow & Billy the Kid – TV Taping
08/10 New Westminster, BC defeated Rocky Dellaserra
08/11 Burnaby, BC drew Rocky Dellaserra – TV Taping
08/25 Burnaby, BC drew Moondog Moretti – TV Taping
08/25 Burnaby, BC defeated Larry Watts – TV Taping
09/08 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
09/14 New Westminster, BC defeated Sandy Barr
09/21 Vancouver, BC lost to King Parsons
09/22 Burnaby, BC lost to Klondike Mike (aka Makhan Singh/Bastion Booger) TV
10/05 Vancouver, BC lost to Art Crews
10/06 Burnaby, BC drew King Parsons – TV Taping
Promoter Don Owen:
10/09 Eugene, OR lost to Brett Sawyer
10/10 Portland, OR lost to Brett Sawyer
Promoter Al Tomko:
10/19 Vancouver, BC drew Sandy Barr
10/20 Burnaby, BC lost to Tony Demato – TV Taping
11/03 Burnaby, BC w/. Tony Demato, lost to Iron Duke & Igor Volkoff – TV Taping
11/16 Vancouver, BC lost to Tony Demato
11/17 Burnaby, BC lost to Tony Demato – TV Taping
11/17 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
11/30 Vancouver, BC drew Mike Allen
12/01 Burnaby, BC defeated Mike Allen – TV Taping
12/01 Burnaby, BC w/. Rocky Dellaserra, lost to Dean Higuchi & Klondike Mike TV
12/14 Vancouver, BC drew Mike Allen
12/15 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
12/15 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski – TV Taping
Promoter Don Owen:
12/19 Portland, OR drew Stan Stasiak
Promoter Al Tomko:
12/28 Vancouver, BC defeated Mike Allen

1982
01/11 Vancouver, BC lost to Iron Duke
01/25 Vancouver, BC lost to Moose Morowski
02/06 Cloverdale, BC defeated The Stomper
02/08 Vancouver, BC defeated Mike Allen
02/20 Cloverdale, BC drew Mike Allen
02/22 Vancouver, BC lost to Bruiser Costa
02/23 Burnaby, BC defeated Mike Bond by DQ – TV Taping
02/23 Burnaby, BC lost to Dean Huguchi – TV Taping
03/06 Cloverdale, BC defeated Mike Allen
03/08 Vancouver, BC defeated Mike Allen
03/09 Burnaby, BC lost to Mr. Pro (Buck Ramstead) – TV Taping
03/09 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Mike Bond & Tony Costa – TV Taping
Promoter Don Owen:
03/14 Portland, OR lost to Stan Stasiak
Promoter Al Tomko:
03/20 Cloverdale, BC defeated Larry Watts
03/23 Burnaby, BC drew Mr. Pro – TV Taping
03/23 Burnaby, BC lost to Mike Bond – TV Taping
04/03 Cloverdale, BC defeated Rocky Dellaserra
04/05 Vancouver, BC drew Sonny Meyers
04/06 Burnaby, BC defeated Terry Adonis by DQ – TV Taping
04/06 Burnaby, BC lost to Igor Volkoff – TV Taping
04/10 Cloverdale, BC defeated Verne Siebert
04/19 Vancouver, BC lost to Mr. Pro
04/20 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Dean Higuchi & Igor Volkoff – TV Taping
04/20 Burnaby, BC drew Mr. Pro – TV Taping
05/01 Cloverdale, Bc defeated Terry Adonis by DQ
05/03 Vancouver, BC defeated Larry Watts
05/04 Burnaby, BC w/. Verne Siebert, lost to Terry Adonis & Tony Costa – TV Taping
05/04 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Terry Adonis & Tony Costa – TV Taping
05/17 Vancouver, BC lost to Bruiser Costa
05/18 Burnaby, BC drew Larry Watts – TV Taping
05/18 Burnaby, BC w/. Larry Watts, lost to Terry Adonis & Tony Costa – TV Taping
06/01 Burnaby, BC w/. Mike Allen, lost to Terry Adonis & Butcher Hughes – TV Taping
06/01 Burnaby, BC drew Butcher Hughes – TV Taping
06/12 Cloverdale, BC lost to Bruiser Costa
07/27 Burnaby, BC defeated Butcher Hughes by DQ – TV Taping
07/27 Burnaby, BC lost to Terry Adonis – TV Taping
08/09 Vancouver, BC double count out vs. Lumberjack Luke
08/14 Cloverdale, BC defeated Kevin Jefferies
08/23 Vancouver, BC w/. Kevin Jefferies, lost to Mike Allen & Abdul Ali
08/24 Burnaby, BC drew Terry Adonis – TV Taping
08/24 Burnaby, BC w/. Kevin Jefferies, lost to Bruiser Costa & Butcher Hughes TV
09/06 Vancouver, BC drew Lumberjack Luke
09/07 Burnaby, BC lost to Dean Higuchi – TV Taping
09/07 Burnaby, BC lost to Mr. Pro – TV Taping
09/21 Burnaby, BC double DQ vs. Grizzly Evans – TV Taping
09/21 Burnaby, BC defeated Tiny Anderson by DQ – TV Taping
10/04 Vancouver, BC defeated Jerry Bryant
10/05 Burnaby, BC lost to Grizzly Evans – TV Taping
10/18 Vancouver, BC drew Dr. Blood
10/19 Burnaby, BC w/. Verne Siebert, lost to Terry Adonis & Bruiser Costa – TV Taping
10/19 Burnaby, BC w/. Carl Batterman, lost to Terry Adonis & Bruiser Costa – TV Taping
11/01 Vancouver, BC defeated Verne Siebert
11/02 Burnaby, BC lost to Ron Starr by DQ – TV Taping
11/13 Cloverdale, BC lost to Ed Moretti
11/15 Vancouver, BC drew Gerry Morrow
11/16 Burnaby, BC drew Moose Morowski – TV Taping
11/16 Burnaby, BC w/. Verne Siebert, lost to Terry Adonis & Grizzly Evans – TV Taping
11/27 Cloverdale, BC lost to Carl Batterman
11/29 Vancouver, BC defeated Verne Siebert
11/30 Burnaby, BC lost to Ron Starr – TV Taping
12/13 Vancouver, BC drew Carl Batterman
12/14 Burnaby, BC lost to Moose Morowski – TV Taping
12/14 Burnaby, BC lost to Terry Adonis – TV Taping
12/27 Vancouver, BC lost to Timothy Flowers