ROY MCCLARTY

(1948 – 1977)

Commonly billed as Roy McClarity
aka: Sir Garth (England 1948-49)
Height: 6’2” Weight: 236 pounds
Born: July 31, 1918 – Expanse, Saskatchewan
Died: April 27, 1998 – Delta, BC
Wife: Shirley Strimple (estranged)
Trained By: Albert Olsen/Joe Pazandak
Titles Held:
NWA tag team (Indianapolis) 1955-56 (2x)
Pacific Coast tag team (B.C.) 1961
International tag team (Winnipeg) 1962
Canadian tag team (B.C.) 1962-64 (2x)
Washington State title 1965


2,711 documented matches as of April 29, 2020

Career Record compiled by Vance Nevada [email protected] with files from Matt Farmer, J. Michael Kenyon, George Lentz, Will Morrisey, Loren Olson, Ray Plunkett, Burt Ray, Mike Rodgers, Scott Teal, & Jim Zordani


1948
04/?? Minneapolis pro debut
Wrestling as Sir Garth McClarty:
07/14 Belle Vue, England vs. Dave Armstrong
07/17 Belle Vue, England vs. Ernie Baldwin
07/23 Levenshulme, England vs. Leo Giroux
07/24 Belle Vue, England vs. Alf Robinson
07/26 Edinburgh, Scotland lost to The Ghoul
07/30 Levenshulme, England vs. Leo Giroux
08/20 Levenshulme, England vs. Jim Hussey
08/21 Bury, England vs. Eric Day
08/30 Aberdeen, Scotland defeated Alf Rawlings
09/03 Levenshulme, England vs. Sandy Orford
09/06 Edinburgh, Scotland drew Ernie Baldwin
09/07 Dundee, Scotland defeated Bill McDonald
09/27 Edinburgh, Scotland defeated Wally Seddon
09/28 Levenshulme, England vs. Chic Knight
10/08 Levenshulme, England vs. Joe Robinson
10/11 Edinburgh, Scotland defeated Chic Knight by DQ
10/22 Willenhall, England vs. Wally Seddon
10/29 Levenshulme, England vs. Bearded Monarch
11/05 Willenhall, England vs. Hassan Ali Bey
11/26 Levenshulme, England vs. Kiwi Kingston
11/27 Bury, England vs. Harry Pye
11/30 Dundee, Scotland drew Sandy Orford

1949
02/12 Newcastle, England lost to Legs Langevin
02/14 Edinburgh, Scotland lost to Alan Garfield
02/15 Aberdeen, Scotland defeated Chic Knight by KO
02/25 Levenshulme, England vs. Bill McDonald
02/26 Bury, England vs. Chic Knight

COMBAT Magazine (England)
(March 1949 Issue)
“Tow-headed Roy McClarty, latest arrival from Winnipeg, Canada looks like the American comic-strip character, ‘Joe Palooka’ whose fistic adventures have been featured in the films. Very handsome in a Nordic sort of way, McClarty – his parents were Scots who immigrated to Canada – says that he isn’t interested in film contracts because he gets such a big thrill out of his wrestling contests.”

03/05 Newcastle, England lost to Vic Hessle
03/07 Edinburgh, Scotland defeated Ken Davies
03/08 Dundee, Scotland lost to Hassan Ali Bey
03/19 Stoke-on-Trent, Eng vs. Bob Silcock
03/26 Newcastle, England defeated Chic Knight
03/28 Edinburgh, Scotland lost to Jim Hussey
04/01 Levenshulme, England vs. Sam Burmister
Wrestling as Roy McClarty:
08/30 Trois Rivieres, QC defeated Jacques Trudeau
09/01 Montreal, QC vs. Clement Durocher
09/02 Quebec City, QC drew Harry Madison
09/03 Trois Rivieres, QC vs. Legs Langevin
09/08 Montreal, QC lost to Guy Ross
09/15 Montreal, QC drew Jack Britton
09/29 Boston, MA defeated Tiger Tasker
10/06 Boston, MA defeated Barney Bernard
10/13 Boston, MA defeated Ivan Vakturoff
10/20 Boston, MA defeated Les Ryan
10/26 Boston, MA defeated Bull Curry
11/10 Boston, MA drew Masked Phantom Brother #1
11/17 Boston, MA lost to Gorgeous George
12/22 Boston, MA w/. George O’Malley, lost the Masked Phantom Brothers (#1 & #2)
12/29 Boston, MA w/. Bull Curry, double DQ vs. Masked Phantom Brothers

1950
01/11 Hartford, CT drew Roland Meeker
01/18 Hartford, CT drew Tiger Tasker
01/26 Boston, MA drew Sandor Kovacs
01/28 Brockton, MA lost to Bull Curry
02/01 Hartford, CT drew Bull Curry
02/02 Portland, ME drew Rebel Russell
02/04 Pittsfield, MA vs. Henri Vermeesch
02/08 Hartford, CT drew Jim Henry
02/13 Montreal, QC vs. Harry Madison
02/15 Montreal, QC defeated Juan Hernandez
02/16 Ottawa, ON drew Hans Hermann
02/22 Montreal, QC drew Guy LaRose
02/23 Ottawa, ON beat Les Ruffin
03/02 North Adams, MA vs. Thor Morgan
03/04 Boston, MA beat Red O’Dell
03/09 Toronto, ON drew Kay Bell
03/11 Binghamton, NY vs. Steve Stanlee
03/13 Niagara Falls, ON defeated Tiger Tasker
03/15 Rochester, NY drew Len Hall
03/18 Binghamton, NY vs. Kay Bell
03/20 Niagara Falls, ON defeated Willie Davis
03/22 Rochester, NY lost to Laverne Baxter
03/23 Toronto, ON lost to Al Mills
03/24 London, ON beat Willie Davis
03/27 Niagara Falls, ON drew Johnny Barend
03/29 Montreal, QC lost to Sky Hi Lee
03/30 Ottawa, ON vs. Willie Davis
03/31 Buffalo, NY lost to LaVerne Baxter
04/01 Binghamton, NY lost to Laverne Baxter
04/04 Syracuse, NY lost to Suni War Cloud
04/07 Buffalo, NY lost to Fred Von Schacht
04/08 Binghamton, NY drew Steve Stanlee
04/12 Rochester, NY lost to Johnny Barend
04/15 Erie, PA drew Kay Bell
04/17 Niagara Falls, ON defeated Bob Wagner by DQ
04/18 Syracuse, NY drew Kay Bell
04/21 Buffalo, NY drew Kay Bell
04/22 Erie, PA beat LaVerne Baxter
04/27 Troy, NY drew Willie Davis
04/28 Buffalo, NY beat LaVerne Baxter
05/02 Syracuse, NY drew Sky Hi Lee
05/05 Buffalo, NY drew Sky Hi Lee
05/06 Erie, PA drew Johnny Barend
05/08 Niagara Falls, ON defeated Al Korman by DQ
05/12 Buffalo, NY drew Mickey Gold
05/13 Erie, PA drew Mickey Gold
05/15 Troy, NY drew Natie Brown
05/16 Syracuse, NY drew Sky Hi Lee
05/22 Niagara Falls, ON defeated Kay Bell by DQ
05/29 Niagara Falls, ON vs. Al Korman
05/30 Oshawa, ON drew Mickey Gold
06/05 Niagara Falls, ON lost to Pat Flanagan
06/07 Erie, PA lost to Sky Hi Lee
06/09 Buffalo, NY drew Mickey Gold
06/12 Troy, NY drew Johnny Barend
06/13 Syracuse, NY drew Johnny Barend
06/15 Toronto, ON drew Earl McCready
06/23 Buffalo, NY beat Earl McCready
06/26 Troy, NY lost to Suni War Cloud
06/27 Syracuse, NY drew Mickey Gold
06/30 Buffalo, NY lost to Willie Davis
07/04 Oshawa, ON lost to Warren Bockwinkel
07/08 Mansfield, OH w/. Hard Boiled Haggerty, beat Fred Bozic & Pasha
07/14 Cleveland, OH w/. Mickey Gold, drew Kola Kwariani & Pat Fraley
07/20 Columbus, OH w/. Lucky Simunovich, beat Pat Fraley & Kay Bell
07/27 Columbus, OH w/. Sonny Kurgis, beat Ellis Bashara & Antone Leone
07/28 Cincinnati, OH w/. Sonny Kurgis, drew Pat Fraley & Jim Wright
08/11 Cincinnati, OH w/. Sandor Kovacs, lost to Ellis Bashara & Danny McShain
08/28 Conneault Lake Pk, PA w/. Ray Bentley, beat Ali Pasha & Jack Vansky
09/01 Cincinnati, OH w/. Jim Lewis, lost to Hard Boiled Haggerty & Dutch Howlett
09/06 Chicago, IL lost to Ivan Rasputin
09/13 Chicago, IL w/. Jack Guy, beat Kimon Kudo & Walter Achiu
09/20 Chicago, IL beat Sonny Kurgis
09/23 Altoona, PA lost to Bobby Ford
09/27 Chicago, IL lost to Ruffy Silverstein
09/30 Akron, OH lost to Ivan Rasputin
10/18 Chicago, IL lost to Fred Von Schacht
10/24 Minneapolis, MN drew Stu Hart
10/27 Winnipeg, MB drew Tommy O’Toole
10/31 Minneapolis, MN drew Matt Murphy
11/02 Winnipeg, MB beat Tom Bruno
11/06 Austin, MN defeated Ole Olsen
11/08 LaCrosse, WI lost to Hans Schnabel
11/10 Duluth, MN lost to Hans Schnabel
11/15 St. Paul, MN drew Pat O’Connor
11/16 Rochester, MN drew Abe Kashey
11/17 Winnipeg, MB drew Stu Hart
11/20 Duluth, MN lost to Hans Schnabel
11/21 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
11/27 St. Paul, MN beat Howard Cantonwine
11/29 Duluth, MN drew Joe Pazandak
11/30 Fargo, ND beat Abe Kashey
12/01 Winnipeg, MB drew Pat O’Connor
12/05 Minneapolis, MN drew Pat O’Connor
12/11 Duluth, MN drew Lou Sjoberg
12/12 Minneapolis, MN beat Hans Hermann by DQ
12/15 Winnipeg, MB beat Ali Bey
12/26 Minneapolis, MN drew Mike DiBiase
12/27 Duluth, MN lost to Joe Pazandak by count out

1951
01/04 Mankato, MN beat Stan Mayslack by DQ
01/08 Winnipeg, MB beat Emil Dusek by DQ
01/12 Duluth, MN no contest vs. Joe Pazandak (Match stopped when riot ensued)
01/15 Bismarck, ND vs. Ivan Kameroff
01/16 Minneapolis, MN lost to Sky Hi Lee
01/19 Winnipeg, MB beat Ivan Kameroff
01/22 Duluth, MN drew Ivan Kameroff
01/25 Austin, MN drew Sky Hi Lee
02/01 Mankato, MN vs. Johnny Moochy
02/06 Duluth, MN w/. Pat O’Connor, beat Joe Pazandak & Ivan Kameroff
02/08 Austin, MN vs. Al Mills
02/12 LaCrosse, WI vs. Ivan Kameroff
02/14 Winona, MN lost to Bronko Nagurski
02/16 Winnipeg, MB beat Stan Myslajik
02/19 Duluth, MN beat Ivan Kameroff by DQ
02/23 St. Paul, MN lost to George Bollas
02/24 Rochester, MN beat Johnny Moochy
02/26 Duluth, MN w/. Pat O’Connor, beat Ivan Kameroff & Stan Mayslack
02/27 Minneapolis, MN lost to Ivan Kameroff
03/01 Austin, MN vs. Don McIntyre
03/02 Winnipeg, MB lost to Joe Dusek
03/03 Rochester, MN drew Ras Samara
03/06 Winona, MN lost to Ivan Kameroff
03/08 Austin, MN w/. Pat O’Connor, lost to Hans Hermann & Zebra Kid
03/09 St. Paul, MN lost to Ivan Kameroff
03/12 Regina, SK drew Sky Hi Lee
03/13 Edmonton, AB beat Tony Angelo
03/15 Calgary, AB beat Bob DeMarce
03/18 Lethbridge, AB lost to Sky Hi Lee
03/19 Regina, SK beat Sky Hi Lee
03/20 Edmonton, AB defeated Mr. X & Frank Hurley Handicap match
03/22 Calgary, AB vs. Dave Ruhl
03/24 Lethbridge, AB beat Mr. X by DQ
03/26 Regina, SK beat Mr. X by DQ
03/27 Edmonton, AB w/. Ted Evans, lost to Al Mills & Mr. X
03/30 Calgary, AB w/. Don Sugai, lost to Al Mills & Mr. X
04/02 Regina, SK w/. Ted Evans, lost to Al Mills & Mr. X
04/03 Edmonton, AB lost to Al Mills by DQ
04/05 Calgary, AB w/. Ted Evans, lost to Al Mills & Mr. X
04/07 Lethbridge, AB w/. Ted Evans, beat Frank Hurley, Con Bruno & Pete Shologan
04/10 Edmonton, AB lost to Al Mills
04/12 Calgary, AB w/. Ted Evans, lost to Al Mills & Mr. X
04/16 Regina, SK w/. Ted Evans, beat Al Mills & Mr. X
04/17 Edmonton, AB lost to Al Mills
04/19 Calgary, AB lost to Mr. X
04/21 Lethbridge, AB lost to Jack McDonald
04/26 Calgary, AB beat Con Bruno
04/29 Regina, SK beat Jack McDonald
05/01 Edmonton, AB beat Con Bruno
05/07 Regina, SK vs. Al Mills
05/08 Edmonton, AB w/. Jack McDonald, lost to Al Mills & Joe Marsh
05/10 Calgary, AB drew Stu Hart
05/14 Regina, SK drew Stu Hart
05/15 Edmonton, AB w/. Jack McDonald, lost to Al Mills & Joe Marsh
05/17 Calgary, AB lost to Jack McDonald
05/22 Minneapolis, MN drew Steve Gob
05/29 Minneapolis, MN lost to Pat O’Connor
06/01 Winnipeg, MB beat Steve Gob
06/05 Minneapolis, MN beat Frank Taylor
06/08 St. Paul, MN drew Johnny Moochy
06/11 Fort William, ON beat Howard Cantonwine
06/12 Minneapolis, MN lost to Pat O’Connor
06/15 Winnipeg, MB beat Steve Kozak
06/22 St. Paul, MN beat Johnny Moochy
06/27 Winona, MN lost to Abe Kashey
06/29 St. Paul, MN lost to Leo Nomellini
07/17 Fort William, ON beat Johnny Moochy
07/24 Minneapolis, MN beat Sky Hi Lee by DQ
07/26 Winnipeg, MB w/. Jack Pesek, beat Abe Kashey & Sky Hi Lee
07/30 Fort William, ON beat Abe Kashey
08/20 Fort William, ON w/. Barney Bernard, beat Tiny Mills & Johnny Moochy
08/22 Winnipeg, MB drew Al Mills
09/04 Edmonton, AB drew Stu Hart
09/04 Edmonton, AB lost in a 10-man Battle royal
09/06 Calgary, AB beat Maurice LaChappelle
09/11 Edmonton, AB beat Jim Henry by DQ
09/13 Calgary, AB lost to Jim Henry
09/17 Regina, SK vs. Tiny Mills
09/21 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, drew Joe & Emil Dusek
09/22 Portage La Prairie, MB defeated Joe Dusek
09/24 Duluth, MN lost to Gorgeous George
09/25 Minneapolis, MN drew Joe Dusek
09/28 St. Paul, MN drew Mike DiBiase
09/29 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Joe Dusek & Dan Plechas
10/01 Duluth, MN lost to Jack Dillon
10/02 Minneapolis, MN drew Bobby Managoff
10/04 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, lost to Joe & Emil Dusek by DQ
10/05 St. Paul, MN beat Joe Dusek by DQ
10/08 Duluth, MN beat Jack Dillon
10/09 Minneapolis, MN drew Abe Zvonkin
10/11 Rochester, MN beat Johnny Moochy
10/12 St. Paul, MN beat Jack Dillon
10/16 Minneapolis, MN drew Joe Dusek
10/19 Winnipeg, MB beat Jim Henry
10/22 Duluth, MN w/. Pat O’Connor, beat Jack Dillon & Abe Zvonkin
10/23 Minneapolis, MN beat Abe Zvonkin
10/26 St. Paul, MN beat Stan Mayslack
10/29 Duluth, MN w/. Jack Pesek, lost to Abe Zvonkin & Barney Bernard by count out
10/30 Minneapolis, MN beat Joe Campbell
10/31 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Johnny Moochy & Barney Bernard
11/02 Winnipeg, MB beat Kostas Davelis
11/05 La Crosse, WI defeated Great Togo by DQ
11/06 Minneapolis, MN beat Stan Mayslack
11/07 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Johnny Moochy & Great Togo
11/08 Winona, MN defeated Stan Mayslack
11/09 St. Paul, MN lost to Great Togo
11/13 Minneapolis, MN beat Hans Schmidt by DQ
11/16 Winnipeg, MB drew Whipper Billy Watson 60 Mins.
11/19 Duluth, MN w/. Pat O’Connor, beat Barney Bernard & Abe Zvonkin
11/21 Rochester, MN no contest vs. Johnny Moochy
11/23 St. Paul, MN drew Abe Zvonkin
11/26 Austin, MN w/. Pat O’Connor vs. Abe Zvonkin & Barney Bernard
11/27 Minneapolis, MN beat Dick Trout
11/28 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, lost to Johnny Moochy & Great Togo
11/29 Mankato, MN w/. Jack Pesek, beat Killer Kowalski & Abe Zvonkin
11/30 Winnipeg, MB drew Tiny Mills
12/03 Duluth, MN no contest vs. Tiny Mills
12/04 Minneapolis, MN beat Tiny Mills by DQ
12/05 Fort William, ON w/. Pat O’Connor, defeated Hans Schmidt & Tiny Mills
12/06 Mankato, MN drew Jack Pesek
12/08 Rochester, MN beat Johnny Moochy
12/10 Austin, MN drew Hans Schmidt
12/14 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, beat Al & Tiny Mills by DQ
12/17 Duluth, MN beat Great Togo by DQ
12/18 Minneapolis, MN drew Jack Pesek
12/19 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Johnny Moochy & Dan Plechas
12/21 St. Paul, MN drew Tiny Mills

1952
01/01 Minneapolis, MN beat Kostas Davelis
01/02 Rochester, MN beat Firpo Zbyzsko by DQ
01/04 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, drew Emil & Ernie Dusek
01/07 Duluth, MN w/. Pat O’Connor, beat Tiny Mills & Firpo Zbyzsko by DQ
01/08 Minneapolis, MN lost to Tiny Mills
01/14 Fort Worth, TX drew Ivan Kalmikoff
01/21 Fort Worth, TX lost to Ray Gunkel
01/24 Corpus Christi, TX beat Art Nelson
01/25 Houston, TX beat Lou Plummer
01/28 Waco, TX vs. Ali Bey
02/07 Corpus Christi, TX lost to Rudi Guzman
02/08 Houston, TX lost to Art Nelson
02/11 Waco, TX vs. Fred Von Schacht
02/11 Fort Worth, TX beat Kola Kwariani
02/18 Fort Worth, TX w/. Ray Gunkel, lost to Great Scott & Abdullah Bey
02/21 Corpus Christi, TX drew Dizzy Davis
02/25 Fort Worth, TX drew Bob McCune
02/26 Dallas, TX lost to Ali Bey
02/29 Houston, TX vs. Bobby Weaver
03/10 Fort Worth, TX lost to Great Scott
03/11 Dallas, TX lost to Gene Albert
03/17 Duluth, MN beat Ali Pasha
03/19 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Johnny Moochy & Fred Von Schacht
03/25 Minneapolis, MN drew Jack Pesek
03/26 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Tiny Mills & Johnny Moochy
03/28 Winnipeg, MB beat Barney Bernard
03/29 Houston, TX lost to Bobby Weaver
03/31 Duluth, MN w/. Jack Pesek, beat Barney Bernard & Rebel Russell
04/01 Minneapolis, MN drew Don Beitleman
04/02 Rochester, MN drew Fred Von Schacht
04/04 St. Paul, MN drew Firpo Zbyzsko
04/07 Duluth, MN lost to Mighty Atlas
04/09 Winona, MN w/. Matt Murphy, defeated Firpo Zbyzsko & Johnny Moochy
04/10 Winnipeg, MB lost to Mighty Atlas
04/11 St. Paul, MN no contest vs. Don Beitleman
04/12 Rochester, MN beat Tiny Mills by DQ
04/14 Duluth, MN w/. Jack Pesek, beat Barney Bernard & Fred Von Schacht
04/15 Minneapolis, MN lost to Fred Von Schacht
04/21 Auckland, NZ beat Ken Kenneth
04/23 Wellington, NZ beat Al Costello
04/30 Hamilton, NZ drew Earl McCready
05/01 Wellington, NZ lost to Ivan Kameroff
05/06 Palmerston, NZ lost to Earl McCready
05/13 Auckland, NZ lost to Ivan Kameroff by DQ
05/19 Auckland, NZ drew Ken Kenneth
05/21 Hamilton, NZ beat Ivan Kameroff
05/22 Wellington, NZ lost to Earl McCready
05/27 Christchurch, NZ drew Earl McCready
06/03 Christchurch, NZ beat Ivan Kameroff
06/11 Gisborne, NZ lost to Earl McCready
06/12 Wellington, NZ beat Al Costello
06/16 Auckland, NZ beat Ivan Kameroff
06/24 Auckland, NZ drew Ken Kenneth
06/25 Hastings, NZ drew Ivan Kameroff
06/26 Wellington, NZ lost to Al Costello
06/30 Dannervirke, NZ lost to Earl McCready
07/02 Christchurch, NZ drew Al Costello
07/08 Gisborne, NZ beat Al Costello
07/09 Christchurch, NZ drew Ivan Kameroff
07/12 Napier, NZ drew Earl McCready
07/17 Rotorua, NZ lost to Earl McCready
07/18 Whangarei, NZ lost to Ken Kenneth
07/21 Dunedin, NZ lost to Ivan Kameroff
07/24 Wellington, NZ beat Ivan Kameroff
07/31 Wellington, NZ lost to Joe Pazandak
08/02 Napier, NZ lost to Ken Kenneth
08/04 Dunedin, NZ drew Al Costello
08/05 Christchurch, NZ lost to Joe Pazandak
08/07 Rotorua, NZ beat Ken Kenneth
08/11 Auckland, NZ lost to Joe Pazandak
08/13 Hamilton, NZ lost to Earl McCready
08/16 Auckland, NZ lost to Al Costello
08/25 Fort William, ON w/. Bronko Nagurski, defeated Hard Boiled Haggerty & Emil Dusek
08/26 Minneapolis, MN beat Emil Dusek
08/28 Rochester, MN w/. Bronko Nagurski, vs. Hard Boiled Haggerty & Johnny Moochy
09/02 Minneapolis, MN beat Frank Taylor
09/05 Winnipeg, MB drew Joe Pazandak
09/08 Duluth, MN w/. Otto Kuss, no contest vs. Joe Pazandak & Hard Boiled Haggerty
09/09 Minneapolis, MN beat Reggie Lisowski
09/10 Rochester, MN w/. Jack Pesek, vs. Joe Pazandak & Hard Boiled Haggerty
09/16 Minneapolis, MN beat Joe Dusek by DQ
09/18 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak
09/19 Winnipeg, MB lost to Hard Boiled Haggerty
09/22 Duluth, MN beat Stan Mayslack
09/23 Minneapolis, MN lost to Tony Baillargeon
09/24 Fort William, ON w/. Paul Baillargeon, drew Joe Pazandak & Dan Plechas
09/25 Rochester, MN w/. Verne Gagne, beat Joe Pazandak & Joe Dusek
09/30 Minneapolis, MN beat Dan Plechas by DQ
10/03 Winnipeg, MB drew Ivan Kameroff
10/07 Minneapolis, MN beat Ivan Kameroff by DQ
10/09 Rochester, MN beat George Penchoff
10/13 Duluth, MN w/. Paul Baillargeon, beat Hard Boiled Haggerty & Ivan Kameroff
10/14 Minneapolis, MN beat Angelo Martinelli
10/15 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Hard Boiled Haggerty & Great Togo
10/17 Winnipeg, MB w/. Bronko Nagurski, beat Hard Boiled Haggerty & Ivan Kameroff
10/22 Rochester, MN w/. Bronko Nagurski, beat Hard Boiled Haggerty & Tiny Mills
10/23 Ladysmith, WI drew Tiny Mills
10/24 St. Paul, MN drew Ivan Kameroff
10/28 Minneapolis, MN drew Pete Managoff
10/29 Winnipeg, MB beat Bob Leipler
10/31 St. Paul, MN lost to Joe Pazandak
11/01 Rochester, MN w/. Bronko Nagurski, lost to Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak
11/03 Austin, MN lost to Hard Boiled Haggerty
11/04 Minneapolis, MN drew Ivan Kameroff
11/08 Rochester, MN w/. Bronko Nagurski, beat Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak
11/14 Bismarck, ND drew Joe Pazandak
11/15 Ladysmith, WI beat Tiny Mills by CO
11/17 Austin, MN lost to Hard Boiled Haggerty
11/20 Rochester, MN lost to Hard Boiled Haggerty
11/21 St. Paul, MN beat Bob Orton by DQ
11/24 Winona, MN lost to Hard Boiled Haggerty
11/28 St. Paul, MN drew Bob Orton
12/01 Lacrosse, WI w/. Mike Paidousis, lost to Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak
12/02 Minneapolis, MN lost to Hard Boiled Haggerty
12/02 Rochester, MN drew Bob Orton
12/06 Eau Claire, WI beat Ivan Kameroff
12/10 Albert Lea, MN w/. Mike Piadousis, lost to Al Mills & Tiny Mills
12/12 Winnipeg, MB lost to Mike Paidousis
12/15 Austin, MN w/. Ivan Kameroff, lost to Al Mills & Tiny Mills
12/16 Minneapolis, MN drew Mike Paidousis
12/19 Winnipeg, MB double DQ vs. Len Hughes
12/20 Rochester, MN vs. Bob Orton
12/23 Minneapolis, MN lost to Al Mills
12/26 St. Paul, MN beat Joe Pazandak by DQ
12/29 Austin, MN defeated Len Hughes by DQ

1953
01/07 San Jose, CA beat Don Papaleo
01/14 San Jose, CA beat Kay Bell
01/14 San Jose, CA w/. Rikidozan & Enrique Torres, beat Jim Blood, Kay Bell & Ray Eckert
01/20 San Francisco, CA drew Kay Bell
01/27 San Francisco, CA w/. Al Lovelock, beat Fred Atkins & Ramon Cernades
01/30 Oakland, CA defeated Myron Cox
01/31 Modesto, CA w/. Sonny Kurgis, vs. Athol Layton & James Blears
02/03 San Francisco, CA beat Myron Cox
02/10 San Francisco, CA drew Chico Gracia
02/10 San Francisco, CA w/. Al Lovelock, beat Fred Atkins & Ramon Cernades
02/12 San Mateo, CA w/. Al Lovelock, lost to Athol Layton & James Blears
02/14 Fresno, CA w/. Hombre Montana, lost to Mike & Ben Sharpe
02/16 Sacramento, CA defeated Kay Bell
02/17 San Francisco, CA drew Al Warsaw
02/19 Richmond, CA drew Mike Sharpe
02/20 Oakland, CA w/. Leo Nomellini, lost to Mike & Ben Sharpe
02/23 Sacramento, CA lost to Mike Sharpe
02/25 San Jose, CA drew Mike Sharpe
02/26 San Mateo, CA w/. Al Lovelock, lost to Athol Layton & James Blears
02/27 Oakland, CA w/. Al Lovelock, beat Angelo Cistoldi & Kay Bell
03/02 San Francisco, CA beat Ramon Cernades
03/21 Fresno, CA lost to Hombre Montana
03/23 Sacramento, CA drew Fred Atkins
03/23 Sacramento, CA w/. Legs Langevin & Roland Meeker, lost to Fred Atkins, Ray Eckert
& Angelo Cistoldi
03/25 San Jose, CA beat Ramon Cernades
03/26 San Mateo, CA drew Legs Langevin
03/26 San Mateo, CA w/. Al Lovelock & Kay Bell, defeated Ray Eckert, Legs Langevin & Ramon Cernades
03/31 San Francisco, CA drew Pat Fraley
04/02 San Mateo, CA w/. Legs Langevin, lost to Mike & Ben Sharpe
04/04 Modesto, CA w/. Legs Langevin & Al Lovelock, vs. Athol Layton, Bob Corby & Karl Davis
04/06 Eureka, CA w/. Roland Meeker, vs. Mike & Ben Sharpe
04/09 San Mateo, CA Benefit card held for the McClarty family after Roy’s son Michael, 21 months old dies after a fall.
04/13 Sacramento, CA w/. Enrique Torres, lost to Fred Atkins & Ray Eckert
04/14 San Francisco, CA beat Fred Atkins by DQ
04/21 San Francisco, CA lost to Legs Langevin
04/22 San Jose, CA drew Fred Atkins
05/01 San Mateo, CA defeated Karl Davis by DQ
05/07 Richmond, CA drew Sonny Kurgis
05/08 San Mateo, CA drew Pat Fraley
05/08 San Mateo, CA w/. Leo Nomellini & Enrique Torres, defeated Frank Jares, Pat Fraley & Karl Davis
05/12 San Francisco, CA drew Pat Fraley
05/13 San Jose, CA w/. Ramon Cernades, lost to Karl Davis & Frank Jares
05/14 Richmond, CA w/. Al Lovelock & Roland Meeker, beat Mike & Ben Sharpe
05/19 San Francisco, CA beat Bob Corby
05/26 San Francisco, CA drew Roland Meeker
05/27 San Jose, CA w/. Kay Bell, lost to Ray Eckert & Tom Rice
05/28 Richmond, CA w/. Al Lovelock & Roland Meeker, beat Mike & Ben Sharpe
06/06 Modesto, CA vs. Ray Eckert
06/08 Sacramento, CA drew Ray Eckert
06/08 Sacramento, CA w/. Legs Langevin & Ramon Torres, beat Cliff Thiede, Tom Rice & Ray Eckert
06/13 Modesto, CA w/. Jack Witzig, defeated Frank Jares & Pat Fraley by DQ
06/17 San Jose, CA drew Al Lovelock
06/22 Sacramento, CA defeated Jack Witzig
06/23 San Francisco, CA beat Pat Fraley
06/25 Richmond, CA beat Frank Jares
06/26 San Mateo, CA defeated Pat Fraley
06/30 San Francisco, CA lost to Don Lee
07/05 Reno, NV defeated Pat Meehan
07/07 San Francisco, CA beat Bob Corby
07/08 San Jose, CA drew Don Lee
07/11 Fresno, CA defeated Tom Rice
07/13 Sacramento, CA defeated Don Lee
07/15 San Jose, CA drew Roland Meeker
07/16 Richmond, CA w/. Roland Meeker, drew Don Lee & Ike Eakins
07/17 Oakland, CA lost to Hombre Montana
07/18 Modesto, CA defeated Roland Meeker
07/20 Sacramento, CA w/. Leo Nomellini, lost to Mike & Ben Sharpe
07/23 Richmond, CA lost to Gorgeous George (Wagner)
07/27 Sacramento, CA lost to Lou Newman
07/28 San Francisco, CA lost to Ike Eakins
07/30 San Jose, CA lost to Don Lee
07/31 Oakland, CA w/. Mike DiBiase, lost to Tom Rice & Ike Eakins
08/02 Reno, NV lost to Mike Sharpe
08/11 Minneapolis, MN lost to Kenji Shibuya
08/18 Minneapolis, MN beat Ivan Rasputin by DQ
08/19 Fargo, ND lost to Kenji Shibuya
08/25 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
08/29 St. Louis, MO drew Bill Longson
08/31 Memphis, TN beat Billy Blassie
09/05 St. Louis, MO drew Jim Wright
09/07 Memphis, TN beat Bob Bradley
09/12 St. Louis, MO lost to Killer Kowalski
09/19 St. Louis, MO beat Tarzan White
09/21 Memphis, TN beat Tarzan White
09/26 St. Louis, MO beat Great Zorra by DQ
09/29 Indianapolis, IN w/. Bobby Managoff, lost to Ray Eckert & Tarzan Zorra
10/03 St. Louis, MO beat Frank Marconi
10/06 Louisville, KY lost to Masked Secret
10/07 Evansville, IN drew Joe Tangaro
10/09 St. Louis, MO lost to Ray Eckert
10/10 St. Louis, MO beat Frank Altman
10/17 St. Louis, MO drew Paul Baillargeon
10/19 Memphis, TN lost to Guy Brunetti
10/23 St. Louis, MO beat Emil Dusek
10/24 St. Louis, MO drew Guy Brunetti
10/28 Chicago, IL beat Joe Christie
10/30 St. Louis, MO w/. Guy Brunetti, beat Joe Christie & Hans Hermann
10/31 St. Louis, MO beat Joe Dusek
11/02 Memphis, TN lost to Bill Longson
11/04 Evansville, IN beat Dick Lever
11/07 St. Louis, MO lost to Buddy Rogers
11/07 Memphis, TN lost in a 7-man Battle royal
11/13 St. Louis, MO lost to Ray Eckert
11/18 Chicago, IL drew Walter Palmer
11/20 Winnipeg, MB w/. Lu Kim, lost to Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak
11/21 St. Paul, MN beat Jan Gotch
11/24 Minneapolis, MN drew Hard Boiled Haggerty
11/25 Rochester, MN w/. Tony Baillargeon, lost to Joe Pazandak & Kenji Shibuya
11/27 Duluth, MN w/. Tony Baillargeon, beat Joe Pazandak & Kenji Shibuya by DQ
12/03 Rochester, MN w/. Tony Baillargeon, beat Joe Pazandak & Kenji Shibuya
12/04 Winnipeg, MB beat Vic Holbrook
12/05 St. Paul, MN drew Joe Pazandak
12/08 Minneapolis, MN beat Mighty Ursus
12/11 Duluth, MN w/. Vic Holbrook, beat Joe Pazandak & Man Mountain Dean Jr.
12/12 St. Paul, MN beat Mighty Ursus
12/14 Fort William, ON drew Kenji Shibuya
12/15 Minneapolis, MN beat Dick Holbrook
12/17 Mankato, MN w/. Vic Holbrook, drew Joe Pazandak & Mighty Ursus 60 mins.
12/18 Winnipeg, MB beat Mighty Ursus
12/19 St. Paul, MN beat Man Mountain Dean Jr.
12/21 Austin, MN w/. Pat O’Connor, defeated Joe Pazandak & Art Nelson
12/22 Minneapolis, MN beat Alo Leilani
12/26 St. Paul, MN beat Joe Pazandak by DQ
12/28 Winnipeg, MB drew Abe Kashey

1954
01/02 St. Paul, MN beat Joe Dusek
01/05 Minneapolis, MN drew Tony Baillargeon
01/07 Mankato, MN w/. Vic Holbrook, vs. Joe Pazandak & Mighty Ursus
01/08 Winnipeg, MB beat Hans Hermann
01/12 Minneapolis, MN drew Mighty Ursus
01/14 Rochester, MN w/. Paul Baillargeon, beat Hans Hermann & Abe Kashey by DQ
01/15 Bismarck, ND w/. Tony Baillargeon, vs. Joe Pazandak & Abe Kashey
01/16 Duluth, MN w/. Bronko Nagurski, beat Mighty Ursus & Abe Kashey
01/18 Fort William, ON drew Joe Pazandak
01/22 Duluth, MN beat George Scott
01/23 St. Paul, MN beat George Scott
01/26 Minneapolis, MN beat Bob Lane
01/29 Winnipeg, MB drew Kenji Shibuya
01/30 St. Paul, MN lost to Abe Kashey
02/02 Minneapolis, MN drew Alex Cadier
02/03 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Kenji Shibuya & Abe Kashey
02/04 Duluth, MN w/. Paul Baillargeon, beat Hans Hermann & Mighty Ursus
02/09 Bismarck, ND w/. Paul Baillargeon, defeated Dick Raines & Abe Kashey
02/11 Rochester, MN w/. Dick Raines, beat Kenji Shibuya & Joe Pazandak
02/12 Duluth, MN w/. Paul Baillargeon, beat Dick Raines & Mighty Ursus
02/13 St. Paul, MN beat Mighty Ursus
02/15 Winona, MN w/. Jack Witzig, lost to Kenji Shibuya & Dick Raines
02/16 Minneapolis, MN beat Angelo Poffo
02/19 Winnipeg, MB drew Tony Baillargeon
02/25 Rochester, MN beat Joe Dusek
02/26 Winnipeg, MB drew Joe Pazandak
02/27 Duluth, MN w/. Bronko Nagurski, lost to Dick Raines & Joe Pazandak
03/04 Rochester, MN w/. Tony Baillargeon, beat George Bollas & Abe Kashey by DQ
03/05 Winnipeg, MB drew Joe Pazandak
03/11 Rochester, MN w/. Tony Baillargeon, lost to Kenji Shibuya & The Mask by DQ
03/12 Duluth, MN w/. Butch Levy, lost to Kenji Shibuya & The Mask
03/13 St. Paul, MN lost to The Mask
03/16 Minneapolis, MN drew Alex Cadier
03/18 Rochester, MN w/. Paul Baillargeon, beat The Mask & Dick Raines by DQ
03/19 Duluth, MN w/. Dennis Clary, lost to Kenji Shibuya & The Mask
03/27 Eau Claire, WI w/. Dennis Clary, drew Dick Raines & The Mask
03/30 Duluth, MN w/. Butch Levy, beat Kenji Shibuya & The Mask by DQ
04/01 Mankato, MN w/. Pat O’Connor, drew Dick Raines & The Mask 60 mins.
04/03 Menomonie vs. Dick Raines
04/05 La Crosse, WI defeated Kenji Shibuya by DQ
04/06 Minneapolis, MN drew Bob McCune
04/08 Rochester, MN w/. Jack Pesek, lost to Johnny Moochy & The Mask
04/09 Winnipeg, MB drew Roberto Pico
04/13 Minneapolis, MN beat Frank Hewitt
04/14 Rochester, MN drew Roberto Pico
04/20 Duluth, MN beat Angelo Poffo
04/24 St. Paul, MN drew Johnny Moochy
04/27 Minneapolis, MN beat Sandor Fozo by DQ
04/30 Winnipeg, MB beat Johnny Moochy
05/06 Rochester, MN w/. Dave Sims, beat The Mask & Sandor Fozo
05/11 Minneapolis, MN no contest vs. Angelo Poffo
05/14 Winnipeg, MB beat Juan Martinez
05/18 Duluth, MN beat Juan Hernandez
05/24 Bismarck, ND w/. Dick Raines, lost to Abe Kashey & Hard Boiled Haggerty
05/28 Winnipeg, MB beat Dave Sims
05/29 St. Paul, MN beat Benito Gardini
06/03 Mankato, MN drew Tony Baillargeon
06/04 Eau Claire, WI defeated Dave Sims
06/05 Chicago, IL beat Reggie Lisowski
06/08 Minneapolis, MN beat Johnny Moochy
06/11 Chicago, IL beat Bob Orton
06/12 Chicago, IL beat Sandor Fozo
06/15 Minneapolis, MN beat Dave Sims
06/17 Battle Lake vs. George Bollas
06/19 Chicago, IL beat Sky Hi Lee
06/26 Chicago, IL drew Verne Gagne
07/01 Toledo, OH vs. Bob Orton
07/02 Kingston, NY defeated Hans Hermann
07/08 Toledo, OH vs. Verne Gagne
07/09 Chicago, IL beat Ivan Rasputin
07/10 Chicago, IL beat Jack Wentworth
07/20 Galesburg, IL vs. Bob Orton
07/22 Toledo, OH lost to Hans Schmidt
07/23 Atlanta, GA drew Art Nelson
08/06 Dubuque, IA beat Benito Gardini
08/07 Chicago, IL beat Bill Melby
08/09 Council Bluffs, IA beat Bob Orton
08/10 Minneapolis, MN beat Tom Bradley
08/14 Chicago, IL beat Barney Bernard
08/16 Albany, NY lost to Verne Gagne
08/19 Syracuse, NY lost to Verne Gagne
08/23 Peoria, IL w/. Yukon Eric, vs. Reggie Lisowski & Art Neilson
08/24 Harlan, IA beat Bob Orton
08/25 Dubuque, IA beat Bob McCune
08/31 Sioux City, IA lost to Verne Gagne
09/02 Toronto, ON beat George Bollas
09/06 Peoria, IL beat Hans Schmidt
09/11 Chicago, IL beat Bobby Nelson
09/14 Rockford, IL beat Hans Schmidt by DQ
09/17 Atlanta, GA lost to Verne Gagne
09/18 Chicago, IL beat Bill Zimm
09/20 Omaha, NE w/. Verne Gagne, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
09/21 Rockford, IL beat Rudy Kay
09/22 Des Moines, IA drew Verne Gagne
09/28 Lockport, IL vs. Ivan Rasputin
09/29 Des Moines, IA beat Art Nelson
09/30 Toledo, OH w/. Pat O’Connor, lost to Hans Schmidt & Hans Hermann
10/05 Saratoga Springs, NY beat Steve Stanlee
10/07 Rutland, NY lost to Verne Gagne
10/11 Omaha, NE lost to Hans Schmidt
10/12 Sioux City, IA drew Verne Gagne
10/13 Rochester, MN w/. Johnny Kostas, beat Aldo Bogni & Johnny Moochy
10/15 Winnipeg, MB lost to Verne Gagne
10/16 Chicago, IL beat John Heidemann
10/18 Peoria, IL lost to Verne Gagne
10/19 Ottawa, ON beat Lee Henning
10/20 Montreal, QC lost to Pat O’Connor
10/21 Toledo, OH defeated Hans Hermann
10/25 Boston, MA drew Verne Gagne (60 mins.)
10/30 Chicago, IL beat Aldo Bogni
11/01 Boston, MA lost to Hans Schmidt
11/09 Sioux City, IA beat Don Leo Jonathan by DQ
11/10 Des Moines, IA beat Don Leo Jonathan
11/12 Chicago, IL lost to Verne Gagne
11/17 Des Moines, IA lost to Verne Gagne
11/18 Chicago, IL drew Walter Palmer
11/20 Chicago, IL beat Jim (Brute) Bernard
11/22 Omaha, NE drew Pat O’Connor
11/23 Waterloo, IA beat Don Leo Jonathan
11/25 Toledo, OH lost to Don Leo Jonathan
11/26 Milwaukee, WI beat Reggie Lisowski
11/30 Albion, NE vs. Jack Pesek
12/04 St. Paul, MN double DQ vs. Alan Garfield
12/06 Omaha, NE lost to Pat O’Connor
12/07 Denver, CO w/. Pat O’Connor, defeated Reggie Lisowski & Art Neilson
12/08 Sioux City, IA lost to Hans Schmidt
12/09 Cedar Rapids, IA lost to Hans Schmidt
12/10 Chicago, IL w/. Pat O’Connor, beat Mighty Atlas & Hans Hermann
12/13 New York, NY lost to Verne Gagne (Madison Square Garden)
12/15 Montreal, QC w/. Pat O’Connor, beat Frank Valois & Killer Kowalski
12/17 Milwaukee, WI beat Mighty Atlas
12/21 Minneapolis, MN drew Johnny Kostas
12/29 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, beat Hard Boiled Haggerty & Allan Garfield

1955
01/01 Chicago, IL beat Benito Gardini
01/03 Boston, MA w/. Pat O’Connor, drew Art Neilson & Reggie Lisowski
01/04 Syracuse, NY w/. Antonino Rocca, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
01/05 Saratoga Springs, NY w/. Antonino Rocca, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
01/08 Chicago, IL beat Aldo Bogni
01/10 Omaha, NE w/. Pat O’Connor, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
01/11 New York, NY lost to Antonino Rocca
01/12 Syracuse, NY lost to Verne Gagne
01/15 Milwaukee, WI beat Rudy Kay
01/18 Minneapolis, MN beat Lou Newman
01/19 Rochester, MN w/. Hard Boiled Haggerty, lost to Lou Newman & Hans Schnabel by DQ
01/21 Chicago, IL drew Don Leo Jonathan
01/24 Peoria, IL w/. Pat O’Connor, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
01/25 Sioux City, IA w/. Pat O’Connor vs. Reggie Lisowski & Art Neilson
01/28 Burlington, IA w/. Pat O’Connor, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
01/29 Benton Harbor, MI vs. Hans Schmidt
02/01 Sioux City, IA lost to Don Leo Jonathan
02/02 Sterling, IL vs. Mighty Atlas
02/05 Chicago, IL defeated Billy Goeltz
02/07 New York, NY w/. Pat O’Connor, drew Reggie Lisowski & Art Neilson
02/08 Waterbury, CT w/. Pat O’Connor, vs. Reggie Lisowski & Art Neilson
02/09 Ottumwa, IA w/. Ronnie Etchison, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
02/12 St. Paul, MN defeated Gregory Jarque
02/15 Syracuse, NY w/. Pat O’Connor, lost to Lou Newman & Hans Schnabel
02/22 New York, NY lost to Antonino Rocca
02/23 Montreal, QC w/. Manuel Cortez, drew Sky Hi Lee & Don Lee
03/01 Rockford, IL defeated Ivan Rasputin
03/02 Vinton, IA beat Joe Dusek
03/03 Cedar Rapids, IA beat Hans Hermann
03/04 Chicago, IL defeated Hans Hermann
03/05 Benton Harbor, MI vs. Bobby Nelson
03/11 St. Joseph, MO beat Ivan Rasputin
03/19 Moline, IL w/. Pat O’Connor, beat Reggie Lisowski & Art Neilson
*Won the NWA tag team titles (Chicago/Indianapolis territory)
03/21 New York, NY lost to Verne Gagne
03/26 Canton, OH drew Antonino Rocca
03/28 Niagara Falls, NY beat Karol Kalmikoff
03/29 Hamilton, ON w/. Prince Maivia, vs. Tiny Mills & Emil Dusek
03/30 London, ON beat Ivan Kalmikoff
03/31 Toronto, ON beat Pete Managoff
04/02 Chicago, IL w/. Pat O’Connor, vs Lou Newman & Hans Schnabel
04/03 Dubuque, IA beat Benito Gardini
04/05 Minneapolis, MN beat Dick Afflis
04/06 Rochester, MN w/. Verne Gagne, beat Kenji Shibuya & Kubla Khan
04/09 St. Paul, MN lost to Paul Baillargeon
04/11 Scranton lost to Don Leo Jonathan
04/13 Montreal, QC lost to Antonino Rocca
04/14 Toledo, OH w/. Verne Gagne, drew Reggie Lisowski & Don Leo Jonathan
04/15 Chicago, IL w/. Pat O’Connor, beat Reggie Lisowski & Barney Bernard
04/16 Chicago, IL beat Lou Newman
04/22 Milwaukee, WI beat Don Leo Jonathan
04/23 Chicago, IL lost to Don Leo Jonathan
04/26 Rockford, IL defeated Harry Lewis
04/28 Toledo, OH defeated Reggie Lisowski
04/30 Chicago, IL beat Don Leo Jonathan
05/05 Toledo, OH beat Yukon Eric
05/06 Chicago, IL w/. Pat O’Connor & Yukon Eric, beat Don Leo Jonathan, Reggie Lisowski, & Art Neilson
05/07 Chicago, IL w/. Yukon Eric, double DQ vs. Reggie Lisowski & Art Neilson
05/09 Omaha, NE w/. Pat O’Connor, drew Joe Dusek & Art Neilson
05/10 Rockford, IL w/. Pat O’Connor, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
05/12 Toledo, OH w/. Yukon Eric, beat Hans Schmidt & Red Berry
05/20 Milwaukee, WI beat Hans Hermann
05/21 Chicago, IL w/. Hans Schnabel, lost to Don Leo Jonathan & Mighty Atlas
05/23 Peoria, IL lost to Pat O’Connor
05/25 Marion, OH vs. Billy Varga
05/26 Youngstown, OH lost to Verne Gagne
05/30 Niagara Falls, ON w/. Athol Layton, lost to Dick Raines & Lou Plummer
05/31 Hamilton, ON w/. Doug Hepburn, beat Dick Raines & Lou Plummer
06/02 Toronto, ON drew (Whipper) Billy Watson
06/07 Oshawa, ON drew Prince Maivia
06/08 London, ON beat Ivan Kalmikoff by DQ
06/09 Toronto, ON lost to Billy Watson
06/10 Chicago, IL w/. Antonino Rocca, beat Don Leo Jonathan & Hans Schnabel
06/11 Chicago, IL w/. Billy Darnell, lost to Hans Schnabel & Mighty Atlas
06/15 Michigan City vs. Angelo Poffo
06/17 Bomont, IL beat Mighty Atlas
06/18 Chicago, IL beat Mighty Atlas
06/25 Chicago, IL drew Hans Schmidt
07/01 Angola, IN vs. Hans Hermann
07/07 Madison, WI w/. Billy Goeltz, beat Gypsy Joe & Tor Yamato
07/08 Angola, IN vs. Hans Hermann
07/09 Chicago, IL w/. Pat O’Connor, beat Zack Malkov & Hard Boiled Haggerty
07/11 Watertown, IA beat Hans Hermann
07/15 Brewerton, IA lost to Hans Schmidt
07/23 Chicago, IL beat Benito Gardini
07/26 Brookfield, IL vs. Pat O’Connor
08/02 Vinton, IA beat Joe Dusek
08/03 St. Joseph, MO lost to Verne Gagne
08/04 Denver, CO w/. Verne Gagne, defeated Reggie Lisowski & Dan Plechas
08/05 Central City, IA beat Joe Dusek
08/13 Chicago, IL beat Bozo Brown
08/15 Davenport, IA w/. Dick Afflis, drew Reggie Lisowski & Art Neilson
08/20 Cedar Rapids, IA w/. Barney Bernard, lost to Reggie Lisowski & Art Neilson
08/22 Britt, IA w/. Joe Dusek, vs. Reggie Lisowski & Art Neilson
08/23 Peoria, IL w/. Yukon Eric, drew Reggie Lisowski & Art Neilson
08/26 Chicago, IL lost to Hans Schmidt
08/27 Davenport, IA beat Dick Afflis
09/02 Angola, IN vs. Dick the Bruiser
09/19 Machesney Park, IL w/. Billy Goelz, lost to Reggis Lisowski & Angelo Poffo
09/20 Rockford, IL w/. Billy Goeltz, drew Reggie Lisowski & Angelo Poffo
09/22 Topeka, KS lost to Yukon Eric
09/23 Benton Harbor, MI double DQ vs. Hans Schmidt0
09/24 Milwaukee, WI w/. Yukon Eric, beat Reggie Lisowski & Angelo Poffo
09/30 Chicago, IL defeated Dick the Bruiser
10/06 Salem, IL vs. Hans Schmidt
10/07 Rockford, IL beat Angelo Poffo by DQ
10/11 Omaha, NE drew Ernie Dusek
10/12 Des Moines, IA w/. Verne Gagne, beat Mitsu Arakawa & Mr. Moto
10/14 St. Joseph, MO lost to Hans Schmidt
10/15 Chicago, IL beat George McArthur
10/18 Indianapolis, IN double count out vs. Dick the Bruiser
10/20 Dubuque, IA beat Hans Schmidt
10/25 Omaha, NE beat Don Leo Jonathan by DQ
10/27 Rockford, IL beat Angelo Poffo
10/28 Chicago, IL lost to The Sheik (Ed Farhat)
10/29 Milwaukee, WI w/. Bearcat Wright lost to Reggie Lisowski & Mighty Atlas
10/31 Fort Wayne, IN lost to Verne Gagne
11/02 Waterloo, IA beat Bob Orton
11/03 Denver, CO defeated Hans Schnabel by DQ
11/04 St. Joseph, MO beat Hans Schmidt
11/08 Minneapolis, MN beat Karl Davis
11/10 Rochester, MN w/. Verne Gagne, no contest vs. Ivan & Karol Kalmikoff
11/12 St. Paul, MN w/. Tim Geohagen, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
11/15 Indianapolis, IN w/. Billy Goeltz, lost to Gypsy Joe & The Sheik
11/16 Madison, WI w/. Billy Goeltz, lost to Gypsy Joe & The Sheik
11/17 Beloit, WI vs. The Sheik
11/18 Chicago, IL w/. Seymour Koenig, defeated Angelo Poffo & Mighty Atlas
11/19 Milwaukee, WI w/. Carl Engstrom, lost to Hans Schmidt & The Sheik
11/21 Mt. Morris, IL vs. Angelo Poffo
11/22 Omaha, NE lost to Verne Gagne
11/24 Milwaukee, WI beat Reggie Lisowski
11/29 Omaha, NE w/. Shirley Strimple (wife), beat Chet Wallick & Lorraine Johnson
12/01 Denver, CO lost to Hans Schmidt
12/08 Beloit, WI beat Dick the Bruiser
12/09 Chicago, IL w/. Shirley Strimple, beat Mario DeSouza & Lorraine Johnson
12/10 Milwaukee, WI w/. Verne Gagne, lost to Dick the Bruiser & Hans Schmidt
12/12 Sheboygan, WI beat Tony Ross
12/13 Rockford, IL w/. Shirley Strimple, beat Mario DeSouza & Lorraine Johnson
12/15 Rochester, MN w/. Tony Baillargeon & Herb Freeman, lost to Kenji Shibuya, Mitsu
Arakawa & Johnny Moochy
12/20 Minneapolis, MN w/. Tim Geohagen, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
12/22 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, beat Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
12/23 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor & George Gordienko, beat Kenji Shibuya, Mitsu Arakawa, & Sky Hi Lee
12/27 Minneapolis, MN beat Fritz Von Ulm
12/30 St. Paul, MN w/. Tim Geohagen, beat Mitsu Arakawa & Kenji Shibuya

1956
01/02 Rochester, MN w/. Pat O’Connor, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
01/03 Minneapolis, MN drew Lou Plummer
01/10 Rockford, IL beat Mario DeSouza
01/13 Fond du Lac, WI lost to Dick the Bruiser
01/14 Milwaukee, WI w/. Shirley Strimple, beat Mario DeSouza & Lorraine Johnson
01/16 Fort Wayne, IN w/. Dick the Bruiser, lost to Hans Hermann & Hans Schmidt
01/17 Wisconsin Rapids, WI defeated The Sheik
01/23 Peoria, IL beat Rudy Kay
01/24 Madison, WI w/. Dick the Bruiser, beat Angelo Poffo & Hans Schmidt by DQ
01/27 Chicago, IL w/. Seymour Koenig, lost to Angelo Poffo & The Sheik
01/30 Green Bay, WI lost to Sheik of Araby
01/31 Rockford, IL beat Rudy Kay
02/02 Beloit, WI vs. Angelo Poffo
02/04 Chicago, IL beat Mitsu Arakawa
02/09 Benton Harbor, MI lost to The Sheik
02/13 Fort Wayne, IN lost to Dick the Bruiser
02/14 Indianapolis, IN w/. Seymour Koenig, lost to Reggie Lisowski & Stan Lisowski
02/16 Milwaukee, WI lost to Dick the Bruiser
02/17 Duluth, MN w/. Paul Baillargeon, beat Dick Raines & Lou Plummer
02/18 St. Paul, MN drew Bobby Managoff
02/21 Indianapolis, IN w/. Seymour Koenig, lost to Reggie Lisowski & Stan Lisowski
02/22 Madison, WI beat The Sheik by DQ
02/25 Chicago, IL lost to Angelo Poffo
02/27 Niagara Falls, ON defeated Fred Atkins by count out
02/29 London, ON beat Pat Fraley
03/02 Buffalo, NY drew Gypsy Joe
03/05 Niagara Falls, ON w/. Bob Leipler, lost to Al Smith & John Smith
03/12 Niagara Falls, ON double count out vs. Gorgeous George
03/15 ?? vs. Frank Sexton
03/17 Welland, ON defeated Gorgeous George
03/23 Buffalo, NY beat Larry Hamilton
03/24 Welland, ON w/. Pat O’Connor, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
03/28 London, ON w/. Johnny Barend, beat Willie Davis & Pat Fraley
03/29 Toronto, ON w/. Gregory Jarque, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
03/30 Buffalo, NY w/. Johnny Barend, lost to Hard Boiled Haggerty & Masked Marvel
03/31 Welland, ON w/. Pat O’Connor, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
04/02 Fort William, ON w/. Ilio DiPaolo, beat Al Mills & Pete Managoff
04/03 Minneapolis, MN beat Brian Clary
04/04 Rochester, MN w/. Ilio DiPaolo, no contest vs. Ivan & Karol Kalmikoff
04/05 Mankato, MN beat Brian Clary
04/07 St, Paul, MN defeated Jack Pesek
04/12 Toronto, ON w/. Pat O’Connor, beat Fred Atkins & Hard Boiled Haggerty
04/13 Buffalo, NY drew Fred Atkins
04/15 Welland, ON w/. Athol Layton, beat Hard Boiled Haggerty & Gene Dubuque
04/16 Niagara Falls, ON w/. Gil Mains, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
04/19 Toronto, ON beat Gene Dubuque
04/21 Bowmanville, ON vs. Fritz Von Erich
04/23 Niagara Falls, ON drew Karl Von Schober
04/24 Hamilton, ON beat Gene Dubuque
04/26 Toronto, ON beat Larry Hamilton
04/30 Niagara Falls, ON w/. Athol Layton, lost to Hard Boiled Haggerty & Fred Atkins
05/03 Toronto, ON w/. Gil Mains, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
05/09 London, ON w/. Athol Layton, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
05/10 Toronto, ON w/. Pat O’Connor, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober by DQ
05/12 St. Paul, MN beat Pete Managoff
05/15 Wayzota, MN beat Johnny Moochy
05/16 London, ON w/. Athol Layton, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
05/17 Minneapolis, MN beat Skull Murphy
05/19 St. Paul, MN beat Joe Dusek
05/21 Omaha, NE beat Skull Murphy
05/22 Minneapolis, MN drew Johnny Barend
05/25 Winnipeg, MB w/. Tex McKenzie, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
05/26 Dauphin, MB beat Ivan Kalmikoff
05/26 Dauphin, MB w/. Ilio DiPaolo, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
05/31 Fort William, ON beat Johnny Barend
06/01 Winnipeg, MB w/. Joe Pazandak, beat Al & John Smith by DQ
06/05 Minneapolis beat Skull Murphy
06/09 Chicago, IL beat Benito Gardini
06/11 Chicago, IL w/. Billy Darnell, lost to Mighty Atlas & Hans Schnabel
06/13 Jefferson City, MO vs. Mario DeSouza
06/14 St. Joseph, MO defeated Mario DeSouza
06/18 Fort William, ON w/. Athol Layton, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
06/19 Minneapolis, MN beat Jim Bernard
06/21 Duluth, MN w/. Ilio DiPaolo, lost to Ivan & Karol Kalmikoff by DQ
06/29 Winnipeg, MB w/. Doc Gallagher, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
06/30 Bomont, ON beat Mighty Atlas
07/09 Fort William, ON w/. Verne Gagne, no contest vs. Ivan & Karol Kalmikoff
07/10 Minneapolis, MN beat Frank Taylor
07/13 Lake City, MN w/. Johnny Barend, vs. Ivan & Karol Kalmikoff
07/17 Minneapolis beat Johnny Moochy
07/19 Fort William, ON w/. Verne Gagne, no contest vs. Ivan & Karol Kalmikoff
07/20 Winnipeg, MB beat Hans Schmidt by DQ
07/21 Chicago, IL beat Jim Bernard
07/22 Austin, MN vs. Joe Pazandak
07/23 Fort William, ON w/. Verne Gagne, drew Ivan & Karol Kalmikoff
07/24 Minneapolis, MN beat Jim Bernard by DQ
07/31 Minneapolis, MN beat Aldo Bogni
08/02 Denver, CO lost to John Tolos
08/04 Chicago, IL beat The Sheik
08/14 Sedalia, MO drew Jim Dobie
08/15 St. Joseph, MO vs. Verne Gagne
08/16 Winnipeg, MB beat Frank Taylor
08/21 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
08/22 Des Moines, IA beat Bozo Brown
08/24 Chicago, IL lost to Hans Schmidt
08/25 Chicago, IL beat Mighty Atlas by DQ
08/28 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
08/29 Des Moines, IA no contest vs. Bobby Bruns
08/31 Winnipeg, MB drew Joe Pazandak
09/04 La Crosse, WI w/. Ilio DiPaolo, vs. Ivan & Karol Kalmikoff
09/08 Lewiston, MN w/. Butch Levy, vs. Ivan & Karol Kalmikoff
09/?? Fort William, ON w/. Ilio DiPaolo, beat Hard Boiled Haggerty & Hans Hermann
09/10 Dubuque, IA lost to Verne Gagne
09/11 Cedar Rapids, IA drew Bill Melby
09/13 Des Moines, IA drew Verne Gagne
09/14 Winnipeg, MB beat Seymour Koenig
09/16 Portage La Prairie, MB w/. Prince Maivia, defeated Fritz Von Erich & Karl Von Schober by DQ
09/17 Dubuque, IA beat Roy Rogers
09/18 Cedar Rapids, IA beat Youseff Mahmout
09/19 Clinton, IA beat Seymour Koenig
09/20 Rochester, MN w/. Prince Maivia, lost to Ivan & Karol Kalmikoff by DQ
09/21 Winnipeg, MB beat Martino Angelo
09/22 Des Moines, IA beat Bozo Brown
09/23 Minneapolis, MN w/. Don Pollock, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
09/24 Cedar Rapids, IA beat Benito Gardini
09/25 Dubuque, IA beat John Pavich
09/26 Mankato, MN w/. Abe Kashey, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
09/27 Des Moines, IA beat Seymour Koenig
09/29 Fort William, ON beat Bearcat Wright
10/02 Minneapolis, MN beat Fritz Von Erich by DQ
10/05 Chicago, IL lost to Hans Schmidt
10/09 Lincoln, NE w/. Verne Gagne, double DQ vs. Boris & Nicoli Volkoff
10/10 Dubuque, IA lost to Verne Gagne by CO
10/11 Cedar Rapids, IA beat Bill Melby
10/12 Moline, IL beat Hans Hermann
10/13 Des Moines, IA drew Verne Gagne
10/14 Waterloo, IA beat Bozo Brown
10/16 Minneapolis, MN beat Bill Melby
10/17 Dubuque, IA beat Roy Rogers
10/18 Cedar Rapids, IA beat Youseff Mahmout
10/19 Clinton, IA beat Seymour Koenig
10/20 Chicago, IL beat Tony Ross
10/21 Waterloo, IA drew Hans Schmidt
10/22 Fort William, ON beat Karol Kalmikoff by DQ
10/23 Minneapolis, MN w/. Don Pollack, lost to Fritz Von Erich & Karl Von Schober
10/24 Dubuque, IA beat Joe Pavich
10/26 Moline, IL drew Hans Schmidt
10/27 Des Moines, IA beat Seymour Koenig
10/29 Fort William, ON defeated Bearcat Wright
11/03 Des Moines, IA w/. Bobby Bruns, beat Boris & Nicolai Volkoff
*Won the NWA tag team titles (Chicago/Indianapolis)
11/05 Omaha, NE defeated Sammy Menacker
11/06 Lincoln, NE lost to Hans Schmidt by count out
11/08 Cedar Rapids, IA drew Hans Schmidt
11/09 Clinton, IA w/. Bobby Bruns, no contest vs. Boris & Nicolai Volkoff
11/11 Waterloo, IA w/. Bobby Bruns, beat Dick Raines & John Bergen
11/12 Fort William, ON w/. Pat Flanagan, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
11/16 Winnipeg, MB beat Tony Baillargeon
11/17 Des Moines, IA w/. Bobby Bruns, drew Boris & Nicolai Volkoff
11/18 Waterloo, IA beat Bill Melby
11/19 Omaha, NE lost to Nicoli Volkoff by DQ
11/21 Dubuque, IA w/. Bobby Bruns, drew Boris & Nicolai Volkoff
11/22 Rochester, MN lost to Joe Pazandak by DQ
11/23 Duluth, MN w/. Butch Levy, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
11/24 St. Paul, MN defeated Jim Wilson
11/25 Waterloo, IA w/. Bobby Bruns, beat Boris & Nicolai Volkoff
11/26 Omaha, NE w/. Bill Melby, lost to Bronco Lubich & Angelo Poffo
11/28 Dubuque, IA w/. Bobby Bruns, no contest vs. Boris & Nicolai Volkoff
12/01 Des Moines, IA beat Bill Melby
12/04 Sioux City, IA w/. Bobby Bruns, beat Tom & Lou Zaharias
12/05 Dubuque, IA lost to Dick Raines
12/06 Cedar Rapids, IA beat Barney Bernard
12/07 Chicago, IL beat Angelo Poffo
12/08 St. Paul, MN defeated Jerry Mace
12/11 Minneapolis, MN beat Hombre Montana
12/12 Dubuque, IA vs. Dick Raines
12/13 Cedar Rapids, IA w/. Bobby Bruns, beat Dick Raines & Barney Bernard
12/15 Des Moines, IA beat Dick Raines
12/17 Fort William, ON beat Jack Pesek
12/18 Minneapolis, MN lost to Ivan Kalmikoff
12/21 Winnipeg, MB w/. Peter Maivia, beat Joe Pazandak & Karl Von Schober by DQ
12/22 St. Paul, MN no contest vs. Bearcat Wright
12/24 Des Moines, IA w/. Bobby Bruns, beat Mike DiBiase & Barney Bernard
12/25 Minneapolis, MN beat Gregory Jarque

1957
01/04 Winnipeg, MB w/. Pat O’Connor, drew Joe Pazandak & Butch Levy (60 mins.)
01/06 Waterloo, IA w/. Bobby Bruns, beat Duke Demitri & Barney Bernard
01/08 Sioux City, IA lost to Yukon Eric
01/09 Mankato, MN w/. Bearcat Wright, beat Joe Pazandak & Kurt Von Stroheim
01/10 Dubuque, IA w/. Bobby Bruns, beat Tom Zaharias & Barney Bernard
01/12 Des Moines, IA beat Jack Pesek
01/13 Waterloo, IA w/. Bobby Bruns, lost to Boris & Nicolai Volkoff
01/15 Minneapolis, MN beat Gregory Jarque
01/16 Cedar Rapids, IA beat Barney Bernard
01/17 Dubuque, IA no contest vs. Barney Bernard
01/18 Duluth, MN drew Joe Pazandak
01/19 St. Paul, MN beat Jan Gotch
01/21 La Crosse, WI drew Joe Pazandak
01/22 Minneapolis, MN beat John Swenski
01/24 Rochester, MN w/. Jack Witzig, beat Fritz Von Erich & Karl Von Schober by DQ
01/26 Key West, FL beat Dick Afflis
02/01 Miami Beach, FL vs. Dick the Bruiser
02/11 Naples, FL beat Jack Vansky
02/14 Fort Lauderdale, FL lost to Ike Eakins
02/19 Lake Worth, FL beat Don Leo Jonathan
03/06 St. Petersburg, FL beat Chris Zaharias
03/07 Daytona Beach, FL lost to Yukon Eric
03/08 Jacksonville, FL beat Fred Atkins
03/13 Miami, FL lost to Don Leo Jonathan
03/15 Jacksonville, FL no contest vs. Chris Zaharias
03/20 St. Petersburg, FL beat Billy Two Rivers
03/22 Miami, FL lost to Yukon Eric
03/23 West Palm Beach, FL beat Chris Zaharias
03/27 St. Petersburg, FL beat Chris Zaharias
03/29 Jacksonville, FL beat Dick Raines
03/30 St. Paul, MN lost to Butch Levy
04/02 Minneapolis, MN beat Bob Geigel
04/04 Ironwood, MI w/. Johnny Rougeau, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
04/06 St. Paul, MN w/. Johnny Rougeau & Butch Levy, lost to Bob Geigel, Ivan & Karol Kalmikoff
04/09 Minneapolis, MN beat Joe Tomasso
04/12 Duluth, MN Referee for the card, though advertised to wrestle (injured?)
04/13 Menonine, IL lost to Guy Brunetti
04/17 Winnipeg, MB beat Bob Geigel by DQ
04/19 Duluth, MN drew Fritz Von Ulm
04/20 St. Paul, MN w/. Jack Witzig, lost to Al & John Smith
04/21 Bowmanville, ON vs. Fritz Von Erich
04/22 Eau Claire, WI beat Karl Steiff
04/23 Minneapolis, MN beat Bob Geigel
04/25 Rochester, MN beat John Smith by DQ
04/26 Winnipeg, MB beat Joe Tomasso
04/27 St. Paul, MN drew Bob Geigel
04/30 Minneapolis, MN beat Karl Steiff
05/02 Rochester, MN drew Joe Pazandak
05/03 Duluth, MN drew Joe Pazandak
05/04 Chicago, IL defeated Bozo Brown
05/07 Minneapolis, MN drew John Smith
05/08 Mankato, MN vs. Joe Pazandak
05/10 Winnipeg, MB beat Dick Hrstich
05/11 St. Paul, MN drew Joe Pazandak
05/14 Minneapolis, MN w/. Fritz Von Ulm, lost to Al & John Smith
05/16 St. Paul, MN w/. Karl Steiff, lost to Kenji Shibuya & Mr. Moto
05/17 Winnipeg, MB beat John Smith
05/20 Duluth, MN no contest vs. Karl Steiff
05/24 Winnipeg, MB w/. Buddy Rogers, lost to Joe Pazandak & Mr. Hito
05/25 St. Paul, MN defeated Billy Wicks
06/04 Minneapolis, MN drew Carl Engstrom
06/07 Winnipeg, MB beat Karl Steiff by DQ
06/08 Portage La Prairie, MB vs. Kenji Shibuya
06/14 Winnipeg, MB beat Carl Engstrom
06/15 Chicago, IL w/. Larry Chene, defeated Don Cortez & Jack Wilson by DQ
06/22 Chicago, IL w/. Larry Chene, lost to Boris & Nicoli Volkoff
06/24 Fort William, ON defeated Jack Vansky
06/25 Minneapolis, MN defeated Jack Vansky
06/28 Winnipeg, MB lost to Mr. Hito
07/02 Minneapolis, MN lost to Ivan Kalmikoff
07/04 Minneapolis, MN beat Carl Engstrom
07/08 Fort William, ON w/. Leo Nomellini, lost to Mitsu Arakawa & Kenji Shibuya by DQ
07/09 Winnipeg, MB beat Mitsu Arakawa
07/16 Minneapolis, MN beat Mitsu Arakawa by DQ
07/20 Fergus Falls, MN w/. Karl Steiff, vs. Ivan & Karol Kalmikoff
07/22 Fort William, ON w/. Leo Nomellini, defeated Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
07/28 La Crosse, WI w/. Carl Engstrom, vs. Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
08/09 Winnipeg, MB beat George Scott
08/26 Fergus Falls, MN w/. Clink McGreary, vs. Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
08/30 Winnipeg, MB w/. George Scott, lost to Al & Tiny Mills
09/07 Winona, MN w/. Bronko Nagurski, vs. Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
09/12 Forest Lake, MN w/. Butch Levy, beat Kenji Shibuya & Mitsu Arakawa
09/13 Winnipeg, MB beat Ian Campbell
09/21 Winnipeg, MB w/. Al Kashey, drew Al & Tiny Mills
09/27 Winnipeg, MB drew Joe Pazandak
10/01 Minneapolis, MN beat Ian Campbell
10/04 Chicago, IL lost to Don Leo Jonathan
10/11 Winnipeg, MB drew Masked Mauler
10/12 St. Paul, MN lost to Hard Boiled Haggerty
10/17 Toronto, ON defeated Tiger Tasker
10/18 Buffalo, NY beat Al Korman
10/21 Niagara Falls, ON defeated Mighty Ursus
10/22 Hamilton, ON drew Mighty Ursus
10/24 Toronto, ON beat John Foti
10/25 Buffalo, NY beat Waldo Von Seiber
10/28 Niagara Falls, ON lost to Fritz Von Erich by count out
10/31 Toronto, ON defeated Frank Hurley
11/01 Buffalo, NY drew Joe Blanchard
11/02 Welland, ON w/. Ron Etchison, no contest vs. Ivan & Karol Kalmikoff
11/04 Niagara Falls, ON w/. Frank Townsend, lost to Gene Kiniski & Fritz Von Erich by DQ
11/05 Syracuse, NY beat Danny Ferraza
11/06 London, ON w/. Pat O’Connor, lost to Gene Kiniski & Dick Hutton
11/07 Toronto, ON w/. Yukon Eric, drew Gene Kiniski & Fritz Von Erich
11/08 Buffalo, NY beat Danny Ferrazzo
11/11 Niagara Falls, ON w/. Joe Blanchard, lost to Gene Kiniski & Fritz Von Erich
11/12 Hamilton, ON defeated Jim Bernard
11/13 Rochester, NY w/. Yukon Eric, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
11/14 Toronto, ON beat Pierre LaSalle
11/15 Buffalo, NY w/. Ronnie Etchison, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
11/18 Kitchener, ON drew Joe Blanchard
11/21 Toronto, ON w/. Pat O’Connor, lost to Gene Kiniski & Fritz Von Erich; Billy Watson & Yukon Eric (3-way match)
11/22 Buffalo, NY beat Pierre Lasalle
11/30 St. Paul, MN drew Don Curtis
12/04 Buffalo, NY lost to Jerry Graham by DQ
12/05 Toronto, ON w/. Pat O’Connor, drew Ivan & Karol Kalmikoff
12/06 Toronto, ON no contest vs. Jerry Graham
12/10 Syracuse, NY drew Verne Gagne
12/16 Kitchener, ON drew Mighty Atlas
12/18 London, ON drew Athol Layton
12/19 Toronto, ON defeated Pierre LaSalle
12/20 Buffalo, NY beat Ivan Kalmikoff
12/25 Buffalo, NY beat Nicolai Volkoff
12/27 London, ON drew Fred Atkins

1958
01/03 Buffalo, NY w/. Billy Watson, drew Bill & Ed Miller
01/06 Binghamton, NY vs. “Gorgeous” George
01/07 Syracuse, NY lost to “Gorgeous” George by DQ
01/09 Toronto, ON drew Tony Baillargeon
01/14 Syracuse, NY beat “Gorgeous” George
01/15 London, ON drew Dan Miller
01/19 Syracuse, NY w/. Mighty Ursus, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
01/20 Binghamton, NY w/. Bob Carter, vs. Baron Gattoni & Frank Fozo
01/23 Toronto, ON drew Joe Blanchard
01/28 Hanilton, ON beat Harry Lewis
01/31 Buffalo, NY beat Tony Baillargeon
02/06 Toronto, ON w/. Joe Blanchard, lost to Reggie & Stan Lisowski
02/07 Buffalo, NY drew Fred Atkins
02/11 Hamilton, ON beat Pierre LaSalle
02/13 Toronto, ON drew Dan Miller
02/14 Buffalo, NY w/. Yukon Eric, drew Bill & Ed Miller
02/17 Binghamton, NY vs. Hans Schmidt
02/18 Hamilton, ON beat Dan Miller
02/20 Toronto, ON beat Athol Layton
02/21 Buffalo, NY lost to Bill Miller
02/28 Buffalo, NY beat Wally Greb
03/03 Niagara Falls, ON drew Brute Bernard
03/04 Hamilton, ON drew Frank Fozo
03/06 Toronto, ON w/. Joe Blanchard, lost to Reggie & Stan Lisowski
03/07 Buffalo, NY beat Maurice LaPointe
03/10 Fort William, ON defeated Hard Boiled Haggerty by DQ
03/10 Fort William, ON w/. Paul Baillargeon, defeated Chet Wallick & Lee Henning
03/11 Minneapolis, MN drew Chet Wallick
03/15 Winnipeg, MB w/. Paul Baillargeon, beat Joe Pazandak & Chet Wallick
03/18 Minneapolis, MN beat Lee Henning
03/25 Minneapolis, MN w/. Legs Langevin, lost to Doc & Mike Gallagher
03/26 Fargo, ND defeated Nicolai Zolotoff (Paul Vachon)
03/27 Grand Forks, ND defeated Lionel Baillargeon
03/28 Winnipeg, MB beat Mike Gallagher
03/29 St. Paul, MN beat Mike Gallagher
03/29 St. Paul, MN w/. Paul Baillargeon, lost to Doc & Mike Gallagher
03/31 Austin, MN w/. Red Bastien, lost to Doc & Mike Gallagher
04/03 Rochester, MN w/. Red Bastein, beat Hard Boiled Haggerty & Joe Pazandak by DQ
04/05 St. Paul, MN w/. Chet Wallick, beat Doc & Mike Gallagher
04/07 Fort William, ON defeated Mike Gallagher
04/07 Fort William, ON w/. Bronko Nagurski, lost to Doc & Mike Gallagher
04/?? Eagle Grove, IA lost to Verne Gagne
04/11 Winnipeg, MB beat Chet Wallick
04/12 St. Paul, MN w/. Chet Wallick & Jack Witzig, beat Nikita Zolotoff, Doc & Mike Gallagher
04/15 Winona, MN defeated Joe Pazandak by DQ
04/17 Mankato, MN lost to Joe Pazandak
04/17 Mankato, MN w/. Butch Levy, beat Joe Pazandak & Hard Boiled Haggerty
04/18 Winnipeg, MB w/. Bronko Nagurski, drew Doc & Mike Gallagher
04/19 St. Paul, MN drew Mike Gallagher
04/22 Sioux City, IA beat Nicolai Volkoff by DQ
04/22 Sioux City, IA w/. Jack Pesek, lost to Boris & Nicolai Volkoff
04/24 Lincoln, NE beat Boris Volkoff by DQ
04/24 Lincoln, NE w/. Jack Pesek, lost to Boris & Nicoli Volkoff
04/26 Omaha, NE lost to Dick the Bruiser
04/28 Fort William, ON w/. Ilio DiPaolo, lost to Doc & Mike Gallagher
04/29 Minneapolis, MN w/. Ilio DiPaolo, lost to Doc & Mike Gallagher
05/01 Mankato, MN w/. Ilio DiPaolo, vs. Kenji Shibuya & Nicolai Zolotoff
05/02 Winnipeg, MB beat Doc Gallagher
05/03 Brandon, MB w/. Joe Pazandak, vs. Reggie Lisowski & Stan Lisowski
05/06 Sioux City, IA drew Ernie Dusek
05/09 St. Paul, MN defeated Mike Gallagher by DQ
05/15 Minneapolis, MN defeated Firpo Zbyzsko
05/16 St. Paul, MN w/. Ilio DiPaolo, lost to Doc & Mike Gallagher
05/17 Omaha, NE beat Ivan the Terrible by DQ
05/23 Omaha, NE beat Lee Henning
05/24 Mitchell, SD vs. Doc Gallagher
05/27 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
05/30 Winnipeg, MB beat Hans Hermann by DQ
05/31 Omaha, NE drew Ernie Dusek
06/03 Minneapolis, MN defeated Hans Hermann by DQ
06/06 Chicago, IL lost to Dick the Bruiser
06/10 Minneapolis, MN w/. Al Kashey, lost to Doc & Mike Gallagher
06/13 Winnipeg, MB w/. Al Kashey, beat Doc & Mike Gallagher by DQ
06/14 Forest Lake, MN lost to Doc Gallagher
06/14 Forest Lake, MN w/. Verne Gagne, beat Doc & Mike Gallagher
06/17 Des Moines, IA beat Angelo Poffo
06/18 Harlan, IA vs. Emil Dusek
06/21 Chicago, IL defeated Jack Wilson
06/25 Madison, WI beat Karl Karlson
06/26 Milwaukee, WI double DQ vs. Boris Volkoff
06/28 Chicago, IL w/. Don Marlin, beat Boris & Nicolai Volkoff
07/01 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
07/02 Winnipeg, MB beat Bearcat Wright
07/05 Omaha, NE w/. Verne Gagne, beat Dick the Bruiser & Hans Hermann
07/11 Chicago, IL w/. Verne Gagne & Bobby Managoff, defeated Ivan the Terrible, Boris & Nicoli Volkoff
07/12 Omaha, NE w/. Verne Gagne, beat Dick the Bruiser & Hans Hermann
07/14 Fort William, ON w/. Ilio DiPaolo, lost to Fritz Von Erich & Wally Seiber
07/15 Minneapolis, MN defeated Frank Taylor
07/16 Des Moines, IA defeated Angelo Poffo
07/19 Chicago, IL lost to Hans Schmidt
07/21 Peoria, IL drew Carl Engstrom
07/22 Rockford, IL drew Bobby Managoff
07/24 Milwaukee, WI w/. Bobby Managoff, double DQ vs. Karl Karlsson & Hans Hermann
07/26 Chicago, IL lost to Hans Hermann
07/28 Fort William, ON defeated Wally Seiber
07/29 Minneapolis, MN drew Joe Pazandak
07/31 Milwaukee, WI lost to Hans Schmidt
08/01 Elkhorn, WI w/. Shirley Strimple & Billy Goelz, vs. Ada Ash, Boris & Nicoli Volkoff
08/02 Angola, IN vs. Carl Engstrom
08/04 Peoria, IL no contest vs. Bobby Managoff
08/07 Milwaukee, WI double DQ vs. Hans Schmidt
08/08 Chicago, IL beat Legs Langevin
08/09 Chicago, IL w/. Bobby Managoff, drew drew Hans Hermann & Karl Karlsson
08/12 Minneapolis, MN beat Kurt Von Brauner
08/16 Angola, IN vs. Hans Schmidt
08/18 Peoria, IL no contest vs. Dick the Bruiser
08/21 Milwaukee, WI w/. Farmer Marlin, lost to Boris & Nicoli Volkoff
08/23 Milwaukee, WI w/. Bobby Managoff, lost to Boris & Nicolai Volkoff
08/29 Kenosha, WI beat Gorgeous George (Wagner)
08/30 Chicago, IL w/. Bobby Managoff, no contest vs. Hans Hermann & Karl Karlsson
09/04 Milwaukee, WI lost to Hans Schmidt
09/05 Chicago, IL w/. Verne Gagne & Edouard Carpentier, beat Killer Kowalski, Dick the Bruiser, & Hans Schmidt
09/09 Minneapolis, MN beat Chet Wallick
09/11 Toledo, OH beat Karl Karlsson
09/12 Buffalo, NY beat Karl Kulaski
09/13 Chicago, IL w/. Bobby Managoff, lost to Boris & Nicolai Volkoff
09/15 Peoria, IL w/. Jackie Nichols, no contest vs. Boris & Nicolai Volkoff
09/18 Toledo, OH w/. Hans Schmidt, lost to Boris & Nicolai Volkoff
09/19 Buffalo, NY beat Tony Marino
09/22 Peoria, IL beat Hans Schmidt
09/24 Madison, WI beat Hans Schmidt by DQ
09/27 Milwaukee, WI w/. Wilbur Snyder & Edouard Carpentier, lost to Boris & Nicolai Volkoff
09/30 Syracuse, NY beat Hans Schmidt by DQ
10/01 Rochester, NY drew Lee Henning
10/03 Buffalo, NY beat Steve Stanlee
10/04 Chicago, IL w/. Farmer Marlin, lost to Boris & Nicoli Volkoff
10/08 Rochester, NY beat Dick the Bruiser by DQ
10/09 Cleveland, OH defeated Dick the Bruiser by count out
10/10 Buffalo, NY beat Karl Kulaski
10/11 Chicago, IL beat Boris Volkoff
10/14 Minneapolis, MN defeated Clem St. Louis
10/15 Racine, WI drew Wilbur Snyder
10/16 Cleveland, OH drew Ilio DiPaolo
10/17 Chicago, IL w/. Ray Schaefer, lost to Jackie Fargo & Don Fargo
10/18 Milwaukee, WI w/. Billy Goeltz, lost to Don & Jack Fargo
10/29 Madison, WI w/. Don McClarty, beat Zack Malkov & Ned Taylor
10/30 Milwaukee, WI w/. Billy Goeltz, beat Red Kelly & Zack Malkov
11/05 Madison, WI w/. Don McClarty, beat Angelo Poffo & Bronco Lubich
11/06 Cleveland, OH drew Verne Gagne
11/07 Syracuse, NY lost to Baron Gattoni
11/12 Toledo, OH w/. Don McClarty, no contest vs. Boris & Nicoli Volkoff
11/13 Milwaukee, WI w/. Don McClarty, beat Angelo Poffo & Bronco Lubich by DQ
11/15 Chicago, IL defeated Angelo Poffo
11/19 Cleveland, OH lost to Dick the Bruiser
11/20 Milwaukee, WI w/. Carl Engstrom, lost to Boris & Nicoli Volkoff
11/21 Buffalo, NY w/. Don Arnold, lost to Bill & Ed Miller
11/23 Akron, OH w/. Ilio DiPaolo, no contest vs. Doc & Mike Gallagher
11/25 Syracuse, NY lost to Hans Schmidt
11/26 Cleveland, OH defeated Tony Marino
11/28 Buffalo, NY drew Baron Gattoni
11/29 Chicago, IL w/. Don McClarty, defeated Gino Angelo & Bozo Brown
12/04 Cleveland, OH w/. Tony Marino, lost to Bill Miller & Ed Miller
12/07 Akron, OH w/. Ilio DiPaolo, lost to Doc & Mike Gallagher
12/13 Chicago, IL w/. Don McClarty, defeated Bill Longson & Don Fargo
12/16 Omaha, NE w/. Don McClarty, beat Emil Dusek & Al Mills
12/18 Cleveland, OH defeated Al Warshawski
12/19 Buffalo, NY w/. Don Arnold, lost to Bill & Ed Miller
12/20 Akron, OH beat Al Albertino
12/25 Fort Wayne, IN w/. Don McClarty, lost to Boris & Nicoli Volkoff
12/27 Chicago, IL w/. Don McClarty, drew Boris & Nicoli Volkoff

1959
01/03 Chicago, IL w/. Don McClarty, lost to Don Fargo & Jackie Fargo
01/24 Chicago, IL w/. Don McClarty, drew Gypsy Joe & Zack Malkov
02/05 Minneapolis, MN drew Angelo Poffo
02/05 Minneapolis, MN w/. Seymour Freeman, beat Mitsu Arakawa & Bronco Lubich
02/06 Winnipeg, MB beat Mighty Ursus
02/07 St. Paul, MN beat Mighty Ursus
02/12 Fort Wayne, IN w/. Don McClarty, lost to Boris & Nicolai Volkoff
02/18 Racine, WI w/. Shirley Strimple, beat Zack Malkov & Jenette Collins
02/21 LaCrosse, WI w/. Don McClarty, beat Reggie & Stan Lisowski
02/25 Rochester, NY defeated Jim Wright
02/26 Milwaukee, WI w/. Wayne Bock, beat Boris & Nicolai Volkoff by DQ
02/28 Chicago, IL w/. Don McClarty, beat Scott Munson & Bob Konovsky
03/06 Chicago, IL drew Boris Volkoff
03/07 Omaha, NE drew Tosh Togo
03/10 Lincoln, NE drew Mighty Atlas
03/12 Toledo, OH vs. Hans Schmidt
03/21 Omaha, NE drew Boris Volkoff
03/28 St. Paul, MN drew Joe Pazandak
04/02 Fort Wayne, IN lost to Nicolai Volkoff
04/06 La Crosse, WI w/. Tim Geohagen, vs. Al Costello & Roy Heffernan
04/09 Kansas City, KS lost to Tommy O’Toole
04/10 St. Joseph, MO defeated Lee Henning
04/16 Kansas City, KS w/. Bob Ellis, beat Al Costello & Roy Heffernan
04/17 St. Joseph, MO beat Otto Von Krupp by DQ
04/21 Sedalia, MO vs. Ray Gordon
04/23 Kansas City, KS lost to Otto Von Krupp
04/30 Kansas City, KS lost to Otto Von Krupp
05/01 St. Joseph, MO defeated Lee Henning Cage match
05/05 Sedalia, MO w/. Jim LaRock & Ray Gordon, lost to Al Costello, Roy Heffernan & Red Berry
05/07 Kansas City, KS beat Bob Orton
05/08 St. Joseph, MO w/. Jim LaRock & Ray Gordon, lost o Dick Hutton, Otto Von Krupp  & Mighty Atlas
05/14 Kansas City, KS lost to Dick Hutton
05/15 St. Joseph, MO w/. Thor Hagen, defeated Al Costello & Roy Heffernan by DQ
05/16 Omaha, NE defeated Thor Hagen
05/16 Omaha, NE defeated Ernie Dusek by DQ
05/16 Omaha, NE lost to Bob Konovsky
05/21 Kansas City, KS w/. Thor Hagen, drew Mighty Atlas & Otto Von Krupp
05/22 St. Joseph, MO lost to Otto Von Krupp
05/23 St. Paul, MN w/. Floyd Ude, beat Joe Millich & Bill Wright
05/29 Winnipeg, MB beat Gorgeous George
05/30 St. Paul, MN beat Gorgeous George
06/04 Kansas City, KS drew Mighty Atlas
06/05 St. Joseph, MO defeated Gorgeous George
06/19 St. Joseph, MO drew Thor Hagen
06/26 Trenton, MO vs. Otto Von Krupp
06/30 Sedalia, MO w/. Thor Hagen, defeated Rip Hawk & Rock Hunter
07/11 Akron, OH drew Ivan Kalmikoff
07/13 Albany, NY beat Bob Brown
07/14 Clinton, NY beat Fritz Von Erich
07/15 Rochester, NY drew Dick Beyer
07/16 Cleveland, OH Guest referee for Ilio DiPaolo vs. Fritz Von Erich
07/20 Albany, NY beat Bob Brown
07/21 Baltimore, MD lost to Mighty Atlas
07/22 Toledo, OH vs. Mighty Atlas
07/23 Toronto, ON drew Fritz Von Erich
07/24 Clinton, NY beat Fritz Von Erich
07/28 Baltimore, MD drew George Bollas
07/29 Toledo, OH w/. Ilio DiPaolo, lost to Fritz Von Erich & Mighty Atlas
08/04 Baltimore, MD w/. Ilio DiPaolo, lost to George Bollas & Mighty Atlas
08/06 Cleveland, OH beat Ramon Lopez
08/11 Baltimore, MD beat Raul Lopez
08/13 Cleveland, OH drew Mighty Atlas
08/14 Clinton, NY beat Chief Chewacki
08/15 Akron, OH drew Ivan Kalmikoff
08/19 Toledo, OH drew Mighty Atlas
08/20 Cleveland, OH drew Ed Miller
08/22 Akron, OH beat Len Montana
08/26 Rochester, NY lost to Ilio DiPaolo
08/27 Cleveland, OH drew Mighty Atlas
08/28 Canton, OH vs. Ed Miller
08/29 Chicago, IL defeated Karl Karlsson
08/30 Davenport, IA beat Hans Schmidt
09/01 Baltimore, MD beat Raul Lopez
09/02 Toledo, OH defeated Chief Chewacki
09/07 Mansfield, OH beat Waldo Von Erich
09/08 Baltimore, MD beat Wally Greb
09/10 Cleveland, OH beat Chief Chewacki
09/11 Rochester, NY lost to Ilio DiPaolo
09/15 Oshawa, ON vs. Fritz Von Erich
09/16 Rochester, NY defeated Chief Chewacki
09/17 Cleveland, OH beat Ramon Lopez
09/18 Chicago, IL drew Rock Hunter
09/19 Toledo, OH beat Mighty Atlas
09/23 Rochester, NY w/. Bobo Brazil, defeated Doc & Mike Gallagher by DQ
09/24 Cleveland, OH drew Lee Henning
09/25 Buffalo, NY lost to Fritz Von Erich
09/30 Rochester, NY lost to Fritz Von Erich
10/01 Cleveland, OH vs. Dan Miller
10/02 Fargo, ND w/. Thor Hagen, no contest vs. Aldo Bogni & Hans Schmidt
10/03 Youngstown, OH lost to Dan Miller
10/07 Mansfield, OH w/. Billy Red Lyons, beat Dan & Ed Miller
10/09 Buffalo, NY w/. Sandor Kovacs, lost to Bill & Dan Miller
10/10 Akron, OK drew Fred Atkins
10/13 Baltimore, MD w/. Mighty Atlas, lost to Bill & Dan Miller
10/14 Toledo, OH w/. Bobo Brazil, lost to Doc & Mike Gallagher
10/15 Cleveland, OH drew Fred Atkins
10/16 Buffalo, NY vs. Tom Bradley
10/17 Akron, OH w/. Billy Red Lyons, lost to Waldo & Fritz Von Erich
10/29 Toledo, OH beat Lee Henning
10/21 Syracuse, NY beat Mike Gallagher
10/24 Baltimore, MD w/. ??, vs. Bill & Dan Miller
10/25 Akron, OH vs. Sandor Kovacs
10/28 Toledo, OH w/. Red Lyons, lost to Bill & Dan Miller
10/30 Buffalo, NY w/. Red Lyons, lost to Bill & Dan Miller
11/04 Syracuse, NY lost to Fritz Von Erich
11/11 Rochester, NY lost to Fred Atkins
11/12 Cleveland, OH w/. Dick Beyer, lost to Fred Atkins & Waldo Von Erich
11/17 Grand Forks, ND drew Aldo Bogni
11/17 Grand Forks, ND w/. Frank Townsend, defeated Tiny Mills & Stan Kowalski
11/18 Mankato, MN drew Stan Kowalski
11/18 Mankato, MN w/. Frank Townsend, beat Tiny Mills & Stan Kowalski
11/19 Minneapolis beat Jack Terry
11/25 Fargo, ND w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
11/26 Minneapolis beat Marquis de Pare
12/02 Mankato, MN w/. Frank Townsend, beat Tiny Mills & Stan Kowalski
12/03 Minneapolis w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
12/04 Winnipeg, MB w/. Frank Townsend, beat Tiny Mills & Stan Kowalski by DQ
12/08 Grand Forks, ND defeated Stan Kowalski
12/09 Fargo, ND lost to Tiny Mills
12/10 Minneapolis w/. Frank Townsend, beat Aldo Bogni & Gene Dubuque
12/12 St. Paul, MN beat Joe Pazandak
12/13 Chicago, IL w/. Don McClarty, beat Bill Longson & Don Fargo
12/16 Mankato, MN lost to Aldo Bogni by DQ
12/16 Mankato, MN w/. Butch Levy & Bob Rasmussen, beat Tiny Mills, Stan Kowalski & Aldo Bogni
12/17 Minneapolis lost to Tiny Mills
12/18 Winnipeg, MB beat Lou Whitson
12/19 St. Paul, MN w/. Verne Gagne, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
12/20 Chicago, IL w/. Don McClarty, drew Don & Jackie Fargo
12/22 Grand Forks, ND defeated Marquis de Paree
12/23 Fargo, ND defeated Stan Kowalski
12/25 Minneapolis beat Lou Whitson
12/26 St. Paul, MN w/. Farmer Pete, no contest vs. Stan Kowalski & Pee Wee Rogers (Mixed tag)
12/27 Chicago, IL w/. Don McClarty, drew Boris & Nicolai Volkoff

1960
01/02 St. Paul, MN lost to Stan Kowalski
01/03 Chicago, IL w/. Don McClarty, lost to Don & Jackie Fargo
01/14 Rochester, MN w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
01/15 Winnipeg, MB w/. Thor Hagen, beat Tiny Mills & Stan Kowalski
01/16 St. Paul, MN w/. Frank Townsend, beat Aldo Bogni & Wayne Bock
01/19 Minneapolis drew Thor Hagen
01/26 Minneapolis beat Bill Cole
01/27 Winnipeg, MB beat Bill Cole
02/02 Rochester, MN w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
02/09 Virgina, MN vs. Stan Kowalski
02/11 Rochester, MN w/. Butch Levy, defeated Tiny Mills & Stan Kowalski by DQ
02/13 St. Paul, MN beat Larry Hennig
02/19 Rochester, MN defeated Stan Kowalski by DQ
02/23 Minneapolis w/. Sky Hi Lee, lost to Tiny Mills & Larry Hennig
02/27 Winnipeg, MB beat Bearcat Wright
02/29 Fargo, ND beat Aldo Bogni
03/01 Detroit Lakes, MN beat Hans Hermann
03/02 Fergus Falls, MN beat Bill Cole
03/08 Minneapolis beat Bill Wright
03/09 Bagley, MN beat Tiny Mills
03/15 Ada, MN beat Tiny Mills
03/16 Fargo, ND w/. Thor Hagen, lost to Aldo Bogni & Hans Schmidt
03/17 Minneapolis lost to Man Mountain Campbell
03/19 St. Paul, MN w/. Butch Levy, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
03/22 Minneapolis beat Bill Cole
03/26 St. Paul, MN w/. Butch Levy, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
03/29 Ledgerwood, ND beat Bill Wright
03/30 Fargo, ND beat Hans Hermann
03/31 Hibbing, MN vs. Stan Kowalski
03/31 Hibbing, MN w/. Don Campbell vs. Tiny Mills & Stan Kowalski
04/03 Breckenridge, MN beat Larry Hennig
04/04 Wahpeton, ND beat Larry Hennig
04/05 Minneapolis no contest vs. Thor Hagen
04/06 Anoka, MN beat Thor Hagen
04/12 Minneapolis w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
04/16 Minneapolis, MN beat Bill Wright
04/19 Bagley, MN w/. Frank Townsend, beat Joe Pazandak & Aldo Bogni
04/20 Fargo, ND lost to Tiny Mills
04/26 Fergus Falls, MN defeated Stan Kowalski
04/27 Fargo, ND lost to Tiny Mills
04/30 St. Paul, MN lost to Stan Kowalski
05/04 Aberdeen, SD vs. Aldo Bogni
05/06 Mankato, MN drew Aldo Bogni
05/06 Mankato, MN w/. Emile Dupre, lost to Joe Pazandak & Aldo Bogni
05/11 Grand Forks, ND w/. Frank Townsend, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski by DQ
05/12 River Falls, MN beat Frank Townsend
05/14 Duluth, MN w/. Joe Scarpello, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
05/16 Virgina, MN w/. Gene Lipscomb vs. Tiny Mills & Stan Kowalski
05/18 Fargo, ND w/. Jack Lipscomb, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
05/21 St. Paul, MN beat Count Corroni
06/04 St. Paul, MN drew Joe Scarpello
06/16 Bagley, MN beat Aldo Bogni
06/18 St. Paul, MN beat Paul DeMarco
06/22 Fargo, ND beat Stan Kowalski
06/28 Rockford, IL beat Reggie Lisowski
06/29 Fargo, ND beat Hans Hermann
07/02 Brandon, MB vs. Whipper Billy Watson
07/03 Fosston, MN no contest vs. Tiny Mills
07/12 Minneapolis beat George Grant
07/16 St. Paul, MN defeated Paul DeMarco
07/19 Minneapolis beat Bill Wright
08/03 Fargo, ND drew Verne Gagne
08/09 Minneapolis beat Don Colt
08/19 Mankato, MN drew Len Montana
08/23 Winnipeg, MB lost to Gene Kiniski
08/30 Minneapolis beat Bill Wright
09/10 Cleveland, OH beat Chief Chewacki
09/17 St. Paul, MN w/. Joe Scarpello, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
09/19 Toledo, OH beat Mighty Atlas
09/23 Buffalo, NY lost to Fritz Von Erich
09/24 St, Paul, MN beat Jim Clark
09/27 Hastings, MN w/. Bob Rasmussen, lost to Tiny Mills & Stan Kowalski
09/28 Winnipeg, MB lost to Gene Kiniski
10/01 St. Paul, MN beat Len Montana by DQ
10/03 Youngstown, OH lost to Dan Miller
10/05 Fargo, ND beat Len Montana
10/08 St. Paul, MN beat George Grant
10/09 Buffalo, NY w/. Sandor Kovacs, lost to Bill & Dan Miller
10/11 Minneapolis lost to Gene Kiniski
10/13 Baltimore, MD w/. Mighty Atlas, lost to Bill & Dan Miller
10/14 Winnipeg, MB drew Bob Geigel
10/15 Toledo, OH w/. Bobo Brazil, lost to Doc & Mike Gallagher
10/17 Buffalo, NY lost to Tom Bradley
10/18 Minneapolis beat Len Montana by DQ
10/19 Fargo, ND lost to Bob Geigel
10/20 Toledo, OH beat Lee Henning
10/21 Syracuse, NY beat Mike Gallagher
10/24 St. Paul, MN beat Jim Clark
10/25 Minneapolis w/. Joe Scarpello, drew Hard Boiled Haggerty & Len Montana
10/28 Winnipeg, MB beat Len Montana
10/29 St. Paul, MN lost to Gene Kiniski
11/01 Minneapolis lost to Len Montana
11/09 Fargo, ND lost to Bob Geigel
11/10 Rochester, MN lost to Len Montana
11/15 Sioux City, IA lost to Verne Gagne
11/16 Minneapolis, MN drew Jim Hady
11/19 St. Paul, MN w/. Joe Scarpello, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
11/24 Rochester, MN w/. Jim Hady, no contest vs. Hard Boiled Haggerty & Len Montana
11/25 Minneapolis, MN w/. Joe Scarpello, beat Len Montana & Hard Boiled Haggerty
11/26 St. Paul, MN w/. Wilbur Snyder, beat Hard Boiled Haggerty & Len Montana by DQ
11/29 Thief River Falls, MN beat Bob Geigel
12/01 Minot, ND lost to Bob Geigel
12/02 Winnipeg, MB beat Len Montana
12/03 St. Paul, MN w/. Wilbur Snyder, no contest vs. Hard Boiled Haggerty & Len Montana
12/06 Minneapolis drew Jim Hady
12/08 Rochester, MN w/. Jim Hady, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
12/10 Minneapolis, MN w/. Frank Townsend, beat Aldo Bogni & Gene Dubuque
12/13 Minneapolis beat Hard Boiled Haggerty by DQ
12/14 Duluth, MN w/. Joe Scarpello, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
12/17 Fargo, ND w/. Tex McKenzie, beat Jack Daniels & Jules LaRance
12/25 Minneapolis, MN vs. Don Whitson
12/28 Fargo, ND drew Hard Boiled Haggerty
12/29 Rochester, MN w/. Jim Hady, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana Texas Death

1961
01/06 Winnipeg, MB w/. Jim Hady, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
01/10 St. Paul, MN beat Bill Wright
01/11 Bismarck, ND beat Len Montana by DQ
01/12 Minot, ND lost to Verne Gagne
01/14 St. Paul, MN defeated Blackjack Daniels
01/20 Winona, MN vs. Blackjack Daniels
01/21 St. Paul, MN beat John Rebel
01/23 Fergus Falls, MN vs. Bob Geigel
01/24 Grand Forks, ND lost to Bob Geigel
01/25 Fargo, ND w/. Jim Hady, lost to Hard Boiled Haggerty & Len Montana
01/26 Rochester, MN beat Lenny Montana
02/02 Minot, ND beat George Scott
02/04 St. Paul, MN lost to Gene Kiniski
02/07 Fargo, ND beat Nick Roberts
02/08 Brainerd, MN defeated Paul DeGalles
02/14 Minneapolis, MN lost to Wilbur Snyder
02/15 Bismarck, ND lost to Aldo Bogni
02/16 Grand Forks, ND lost to Bob Geigel
02/20 Minot, ND beat Len Montana
02/20 Minot, ND w/. Tex McKenzie, lost to Len Montana & Bob Geigel
03/01 Fargo, ND beat Len Montana
03/02 Grand Forks, ND beat Bob Geigel
03/03 Winnipeg, MB w/. Jim Hady, beat Tiny Mills & Stan Kowalski
03/15 Fargo, ND beat Vic Christy
03/16 Rochester, MN beat Tiny Mills by DQ
03/18 Omaha, NE beat Bob Orton by DQ
03/27 Fergus Falls, MN vs. Len Montana
03/27 Fergus Falls, ON w/. Tex McKenzie vs. Bob Geigel & Len Montana
03/28 Bismarck, ND beat Tiny Mills by DQ
03/29 Fargo, ND beat George Scott
03/30 Grand Forks, ND beat Big K
03/30 Grand Forks, ND w/. Rory Hunter, lost to Big K & Bob Geigel
04/03 Minot, ND beat Len Montana
04/06 Grand Forks, ND w/. Rory Hunter, no contest vs. Big K & Bob Geigel
04/12 Fargo, ND w/. Tex McKenzie, beat Big K & Tiny Mills
04/13 Rochester, MN w/. Jim Hady, lost to Gene Kiniski & Bob Geigel
04/18 Grafton, ND lost to Big K
04/18 Grafton, ND w/. Jim Hady, beat Big K & Tiny Mills
04/20 Grand Forks, ND beat Paul DeGaulles
04/26 Fargo, ND beat Tiny Mills
04/28 Winnipeg, MB beat Tony Roberts
05/02 Minneapolis, MN drew Bob Geigel
05/03 Mankato, MN beat Don Lee
05/06 St. Paul, MN beat George Scott
05/10 Fargo, ND beat Don Lee
05/18 Bismarck, ND beat Big K
05/20 St. Paul, MN lost to Gene Kiniski
05/27 St. Paul, MN defeated Paul Degalle
06/03 St. Paul, MN drew Jim Hady
06/10 St. Paul, MN defeated Tiny Mills by DQ
06/20 Minneapolis, MN lost to Tiny Mills
07/06 Fargo, ND beat Marquis de Pare
07/07 Winnipeg, MB lost to Hard Boiled Haggerty
07/11 Minneapolis, MN lost to Hard Boiled Haggerty
07/19 St. Paul, MN drew Bob Geigel
07/28 Winnipeg, MB w/. Leo Nomellini, beat Tiny Mills & Harry Samson
08/15 Minneapolis, MN lost to Gene Kiniski
08/18 Winnipeg, MB lost to Mr. M (Bill Miller)
08/29 Minneapolis, MN lost to Mr. M
09/05 Minneapolis, MN lost to Mr. M
09/09 Victoria, BC beat Bob Morse
09/09 Victoria, BC Won a Battle royal
09/11 Vancouver, BC beat Ox Anderson
09/13 Tacoma, WA beat Bob Morse
09/13 Tacoma, WA Won a 9-man Battle royal
09/18 Vancouver, BC beat the Viking
09/18 Vancouver, BC w/. Stan Kowalski, co-won a Battle royal
09/23 Victoria, BC w/. Doug Lindsey, beat Ox Anderson & Bob Morse
09/25 Vancouver, BC beat Stan Kowalski
09/27 Tacoma, WA beat Tarzan Zimba
09/30 Edmonton, AB w/. Doug Lindsey, drew Vince Montana & Ramon Cernades
10/02 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Stan Kowalski & Bill Wright
10/02 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat The Outlaw & The Viking
10/02 Vancouver, BC w/. Billy Watson, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
10/04 Tacoma, WA drew Karol Kalmikoff
10/04 Tacoma, WA w/. Killer Kowalski, lost to Ivan & Karol Kalmikoff
10/09 Vancouver, BC beat Bill Wright by DQ
10/12 Victoria, BC w/. Doug Lindsey, beat Ivan & Karol Kalmikoff by DQ
10/16 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Ivan & Karol Kalmikoff by DQ
10/18 Vancouver, BC drew Doug Lindsey
10/19 Victoria, BC vs. Ivan Kalmikoff
10/19 Victoria, BC w/. Doug Lindsey vs. Ivan & Karol Kalmikoff
10/23 Vancouver, BC w/. Billy Watson, drew Ivan & Karol Kalmikoff
10/30 Vancouver, BC beat Karol Kalmikoff
11/02 Regina, SK w/. Nick Bockwinkel, beat Tiny Mills & Jack Daniels
11/04 Edmonton, AB beat Tiny Mills
11/06 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Ivan & Karol Kalmikoff
*Won the Pacific Coast tag team titles.
11/09 Regina, SK vs. Killer Kowalski
11/10 Calgary, AB w/. Nick Bockwinkel, vs. ??
11/13 Vancouver, BC beat Danno McDonald
11/17 Calgary, AB lost to Killer Kowalski
11/20 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Gene Kiniski & Killer Kowalski
11/22 Tacoma, WA lost to Killer Kowalski
11/24 New Westminster, BC defeated The Outlaw by DQ
11/27 Vancouver, BC lost to Killer Kowalski
11/29 Tacoma, WA beat Bill Wright
12/01 New Westminster, BC defeated The Viking
12/01 New Westminster, BC Won a 9-man Battle royal
12/04 Vancouver, BC beat Rory Hunter
12/04 Tacoma, WA beat Bob Harmon
12/04 Tacoma, WA lost in a 10-man Battle royal
12/07 Chilliwack, BC w/. John Foti, lost to Gene Kiniski & Bob Morse
12/08 New Westminster, BC vs. Gene Kiniski
12/13 Tacoma, WA beat Gene Kiniski
12/15 New Westminster, BC w/. Jackie Nichols, vs. Gene Kiniski & The Viking
12/18 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
12/20 Tacoma, WA beat Bob Morse
12/20 Tacoma, WA w/. Jackie Nichols, lost to Gene Kiniski & Bob Morse
12/22 New Westminster, BC defeated Bill Wright
12/26 Vancouver, BC w/. Jackie Nichols, beat Gene Kiniski & Bob Morse by DQ
12/27 Tacoma, WA beat Bill Wright
12/29 New Westminster, BC vs. Jackie Nichols

1962
01/01 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
01/03 Tacoma, WA lost to Gene Kiniski
01/05 New Westminster, BC defeated Bill Wright
01/05 New Westminster, BC lost in a 7-man Battle royal
01/06 Chilliwack, BC lost to Gene Kiniski
01/08 Vancouver, BC w/. John Foti, beat Bill Wright & George Kosti
01/11 Tacoma, WA beat Buddy Knox
01/11 Tacoma, WA lost in a 10-man Battle royal
01/12 New Westminster, BC vs. George Kosti
01/15 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Gene Kiniski & Killer Kowalski by DQ
01/17 Tacoma, WA beat John Foti
01/19 New Westminster, BC w/. John Foti & Bud Rattal, defeated Alex Perez, George Kosti & Bill Wright
01/20 Victoria, BC vs. Alex Perez
01/22 Vancouver, BC w/. Billy Watson, lost to Gene Kiniski & Killer Kowalski
*Lost the Pacific Coast tag team titles
01/24 Tacoma, WA beat Chico Garcia
01/26 New Westminster, BC vs. Alex Perez
01/26 New Westminster, BC w/. John Foti & Bud Rattal, vs. Alex Perez, George Kosti & Bill Wright
01/31 Tacoma, WA drew Killer Kowalski 60 mins.
02/02 New Westminster, BC vs. Alex Perez
02/05 Vancouver, BC beat Alex Perez
02/07 Tacoma, WA beat George Kosti
02/07 Tacoma, WA w/. Chief Crazy Horse, beat Bill Wright & George Kosti
02/09 New Westminster, BC Advertised to appear
02/12 Vancouver, BC drew Crazy Horse
02/12 Vancouver, BC w/. Billy Watson, beat Gene Kiniski & Killer Kowalski by DQ
02/14 Tacoma, WA Won a Battle royal
02/16 New Westminster, BC w/. Chief Crazy Horse, vs. Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
02/17 Victoria, BC vs. Hard Boiled Haggerty
02/19 Vancouver, BC lost to George Kosti
02/19 Vancouver, BC lost in Battle royal
02/21 Tacoma, WA lost to Hard Boiled Haggerty
02/23 New Westminster, BC defeated Killer Kowalski by DQ
02/26 Vancouver, BC beat Hajha Baba
02/28 Tacoma, WA drew Hard Boiled Haggerty
02/28 Tacoma, WA w/. Mr. Kleen, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
03/02 New Westminster, BC w/. Hurricane & Cyclone Smith, vs. Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Hajha Baba
03/03 Victoria, BC beat Hajha Baba
03/05 Vancouver, BC lost to Hard Boiled Haggerty
03/07 Tacoma, WA drew Gene Kiniski 60 mins.
03/08 Chilliwack, BC vs. Gene Kiniski
03/08 Chilliwack, BC w/. Chief Crazy Horse, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
03/09 New Westminster, BC drew Hard Boiled Haggerty
03/12 Vancouver, BC w/. Alex Perez, lost to Cyclone & Hurricane Smith
03/14 Tacoma, WA w/. Mr. Kleen, beat Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
03/16 New Westminster, BC w/. Mr. Kleen, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
03/17 Victoria, BC beat Tony Nero
03/19 Vancouver, BC w/. Crazy Horse, lost to Hard Boiled Haggerty & Dan Plechas
03/21 Tacoma, WA lost in a Battle royal
03/22 Chilliwack, BC lost to Hard Boiled Haggerty
03/26 Vancouver, BC beat Dan Plechas by DQ
03/28 Tacoma, WA beat Tommy O’Toole
03/30 New Westminster, BC defeated Alex Perez
03/31 Victoria, BC w/. Mr. Kleen, beat Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
04/02 Vancouver, BC beat Tony Nero
04/02 Vancouver, BC lost in Battle royal
04/05 Tacoma, WA w/. Don McClarty, beat Hard Boiled Haggerty & Tommy O’Toole
04/06 New Westminster, BC defeated Tommy O’Toole
04/07 Victoria, BC w/. Don McClarty vs. Hard Boiled Haggerty & Dan Plechas
04/09 Vancouver, BC beat John Demchuk
04/11 Tacoma, WA w/. Don McClarty, lost to Hard Boiled Haggerty & Gene Kiniski
04/13 Winnipeg, MB w/. Don McClarty, drew Hard Boiled Haggerty & Bulldog Brower
04/14 Victoria, BC drew Gene Kiniski
04/16 Vancouver, BC beat Paul Vachon
04/18 Tacoma, WA beat Johnny Demchuk
04/19 Chilliwack, BC vs. Gene Kiniski
04/21 Victoria, BC beat Tony Nero
04/21 Victoria, BC lost in a Battle royal
04/23 Vancouver, BC beat Tommy O’Toole
04/25 Tacoma, WA w/. Don McClarty, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
04/27 Winnipeg, MB no contest vs. Bulldog Brower
04/28 Victoria, BC lost to Oliver Winrush
04/30 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
05/02 Tacoma, WA beat Johnny Demchuk
05/03 Chilliwack, BC Participated in an 8-man Battle royal
05/04 New Westminster, BC defeated Johnny Demchuk
05/07 Vancouver, BC w/. Don McClarty, drew Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
05/09 Tacoma, WA lost to Oliver Winrush
05/11 New Westminster, BC vs. Johnny Como
05/12 Victoria, BC drew Hard Boiled Haggerty
05/14 Vancouver, BC drew Pierre LaChappelle
05/18 Winnipeg, MB w/. Don McClarty, beat Sweet Daddy Siki & Tommy O=Toole
05/21 Vancouver, BC beat John Demchuk
05/25 New Westminster, BC Advertised to appear
05/26 Victoria, BC w/. Don McClarty, beat Hard Boiled Haggerty & Pierre Lachapelle
05/28 Vancouver, BC w/. Don McClarty, drew Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty (90 Mins.)
06/01 New Westminster, BC vs. Johnny Demchuk
06/07 Winnipeg, MB beat John Demchuk
06/07 Winnipeg, MB lost in Battle royal
06/08 New Westminster, BC defeated Vince Montana
06/11 Vancouver, BC beat Hard Boiled Haggerty by DQ
06/13 Tacoma, WA drew Vince Montana
06/13 Tacoma, WA lost in a Battle royal
06/15 New Westminster, BC defeated Johnny Como
06/16 Victoria, BC 10-man Battle royal
06/18 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
06/20 Tacoma, WA beat Johnny Como
06/22 New Westminster, BC Won a 10-man Battle royal
06/23 Victoria, BC vs. Vince Montana
06/25 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
06/27 Tacoma, WA lost to Hard Boiled Haggerty
07/02 Victoria, BC w/. Don McClarty, beat Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty by DQ
07/02 Vancouver, BC beat Vince Montana
07/04 Tacoma, WA w/. Don McClarty, beat Gene Kiniski & Vince Montana
07/05 Winnipeg, MB w/. Don McClarty, beat Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
*Won the Canadian tag team titles
07/09 Vancouver, BC beat Danno McDonald
07/11 Tacoma, WA beat Vince Montana
07/13 New Westminster, BC drew Hard Boiled Haggerty
07/13 New Westminster, BC w/. Don McClarty & Billy Watson, defeated Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
07/14 Victoria, BC w/. Don McClarty vs. Gene Kiniski & Vince Montana
07/16 Vancouver, BC w/. Don McClarty & Danno McDonald, beat Hard Boiled Haggerty, Vince Montana, & Pierre LaChappelle
07/18 Tacoma, WA beat Oliver Winrush
07/18 Tacoma, WA lost in an 11-man Battle royal
07/20 New Westminster, BC w/. Bearcat Wright, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
07/25 Tacoma, WA beat Johnny Como
07/30 Vancouver, BC drew Sweet Daddy Siki
08/01 Winnipeg, MB lost to Gene Kiniski
08/03 New Westminster, BC w/. Don McClarty & Bearcat Wright, defeated Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
08/04 Victoria, BC w/. Don McClarty, vs. Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
08/07 Vancouver, BC beat Vince Montana
08/10 New Westminster, BC lost to Hard Boiled Haggerty
08/10 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
08/11 Victoria, BC lost to Gene Kiniski
08/11 Victoria, BC w/. Don McClarty & Sonny Redwing, lost to Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty, & Clyde Steeves
08/13 Tacoma, WA w/. Don McClarty, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
08/17 Winnipeg, MB w/. Don McClarty, beat Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
08/20 Tacoma, WA w/. Don McClarty & Bearcat Wright, beat Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Clyde Steeves
08/21 Vancouver, BC beat Pepe Gonzales
08/24 New Westminster, BC vs. Sweet Daddy Siki
08/25 Victoria, BC beat Pepe Gonzales
08/27 Tacoma, WA lost to Clyde Steeves
08/28 Vancouver, BC beat Sonny Redwing
08/31 New Westminster, BC w/. Don McClarty, defeated Hard Boiled Haggerty & Clyde Steeves
09/01 Victoria, BC w/. Don McClarty, beat Hard Boiled Haggerty & Clyde Steeves
09/03 Tacoma, WA drew Gene Kiniski
09/03 Tacoma, WA w/. Don McClarty & Danno McDonald, beat Hard Boiled Haggerty & Clyde Steeves
09/04 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
09/10 Tacoma, WA beat Vince Montana
09/11 Vancouver, BC w/. Don McClarty, drew Hard Boiled Haggerty & Clyde Steeves
09/13 Winnipeg, MB beat Bill Wright
09/14 New Westminster, BC w/. Don McClarty, lost to Gene Kiniski & Hard Boiled Haggerty
09/17 Tacoma, WA beat Danno McDonald
09/17 Tacoma, WA lost in an 8-man Battle royal
09/18 Vancouver, BC drew Clyde Steeves
09/21 New Westminster, BC w/. George Gordienko & Hercules Cortez, vs. Gene Kiniski, Vince Montana &
Hard Boiled Haggerty
09/22 Victoria, BC w/. Don McClarty & George Gordienko, lost to Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty, & Clyde Steeves
09/24 Tacoma, WA beat Vince Montana
09/25 Vancouver, BC beat Danno McDonald
09/28 New Westminster, BC w/. Hercules Cortez & George Gordienko, vs. Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
10/02 Vancouver, BC w/. Hercules Cortez, beat Hard Boiled Haggerty & Paul DeGaulles
10/02 Tacoma, WA w/. Hercules Cortez & Danno McDonald, beat Gene Kiniski, Hard Boiled Haggerty & Vince Montana
10/05 New Westminster, BC defeated Paul DeGalles
10/06 Victoria, BC drew Paul DeGaulles
10/08 Tacoma, WA beat Pepe Gonzales
10/08 Tacoma, WA lost in a Battle royal
10/09 Vancouver, BC beat Bill Wright
10/12 New Westminster, BC w/. Hercules Cortez, defeated Hard Boiled Haggerty & Paul DeGalles
10/13 Victoria, BC drew George Gordienko
10/15 Tacoma, WA drew Eric Froelich
10/16 Vancouver, BC drew George Gordienko
10/19 New Westminster, BC drew Sandor Kovacs
10/20 Victoria, BC w/. Hercules Cortez, beat Hard Boiled Haggerty & Paul DeGaulles
10/22 Tacoma, WA beat Bill Wright
10/23 Vancouver, BC beat Eric Froelich
10/25 Chilliwack, BC drew George Gordienko
10/27 Victoria, BC w/. Hercules Cortez, lost to Gene Kiniski & Clyde Steeves
10/29 Vancouver, BC beat Pepe Gonzales
10/30 Tacoma, WA beat Paul DeGalles
11/02 New Westminster, BC defeated Paul DeGalles
11/05 Vancouver, BC w/. Hercules Cortez, beat Bill Wright & Clyde Steeves
11/06 Tacoma, WA beat Tarzan Zimba
11/08 Chilliwack, BC lost in a Battle royal
11/09 New Westminster, BC lost in a 12-man Battle royal
11/12 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Sandor Kovacs & Dan Miller
11/13 Tacoma, WA beat Mike Valenti
11/16 New Westminster, BC vs. Mike Valenti
11/17 Victoria, BC beat Mike Valenti
11/19 Vancouver, BC lost to Clyde Steeves
11/20 Tacoma, WA beat Bill Wright
11/23 New Westminster, BC w/. Hercules Cortez, defeated Mike Valenti & Clyde Steeves by DQ
11/24 Victoria, BC w/. Dan Miller, beat Mike Valenti & Bill Wright
11/26 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
11/27 Tacoma, WA drew Dan Miller
11/30 New Westminster, BC lost to Mr. X
12/03 Vancouver, BC beat Bill Wright
12/04 Tacoma, WA lost to Mr. X
12/06 Chilliwack, BC vs. Mike Valenti
12/07 New Westminster, BC lost in a 12-man Battle royal
12/08 Victoria, BC beat Bill Wright
12/10 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
12/11 Tacoma, WA beat Bill Wright
12/15 Victoria, BC lost to Kenji Shibuya
12/17 Vancouver, BC beat Mike Valenti
12/18 Tacoma, WA lost to Gene Kiniski
12/20 Chilliwack, BC lost to Kenji Shibuya
12/26 Vancouver, BC lost to Mr. X
12/29 Victoria, BC lost to Gene Kiniski
12/29 Victoria, BC lost in a Battle royal

1963
01/01 Tacoma, WA lost to Bill Wright
01/04 New Westminster, BC drew Eric Froelich
01/05 Victoria, BC vs. Bill Wright
01/07 Vancouver, BC beat Bud Rattal
01/08 Tacoma, WA beat Firpo Zbyzsko by DQ
01/11 New Westminster, BC drew Mike Valenti
01/12 Victoria, BC beat Mike Valenti
01/12 Victoria, BC lost in a 12-man Battle royal
01/14 Vancouver, BC drew Eric Froelich
01/15 Tacoma, WA w/. Seymour Koenig, lost to Gene Kiniski & Mr. X
01/17 Chilliwack, BC lost to Mr. X (Frank Townsend)
01/19 Victoria, BC w/. Haystacks Calhoun, lost to Gene Kiniski & Mr. X
01/21 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
01/21 Vancouver, BC lost in Battle royal
01/22 Tacoma, WA lost to Kenji Shibuya
01/22 Tacoma, WA lost in a Battle royal
01/31 Amarillo, TX w/. Don McClarty, defeated Karl Kox & The Viking
02/01 Clovis, NM vs. Nelson Royal
02/01 Clovis, NM w/. Don McClarty vs. Nelson Royal & Chino Chow
02/04 Albuquerque, NM vs. Ricky Romero
02/05 Odessa, TX defeated The Viking
02/06 Lubbock, TX w/. Don McClarty, lost to Fritz Von Erich & Mike DiBiase
02/07 Amarillo, TX w/. Don McClarty, defeated Don Duffy & Karl Kox
02/13 Lubbock, TX w/. Don McClarty, defeated Don Duffy & The Viking
02/14 Amarillo, TX lost to Fritz Von Erich by DQ
02/16 El Paso, TX w/. Don McClarty, defeated Karl Kox & The Viking
02/19 Odessa, TX w/. Don McClarty, vs. Karl Kox & The Viking
02/21 Amarillo, TX vs. Fritz Von Erich
02/26 Odessa, TX vs. Mike DiBiase
02/27 Lubbock, TX w/. Don McClarty, defeated Moose Cholak & Karl Kox
02/27 Lubbock, TX w/. Don McClarty, defeated Dory Funk Jr. & Wahoo McDaniel
02/28 Amarillo, TX vs. Moose Cholak
03/01 Clovis, NM vs. Karl Kox
03/01 Clovis, NM w/. Don McClarty, vs. Karl Kox & The Viking
03/04 Abilene, TX defeated Karl Kox by DQ
03/04 Abilene, TX w/. Don McClarty, defeated Karl Kox & The Viking
03/05 Odessa, TX defeated Mike DiBiase
03/06 Lubbock, TX w/. Don McClarty, lost to Fritz Von Erich & Mike DiBiase
03/07 Amarillo, TX w/. Don McClarty, defeated Karl Kox & Alex Perez
03/07 Amarillo, TX lost in a 15-man Battle royal
03/12 Odessa, TX w/. Don McClarty, defeated Karl Kox & The Viking
03/12 Odessa, TX Won a 12-man Battle Royal
03/13 Lubbock, TX w/. Don McClarty, lost to Bob Stanlee & Steve Stanlee
03/13 Lubbock, TX lost in a 14-man Battle royal
03/14 Amarillo, TX w/. Don McClarty, lost to Bob Stanlee & Steve Stanlee
03/19 Odessa, TX w/. Don McClarty, defeated Bob Stanlee & Steve Stanlee
03/21 Amarillo, TX defeated Bob Stanlee
03/21 Amarillo, TX defeated Don McClarty
03/21 Amarillo, TX lost to Moose Cholak
03/22 Clovis, NM vs. Karl Kox
03/26 Odessa, TX lost to Gene Kiniski
04/03 Lubbock, TX defeated Alex Perez
04/04 Amarillo, TX defeated Bob Stanlee
04/05 Clovis, NM w/. Don McClarty & Dory Funk Jr. vs. Steve Stanlee, Karl Kox & Mr. X
04/08 Abilene, TX defeated Steve Stanlee
04/08 Abilene, TX w/. Dort Funk Jr., vs. Bob Stanlee & Steve Stanlee
04/09 Odessa, TX vs. Karl Kox
04/10 Lubbock, TX defeated Karl Kox by DQ
04/11 Amarillo, TX lost to Fritz Von Erich
04/12 Clovis, NM vs. Karl Kox
04/15 Abilene, TX defeated Don Duffy
04/17 Lubbock, TX lost to Tokyo Joe (Antonio Inoki)
04/18 Amarillo, TX w/. Don McClarty, lost to Mike DiBiase & Sputnik Monroe
04/19 Clovis, NM vs. Karl Kox
04/23 Odessa, TX defeated Don Duffy
04/24 Lubbock, TX defeated Don Duffy
04/25 Amarillo, TX drew Billy Romanoff
04/30 Odessa, TX vs. Tokyo Joe
05/02 Amarillo, TX vs. Ricky Romero
05/08 Lubbock, TX drew Wahoo McDaniel
05/09 Amarillo, TX defeated Karl Kox
05/15 Lubbock, TX vs. Nicoli Volkoff
05/16 Amarillo, TX lost to Mr. Kleen
05/22 Lubbock, TX lost to Tokyo Joe
05/24 Clovis, NM vs. Karl Kox
05/29 Lubbock, TX w/. Dory Funk Jr. & Wahoo McDaniel, defeated Mike DiBiase, Dick Dunn & Billy Romanoff
05/30 Amarillo, TX w/. Bob Ellis & Wahoo McDaniel, defeated Mike DiBiase, Karl Kox & Sputnik Monroe
05/31 Clovis, NM vs. Bob Ellis
06/04 Odessa, TX w/. Wahoo McDaniel, defeated Sputnik Monroe & Billy Romanoff
06/05 Lubbock, TX defeated The Lawman
06/06 Amarillo, TX lost to Dick Dunn
06/11 Odessa, TX lost in a 12-man Battle royal
06/12 Lubbock, TX vs. Billy Romanoff
06/13 Amarillo, TX vs. Billy Romanoff
06/14 Clovis, NM vs. Dick Dunn
06/18 Odessa, TX lost to Mr. M
06/19 Lubbock, TX lost in a 13-man Battle royal
06/20 Amarillo, TX lost to Billy Romanoff
06/25 Odessa, TX lost to Dick Dunn
06/26 Lubbock, TX lost to Jose Lothario
06/27 Amarillo, TX defeated Dick Dunn by decision
07/04 Amarillo, TX lost in a Battle royal
07/11 Amarillo, TX lost to Karl Kox
07/12 Clovis, NM vs. Dick Dunn
07/17 Lubbock, TX lost to Rasputin
07/18 Amarillo, TX lost to Dick Dunn
07/24 Lubbock, TX lost to Billy Romanoff
08/05 Vancouver, BC beat Fritz Von Goering
08/06 Tacoma, WA beat Fritz Von Goering
08/09 New Westminster, BC Won an 8-man Battle royal
08/10 Victoria, BC drew Gene Kiniski
08/12 Tacoma, WA w/. Seymour Koenig, lost to Bob Morse & Dave Ruhl
08/13 Vancouver, BC drew Kenji Shibuya
08/16 New Westminster, BC lost to Kenji Shibuya by count out
08/17 Victoria, BC Won a 9-man Battle royal
08/19 Tacoma, WA beat Bob Kruse
08/23 New Westminster, BC defeated Luis Mayo
08/24 Victoria, BC lost to Kenji Shibuya
08/26 Tacoma, WA lost to Kenji Shibuya
08/30 New Westminster, BC defeated The Viking
08/30 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
08/31 Victoria, BC beat Seymour Koenig
09/02 Tacoma, WA beat Dave Ruhl
09/02 Tacoma, WA Won a 10-man Battle royal
09/03 Vancouver, BC lost to Sweet Daddy Siki
09/06 New Westminster, BC w/. Ron Etchison, vs. Gene Kiniski & The Viking
09/07 Victoria, BC beat The Viking (Bob Morse)
09/09 Tacoma, WA lost to Dory Funk, Sr.
09/10 Vancouver, BC w/. Ron Etchsion & Dan Miller, lost to Kenji Shibuya, Sweet Daddy Siki, & Viking
09/13 New Westminster, BC vs. Sweet Daddy Siki
09/14 Victoria, BC lost to Sweet Daddy Siki
09/16 Tacoma, WA beat Sandor Kovacs
09/17 Vancouver, BC beat Luis Mayo
09/20 New Westminster, BC lost to Gene Kiniski
09/21 Victoria, BC drew Luis Mayo
09/23 Tacoma, WA drew Dan Miller
09/24 Vancouver, BC drew Ron Etchison
09/27 New Westminster, BC vs. Luis Mayo
09/30 Tacoma, WA drew Sandor Kovacs
10/01 Vancouver, BC beat Bob Morse
10/03 Chilliwack, BC drew Kenji Shibuya
10/04 New Westminster, BC drew Luis Mayo
10/05 Victoria, BC beat Luis Mayo
10/07 Tacoma, WA lost to Tarzan Zimba
10/08 Vancouver, BC lost to Great Zimm (Waldo Von Erich)
10/11 New Westminster, BC defeated Antone Leone
10/12 Victoria, BC beat Antone Leone
10/14 Vancouver, BC beat Jack Pesek
10/15 Tacoma, WA beat Antone Leone
10/17 Chilliwack, BC lost to Great Zimm
10/19 Victoria, BC lost to Great Zimm
10/21 Vancouver, BC beat Antone Leone
10/22 Tacoma, WA drew Dick Garza
10/25 New Westminster, BC lost in a 12-man Battle royal
10/28 Vancouver, BC drew Sweet Daddy Siki
10/29 Tacoma, WA w/. John Pesek, lost to Gene Kiniski & Bob Morse
11/01 New Westminster, BC w/. Ed Miller, drew Kenji Shibuya & Sweet Daddy Siki
11/02 Victoria, BC lost to Kenji Shibuya
11/02 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
11/04 Vancouver, BC beat Bob Morse
11/04 Vancouver, BC Won a Battle royal
11/05 Tacoma, WA beat Bob Morse
11/05 Tacoma, WA Won an 11-man Battle royal
11/07 Surrey, BC lost to Lou Thesz (NWA World champion)
11/08 New Westminster, BC lost to Great Zimm
11/09 Victoria, BC w/. Dick Garza, beat Gene Kiniski & The Viking
11/11 Vancouver, BC w/. Tex McKenzie, beat Great Zimm & Antone Leone
11/14 Chilliwack, BC lost to Kenji Shibuya
11/14 Chilliwack, BC lost in a Battle royal
11/15 New Westminster, BC defeated Jack Pesek
11/16 Victoria, BC beat The Viking
11/18 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
11/19 Tacoma, WA beat John Pesek
11/25 Vancouver, BC lost to Gene Kiniski
11/29 New Westminster, BC lost to Great Zimm
11/29 New Westminster, BC lost in an 11-man Battle royal
11/30 Victoria, BC beat Jack Pesek
12/02 Vancouver, BC drew Dave Ruhl
12/03 Tacoma, WA beat Sandor Kovacs
12/06 New Westminster, BC defeated Dave Ruhl
12/09 Vancouver, BC drew Dave Ruhl
12/10 Tacoma, WA drew Kenji Shibuya
12/12 Chilliwack, BC lost to Don Leo Jonathan
12/13 New Westminster, BC w/. Gene Kiniski, defeated Kenji Shibuya & Waldo Von Erich
12/14 Victoria, BC lost to Don Leo Jonathan
12/16 Vancouver, BC beat Waldo Von Erich by DQ
12/17 Tacoma, WA beat Waldo Von Erich
12/20 New Westminster, BC w/. Bill Watts, defeated Antone Leone & The Viking
12/23 Vancouver, BC w/. Tex McKenzie, beat Kenji Shibuya & Bob Morse
12/26 Chilliwack, BC lost in a 9-man Battle royal
12/27 New Westminster, BC drew Bad Boy Shields
12/27 New Westminster, BC w/. Enrique Torres, defeated Don Leo Jonathan & Bad Boy Shields
12/28 Victoria, BC lost to Don Leo Jonathan Texas Death match
12/30 Vancouver, BC beat Bad Boy Shields

1964
01/01 Tacoma, WA lost to Mike Sharpe
01/03 New Westminster, BC drew Kenji Shibuya
01/03 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
01/04 Victoria, BC drew Kenji Shibuya
01/04 Victoria, BC w/. Billy Watson, lost to Don Leo Jonathan & Kenji Shibuya
01/06 Vancouver, BC lost to Mike Sharpe
01/07 Tacoma, WA lost in a 10-man Battle royal
01/10 New Westminster, BC w/. Enrique Torres, lost to Don Leo Jonathan & Kenji Shibuya
01/11 Victoria, BC Participated in a 10-man Battle royal
01/13 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
01/14 Tacoma, WA w/. Sandor Kovacs, lost to Gene Kiniski & Mike Sharpe
01/17 New Westminster, BC lost to Don Leo Jonathan
01/18 Victoria, BC drew Gene Kiniski
01/18 Victoria, BC w/. Tex McKenzie, lost to Gene Kiniski & Mike Sharpe
01/20 Vancouver, BC w/. Tex McKenzie, lost to Gene Kiniski & Mike Sharpe
01/21 Tacoma, WA w/. Enrique Torres, lost to Don Leo Jonathan & Kenji Shibuya
01/23 Chilliwack, BC w/. Enrique Torres, vs. Gene Kiniski & Mike Sharpe
01/24 Winnipeg, MB lost to Don Leo Jonathan
01/25 Victoria, BC beat Bad Boy Shields
01/27 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
01/28 Tacoma, WA beat Sandor Kovacs
01/31 New Westminster, BC w/. Enrique Torres, defeated Mike Sharpe & Bruiser Shields
02/01 Victoria, BC beat The Viking
02/04 Tacoma, WA lost to Kenji Shibuya
02/07 New Westminster, BC lost to Gene Kiniski
02/07 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
02/10 Vancouver, BC lost to Enrique Torres
02/11 Tacoma, WA beat Mike O’Leary
02/14 New Westminster, BC w/. Enrique Torres, lost to Don Leo Jonathan & Kenji Shibuya
02/15 Victoria, BC beat Mike O’Leary
02/17 Vancouver, BC lost to Mike Sharpe
02/18 Tacoma, WA beat Frank Shields
02/20 Chilliwack, BC lost to Ripper Collins
02/20 Chilliwack, BC lost in a 9-man Battle royal
02/21 New Westminster, BC drew Bruiser Shields
02/21 New Westminster, BC w/. Gene Kiniski & Mike Sharpe, defeated Don Leo Jonathan, Kenji Shibuya & Bruiser Shields
02/22 Victoria, BC w/. Dale Lewis, beat Bad Boy Shields & The Viking
02/24 Vancouver, BC w/. Dory Funk Jr., lost to Kenji Shibuya & Don Leo Jonathan
02/25 Tacoma, WA beat Roy Collins
02/25 Tacoma, WA lost in a Battle royal
02/28 New Westminster, BC w/. Mike Sharpe, lost to Don Leo Jonathan & Kenji Shibuya
02/29 Victoria, BC drew Kenji Shibuya
02/29 Victoria, BC w/. Gene Kiniski & Dory Funk Jr., beat Don Leo Jonathan, Kenji Shibuya & Bad Boy Shields
03/02 Vancouver, BC drew Frank Shields
03/03 Tacoma, WA drew Frank Shields
03/05 Chilliwack, BC drew Don Leo Jonathan
03/05 Chilliwack, BC w/. Mike Sharpe & Enrique Torres, lost to Don Leo Jonathan, Kenji Shibuya & Bad Boy Shields
03/06 New Westminster, BC defeated Mike O’Leary
03/07 Victoria, BC lost to Don Leo Jonathan
03/07 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
03/20 Tokyo, Japan w/. Don Manoukian, beat Michiaki Yoshimura & Yoshino Sato
03/27 Tokyo, Japan w/. Don Manoukian & Nikita Mulkovich, lost to Michiaki Yoshimura, Yoshino Sato & Toyonobori
04/03 Tokyo, Japan lost to Yoshino Sato by DQ
04/04 Yokosuka, Japan w/. Gene Kiniski & Bull Curry, lost to Giant Baba, Toyonobori, & Sato
04/05 Shizuoka, Japan lost to Toyonobori
04/06 Hamamatsu, Japan lost to Giant Baba
04/07 Toyohashi, Japan lost to Yoshino Sato
04/08 Nagoya, Japan lost to Michiaki Yoshimura
04/10 Gifu, Japan double count out vs. Kokichi Endo
04/12 Toyonaka, Japan lost to Kintaro Oki
04/16 Fuse, Japan lost to Michiaki Yoshimura
04/17 Takamatsu, Japan beat Yoshino Sato
04/18 Matsuama, Japan w/. Gene Kiniski & The Mummy, lost to Giant Baba, Kintaro Oki, & Sato
04/20 Kochi, Japan lost to Giant Baba
04/22 Okayama, Japan lost to Mr. Moto
04/23 Hiroshima, Japan w/. Gene Kiniski & Alaskan, lost to Toyonobori, Kintaro Oki, & Kikuchi Endo
04/24 Shimonosecki, Japan lost to Kintaro Oki
04/25 Kumamoto, Japan w/. Gene Kiniski & Alaskan, beat Giant Baba, Mr. Moto, & Toyo
04/26 Fukuoka, Japan lost to Gene Kiniski
04/28 Okura, Japan w/. Gene Kiniski & White Wolf, lost to Giant Baba, Yoshimura, & Toyo
04/30 Izumo, Japan beat Hideyuki Nagasawa
05/04 Kyoto, Japan lost to Yoshino Sato
05/05 Nara, Japan lost to Calypso Hurricane
05/06 Osaka, Japan lost to Kokichi Endo
05/07 Osaka, Japan lost to Kintaro Oki
05/08 Takayama, Japan lost to Kokichi Endo
05/09 Fukui, Japan lost to Michiaki Yoshimura
05/10 Toyama, Japan w/. Billy White Wolf & The Mummy, lost to Giant Baba, Toyonobori & Yoshino Sato
05/12 Tokyo, Japan lost to Kokichi Endo
05/13 Utsunomiya, Japan w/. Gene Kiniski & White Wolf, lost to Giant Baba, Michiaki Yoshimura, & Toyonobori
05/14 Yokohama, Japan lost to Giant Baba
05/18 Vancouver, BC beat Bad Boy Shields
05/21 Chilliwack, BC lost to Al Costello
05/23 Victoria, BC drew Don Leo Jonathan
05/25 Vancouver, BC drew Don Leo Jonathan
05/26 Tacoma, WA beat Don Leo Jonathan
05/28 Winnipeg, MB beat Al Costello
05/28 Winnipeg, MB w/. Bearcat Wright, co-won a Battle royal
05/29 New Westminster, BC w/. Bearcat Wright, lost to Al Costello & Roy Heffernan
05/30 Victoria, BC w/. Enrique Torres, lost to Al Costello & Roy Heffernan
06/01 Vancouver, BC beat Ripper Collins
06/02 Tacoma, WA drew Dale Lewis
06/04 Chilliwack, BC beat Ripper Collins
06/04 Chilliwack, BC lost in a Battle royal
06/05 New Westminster, BC drew Ted Christy
06/06 Victoria, BC drew Dale Lewis
06/08 Vancouver, BC drew Dale Lewis
06/09 Tacoma, WA beat Freddie Brown
06/12 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
06/13 Victoria, BC drew Dale Lewis
06/15 Vancouver, BC beat Sandor Kovacs
06/16 Tacoma, WA beat Ripper Collins
06/19 New Westminster, BC w/. Bearcat Wright, lost to Al Costello & Roy Heffernan
06/20 Victoria, BC beat Freddy Barron
06/20 Victoria, BC beat Ted Christy
06/22 Vancouver, BC beat Ted Christy
06/23 Tacoma, WA lost to Buddy Austin
06/25 Chilliwack, BC vs. Don Leo Jonathan
06/26 New Westminster, BC w/. Dale Lewis, lost to Al Costello & Roy Heffernan
06/27 Victoria, BC w/. Enrique Torres, vs. Don Leo Jonathan & Ripper Collins
06/29 Vancouver, BC beat Ripper Collins
07/04 Victoria, BC drew Al Costello
07/06 Vancouver, BC w/. Guy Brunetti, lost to Al Costello & Roy Heffernan
07/10 New Westminster, BC drew Al Costello
07/11 Victoria, BC beat Ripper Collins
07/11 Victoria, BC lost in a 10-man Battle royal
07/20 Vancouver, BC beat Al Costello by DQ
07/24 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
07/25 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan
07/27 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, double DQ vs. Al Costello & Roy Heffernan
07/31 New Westminster, BC defeated Joe Tomasso by DQ
08/01 Victoria, BC drew Al Costello
08/03 Vancouver, BC drew Roy Heffernan
08/06 Winnipeg, MB w/. Ilio DiPaolo, lost to Al Costello & Roy Heffernan
08/08 Victoria, BC beat Ripper Collins
08/10 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan
08/14 New Westminster, BC defeated Paul Diamond
08/15 Victoria, BC beat Frank Marconi
08/17 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan
08/21 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan & Paul Diamond, defeated Al Costello, Roy Heffernan & Joe Tomasso
08/22 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan & Paul Diamond, beat Buddy Austin, Al Costello & Roy Heffernan
08/24 Vancouver, BC beat Roy Heffernan
08/29 Victoria, BC beat Buddy Austin
08/29 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
09/04 New Westminster, BC defeated Roy Heffernan
09/05 Victoria, BC beat Roy Heffernan by DQ
09/08 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan (120 mins.)
09/11 New Westminster, BC defeated Joe Tomasso
09/12 Victoria, BC vs. Joe Tomasso
09/14 Vancouver, BC beat Igor Kalmikoff by DQ
09/18 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
09/19 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Al Costello & Roy Heffernan
09/21 Vancouver, BC beat Bobby Christy
09/25 New Westminster, BC lost to Igor Kalmikoff
09/26 Victoria, BC lost to Igor Kalmikoff
09/28 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Al Costello & Roy Heffernan
*Won the Canadian tag team titles (2)
10/02 New Westminster, BC w/. Jerry Christy, lost to Al Costello & Roy Heffernan
10/03 Victoria, BC beat Paul Diamond
10/05 Vancouver, BC lost to Igor Kalmikoff
10/06 Winnipeg, MB beat Jerry Christy
10/09 New Westminster, BC defeated Joe Tomasso
10/10 Victoria, BC beat Eric Froelich
10/12 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Hard Boiled Haggerty & Igor Kalmikoff
10/16 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan & Eric Froelich, defeated Al Costello, Roy Heffernan & Joe Tomasso
10/19 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to Al Costello & Roy Heffernan
*Lost the Canadian tag team titles
10/23 Calgary, AB w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan
10/24 Winnipeg, MB beat Igor Kalmikoff
10/26 Vancouver, BC beat Joe Tomasso
10/29 Edmonton, AB w/. Don Leo Jonathan, drew Al Costello & Roy Heffernan
10/30 Calgary, AB beat Al Costello by DQ
11/02 Vancouver, BC lost to Stan Stasiak
11/09 Vancouver, BC w/. Karl Gotch, beat Al Costello & Roy Heffernan by DQ
11/12 Edmonton, AB lost to Stan Stasiak
11/13 Calgary, AB w/. Karl Gotch, beat Al Costello & Roy Heffernan by DQ
11/14 New Westminster, BC lost to Stan Stasiak
11/16 Vancouver, BC beat Al Costello by DQ
11/19 Edmonton, AB beat Igor Kalmikoff
11/20 Calgary, AB beat Stan Stasiak
11/20 Calgary, AB lost in Battle royal
11/23 Vancouver, BC drew Eric Froelich
11/24 Victoria, BC w/. Karl Gotch, beat Al Costello & Roy Heffernan
11/26 Edmonton, AB w/. Don Leo Jonathan, beat Al Costello & Roy Heffernan by DQ
11/27 Calgary, AB w/. Eric Froelich, lost to Al Costello & Roy Heffernan
11/28 New Westminster, BC defeated Juan Sebastian by DQ
11/30 Vancouver, BC drew Viking
12/02 Victoria, BC beat Juan Sebastian by DQ
12/02 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
12/03 Edmonton, AB w/. Karl Gotch & Don Leo Jonathan, beat Al Costello, Roy Heffernan, & Stan Stasiak
12/04 Calgary, AB w/. Karl Gotch, lost to Al Costello & Roy Heffernan
12/05 Chilliwack, BC lost to Klondike Bill
12/07 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
12/11 Calgary, BC lost to Klondike Bill
12/14 Vancouver, BC w/. Karl Gotch & Don Leo Jonathan, beat Al Costello, Roy Heffernan, & Stan Stasiak
12/15 Victoria, BC w/. Karl Gotch, lost to Al Costello & Roy Heffernan
12/18 Calgary, AB w/. Jan Gotch & Don Leo Jonathan vs. Al Costello, Roy Heffernan, & Stan Stasiak
12/19 Chilliwack, BC beat Stan Stasiak
12/21 Vancouver, BC beat Stan Stasiak by DQ
12/28 Vancouver, BC beat Igor Kalmikoff

1965
01/01 Calgary, AB beat Bob Morse
01/04 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to Al Costello & Stan Stasiak
01/07 Edmonton, AB drew Al Costello
01/08 Calgary, AB drew Sandor Kovacs
01/09 Winnipeg, MB lost to Klondike Bill
01/11 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
01/14 Edmonton, AB lost to Klondike Bill
01/15 Calgary, AB lost to Stan Stasiak
01/16 New Westminster, BC lost to Stan Stasiak
01/18 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Al Costello & Roy Heffernan
01/21 Edmonton, AB lost to Jim Hady
01/22 Calgary, AB drew Eric Froelich
01/25 Vancouver, BC beat Cobra Singh
01/26 Chilliwack, BC vs. Al Costello
01/28 Edmonton, AB drew Sandor Kovacs
01/29 Calgary, AB lost to Karl Gotch
02/01 Vancouver, BC lost to Nikita Kalmikoff
02/08 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
02/08 Vancouver, BC lost in a Battle royal
02/12 Portland, OR beat Haru Sasaki
02/15 Portland, OR drew Pepper Martin
02/16 Salem, OR drew Jerry Kozak
02/16 Seattle, WA drew Indio Joe
02/19 Portland, OR beat Indio Joe
02/22 Portland, OR drew Al Torres
02/22 Portland, OR lost in a Battle royal
02/23 Salem, OR drew Pepper Martin
02/26 Portland, OR beat Juan Sebastian
03/03 Salem, OR beat Indio Joe
03/04 Portland, OR beat Soldat Gorky
03/07 Portland, OR w/. Pepper Martin, beat Soldat Gorky & Juan Sebastian by DQ
03/09 Seattle, WA drew Danno McDonald
03/10 Tacoma, WA beat Juan Sebastian
03/10 Salem, OR drew Pepper Martin
03/11 Portland, OR w/. Shag Thomas, drew Soldat Gorky & Juan Sebastian
03/15 Portland, OR w/. Jerry Kozak, beat Mad Russian & Juan Sebastian by DQ
03/16 Seattle, WA beat Buddy Marino
03/17 Tacoma, WA beat Mad Russian
03/17 Salem, OR w/. Shag Thomas & Al Torres, beat Mad Russian, Indian Joe, & Juan Sebastian
03/18 Portland, OR beat Juan Sebastian
03/23 Seattle, WA beat Haru Sasaki
03/25 Salem, OR beat Juan Sebastian
03/29 Vancouver, BC lost to Klondike Bill
03/30 Seattle, WA drew Danno McDonald
03/31 Tacoma, WA beat Juan Sebastian
04/02 Salem, OR drew Ricky Hunter
04/03 Portland, OR drew Soldat Gorky
04/04 Portland, OR lost to Stan Stasiak
04/06 Seattle, WA beat Stan Stasiak by DQ
04/07 Tacoma, WA beat Chris Belkas
04/07 Portland, OR beat Haru Sasaki
04/09 Salem, OR drew Tim Colt
04/11 Portland, OR beat Haru Sasaki
04/13 Seattle, WA beat Ivan Kameroff
04/14 Tacoma, WA beat Juan Sebastian
04/14 Portland, OR drew Pepper Martin
04/16 Salem, OR lost to Stan Stasiak
04/20 Seattle, WA beat El Shereef
04/23 Salem, OR drew El Shereef
04/25 Portland, OR lost to Stan Stasiak
04/27 Seattle, WA beat Juan Sebastian
04/30 Spokane, WA beat Mad Russian by DQ
05/02 Portland, OR beat Kazimoto
05/02 Portland, OR Won a Battle royal
05/05 Tacoma, WA beat El Shereef
05/06 Salem, OR w/. Pepper Martin, beat Juan Sebastian & El Shereef
05/07 Portland, OR drew Soldat Gorky
05/12 Tacoma, WA w/. Pepper Martin, lost to Mad Russian & El Shereef
05/14 Spokane, WA w/. Dave Wills, beat El Shereef & Mad Russian by DQ
05/18 Seattle, WA w/. Pepper Martin, beat Stan Stasiak & Mad Russian
05/19 Tacoma, WA drew Ivan Kameroff
05/20 Salem, OR w/. Pepper Martin, drew Mad Russian & El Shereef
05/21 Portland, OR drew Juan Sebastian
05/24 Portland, OR beat Soldat Gorky by DQ
06/01 Seattle, WA beat Pedro Godoy
06/02 Tacoma, WA lost in a Battle royal
06/03 Salem, OR drew Ray Gordon
06/05 Portland, OR lost to Mad Russian
06/08 Seattle, WA beat Jan Paul
06/08 Seattle, WA lost in a 10-man Battle royal
06/14 Portland, OR beat Pedro Godoy
06/14 Portland, OR lost in a Battle royal
06/15 Seattle, WA beat Mad Russian
06/18 Portland, OR lost to Mad Russian
06/22 Seattle, WA beat Stan Stasiak
06/29 Seattle, WA beat Pepper Martin
06/30 Tacoma, WA beat Ray Gordon
07/01 Everett, WA beat Pedro Godoy
07/06 Seattle, WA beat Ray Gordon
07/07 Tacoma, WA drew Ray Gordon
07/07 Tacoma, WA lost in a Battle royal
07/12 Portland, OR drew Matt Casey
07/14 Tacoma, WA drew Jack Pesek
07/20 Seattle, WA vs. Stan Stasiak
07/21 Tacoma, WA w/. Don Leo Jonathan, lost to Stan Stasiak & Stan Pulaski by DQ
07/23 Portland, OR drew Ray Gordon
07/27 Seattle, WA vs. Matt Casey
07/28 Tacoma, WA lost to Mad Russian
07/30 Portland, OR beat Pedro Godoy
08/04 Tacoma, WA beat Ray Gordon
08/06 Spokane, WA beat Jan Paul
08/11 Tacoma, WA w/. El Shereef, beat Stan Stasiak & Mad Russian
08/13 Portland, OR beat Pedro Godoy
08/16 Portland, OR beat Mad Russian by DQ
08/18 Tacoma, WA beat Pago Pago
08/18 Tacoma, WA lost in a Battle royal
08/20 Portland, OR lost to Jim Starr
08/20 Portland, OR lost in a Battle royal
08/25 Tacoma, WA beat Jim Starr
09/08 Tacoma, WA drew Don Francisco
09/13 Vancouver, BC beat Mighty Ursus
09/15 Tacoma, WA drew Tony Borne
09/20 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
09/22 Seattle, WA beat Paul Jones
09/24 Portland, OR lost to Mighty Ursus
09/29 Tacoma, WA beat Don Francisco
10/05 Seattle, WA w/. Enrique Torres, lost to Stan Stasiak & Ray Gordon
10/06 Tacoma, WA w/. Arman Hussein, lost to Stan Stasiak & Danno McDonald
10/12 Seattle, WA drew Paul Jones
10/18 Vancouver, BC lost to Soldat Gorky
10/19 Seattle, WA drew Billy White Wolf
10/19 Seattle, WA lost in a Battle royal
10/20 Tacoma, WA lost to Paul Jones
10/26 Seattle, WA drew Jim Starr
11/01 Vancouver, BC drew Sandor Kovacs
11/02 Seattle, WA drew Tony Borne
11/03 Tacoma, WA drew Jim Starr
11/09 Seattle, WA drew Pepper Martin
11/10 Tacoma, WA beat Jim Starr
11/15 Portland, OR lost to Shag Thomas
11/17 Tacoma, WA drew Hard Boiled Haggerty
11/24 Tacoma, WA drew Tony Borne
11/26 Spokane, WA vs. Arman Hussein
11/26 Spokane, WA w/. Dave Wills, beat Arman Hussein & Jan Paul
11/29 Portland, OR lost to Paul Diamond
11/30 Seattle, WA beat Jim Starr
12/01 Tacoma, WA drew Jim Starr
12/01 Tacoma, WA lost in a Battle royal
12/08 Tacoma, WA drew Danno McDonald
12/14 Seattle, WA beat Bob Kappel
12/21 Seattle, WA beat Bill Cody
12/21 Seattle, WA Won a Battle royal
12/22 Tacoma, WA w/. Paul Diamond & Paul Jones, lost to Stan Stasiak, Soldat Gorky & Bill Cody
12/28 Seattle, WA lost to Stan Stasiak
*Lost Washington State title
12/29 Tacoma, WA beat Bud Cody

1966
01/04 Seattle, WA drew Tony Borne
01/05 Tacoma, WA beat Danno McDonald by DQ
01/06 Everett, WA lost to Tony Borne
01/11 Seattle, WA beat Larry Williams
01/12 Tacoma, WA w/. Tony Borne, lost to Stan Stasiak & Soldat Gorky
01/14 Portland, OR lost to Jay York
01/17 Tacoma, WA w/. Tony Borne, lost to Stan Stasiak & Soldat Gorky
01/18 Seattle, WA drew Soldat Gorky
01/19 Tacoma, WA w/. Tony Borne, lost to Stan Stasiak & Soldat Gorky
01/20 Everett, WA lost to Danno McDonald
01/25 Seattle, WA beat Soldat Gorky
01/26 Tacoma, WA w/. Tony Borne, beat Stan Stasiak & Soldat Gorky
02/01 Seattle, WA w/. Tony Borne, lost to Stan Stasiak & Soldat Gorky
02/07 Vancouver, BC beat Pancho Lopez
02/08 Seattle, WA lost to Stan Stasiak
02/10 Spokane, WA drew Jay York
02/15 Seattle, WA w/. Pepper Martin, lost to John Tolos & Jay York
02/28 Vancouver, BC beat Okiyama by DQ
03/01 Seattle, WA drew Stan Stasiak
03/04 New Westminster, BC defeated Black Terror by DQ
03/11 New Westminster, BC vs. Bill Dromo
03/14 Vancouver, BC beat Ike Hansen
03/15 Victoria, BC w/. Pat Barrett, vs. Bill Dromo & Okiyama
03/17 Tacoma, WA drew Eric Froelich
03/18 New Westminster, BC defeated Okiyama
03/18 New Westminster, BC lost in a 9-man Battle royal
03/19 Coquitlam, BC vs. Ike Hansen
03/21 Vancouver, BC drew Eric Froelich
03/22 Chilliwack, BC drew Eric Froelich
03/25 New Westminster, BC lost to John Tolos
03/26 Winnipeg, MB vs. Masked Terror
03/28 Vancouver, BC drew Paddy Barrett
03/29 Victoria, BC vs. Eric Froelich
04/01 New Westminster, BC defeated Pancho Lopez
04/04 Vancouver, BC drew Paddy Barrett
04/05 Chilliwack, BC drew Tim Geohagen
04/11 Vancouver, BC lost to Tony Borne
04/15 New Westminster, BC drew Tim Geohagen
04/16 Winnipeg, MB drew Eric Froelich
04/18 Vancouver, BC drew Tim Geohagen
04/19 Chilliwack, BC vs. John Tolos
04/22 Portland, OR lost to Billy White Wolf
04/23 Prince George, BC drew Eric Froelich
04/25 Vancouver, BC beat Pancho Lopez
04/26 Victoria, BC Parricipated in an 8-man Battle royal
04/29 New Westminster, BC w/. Pat Barrett, defeated John Tolos & Mighty Ursus
05/03 Chilliwack, BC beat Pancho Lopez
05/06 New Westminster, BC defeated Pancho Lopez
05/07 Winnipeg, MB lost to Tony Borne
05/09 Vancouver, BC drew Eric Froelich
05/13 New Westminster, BC drew Tim Geohagen
05/17 Chilliwack, BC drew Eric Froelich
05/20 New Westminster, BC drew Eric Froelich
05/20 New Westminster, BC lost in a 9-man Battle royal
05/23 Vancouver, BC beat Professor Hiro by DQ
05/24 Victoria, BC vs. Tim Geohagen
05/26 Tacoma, WA lost to Dutch Savage
05/28 Winnipeg, MB lost to Dutch Savage
05/30 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
05/31 Chilliwack, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Mighty Ursus & Pancho Lopez
06/03 New Westminster, BC w/. Eric Froelich, defeated Mighty Ursus & Pancho Lopez
06/07 Victoria, BC Participated in a 10-man Battle royal
06/10 New Westminster, BC lost to Don Leo Jonathan
06/10 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
06/11 Prince George, BC lost to John Tolos
06/13 Vancouver, BC beat Tim Geohagen
06/17 New Westminster, BC defeated Tim Geohagen
06/18 Winnipeg, MB lost to John Tolos
06/20 Vancouver, BC drew Mighty Ursus
06/21 Victoria, BC lost to Red McNulty
06/23 Tacoma, WA beat Sandor Kovacs
06/24 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan, defeated John Tolos & Dutch Savage
06/27 Tacoma, WA beat Tim Geohagen
06/27 Vancouver, BC beat Frank Marconi
06/28 Chilliwack, BC vs. Tony Borne
06/30 Tacoma, WA drew Mighty Ursus
07/04 Vancouver, BC drew Mighty Ursus
07/08 New Westminster, BC defeated Mighty Ursus
07/11 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
07/12 Chilliwack, BC vs. Tito Carreon
07/14 Tacoma, WA lost to Paul Jones
07/15 New Westminster, BC drew Red McNulty
07/19 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John Tolos & Dutch Savage
07/22 New Westminster, BC defeated Jack Thomas
07/25 Vancouver, BC beat Frank Marconi
07/25 Vancouver, BC lost to Eric Froelich
07/26 Chilliwack, BC drew Red McNulty
07/28 Tacoma, WA w/. Eric Froelich, beat Frank Marconi & Paul DeGaulles
07/29 New Westminster, BC drew Frank Marconi
08/01 Vancouver, BC beat Great Fujiwara
08/02 Victoria, BC beat Frank Marconi
08/04 Tacoma, WA drew Mighty Ursus
08/05 New Westminster, BC defeated Red McNulty
08/06 Vancouver, BC beat Mighty Ursus
08/11 Tacoma, WA beat Frank Marconi
08/12 New Westminster, BC defeated Frank Marconi
08/13 Nanaimo, BC beat Paul DeGaulles
08/16 Victoria, BC beat Woody Farmer
08/22 Vancouver, BC w/. Paul Jones, double DQ vs. Frank Marconi & Paul DeGalles
08/23 Chilliwack, BC lost to Frank Marconi
08/29 New Westminster, BC drew Eric Froelich
08/30 Victoria, BC drew Alexander the Great
09/08 Tacoma, WA lost to Domenic Denucci
09/09 New Westminster, BC defeated Red McNulty by DQ
09/12 Vancouver, BC lost to Kenji Shibuya
09/13 Seattle, WA w/. Jerry Miller, vs. Lou Thesz Exhibition handi-cap match
09/16 New Westminster, BC drew Duke Miller
09/17 Seattle, WA lost to John Tolos
09/19 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
09/20 Seattle, WA lost to Don Jardine
09/21 Burnaby, BC w/. Duke Miller, lost to John Tolos & Tony Borne
09/27 Seattle, WA lost to Ray Stevens
09/29 Tacoma, WA drew Paul DeGaulles
09/30 New Westminster, BC drew Paul DeGalles
10/04 Chilliwack, BC drew Duke Miller
10/08 Seattle, WA lost to Tony Borne
10/10 Vancouver, BC lost to John Tolos
10/11 Seattle, WA lost to Tony Borne
10/13 Tacoma, WA lost to Don Jardine
10/13 Tacoma, WA lost in a Battle royal
10/14 New Westminster, BC lost to Dutch Savage
10/14 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
10/17 Vancouver, BC w/. Paul Jones, lost to Pat Patterson & Ray Stevens
10/18 Chilliwack, BC beat Red McNulty
10/25 Victoria, BC vs. Paul DeGalles
10/28 New Westminster, BC vs. Duke Miller
10/31 Vancouver, BC drew Eric Froelich
11/04 New Westminster, BC defeated Paul DeGalles
11/10 Tacoma, WA drew Frank Shields
11/11 New Westminster, BC defeated Ike Hansen
11/14 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
11/15 Chilliwack, BC beat Red McNulty
11/17 Tacoma, WA w/. Danno McDonald, beat Frank Shields & Alexander the Great
11/21 Vancouver, BC drew Paul DeGalles
11/25 New Westminster, BC w/. Rene Goulet, defeated Bruiser Shields & Alexander the Great
11/29 Chilliwack, BC lost to Duke Miller
12/02 New Westminster, BC drew Golden Terror
12/05 Vancouver, BC lost to Golden Terror
12/08 Tacoma, WA drew Clyde Steeves
12/09 New Westminster, BC drew Bruiser Shields
12/15 Tacoma, WA w/. Rene Goulet & Domenic Denucci, beat John Tolos, Frank Shields, & Clyde Steeves
12/17 Seattle, WA lost to Jim Starr
12/19 Vancouver, BC lost to Dominic Denucci
12/22 Tacoma, WA drew Eric Froelich
12/26 Vancouver, BC beat Red McNulty
12/29 Tacoma, WA beat Jim Starr
12/30 New Westminster, BC lost to Jim Starr
12/30 New Westminster, BC lost in an 11-man Battle royal

1967
01/02 Vancouver, BC lost to Jim Starr
01/06 Salem, OR lost to Shag Thomas
01/07 Seattle, WA lost to Dutch Savage Matinee
01/07 Seattle, WA lost in a Battle royal
01/07 Seattle, WA w/. Eric Froelich, drew Frank Shields & Jim Starr
01/09 Vancouver, BC lost to Don Jardine
01/10 Chilliwack, BC drew Paul DeGalles
01/13 New Westminster, BC lost to Thunderbolt Peters
01/20 Salem, OR lost to Pepper Martin
01/21 Seattle, WA lost to Dutch Savage
01/23 Vancouver, BC lost to Thunderbolt Peters
01/24 Chilliwack, BC vs. Ike Hansen
01/28 Seattle, WA vs. Johnny Zenda
01/30 Vancouver, BC lost to Dutch Savage
02/27 Vancouver, BC lost to George Cannon
02/28 Victoria, BC lost to George Cannon
03/03 New Westminster, BC defeated Sandy Barr
03/10 New Westminster, BC lost to John Tolos
03/13 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat George Cannon & Jack Bence
03/17 New Westminster, BC Participated in a Battle royal
03/20 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat George Cannon & Jack Bence
03/21 Chilliwack, BC w/. Don McClarty, beat Chris & John Tolos by DQ
03/28 Victoria, BC vs. Don Jardine
04/03 Vancouver, BC beat Don Jardine by DQ
04/14 New Westminster, BC defeated Ike Hansen
04/17 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Chris & John Tolos
04/28 New Westminster, BC w/. Don McClarty, drew Chris & John Tolos
05/01 Vancouver, BC lost to John Tolos
05/08 Vancouver, BC w/. Don McClarty b. George Cannon & Jack Bence
05/09 Victoria, BC lost to Chris Tolos
05/11 Tacoma, WA Participated in an 11-man Battle royal
05/12 New Westminster, BC Participated in an 11-man Battle royal
05/16 Chilliwack, BC w/. Don McClarty, beat Dutch Savage & Golden Terror
05/22 Vancouver, BC drew Golden Terror
05/23 Victoria, BC w/. Big Ku, vs. George Cannon & Jack Bence
05/30 Chilliwack, BC lost in an 11-man Battle royal
05/31 Burnaby, BC drew Frank Shields TV Taping
06/01 Tacoma, WA vs. Bad Boy Shields
06/02 New Westminster, BC w/. Big Ku, defeated Golden Terror & Red McNulty
06/05 Vancouver, BC beat Ike Hansen
06/09 New Westminster, BC Participated in a 10-man Battle royal
06/12 Vancouver, BC beat Tony Nero
06/13 Chilliwack, BC drew Red McNulty
06/13 Chilliwack, BC w/. Big Ku, beat Red McNulty & Tony Nero
06/14 Burnaby, BC beat Tony Nero TV Taping
06/19 Vancouver, BC w/. Bad Boy Shields beat Red McNulty & Tony Nero
06/23 New Westminster, BC w/. Don McClarty & Rocky Johnson, defeated George Cannon, Chris & John Tolos
06/26 Vancouver, BC lost to Abdullah the Butcher
06/26 Vancouver, BC Lost in a Battle royal
06/27 Seattle, WA beat Red McNulty by DQ
06/27 Seattle, WA w/. Don McClarty, beat Red McNulty & Tony Nero
06/30 New Westminster, BC vs. Abdullah the Butcher
07/01 Seattle, WA drew Red McNulty
07/01 Burnaby, BC drew Frank Shields TV Taping
07/05 Burnaby, BC lost to Abdullah the Butcher TV Taping
07/07 New Westminster, BC drew Ike Hansen
07/17 Vancouver, BC drew Ricky Renaldo
07/18 Victoria, BC beat Ike Hansen
07/19 Burnaby, BC w/. Rick Renaldo, lost to Chris & John Tolos TV Taping
07/21 New Westminster, BC Participated in a 10-man Battle royal
07/28 Spokane, WA beat Soldat Gorky
07/29 Seattle, WA w/. Rocky Johnson, vs. Red McNulty & Crybaby Cannon
08/01 Victoria, BC drew Leo Burke
08/04 New Westminster, BC vs. Gerry Monti
08/09 Burnaby, BC w/. Leo Burke, lost to Chris & John Tolos TV Taping
08/14 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
08/15 Victoria, BC lost to Abdullah the Butcher
08/15 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
08/22 Chilliwack, BC drew Bad Boy Shields
08/24 Tacoma, WA w/. Frank Shields, vs. Red McNulty & Jerry Monti
08/28 Vancouver, BC lost to John Tolos
08/28 Vancouver, BC lost in a Battle royal
08/29 Victoria, BC w/. Don McClarty, beat George Cannon & Red McNulty
09/02 Seattle, WA lost to Jerry Graham
09/04 Vancouver, BC lost to Jerry Graham
09/06 Burnaby, BC lost to Jerry Graham TV Taping
09/11 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat George Cannon & Red McNulty
09/13 Burnaby, BC beat Jose Quintero TV Taping
09/15 New Westminster, BC defeated Nick Saldano
09/18 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Chris & John Tolos
09/22 New Westminster, BC vs. Bruiser Shields
09/25 Vancouver, BC w/. Bad Boy Shields, beat Ricky Renaldo & Jose Quintero
09/26 Victoria, BC beat Tiger Jeet Singh
09/27 Burnaby, BC w/. Leo Burke, lost to Abdullah the Butcher & Jerry Graham TV
10/02 Vancouver, BC drew Jose Quintero
10/03 Chilliwack, BC beat Rick Renaldo
10/06 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher
10/06 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
10/09 Vancouver, BC beat Jose Quintero
10/09 Vancouver, BC lost in a Battle royal
10/11 Burnaby, BC drew Rick Renaldo TV Taping
10/16 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
10/17 Chilliwack, BC beat Jose Quintero
10/18 Burnaby, BC lost to Chris Tolos TV Taping
10/20 New Westminster, BC vs. Rick Renaldo
10/23 Vancouver, BC drew Ricky Renaldo
10/25 Burnaby, BC beat Jose Quintero TV Taping
10/27 New Westminster, BC vs. Chris Tolos
11/07 Victoria, BC drew Jack Bence
11/13 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to the Assassins
11/22 Burnaby, BC w/. Frank Shields, lost to The Assassins TV Taping
11/27 Vancouver, BC beat Woody Farmer
12/01 New Westminster, BC lost to Assassin #2
12/01 New Westminster, BC lost in an 11-man Battle royal
12/05 Victoria, BC beat Jack Bence
12/06 Tacoma, WA w/. Don McClarty, lost to the Assassins
12/11 Vancouver, BC lost to Assassin #2
12/11 Vancouver, BC lost in a Battle royal
12/12 Chilliwack, BC vs. Jose Quintero
12/15 New Westminster, BC drew Red McNulty
12/15 New Westminster, BC w/. Don McClarty & Don Leo Jonathan, defeated Abdullah the Butcher, Jerry Graham & Red McNulty
12/18 Vancouver, BC w/. Don McClarty & Eric Froelich, beat Abdullah the Butcher, Jerry Graham, & Jack Bence
12/19 Victoria, BC w/. Don McClarty, lost to The Assassins
12/21 Tacoma, WA beat Jack Bence
12/28 Tacoma, WA drew Kurt Von Steiger

1968
01/01 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat Jack Bence & Jose Quintero
01/02 Seattle, WA lost to Abdullah the Butcher
01/03 Burnaby, BC drew Karl Von Steiger TV Taping
01/05 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
01/08 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Abdullah the Butcher & Jerry Graham
01/10 Burnaby, BC lost to Abdullah the Butcher TV Taping
01/15 Vancouver, BC lost to Karl Von Steiger
01/16 Victoria, BC vs. Karl Von Steiger
01/19 New Westminster, BC vs. Jack Bence
01/20 Seattle, WA beat Kurt Von Steiger by DQ
01/22 Vancouver, BC drew Jack Bence
01/23 Seattle, WA drew Jack Bence
01/31 Burnaby, BC beat Tony Orford TV Taping
02/01 Tacoma, WA lost to Assassin #1
02/02 New Westminster, BC lost to Assassin #2
02/05 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
02/06 Chilliwack, BC lost to Karl Von Steiger
02/07 Burnaby, BC lost to Assassin #1 TV Taping
02/16 New Westminster, BC lost to Assassin #2
02/19 Vancouver, BC lost to Karl Von Steiger
02/21 Burnaby, BC w/. Bruce Kirk, lost to The Assassins TV Taping
02/22 Tacoma, WA lost to Gaylord George
02/23 New Westminster, BC lost to Jack Bence
02/28 Burnaby, BC w/. Eric Froelich, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George TV
02/29 Tacoma, WA lost to Bruce Kirk
03/05 Chilliwack, BC lost to Bruce Kirk
03/12 Victoria, BC drew Tony Orford
03/18 Vancouver, BC beat Karl Von Steiger
03/28 Tacoma, WA drew Danno McDonald
03/29 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
03/30 Seattle, WA lost to Eric Froelich
04/01 Vancouver, BC lost to Eric Froelich
04/08 Vancouver, BC lost to Jack Bence
04/08 Vancouver, BC lost in a Battle royal
04/09 Victoria, BC beat Tiger Jeet Singh
04/11 Tacoma, WA lost to Frank Shields
04/13 Seattle, WA drew Danno McDonald
04/19 New Westminster, BC vs. Jack Bence
04/22 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Abdullah the Butcher & Armand Hussein
04/24 Burnaby, BC lost to Arman Hussein TV Taping
04/26 New Westminster, BC lost to Arman Hussein
04/26 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
05/02 Tacoma, WA lost to Arman Hussein
05/03 New Westminster, BC vs. Tony Orford
05/07 Seattle, WA w/. Don McClarty, vs. Kurt & Karl Von Steiger
05/08 Burnaby, BC lost to Arman Hussein TV Taping
05/09 Tacoma, WA drew Karl Von Steiger
05/13 Vancouver, BC w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Armand Hussein
05/20 Vancouver, BC drew Bruce Kirk
05/23 Tacoma, WA drew Frank Shields
06/03 Vancouver, BC beat Kurt Von Steiger
06/04 Victoria, BC w/. Haystacks Calhoun, vs. Kurt & Karl Von Steiger
06/06 Tacoma, WA lost to Jack Bence
06/07 New Westminster, BC vs. Tiger Singh
06/12 Burnaby, BC lost to Kurt Von Steiger TV Taping
06/19 Burnaby, BC lost to Assassin #1 TV Taping
06/25 Burnaby, BC lost to Karl Von Steiger TV Taping
07/15 Vancouver, BC beat Jack Bence
07/16 Victoria, BC beat Tiger Jeet Singh
07/17 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski TV Taping
07/19 Tacoma, WA lost to Karl Von Steiger
07/23 Chilliwack, BC lost to Kurt Von Steiger
07/25 Tacoma, WA drew Jack Bence
08/07 Burnaby, BC lost to John Tolos TV Taping
08/15 Tacoma, WA drew Danno McDonald
09/04 Burnaby, BC lost to Stan Stasiak TV Taping
09/11 Chilliwack, BC Referee on Sandor Kovacs card
09/18 Burnaby, BC lost to John Tolos TV Taping
09/19 Tacoma, WA drew Ivan Kameroff
09/21 Seattle, WA lost to Dutch Savage
09/25 Burnaby, BC lost to Tom Andrews TV Taping
10/02 Burnaby, BC lost to John Heidemann TV Taping
10/04 Ellensburg, WA Referee on a three match card
10/04 New Westminster, BC beat Ivan Kameroff
10/16 Burnaby, BC lost to Dutch Savage TV Taping
10/17 Tacoma, WA lost to Johnny Kostas
11/05 Victoria, BC Referee on Sandor Kovacs card
11/14 Tacoma, WA w/. John Heidemann, lost to Dean Higuchi & Johnny Kostas
11/29 New Westminster, BC lost to John Heidemann
12/11 Burnaby, BC w/. Eric Froelich, lost to John Tolos & Dutch Savage TV Taping

1969
01/10 New Westminster, BC lost to Jack Bence
01/15 Burnaby, BC lost to Stan Stasiak TV Taping
01/17 New Westminster, BC w/. Bobby Shane, defeated Dutch Savage Handicap match
02/05 Burnaby, BC lost to Bob Brown TV Taping
02/26 Burnaby, BC lost to Eric Froelich TV Taping
03/11 Victoria, BC Referee on Sandor Kovacs card
03/25 Victoria, BC lost to Angelo Mosca
04/05 Victoria, BC vs. Eric Froelich
04/16 Burnaby, BC w/. Johnny Kostas, lost to Bob Brown & Dutch Savage TV Taping
05/10 New Westminster, BC drew Bud Rattal
06/10 Seattle, WA drew Danno McDonald
06/11 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski TV Taping
06/28 Victoria, BC beat Tiger Jeet Singh
07/02 Tacoma, WA lost to Dutch Savage
07/06 Vancouver, BC w/. Johnny Kostas, beat Bad Boy Shields & Bud Rattal
08/13 Burnaby, BC lost to Bob Brown TV Taping
09/17 Burnaby, BC lost to John Tolos TV Taping
09/22 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, lost to Leroy Hirsch & Bud Rattal
09/24 Burnaby, BC lost to Bob Brown TV Taping
09/29 Vancouver, BC drew Eric Froelich
12/24 Burnaby, BC drew Jerry London TV Taping
12/29 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
12/30 Victoria, BC beat Paddy O’Neill
12/31 Burnaby, BC beat Paddy O’Neill TV Taping

1970
01/01 Tacoma, WA drew Bud Rattel
02/17 Victoria, BC drew Jack Bence
02/23 Vancouver, BC drew Eric Froelich
03/03 Victoria, BC vs. Jim Gillespie
03/18 Burnaby, BC lost to John Quinn TV Taping
03/25 Burnaby, BC lost to Gene Kiniski TV Taping
03/30 Portland, OR w/. Johnny Kostas, lost to Beauregard & The Claw
03/30 Portland, OR lost in a Battle royal
05/12 Chilliwack, BC vs. Bob Brown
06/03 Burnaby, BC w/. Duncan McTavish, lost to Bob Brown & John Quinn TV Taping
06/06 Victoria, BC beat Pierre LeGrande by DQ
07/03 New Westminster, BC w/. Eric Froelich, vs. Tex McKenzie & Duncan McTavish
07/29 Burnaby, BC lost to John Quinn TV Taping
09/23 Burnaby, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to Gene Kiniski & Bob Brown TV Taping
11/06 New Westminster, BC vs. Juan Marino
11/16 Vancouver, BC lost to Dan Kroffat
11/17 Victoria, BC w/. Dan Kroffat, beat Pancho Lopez & Bud Rattal

1971
01/25 Vancouver, BC lost to Earl Black
02/01 Vancouver, BC lost to Earl Black
05/17 Vancouver, BC lost to Soldat Gorky
05/29 Victoria, BC w/. Eric Froelich, lost to The Skull Brothers
06/02 Burnaby, BC w/. Eric Froelich, lost to The Skull Brothers TV Taping
07/28 Burnaby, BC lost to Ivan Koloff TV Taping
10/13 Burnaby, BC w/. Dean Higuchi, lost to Bob Brown & Mr. Ota TV Taping
11/23 Burnaby, BC lost to Mark Lewin TV Taping

1972
02/29 Burnaby, BC w/. Mohan Singh, lost to Bob Brown & Emir Akbar TV Taping
03/28 Burnaby, BC lost to Dutch Savage TV Taping
06/20 Burnaby, BC w/. Buck Ramstead, lost to Bob Brown & Emir Akbar TV Taping
11/28 Burnaby, BC lost to Tank Morgan TV Taping
12/27 Seattle, WA Referee for a Sandor Kovacs card

1973
01/03 Seattle, WA Referee for a Sandor Kovacs card
12/05 Squamish, BC Referee for a Sandor Kovacs card

1974
01/11 Prince George, BC Referee for a Sandor Kovacs card

1975
06/02 Vancouver, BC Referee for a Sandor Kovacs card
06/23 Vancouver, BC Referee for a Sandor Kovacs card

1977
01/10 Vancouver, BC Referee for a Sandor Kovacs card
02/03 Victoria, BC Referee for an Al Tomko card
07/13 Chilliwack, BC beat The General
08/17 Chilliwack, BC w/. Guy Mitchell, vs. Bobby Bass & The General

2015
07/24 Cloverdale, BC Roy McClarty is honoured by All Star Wrestling.