ROCKY “SOULMAN” JOHNSON

(1965 – 2003)

Real Name: Wayde Bowles
Born: Dartmouth, NS
Brother: Ricky Johnson
Son: Dwayne “The Rock” Johnson
Titles Held:
Canadian (BC) tag team 1967
Canadian (NS) Heavyweight 1968
North American (NS) title 1969
NWA (MI) tag team 1969
America’s Heavyweight 1970
Beat the Champ television title 1970 (2x)
America’s tag team 1970
NWA World (S.F.) tag team 1971-74 (4x)
United States (SF) Heavyweight 1971-72
Georgia Heavyweight title 1974-75 (2x)
Georgia tag team 1975
Florida television title 1975
NWA Florida title 1975-78 (2x)
Florida Brass Knuckles title 1976 Mid-Atlantic television title 1981 (2x)
World Class Texas tag team 1976 Pacific Northwest tag team 1981-82 (2x)
World Class Texas title 1976 (2x) Pacific Northwest Heavyweight 1982
Southern (TN) Heavyweight title 1976-77 WWF tag team 1983-84
Florida tag team 1977 Pacific (HI) tag team 1984-86 (2x)
World Class Brass Knuckles title 1978 CWA International tag team 1987
Mid-America title 1980 CCW Heavyweight 1994
Southern (TN) tag team 1980-87 (2x)


2,389 documented matches as of September 22, 2015

Record compiled by Vance Nevada ([email protected]) with files from Matt Farmer, Becky Taylor, Ron Witmer & Jim Zordani


1965
Promoter Len Hughes:
07/16 Halifax, NS drew Yvon Losier
07/23 Halifax, NS drew John Heidemann
07/26 Moncton, NB defeated Yvon Losier
07/30 Halifax, NS vs. Ossie Timmins
08/02 Moncton, NB vs. ?
08/04 Truro, NS vs. Ossie Timmins
08/06 Halifax, NS w/. Rudy Kay, lost to Maxim Zarnoff & John Heidemann
08/12 Bridgewater, NS vs. Stamford Murphy
08/13 Halifax, NS w/. Rudy Kay, defeated Maxim Zarnoff & John Heidemann
08/19 Lunenburg, NS vs. Maxim Zarnoff
08/20 Halifax, NS defeated The Beast by DQ
08/20 Halifax, NS lost in an 8-man Battle royal
08/27 Halifax, NS defeated John Heidemann
08/30 Moncton, NB vs. The Spider
09/02 Halifax, NS defeated Ron Thompson
09/03 Bridgewater, NS vs. The Beast
09/09 Halifax, NS w/. Emile Dupre, defeated The Beast & John Heidemann
09/10 Truro, NS vs. The Beast
09/18 Halifax, NS defeated John Heidemann

1966
Promoter Stu Hart:
01/03 Regina, SK beat Firpo Zbyzsko
01/11 Edmonton, AB Participated in an 11-man Battle royal
01/14 Calgary, AB beat Bob Sweetan
01/18 Edmonton, AB vs. Bob Sweetan
01/20 Regina, SK vs. Alexander the Great
01/21 Calgary, AB w/. Dave Ruhl, beat Bob Sweetan & The Scorpion
01/25 Edmonton, AB w/. Czaya Nandor, vs. Bob Sweetan & The Scorpion
01/27 Regina, SK w/. Stu Hart, no contest vs. Alexander the Great & The Scorpion
01/28 Calgary, AB w/. Dave Ruhl, vs. Alexander the Great & The Scorpion
02/02 Saskatoon, SK drew Stu Hart
02/03 Regina, SK w/. Stu Hart, lost to Alexander the Great & The Scorpion
02/04 Calgary, AB lost to Alexander the Great by count out
02/08 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl, lost to Alexander the Great & The Scorpion
02/11 Calgary, AB lost to Alexander the Great
02/12 Saskatoon, SK w/. Dave Ruhl, beat Alexander the Great & The Scorpion
02/14 Lethbridge, AB vs. Stu Hart
02/16 Regina, SK vs. Alexander the Great
02/18 Calgary, AB vs. Czaya Nandor
02/18 Edmonton, AB vs. Bob Sweetan
02/21 Lethbridge, AB vs. Alexander the Great
02/22 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl, beat Alexander the Great & The Scorpion by DQ
02/23 Regina, SK w/. Dave Ruhl, vs. Bob Sweetan & The Scorpion
02/24 Saskatoon, SK lost to Alexander the Great by DQ
02/28 Lethbridge, AB w/. Dave Ruhl, vs. Alexander the Great & The Scorpion
03/01 Edmonton, AB beat Firpo Zbyzsko
03/02 Saskatoon, SK beat The Scorpion
03/03 Regina, SK w/. Dave Ruhl, beat The Scorpion & Alexander the Great
03/04 Calgary, AB lost to Kamikaze
03/07 Lethbridge, AB vs. Kamikaze
03/08 Edmonton, AB w/. Mighty Ursus, vs. Sweet Daddy Siki & Alexander the Great
03/10 Regina, SK w/. Mighty Ursus, vs. Sweet Daddy Siki & Alexander the Great
03/11 Calgary, AB vs. Bob Sweetan
03/15 Edmonton, AB w/. Emile Dupre & Mighty Ursus, beat Sweet Daddy Siki, The Beast & Alexander the Great
03/16 Saskatoon, SK w/. Johnny Kostas, beat Sweet Daddy Siki & Alexander the Great
03/17 Regina, SK beat Alexander the Great by DQ
03/18 Calgary, AB beat The Beast by DQ
03/21 Lethbridge, AB vs. Alexander the Great
03/23 Saskatoon, SK beat The Scorpion
03/25 Calgary, AB w/. Emile Dupre, vs. Alexander the Great & The Beast
03/29 Edmonton, AB beat Alexander the Great by DQ
03/30 Saskatoon, SK beat Firpo Zbyzsko
03/31 Regina, SK beat The Scorpion
04/01 Calgary, AB vs. Mighty Ursus
04/04 Lethbridge, AB vs. Bob Sweetan
04/05 Edmonton, AB w/. Johnny Kostas, beat Bob Sweetan & Alexander the Great
04/06 Saskatoon, SK lost to Emile Dupre
04/07 Regina, SK vs. Mighty Ursus
04/08 Calgary, AB w/. Firpo Zbyzsko, vs. Bob Sweetan & The Scorpion
04/12 Edmonton, AB vs. The Scorpion
04/13 Saskatoon, SK beat Firpo Zbyzsko by DQ
04/14 Regina, SK vs. Firpo Zbyzsko
04/15 Calgary, AB beat Bob Sweetan
04/18 Lethbridge, AB vs. Stu Hart
04/19 Edmonton, AB beat Mighty Ursus by DQ
04/20 Saskatoon, SK beat The Scorpion
04/21 Regina, SK beat Mighty Ursus by DQ
04/22 Calgary, AB lost to Mighty Ursus
04/26 Edmonton, AB beat Bob Sweetan
04/27 Saskatoon, SK beat Bob Sweetan by DQ
04/28 Regina, SK vs. The Scorpion
04/29 Calgary, AB beat Bob Sweetan (via forfeit)
05/02 Lethbridge, AB vs. Firpo Zbyzsko
05/03 Edmonton, AB vs. The Beast
05/04 Saskatoon, SK lost to The Beast
05/05 Regina, SK lost to The Beast
05/06 Calgary, AB lost to The Beast
Promoter Frank Tunney:
05/22 Toronto, ON defeated Stamford Murphy
05/31 Hamilton, ON defeated Duke Hoffman
06/01 Hamilton, ON beat Duke Hoffman
06/02 St. Catherine’s, ON beat Duke Hoffman
06/05 Toronto, ON lost to Tiger Jeet Singh
06/08 Hamilton, ON w/. Billy Watson, lost to The Mighty Yankees
06/12 Toronto, ON w/. George Kanellis, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
06/15 Hamilton, ON drew Jim Starr
06/19 Toronto, ON w/. Johnny Powers, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
06/26 Toronto, ON w/. Art Thomas, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
06/28 Hamilton, ON drew Jim Starr
06/29 St. Catherine’s, ON w/. Billy Red Lyons, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
06/30 Oshawa, ON vs. Hans Schmidt
07/07 Oshawa, ON vs. Mighty Yankee #1
07/10 Toronto, ON beat Bob Leipler
07/12 Hamilton, ON beat Joe Christie
07/14 Oshawa, ON vs. Tiger Jeet Singh
07/17 Toronto, ON w/. Bob Nandor, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
07/19 Oshawa, ON vs. Mr. X
07/24 Toronto, ON lost to Hans Schmidt
07/26 Hamilton, ON beat Bob Leipler
07/31 Toronto, ON beat Stamford Murphy
08/04 Oshawa, ON vs. Fred Atkins
08/07 Toronto, ON beat Mr. X
08/14 Toronto, ON drew George Kanelis
08/17 Hamilton, ON drew Dutch Momberg
08/18 St. Catherine’s, ON beat Dutch Momberg by DQ
08/18 Oshawa, ON Advertised to appear
Promoter:
08/23 Quebec City, QC beat Chin Lee by DQ
08/29 Montreal, QC w/. Jacques Rougeau Sr., drew The Guillotines
Promoter Frank Tunney:
09/04 Toronto, ON w/. Sweet Daddy Siki, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
09/07 Hamilton, ON beat Mr. X
09/08 Oshawa, ON w/. Sweet Daddy Siki, vs. Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
09/13 Simcoe, ON w/. Lord Littlebrook, vs. Stan Stasiak & Frenchy Lamonte
09/14 Hamilton, ON beat Dutch Momberg
09/15 St. Catherine’s, ON lost to Stan Stasiak
09/18 Toronto, ON drew Stan Stasiak
09/22 Oshawa, ON vs. Dutch Momberg
09/22 Oshawa, ON w/. Johnny Powers & Johnny Kostas, vs. Stan Stasiak, Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
09/25 Toronto, ON beat Dutch Momberg
09/28 Hamilton, ON w/. Sweet Daddy Siki, beat Joe Christie & Dutch Momberg
10/02 Toronto, ON drew The Beast
10/05 Hamilton, ON beat Mr. X
10/09 Toronto, ON w/. Sweet Daddy Siki, lost to Mohan Singh & Nanjo Singh
10/11 Hamilton, ON vs. Dutch Momberg
10/16 Toronto, ON drew Hans Schmidt
10/23 Toronto, ON w/. Pat Flanagan, lost to Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
10/25 Hamilton, ON w/. Art Thomas, vs. Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
10/30 Toronto, ON w/. George Kanellis, lost to Mohan Singh & Nanjo Singh
11/17 Toronto, ON drew Johnny Rougeau
12/04 Toronto, ON w/. Johnny Kostas, drew Hans Schmidt & The Beast
12/06 Hamilton, ON w/. Sweet Daddy Siki, vs. Fred Atkins & Tiger Jeet Singh
12/18 Toronto, ON drew Johnny Rougeau
12/27 Hamilton, ON vs. Stamford Murphy

1967
01/01 Toronto, ON drew Johnny Kostas
01/08 Toronto, ON defeated Joe Christie by decision
01/15 Toronto, ON defeated Stamford Murphy
01/22 Toronto, ON drew The Beast
01/29 Toronto, ON drew The Beast
02/12 Toronto, ON w/. Sweet Daddy Siki, lost to Bulldog Brower & The Beast
Promoter Rod Fenton:
02/13 Vancouver, BC beat Jim Starr
02/17 New Westminster, BC defeated Jack Bence
02/20 Vancouver, BC drew Don Jardine
02/20 Vancouver, BC Won a Battle royal
02/24 New Westminster, BC drew Chris Tolos
02/24 New Westminster, BC w/. Thunderbolt Peters, lost to Chris & John Tolos
02/27 Vancouver, BC beat Dutch Savage
02/28 Victoria, BC beat Don Jardine by DQ
03/03 New Westminster, BC defeated Chris Tolos
03/06 Vancouver, BC beat John Tolos by DQ
03/07 Chilliwack, BC beat Chris Tolos
03/10 New Westminster, BC defeated Red McNulty
03/13 Vancouver, BC drew Rene Goulet
03/17 New Westminster, BC defeated Don Jardine
03/17 New Westminster, BC Won a Battle royal
03/20 Vancouver, BC drew Chris Tolos
03/27 Vancouver, BC beat Red McNulty
03/28 Victoria, BC vs. Gene Kiniski (NWA World champion)
03/31 New Westminster, BC defeated Dutch Savage
04/03 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat Chris & John Tolos
*Won the Canadian tag team titles
04/07 New Westminster, BC defeated Dutch Savage
04/10 Vancouver, BC drew Dutch Savage
04/10 Vancouver, BC lost in a Battle royal
04/11 Victoria, BC beat Freddy Barron
04/14 New Westminster, BC defeated John Tolos by DQ
04/17 Vancouver, BC beat George Cannon
04/21 New Westminster, BC defeated George Cannon
04/24 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John & Chris Tolos
*Lost the Canadian tag team titles
04/28 New Westminster, BC defeated Dutch Savage
05/01 Vancouver, BC w/. Big Ku, beat George Cannon & Jack Bence
05/08 Vancouver, BC beat John Tolos by DQ
05/09 Seattle, WA lost to Dutch Savage by DQ
05/09 Seattle, WA w/. Big Ku, beat Red McNulty & Clyde Steeves
05/10 Burnaby, BC (TV) beat Red McNulty
05/11 Tacoma, WA Participated in a 11-man Battle royal
05/12 New Westminster, BC Participated in an 11-man Battle royal
05/15 Vancouver, BC beat Chris Tolos
05/16 Chilliwack, BC beat Chris Tolos
05/22 Vancouver, BC beat Jack Bence
05/24 Burnaby, BC (TV) beat George Cannon by DQ
05/26 New Westminster, BC defeated Golden Terror
05/29 Vancouver, BC beat Golden Terror
05/29 Vancouver, BC Won a Battle royal
05/30 Chilliwack, BC Won an 11-man Battle royal
05/31 Burnaby, BC (TV) beat Golden Terror
06/02 New Westminster, BC drew Chris Tolos
06/05 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to John & Chris Tolos by DQ
06/06 Victoria, BC beat Golden Terror
06/07 Burnaby, BC (TV) w/. Don McClarty, beat Red McNulty & Golden Terror
06/09 New Westminster, BC Participated in a 10-man Battle royal
06/12 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to John & Chris Tolos
06/13 Chilliwack, BC beat John Tolos
06/14 Burnaby, BC (TV) beat Tony Orford
06/19 Vancouver, BC beat John Tolos
06/23 New Westminster, BC w/. Don & Roy McClarty, defeated George Cannon, Chris & John Tolos
06/24 Burnaby, BC (TV) beat Tony Nero
06/27 Chilliwack, BC drew Chris Tolos
06/30 New Westminster, BC vs. Chris Tolos
07/01 Burnaby, BC (TV) beat Red McNulty
07/03 Vancouver, BC w/. Jamaica Kid, beat George Cannon & Fuzzy Cupid
07/04 Victoria, BC drew Don Leo Jonathan
07/05 Burnaby, BC (TV) beat Ike Hansen
07/07 New Westminster, BC defeated Red McNulty
07/10 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat Red McNulty & Tony Nero
07/12 Burnaby, BC (TV) drew Don McClarty
07/14 Spokane, WA w/. Don Leo Jonathan, vs. Chris & John Tolos
07/17 Vancouver, BC lost to John Tolos
07/18 Victoria, BC beat Red McNulty
07/21 New Westminster, BC Partcipated in a 10-man Battle royal
07/24 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, drew John & Chris Tolos
07/25 Chilliwack, BC lost to John Tolos
07/26 Burnaby, BC (TV) w/. Don Leo Jonathan, beat Gerry Monti & Ike Hansen
07/28 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher
07/29 Seattle, WA w/. Roy McClarty, vs. Red McNulty & George Cannon
07/31 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, beat George Cannon & Red McNulty
08/01 Victoria, BC beat Gerry Monti
08/02 Burnaby, BC (TV) beat George Cannon by DQ
08/04 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan, vs. Chris & John Tolos
08/07 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan & Leo Burke, beat George Cannon, Bad Boy Shields & Red McNulty
08/08 Chilliwack, BC beat Chris Tolos
08/09 Burnaby, BC (TV) beat Gerry Monti
08/14 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John & Chris Tolos by DQ
08/15 Victoria, BC beat George Cannon by DQ
08/15 Victoria, BC lost in an 11-man Battle royal
08/16 Burnaby, BC (TV) beat Rick Renaldo
08/18 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan, vs. George Cannon & Red McNulty
08/21 Vancouver, BC lost to Abdullah the Butcher
08/22 Chilliwack, BC lost to Abdullah the Butcher
08/24 Tacoma, WA lost to Abdullah the Butcher
08/25 New Westminster, BC vs. Ike Hansen
08/28 Vancouver, BC drew Chris Tolos
08/28 Vancouver, BC lost in a Battle royal
08/31 Tacoma, WA drew Chris Tolos
09/01 New Westminster, BC drew John Tolos
09/04 Vancouver, BC w/. Don McClarty & Bad Boy Shields, beat George Cannon, Jose Quintero & Red McNulty
09/08 New Westminster, BC w/. Don McClarty, defeated Chris & John Tolos by DQ
09/11 Vancouver, BC beat Jose Quintero
09/12 Victoria, BC beat George Cannon
09/15 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher – Texas Death match
09/18 Vancouver, BC beat Red McNulty
09/19 Chilliwack, BC beat Jose Quintero
09/20 Burnaby, BC (TV) beat Jose Quintero
09/25 Vancouver, BC lost to Jerry Graham
09/26 Victoria, BC beat Chris Tolos
09/27 Burnaby, BC (TV) beat Cobra Singh
09/29 New Westminster, BC drew John Tolos
10/02 Vancouver, BC beat Bad Boy Shields
10/06 New Westminster, BC defeated Jose Quintero
10/06 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
10/09 Vancouver, BC beat Jack Bence
10/09 Vancouver, BC lost in a Battle royal
10/10 Victoria, BC drew John Tolos
10/16 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to John & Chris Tolos
10/17 Chilliwack, BC beat Chris Tolos by DQ
10/20 New Westminster, BC vs. Jose Quintero
10/23 Vancouver, BC beat Bad Boy Shields
10/25 Burnaby, BC (TV) drew Chris Tolos
10/27 New Westminster, BC w/. Don McClarty, vs. Abdullah the Butcher & Jerry Graham
10/30 Vancouver, BC lost to Jerry Graham
11/06 Vancouver, BC lost to Abdullah the Butcher
11/08 Burnaby, BC (TV) beat Rick Renaldo
11/13 Vancouver, BC beat Jerry Graham
11/15 Burnaby, BC (TV) drew Eric Froelich
11/20 Vancouver, BC beat Chris Tolos
11/21 Victoria, BC beat Jerry Graham by DQ
11/27 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to The Assassins
11/28 Chilliwack, BC w/. Don McClarty, lost to The Assassins
12/01 New Westminster, BC lost to Abdullah the Butcher
12/01 New Westminster, BC lost in an 11-man Battle royal
12/04 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat Bad Boy Shields & Red McNulty
12/05 Victoria, BC drew Don McClarty
12/11 Vancouver, BC drew Abdullah the Butcher
12/11 Vancouver, BC lost in a Battle royal
12/13 Burnaby, BC (TV) w/. Don Leo Jonathan, beat Red McNulty & Ike Hansen
12/14 Tacoma, WA beat Eric Froelich
12/18 Vancouver, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to The Assassins
12/19 Victoria, BC beat Jerry Graham
12/20 Burnaby, BC (TV) beat Jose Quintero
12/26 Vancouver, BC beat Karl Von Steiger
12/27 Chilliwack, BC Participated in a 9-man Battle royal
12/29 Seattle, WA beat Frank Shields
12/29 New Westminster, BC w/. Don McClarty, lost to The Assassins

1968
01/01 Vancouver, BC lost to Abdullah the Butcher
01/02 Victoria, BC w/. Don Leo Jonathan, lost to The Assassins
01/04 Tacoma, WA beat Karl Von Steiger
01/04 Tacoma, WA lost in a Battle royal
01/05 New Westminster, BC lost to Assassin #1
01/08 Vancouver, BC lost to Assassin #2
01/09 Chilliwack, BC w/. Don McClarty, vs. Abdullah the Butcher & Jerry Graham
01/10 Burnaby, BC (TV) beat Tony Orford
01/11 Tacoma, WA drew Eric Froelich
01/12 New Westminster, BC w/. Eric Froelich, lost to The Assassins
01/15 Tacoma, WA drew Assassin #1
01/15 Tacoma, WA w/. Emile Dupre, beat The Assassins
01/15 Vancouver, BC beat Jerry Graham
01/16 Victoria, BC vs. An Assassin
01/17 Burnaby, BC (TV) lost to Assassin #1
01/18 Tacoma, WA w/. Emile Dupre, beat Jerry Graham & Karl Von Steiger
01/19 New Westminster, BC vs. Assassin #1
01/20 Seattle, WA lost to Abdullah the Butcher
01/22 Vancouver, BC w/. Eric Froelich, drew Jerry Graham & Kurt Von Steiger
01/23 Chilliwack, BC w/. Emile Dupre, beat The Assassins by DQ
01/24 Burnaby, BC (TV) beat Jack Bence
01/25 Tacoma, WA w/. Emile Dupre, beat The Assassins
01/26 New Westminster, BC defeated Jack Bence
01/26 New Westminster, BC lost in a Battle royal
01/29 Vancouver, BC w/. Don McClarty, beat Abdullah the Butcher & Jerry Graham
01/31 Burnaby, BC (TV) beat Jerry Graham by disqualification
02/01 Tacoma, WA w/. Don Leo Jonathan & Emile Dupre, beat Abdullah the Butcher, Jerry Graham & Karl Von Steiger
02/02 New Westminster, BC vs. Abdullah the Butcher
02/02 New Westminster, BC w/. Don Leo Jonathan & Emile Dupre, defeated Abdullah the Butcher, Jerry Graham & Karl Von Steiger
02/05 Vancouver, BC lost to Assassin #2
02/06 Chilliwack, BC lost to Abdullah the Butcher – Sudan Strap match
02/08 Tacoma, WA drew Assassin #1
02/08 Tacoma, WA lost in a Battle royal
02/09 New Westminster, BC w/. Bruce Kirk, lost to The Assassins
02/12 Vancouver, BC drew Bad Boy Shields
02/13 Victoria, BC vs. Assassin #2
02/15 Tacoma, WA w/. Emile Dupre, beat Abdullah the Butcher & Frank Sheilds
02/16 New Westminster, BC lost to Assassin #1 by DQ – Boxing match
02/19 Vancouver, BC w/. Don McClarty, drew The Assassins
02/21 Burnaby, BC (TV) drew Emile Dupre
02/22 Tacoma, WA beat Abdullah the Butcher
02/23 New Westminster, BC drew Abdullah the Butcher
02/23 New Westminster, BC w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George
02/27 Victoria, BC vs. Eric Froelich
02/29 Tacoma, WA lost to Gaylord George
03/04 Vancouver, BC drew Don McClarty
03/05 Chilliwack, BC beat Bad Boy Shields
03/06 Burnaby, BC (TV) drew Eric Froelich
03/08 New Westminster, BC vs. Karl Von Steiger
03/11 Vancouver, BC w/. Bruce Kirk, drew Karl Von Steiger & Bad Boy Shields
03/14 Tacoma, WA lost to Assassin #2
03/15 New Westminster, BC defeated Karl Von Steiger
03/18 Vancouver, BC w/. Don McClarty, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George
03/19 Chilliwack, BC lost to Gaylord George
03/21 Tacoma, WA beat Frank Shields
03/22 New Westminster, BC Participated in an 11-man Battle royal
03/25 Vancouver, BC beat Gaylord George
03/26 Victoria, BC beat Bruce Kirk
03/30 Seattle, WA drew Gaylord George
04/01 Vancouver, BC drew Assassin #2
04/03 Burnaby, BC (TV) beat Jack Bence
04/04 Tacoma, WA w/. Don Leo Jonathan, beat The Assassins
04/05 New Westminster, BC w/. Don McClarty, beat The Assassins by DQ
04/06 Coquitlam, BC drew Gaylord George
04/09 Victoria, BC beat Gaylord George
04/10 Burnaby, BC (TV) beat Assassin #1 by disqualification
04/11 Tacoma, WA beat Assassin #1
04/11 Tacoma, WA lost in a Battle royal
04/13 Seattle, WA w/. Bruce Kirk, lost to Abdullah the Butcher & Gaylord George
04/15 Vancouver, BC drew Kurt Von Steiger
04/17 Burnaby, BC (TV) lost to Abdullah the Butcher
04/25 Tacoma, WA w/. Eric Froelich, lost to Abdullah the Butcher & Arman Hussein
04/26 New Westminster, BC drew Karl Von Steiger
04/26 New Westminster, BC lost in a 10-man Battle royal
04/29 Vancouver, BC lost to Arman Hussein
05/01 Burnaby, BC (TV) w/. Bruce Kirk, lost to The Assassins
05/03 New Westminster, BC vs. Bad Boy Shields
05/07 Seattle, WA vs. Arman Hussein
Promoter Al Zinck?:
05/23 Dartmouth, NS w/. Emile Dupre vs. Masked Butchers
05/30 Dartmouth, NS w/. Emile Dupre & Yvon Durelle vs. Masked Butchers & ??
(Billed as Canadian Heavyweight champion)
06/13 Dartmouth, NS vs. The Beast
06/20 Dartmouth, NS vs. The Beast – Texas Death match
06/27 Dartmouth, NS vs. The Beast
10/18 Dayton, OH beat Mike Loren
10/29 Zanesville, OH vs. Big O
11/02 Windsor, ON beat Ben Jarrels

1969
01/10 Dayton, OH no contest vs. Karl Kox
01/13 Kitchener, ON vs. Mighty Ursus
01/17 Dayton, OH w/. Mark Lewin, lost to Paul & Ron Dupree by DQ
01/18 Detroit, MI w/. Ben Justice, beat Paul & Ron Dupree
*Won the NWA (Detroit) tag team titles
01/20 Kitchener, ON vs. Mighty Ursus
01/24 Dayton, OH w/. Mark Lewin, beat Paul & Ron Dupree
02/01 Detroit, MI w/. Ben Jutsice, beat Duke Keomuka & Great Kojika
02/03 Kitchener, ON w/. Billy Watson & Dewey Robertson, vs. Al Costello, Tony Angelo, & The Assassin
02/07 Dayton, OH w/. Ben Justice, lost to Paul & Ron Dupree by DQ
02/09 Toronto, ON beat Ivan Kalmikoff
02/10 Kitchener, ON w/. Dewey Robertson, vs. Al Costello & The Assassin
02/14 Dayton, OH w/. Ben Justice & Mighty Igor, beat Great Kojika, Sonny King, & Mike Loren
02/15 Detroit, MI w/. Ben Justice & Athol Layton, beat Duke Keomuka, Great Kojika, & Michiaki Yoshimura
02/21 Dayton, OH w/. Ben Justice, beat Great Kojika & Ron Sanders
02/23 Toronto, ON drew Ivan Kalmikoff
02/24 Lima, OH w/. Ben Justice vs. Great Kojika & Duke Keomuka
02/28 Dayton, OH no contest vs. The Stomper (Guy Mitchell)
03/07 Dayton, OH w/. Ben Justice, beat The Crushers
03/08 Detroit, MI w/. Ben Justice, beat The Stomper & Porky the Pig (Mike Loren)
03/14 Dayton, OH lost to Thunderbolt Patterson by DQ
03/18 Lima, OH w/. Ben Justice, vs. Thunderbolt Patterson & Jerry Graham
03/21 Dayton, OH lost to Thunderbolt Patterson by count out — No DQ match
03/28 Dayton, OH lost to Thunderbolt Patterson — Lumberjack match
04/05 Detroit, MI beat Great Kojika
04/18 Dayton, OH w/. Ben Justice, drew Great Kojika & The Stomper
04/19 Detroit, MI no contest vs. The Sheik
04/25 Dayton, OH w/. Ben Justice, lost to Great Kojika & The Stomper by DQ
05/02 Dayton, OH w/. Ben Justice, beat Great Kojika & The Stomper by count out
05/03 Detroit, MI lost to The Sheik
05/16 Dayton, OH w/. Mark Lewin, beat Thunderbolt Patterson & Bull Curry by DQ
05/24 Detroit, MI w/. Ben Justice, beat The Stomper & George Cannon
Promoter Al Zinck:
06/03 Halifax, NS vs. Fred Sweetan
06/10 Halifax, NS w/. Ox Baker, vs. Al Costello & Don Kent
06/11 Halifax, NS T.V. taping — ??
06/17 Halifax, NS w/. Ox Baker, vs. Al Costello & Don Kent
06/18 Halifax, NS T.V. taping — ??
06/21 Detroit, MI w/. Ben Justice, lost to Ron & Paul Dupree
*Lost the NWA World (Detroit) tag team titles
06/24 Halifax, NS w/. Don Leo Jonathan vs. Al Costello & Don Kent
06/25 Halifax, NS T.V. taping — ??
07/01 Halifax, NS w/. Leo Burke & Rudy Kay, vs. Al Costello, Don Kent, & Fred Sweetan
07/02 Halifax, NS T.V. taping — ??
07/08 Halifax, NS vs. The Beast
07/09 Halifax, NS T.V. taping — ??
07/11 North Sydney, NS w/. Leo Burke, lost to Al Costello & Don Kent
07/15 Halifax, NS w/. Man Mountain Cannon vs. Fred Sweetan & Vic Rossitani
07/16 Halifax, NS T.V. taping — ??
07/22 Halifax, NS w/. Man Mountain Cannon vs. Fred Sweetan & Mike Rolenski
07/23 Halifax, NS T.V. taping — ??
07/29 Halifax, NS vs. The Stomper
07/30 Halifax, NS T.V. taping — ??
08/05 Halifax, NS w/. Bobby Kay, vs. Fred Sweetan & Mike Rolenski
08/06 Halifax, NS T.V. taping — ??
08/12 Halifax, NS w/. Athol Layton vs. Al Costello & Don Kent
08/13 Halifax, NS T.V. taping — ??
08/19 Halifax, NS vs. Mike Rolenski
08/20 Halifax, NS T.V. taping — ??
08/26 Halifax, NS vs. Bobby Kay
08/27 Halifax, NS T.V. taping — ??
09/02 Halifax, NS vs. Cowboy Kirk
09/03 Halifax, NS T.V. taping — ??
09/09 Halifax, NS w/. Bobby Kay, vs. Jos & Paul Leduc
09/10 Halifax, NS T.V. taping — ??
09/16 Halifax, NS w/. Rudy Kay, vs. Jos & Paul Leduc
09/17 Halifax, NS T.V. taping — ??
09/30 Halifax, NS vs. Mike Rolenski
10/01 Halifax, NS T.V. taping — ??
10/07 Halifax, NS w/. Leo Burke vs. Fred Sweetan & Paul Leduc
10/08 Halifax, NS T.V. taping — ??
10/14 Halifax, NS vs. Mike Rolenski
10/15 Halifax, NS T.V. taping — ??
10/25 Detroit, MI w/. Fred Curry & Haystacks Calhoun, no contest George Cannon, The Stomper & Big Saka
10/28 Dayton, OH drew The Stomper
11/02 Toronto, ON drew Seiji Sakaguchi
World Wrestling Association:
11/05 Los Angeles, CA beat Masked Texan
11/05 Los Angeles, CA beat The Hangman
11/06 Bakersfield, CA beat Paddy Barrett
11/07 Los Angeles, CA w/. Mil Mascaras, beat Don Carson & Great Kojika by DQ
11/13 Toledo, OH vs. The Stomper
11/17 Toronto, ON lost to Seiji Sakaguchi
11/19 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, beat The Alaskan & Oregon Lumberjack
11/20 Bakersfield, CA beat The Alaskan
11/21 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, beat Don Carson & Great Kojika
12/03 Los Angeles, CA defeated Golden Terror
12/05 Los Angeles, CA beat Great Kojika
12/17 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, beat Karl Von Brock & Invader
12/18 Bakersfield, CA beat The Oregon Lumberjack
12/19 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, beat Fred Blassie & Don Carson
12/23 Dayton, OH lost to Sputnik Monroe

1970
01/07 Los Angeles, CA (TV) defeated Golden Terror
01/08 Bakersfield, CA beat Great Kojika
01/10 San Bernardino, CA w/. Mr. Moto, defeated Great Kojika & Mysterious X
01/14 Los Angeles, CA (TV) defeated Woody Farmer
01/15 Bakersfield, CA beat Mr. Atomic by DQ
01/16 Los Angeles, CA beat Great Kojika
*Won the America’s Heavyweight title
01/16 Los Angeles, CA Won a 22-man Battle royal
01/17 San Bernardino, CA w/. Pepper Martin, lost to Freddie Blassie & Don Carson
01/21 Los Angeles, CA (TV) defeated Mysterious X
01/21 Los Angeles, CA (TV) w/. Roger Brown, defeated Oregon Lumberjack & Miami Mauler
01/22 Bakersfield, CA w/. Roger Brown, beat Mr. Atomic & Great Kojika
01/24 San Francisco, CA beat Rocky Montero
01/28 Los Angeles, CA (TV) w/. Seiji Sakaguchi, lost to Freddie Blassie & Don Carson
01/29 El Monte, CA vs. Art Michalik
01/31 San Bernardino, CA vs. Don Carson
02/04 Los Angeles, CA (TV) beat The Invader
02/06 Los Angeles, CA defeated Great Kojika
02/14 San Francisco, CA beat Enforcer #1
02/18 Los Angeles, CA (TV) w/. Seiji Sakaguchi, lost to Great Kojika & Miami Mauler
02/19 El Monte, CA w/. Pepe Lopez, vs. Freddie Blassie & Don Carson
02/20 Los Angeles, CA defeated Don Carson
02/21 San Bernardino, CA w/. Seiji Sakaguchi, vs. Freddie Blassie & Don Carson
02/24 San Diego, CA defeated Great Kojika
02/25 Los Angeles, CA (TV) defeated Oregon Lumberjack
02/26 Bakersfield, CA beat Miami Mauler
02/28 San Bernardino, CA lost to Great Kojika by DQ
03/06 Los Angeles, CA lost to Fred Blassie
*Lost the America’s Heavyweight title
03/07 San Bernardino, CA defeated Miami Mauler
03/11 Los Angeles, CA (TV) drew Don Carson
03/14 San Bernardino, CA defeated Great Kojika
03/18 Los Angeles, CA (TV) beat Miami Mauler
03/20 Los Angeles, CA beat Fred Blassie by decision
03/23 Ventura, CA beat Great Kojika
03/25 Los Angeles, CA (TV) defeated Don Carson
*Won the Beat The Champ Television title
03/26 El Monte, CA vs. Great Kojika & Don Carson – Handicap match
04/01 Los Angeles, CA (TV) beat The Skull
04/02 Bakersfield, CA beat Miami Mauler
04/02 Bakersfield, CA beat Fred Blassie by DQ
04/02 Bakersfield, CA lost to Kenji Shibuya
04/03 Los Angeles, CA beat Cyclone Negro
04/04 San Bernardino, CA defeated Pepe Lopez
04/06 Ventura, CA beat Karl Heisinger
04/08 Los Angeles, CA (TV) w/. Woody Farmer, participated in tag team tournament
04/09 Bakersfield, CA beat Fred Blassie by count out
04/11 San Bernardino, CA defeated Oregon Lumberjack
04/11 San Bernardino, CA defeated Freddie Blassie
04/11 San Bernardino, CA lost to Pepper Martin by DQ
04/13 Ventura, CA beat The Bavarian
04/15 Los Angeles, CA (TV) lost to Fred Blassie
*Beat the Champ TV title is held up
04/16 Bakersfield, CA w/. Don Carson, lost to Fred Blassie & Kenji Shibuya
04/17 Los Angeles, CA beat George Harris & Great Kojika – Handicap match
04/18 San Bernardino, CA defeated Kenji Shibuya
04/22 Los Angeles, CA (TV) beat Don Savage
04/23 Bakersfield, CA beat Don Carson by DQ
04/25 San Bernardino, CA lost to Freddie Blassie by DQ
04/27 Ventura, CA w/. Tony Rocco & Pantera Negra, defeated Don Carson, Great Kojika & Karl Von Heisinger
04/30 Bakersfield, CA beat Karl Von Heisinger
05/01 Los Angeles, CA beat The Sheik
05/02 San Bernardino, CA defeated Karl Von Heisinger
05/06 Los Angeles, CA (TV) beat Karl Von Brock
05/07 El Monte, CA vs. Great Kojika
05/09 San Bernardino, CA drew Great Kojika
05/13 Los Angeles, CA (TV) beat Don Duffy
05/15 Los Angeles, CA beat Fred Blassie
*Won the America’s Heavyweight title
05/16 Cleveland, OH w/. Haystacks Calhoun, beat Jerry Graham & Bob Harmon
05/18 Ventura, CA w/. The Bavarians, lost to Fred Blassie, Karl Heisinger & Magnificent Maurice
05/20 Los Angeles, CA (TV) beat Pepper Martin
05/23 San Bernardino, CA defeated Art Michalik
05/27 Los Angeles, CA (TV) drew Fred Blassie
05/29 Los Angeles, CA w/. Bobo Brazil, beat The Sheik & Don Carson
05/30 San Bernardino, CA defeated Bob Burns
06/03 Los Angeles, CA (TV) defeated Oregon Lumberjack
06/04 El Monte, CA vs. John Tolos
06/04 Bakersfield, CA drew Tony Rocco
06/06 San Bernardino, CA lost to John Tolos
06/08 Ventura, CA w/. Freddie Blassie, vs. John Tolos & Les Roberts
06/10 Los Angeles, CA (TV) defeated Karl Von Heisinger
06/12 Los Angeles, CA lost to Freddie Blassie
*Lost the America’s Heavyweight title
06/13 San Bernardino, CA drew Les Roberts
06/17 Los Angeles, CA (TV) lost to Les Roberts
06/18 El Monte, CA w/. Mr. Moto & mystery partner, vs. John Tolos, Les Roberts & Great Kojika
06/20 San Francisco, CA beat Art Mihalik
06/24 Los Angeles, CA (TV) drew Great Kojika
06/25 Bakersfield, CA beat Eric Von Werner
06/26 Los Angeles, CA defeated Les Roberts
06/27 San Bernardino, CA vs. Rocky Montero
07/01 Los Angeles, CA (TV) drew Great Kojika
07/08 Los Angeles, CA (TV) defeated Karl Heisinger
07/09 El Monte, CA w/. Freddie Blassie, vs. John Tolos & Great Kojika
07/10 Los Angeles, CA w/. Pedro Morales, lost to John Tolos & Great Kojika by DQ
07/11 San Bernardino, CA w/. Pantera Negra, drew Black Gordman & Rocky Montero
07/13 Ventura, CA w/. Pepper Martin, vs. Black Gordman & Rocky Montero
07/15 Los Angeles, CA (TV) defeated The Skull
07/16 El Monte, CA w/. Freddie Blassie, vs. John Tolos & Great Kojika
07/18 San Bernardino, CA w/. Pantera Negra & Tony Rocco, lost to John Tolos, Black Gordman & Rocky Montero
07/20 Ventura, CA w/. Freddie Blassie, vs. Black Gordman & Rocky Montero
07/22 Los Angeles, CA (TV) w/. Freddie Blassie, defeated Great Kojika & Karl Heisinger
07/24 Los Angeles, CA drew Black Gordman
07/25 San Bernardino, CA vs. John Tolos
07/27 Ventura, CA w/. Freddie Blassie & Pantera Negra, lost to John Tolos, Black Gordman & Les Roberts
07/29 Los Angeles, CA (TV) defeated Oregon Lumberjack
08/01 San Francisco, CA w/. Earl Maynard, beat Karl Heisinger & Mike Paidousis
08/03 Ventura, CA defeated Great Kojika
08/04 San Diego, CA w/. Freddie Blassie, lost to John Tolos & Les Roberts
08/05 Los Angeles, CA (TV) defeated Great Kojika
08/07 Los Angeles, CA defeated Don Carson
08/08 San Bernardino, CA defeated Great Kojika
08/10 Ventura, CA drew Black Gordman
08/12 Los Angeles, CA (TV) w/. Pepper Martin, lost to John Tolos & Les Roberts
08/13 Bakersfield, CA w/. Pantera Negra, beat John Tolos & Great Kojika by count out
08/15 Northridge, CA vs. Les Roberts
08/17 Ventura, CA lost to John Tolos
08/18 San Diego, CA w/. Mando Lopez, lost to Jerry & Billy Graham
08/20 Bakersfield, CA w/. Pantera Negra, beat John Tolos & Great Kojika
08/21 Los Angeles, CA lost to Les Roberts
08/22 San Francisco, CA w/. Earl Maynard, beat Don Carson & Dutch Savage
08/24 Ventura, CA lost to John Tolos
*Lost the Brass Knuckles title
08/25 San Diego, CA w/. La Pantera Negra, lost to Jerry & Billy Graham
08/26 Los Angeles, CA (TV) defeated El Bandito
09/02 Los Angeles, CA (TV) w/. Earl Maynard, drew Jerry & Billy Graham
09/04 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, lost to Black Gordman & Rocky Montero
09/05 Northridge, CA vs. John Tolos
09/09 Los Angeles, CA (TV) beat El Bandito
09/10 Bakersfield, CA drew Les Roberts
09/12 Northridge, CA vs. Rocky Montero
09/14 Ventura, CA lost to Black Gordman
09/15 San Diego, CA drew Rocky Montero
09/16 Los Angeles, CA (TV) drew Medico #1
09/16 Los Angeles, CA (TV) lost to Cyclone Negro
09/17 Bakersfield, CA lost to Billy Graham by count out
09/18 Northridge, CA w/. Freddie Blassie, vs. Jerry & Billy Graham
09/19 San Francisco, CA w/. Earl Maynard, beat The Galdiator & Great Kojika
11/06 Los Angeles, CA defeated Les Roberts
11/09 Ventura, CA Advertised to appear
11/11 Honolulu, HI beat Soldat Gorky
11/18 Honolulu, HI drew Nick Bockwinkel
11/25 Honolulu, HI lost to Dale Lewis
12/03 Bakersfield, CA beat Takachiho
12/09 Los Angeles, CA beat Eric Von Werner
12/10 Bakersfield, CA beat Billy Graham
12/12 San Bernardino, CA vs. Billy Graham
12/17 Bakersfield, CA beat Billy Graham

1971
Big Time Wrestling, Promoter Roy Shire:
01/14 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
01/21 Sacramento, CA w/. Tony Parisi & Peter Maivia, beat Billy Graham, Pat Patterson, & Mighty Brutus
01/23 San Francisco, CA w/. Tony Parisi, beat Kenji Shibuya & The Professional
01/27 San Jose, CA w/. Tony Parisi, beat Billy Graham & Len Shelly
01/28 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
01/30 Ukiah, CA w/. Tony Parisi, vs. Billy Graham & Pat Patterson
02/03 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, beat Billy Graham & Pat Patterson
02/04 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
02/11 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
02/13 San Francisco, CA w/. Tony Parisi, beat Kenji Shibuya & Great Pampero
02/15 Richmond, CA w/. Ray Stevens & Peter Maivia, vs. Billy Graham, Pat Patterson, & Kenji Shibuya
02/17 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, beat Billy Graham & Pat Patterson
02/18 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
02/25 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
03/04 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
03/06 San Francisco, CA w/. Tony Parisi & Peter Maivia, beat Pat Patterson, Kenji Shibuya, & Mr. Saito
03/11 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
03/18 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
03/19 Modesto, CA w/. Peter Maivia, beat Billy Graham & Paul DeMarco
03/20 Ukiah, CA w/. Ray Stevens & Tony Parisi, vs. Billy Graham, Pat Patterson & Mighty Brutus
03/25 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
03/26 Modesto, CA w/. Tony Parisi, vs. Billy Graham & Mighty Brutus
03/27 San Francisco, CA w/. Tony Parisi & Peter Maivia, beat Pat Patterson, Kenji Shibuya & Mr. Saito
04/01 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
04/03 Ukiah, CA w/. Tony Parisi, vs. Billy Graham & Mighty Brutus
04/08 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
04/10 Richmond, CA w/. Peter Maivia, vs. Billy Graham & Pat Patterson
04/15 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
04/17 Sacramento, CA w/. Tony Parisi, lost to Billy Graham & Pat Patterson
04/20 Stockton, CA w/. Ray Stevens & Peter Maivia, beat Billy Graham, Pat Patterson, & Paul DeMarco
04/22 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
04/23 Modesto, CA w/. Pepper Martin, vs. Billy Graham & Mighty Brutus
04/24 Redding, CA w/. Peter Maivia, vs. Billy Graham & Mighty Brutus
04/27 Las Vegas, NV w/. Peter Maivia & Tony Parisi, beat Billy Graham, Pat Patterson, & Paul DeMarco
04/29 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
04/30 Modesto, CA w/. Tony Parisi, beat Billy Graham & Mighty Brutus by DQ
05/04 Stockton, CA w/. Ray Stevens & Peter Maivia, lost to Billy Graham, Pat Patterson, & Paul DeMarco
05/06 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
05/07 Modesto, CA w/. Peter Maivia, vs. Billy Graham & Stan Stasiak
05/08 San Francisco, CA w/. Tony Parisi, lost to Billy Graham & Pat Patterson
05/11 Las Vegas, NV w/. Peter Maivia, beat Billy Graham & Pat Patterson
05/13 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
05/20 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
05/27 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
06/01 Stockton, CA w/. Ray Stevens & Peter Maivia, beat Billy Graham, Pat Patterson, & Paul DeMarco – Most Falls In An Hour
06/03 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
06/05 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, beat Billy Graham & Pat Patterson
06/08 Las Vegas, NV w/. Peter Maivia, lost to Billy Graham & Pat Patterson
06/10 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
06/15 Stockton, CA w/. Peter Maivia, lost to Billy Graham & Paul DeMarco
06/17 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
06/18 Modesto, CA w/. Ray Stevens, vs. Billy Graham & Pat Patterson
06/19 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, no contest vs. Billy Graham & Pat Patterson
06/21 Richmond, CA w/. Ray Stevens, beat Billy Graham & Pat Patterson
06/24 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
06/25 Modesto, CA w/. Ray Stevens & Pat Barrett, vs. Billy Graham, Pat Patterson, & Ken Ramey
07/01 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
07/02 Modesto, CA w/. Ray Stevens & Pat Barrett, lost to Billy Graham, Pat Patterson, & Ken Ramey
07/06 Las Vegas, NV w/. Peter Maivia & Pepper Martin, beat Billy Graham, Pat Patterson, & Ken Ramey
07/08 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
07/09 Modesto, CA w/. Ray Stevens & Pepper Martin, vs. Billy Graham, Pat Patterson, & Ken Ramey
07/10 San Francisco, CA w/. Peter Maivia & Pepper Martin, beat Billy Graham, Pat Patterson & Ken Ramey
07/12 Reno, NV w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Paul DeMarco & Pepper Gomez
07/15 Sacramento, CA (TV) Advertised to appear
07/16 Modesto, CA w/. Ray Stevens & Pepper Gomez, vs. Billy Graham, Pat Patterson, & Ken Ramey
07/22 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
07/23 Modesto, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Ken Ramey – Cage match
07/24 Reno. NV w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Paul DeMarco & Ken Ramey
07/29 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
07/30 Modesto, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, beat Billy Graham, Pat Patterson & Ken Ramey – Elimination match
07/31 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
08/05 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
08/06 Modesto, CA drew Billy Graham
08/06 Modesto, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
08/10 Stockton, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
08/11 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, lost to Billy Graham & Paul DeMarco
08/12 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
08/13 Modesto, CA w/. Man Mountain Mike, vs. Billy Graham & Ripper Collins
08/14 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to Billy Graham & Pat Patterson
08/17 Stockton, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
08/19 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
08/20 Modesto, CA w/. Peter Maivia, drew Billy Graham & Ripper Collins
08/23 Reno, NV w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
08/24 Stockton, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, vs. Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
08/25 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
08/26 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
08/30 Richmond, CA w/. Pepper Gomez & Man Mountain Mike, vs. Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
09/02 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
09/07 Stockton, CA beat Billy Graham
09/08 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
09/09 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
09/10 Modesto, CA w/. Pepper Martin, vs. Billy Graham & Ripper Collins
09/11 Richmond, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Paul DeMarco
09/16 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
09/18 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
*Won the NWA World (S.F.) tag team titles
09/22 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, drew Billy Graham & Pat Patterson
09/23 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
09/30 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
10/07 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
10/12 Richmond, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, vs. Billy Graham, Pat Patterson, & Ripper Collins
10/13 Sacramento, CA w/. Peter Maivia & Pepper Gomez, lost to Billy Graham, Pat Patterson & Ripper Collins
10/13 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
10/16 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
10/19 Stockton, CA w/. Ricky Hunter, lost to Billy Graham & Pat Patterson
10/20 San Jose, CA w/. Paul Diamond, beat Ripper Collins & George Harris
10/20 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, lost to Pat Patterson & Billy Graham by count out
10/23 Detroit, MI lost to Johnny Valentine
10/27 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
10/28 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
11/03 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, lost to Billy Graham & Pat Patterson
11/04 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
11/06 San Francisco, CA beat Paul DeMarco
*Won the United States (S.F.) Heavyweight title
11/11 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
11/14 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
11/18 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
11/22 Richmond, CA beat Billy Graham
11/24 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, lost to Billy Graham & Pat Patterson by DQ
11/28 Watsonville, CA w/. Pepper Gomez, vs. Billy Graham & Pat Patterson
11/30 Las Vegas, NV w/. Pepper Gomez, beat Billy Watson & Pat Patterson
*Match stopped due to excessive blood
12/02 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
12/04 San Francisco, CA beat Pat Patterson
12/07 San Jose, CA beat Billy Graham
12/09 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
12/17 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
12/24 Sacramento, CA T.V. Taping, No Information Available
12/26 San Francisco, CA beat Pat Patterson by DQ
12/27 Las Vegas, NV w/. Pepper Gomez, beat Billy Graham & Pat Patterson
12/27 Las Vegas, NV 15-man Battle royal

1972
01/06 Santa Rosa, CA w/. Pepper Gomez, lost to Ripper Collins & Paul DeMarco
01/14 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, beat Mr. Saito & Peace Brother #1
01/22 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, Peter Maivia, & Ray Stevens, beat Ripper Collins, Paul DeMarco, Haru Sasaki, & Pat Patterson
01/22 San Francisco, CA lost in a Battle royal
01/26 Sacramento, CA beat Paul DeMarco
01/28 Santa Rosa, CA w/. Pepper Gomez, beat Paul DeMarco & Ripper Collins
02/09 Sacramento, CA beat Paul DeMarco
02/11 Los Angeles, CA lost to Killer Kowalski
02/12 San Francisco, CA lost to Pat Patterson
*Lost the United States Heavyweight title
02/23 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, lost to Pat Patterson & Paul DeMarco
*Lost the NWA World (S.F.) tag team titles
03/04 San Francisco, CA lost to Pat Patterson
03/08 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Pat Patterson & Paul DeMarco
*Won the NWA World (S.F.) tag team titles
03/15 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, beat Kenji Shibuya & Paul DeMarco
03/22 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Ripper Collins & Paul DeMarco
04/05 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, beat Ripper Collins & Paul DeMarco
04/07 Santa Rosa, CA beat Pat Patterson
04/08 Ukiah, CA w/. Pepper Gomez, vs. Pat Patterson & Paul DeMarco
04/15 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
04/19 Sacramento, CA lost to Pat Patterson
05/02 Hayward, CA Johnson’s son, Dwayne “The Rock” Johnson is born.
05/07 Fresno, CA w/. Pepper Gomez & Peter Maivia, lost to Pat Patterson, Paul DeMarco & Lars Anderson
05/10 Sacramento, CA lost to Pat Patterson
05/13 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
*Lost the NWA World (S.F.) tag team titles
06/03 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez & Bruno Sammartino, beat Ripper Collins, Paul DeMarco & Ernie Ladd
06/14 Sacramento, CA beat Pat Patterson
06/17 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, beat Ripper Collins & Paul DeMarco
06/20 San Jose, CA w/. Pepper Gomez & Pepper Martin, defeated Lars Anderson, Paul DeMarco & Haru Sasaki
06/28 Sacramento, CA beat Pat Patterson
06/30 Modesto, CA w/. Pepper Martin, defeated Lars Anderson & Paul DeMarco
07/07 Modesto, CA w/. Pepper Martin, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
07/08 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
07/10 Reno, NV w/. Pepper Gomez & Beauregarde, lost to Lars Anderson, Haru Sasaki & Paul DeMarco
07/11 Stockton, CA w/. Reno & Tio, defeated Lars Anderson, Paul DeMarco & Ripper Collins
07/12 Sacramento, CA lost to Pat Patterson
07/13 Los Angeles, CA defeated Art Michalik
07/14 Los Angeles, CA w/. Bearcat Wright, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
07/18 Las Vegas, NV w/. Earl Maynard vs. Lars Anderson & Paul DeMarco
07/24 Reno, NV w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, defeated Lars Anderson, Paul DeMarco & Haru Sasaki
07/25 Stockton, CA w/. Reno & Tio, lost to Lars Anderson, Paul DeMarco & Haru Sasaki
07/26 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez & Haystacks Calhoun, beat Lars Anderson, Paul DeMarco & Great Mephisto
07/26 Sacramento, CA lost in a Battle royal
07/29 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez & Haystacks Calhoun, lost to Lars Anderson, Paul DeMarco, & Bill Miller
08/04 Modesto, CA vs. Ripper Collins
08/09 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez, drew Lars Anderson & Great Mephisto
08/11 Modesto, CA w/. Beauregarde, vs. Ripper Collins & Haru Sasaki
08/15 Stockton, CA w/. Pepper Gomez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
08/16 San Jose, CA w/. Pepper Gomez & Reno Tufuli, beat Paul DeMarco, Lars Anderson & Great Mephisto
08/19 San Francisco, CA beat Ernie Ladd
08/22 Las Vegas, NV w/. Beauregarde, lost to Paul DeMarco & Great Mephisto
08/22 Las Vegas, NV lost in a Battle royal
08/23 Sacramento, CA w/. Pepper Martin, lost to Lars Anderson & Great Mephisto
08/29 Stockton, CA w/. Pepper Gomez, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
09/01 Modesto, CA beat Paul DeMarco
09/06 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, lost to Lars Anderson, Paul DeMarco & Great Mephisto
09/08 Modesto, CA w/. Pat Patterson, dble count out vs. Lars Anderson & Great Mephisto
09/09 Richmond, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, vs. Lars Anderson, Paul DeMarco & Ripper Collins
09/12 Stockton, CA defeated Lars Anderson
09/13 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, beat Ripper Collins & Great Mephisto
09/18 Reno, NV w/. Tahiti Kid & Farmer Jerome, vs. Lars Anderson, Sky Low Low & Little Brutus
09/20 Sacramento, CA w/. Haiti Kid & Farmer Jerome, beat Lars Anderson, Sky Low
Low & Little Brutus
09/23 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, beat Lars Anderson & Paul DeMarco
09/25 Richmond, CA defeated Lars Anderson
09/27 San Jose, CA beat Jack Bence
10/03 Stockton, CA w/. Pat Patterson, defeated Ripper Collins & Paul DeMarco
10/04 Sacramento, CA beat Ripper Collins
10/09 Richmond, CA w/. Pepper Gomez, lost to Paul DeMarco & Great Mephisto
10/10 Reno, NV w/. Pat Patterson, vs. Great Mephisto & Paul DeMarco
10/11 San Jose, CA w/. Pepper Gomez, beat Luke Graham & John Sullivan
10/14 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
10/18 Sacramento, CA w/. Manuel Cortez, beat Luke Graham & John Sullivan
10/20 Los Angeles, CA w/. Earl Maynard, lost to Ripper Collins & Cowboy Lang
10/20 Modesto, CA w/. Manuel Cortez, vs. Luke Graham & John Sullivan
10/28 Antioch, CA w/. Pepper Gomez, vs. Lars Anderson & Great Mephisto
11/01 Sacramento, CA w/. Pepper Gomez & Pepper Martin, beat Lars Anderson, Paul DeMarco & Luke Graham
11/03 Modesto, CA w/. Pepper Gomez, lost to Paul DeMarco & Great Mephisto
11/07 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, defeated Luke Graham, Great Mephisto & Karl Krupp
11/08 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to Luke Graham & Great Mephisto
11/10 Modesto, CA w/. Pepper Gomez, vs. Lars Anderson & Great Mephisto
11/14 Reno, NV w/. Pat Patterson, vs. Great Mephisto & Paul DeMarco
11/15 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
11/17 Modesto, CA w/. Pepper Gomez & Manuel Cruz, double DQ vs. Luke Graham, Lars Anderson & Great Mephisto
11/22 San Jose, CA w/. Manuel Cruz & Tio Taylor, lost to Lars Anderson, Paul DeMarco & Luke Graham
11/23 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Lars Anderson & Paul DeMarco
11/28 Stockton, CA w/. Manuel Cruz & Tio Taylor, lost to Lars Anderson, Paul DeMarco & Luke Graham
12/02 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez & Salvador Lothario, lost to Luke Graham, Great Mephisto & Kenji Shibuya
12/06 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Lars Anderson & Paul DeMarco
*Won the NWA World (S.F.) tag team titles
12/10 San Jose, CA w/. Manuel Cruz, beat Lars Anderson & Paul DeMarco by DQ
12/11 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Manuel Cruz, defeated Lars Anderson, Paul DeMarco & Luke Graham
12/15 Modesto, CA defeated Fritz Von Goering
12/27 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, drew Lars Anderson & Paul DeMarco
12/30 San Francisco, CA beat Terry Garvin

1973
01/05 Richmond, CA vs. Paul DeMarco
01/10 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Lars Anderson & Paul DeMarco
01/12 Los Angeles, CA lost to The Destroyer
01/16 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, beat Jay York & Beauregard
01/20 Stockton, CA defeated Fritz Von Goering
01/24 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, defeated Lars Anderson & Paul DeMarco
01/27 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Ray Stevens, beat Luke Graham, Great Mephisto & Paul DeMarco
01/28 Fresno, CA w/. Pat Patterson, beat Lars Anderson & Paul DeMarco
01/29 Reno, NV w/. Pepper Gomez, vs. Paul DeMarco & Luke Graham
02/10 Richmond, CA w/. Pepper Gomez, vs. Great Mephisto & Luke Graham
02/15 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Bobby Christy & Fritz Von Goering
02/17 San Francisco, CA beat Kenji Shibuya
02/26 Richmond, CA w/. Pat Patterson, defeated Luke Graham & Great Mephisto
02/27 Las Vegas, NV defeated Lars Anderson
03/05 Reno, NV w/. Pat Patterson & Red Bastien, vs. Great Mephisto & Interns
03/06 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, lost to Luke Graham, Great Mephisto & Intern #2
03/10 San Francisco, CA w/. Pepper Gomez, lost to The Interns
03/14 San Jose, CA w/. Pat Patterson, beat Luke Graham & Great Mephisto
03/16 Modesto, CA drew Luke Graham
03/16 Modesto, CA w/. Pat Patterson & Red Bastien, beat Luke Graham & Interns
03/17 Antioch, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, lost to Luke Graham, Great Mephisto & Intern #1
03/23 Modesto, CA w/. Pat Patterson & Red Bastien, beat Luke Graham & Interns
03/26 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, defeated Luke Graham, Great Mephisto & Intern #1
03/27 Las Vegas, NV double count out vs, Great Mephisto
03/28 San Jose, CA w/. Pat Patterson, defeated Great Mephisto & Luke Graham
03/31 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Pepper Gomez, beat Lars Anderson & The Interns
04/02 Reno, NV w/. Pat Patterson, defeated Great Mephisto & Luke Graham
04/03 Richmond, CA lost to Great Mephisto
04/04 Sacramento, CA drew Great Mephisto
04/09 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Red Bastien, lost to Great Mephisto & The Interns
04/11 San Jose, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Great Mephisto
04/16 Richmond, CA lost to Great Mephisto – Cage match
04/18 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Great Mephisto
04/20 Modesto, CA defeated Luke Graham
04/23 Reno, NV vs. Great Mephisto
04/24 Las Vegas, NV lost to Great Mephisto
04/25 San Jose, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Great Mephisto
*Lost the NWA World tag team titles
04/28 San Francisco, CA w/. Red Bastein & Pepper Gomez, lost to Kenji Shibuya & The Interns
05/01 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Red Bastien, defeated Great Mephisto & The Interns
05/02 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Great Mephisto
*Won the NWA World (S.F.) tag team titles (3)
05/03 Modesto, CA w/. Red Bastien, vs. Great Mephisto & an Intern
05/05 Las Vegas, NV w/. Pat Patterson, defeated The Interns
05/14 Reno, NV w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Intern #1
05/16 Sacramento, CA w/. Red Bastein & Pepper Martin, beat Fritz Von Goering & The Interns
05/19 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, beat The Interns
05/30 Sacramento, CA w/. Pepper Martin, lost to The Interns
06/09 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, beat The Interns
06/13 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
06/23 San Francisco, CA w/. Mighty Igor & Red Bastein, beat Kenji Shibuya & The Interns
06/27 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
06/29 Los Angeles, CA beat Mr. Saito
07/13 Los Angeles, CA defeated Art Michalik
07/14 San Francisco, CA w/. Red Bastein, lost to The Interns
07/25 Sacramento, CA w/. Peter Maivia & Don Muraco, beat Kenji Shibuya, Dutch Savage & Intern
07/27 Los Angeles, CA lost to John Tolos
07/28 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
08/01 ?? w/. Pat Patterson, lost to The Interns
*Lost the NWA World tag team titles
08/08 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, lost to Ken Ramey & The Interns
08/22 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, lost to Ken Ramey & The Interns
08/25 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, drew The Interns
09/05 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Ken Ramey & The Interns
09/19 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, beat The Interns
09/22 San Francisco, CA w/. Peter Maivia & Pepper Martin, beat Ken Ramey & The Interns
10/03 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
10/13 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
10/24 Sacramento, CA w/. Peter Maivia & Earl Maynard, beat Kenji Shibuya & Von Brauners
11/06 Stockton, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
11/07 Sacramento, CA w/. Peter Maivia & Earl Maynard, lost to Moondog Mayne & The Von Brauners
11/10 San Francisco, CA w/. Peter Maivia & Don Muraco, beat Kenji Shibuya, Mr. Saito, & Dutch Savage
11/13 San Jose, CA w/. Peter Maivia, beat Kenji Shibuya & Lonnie Mayne
11/15 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Fritz Von Goering & Bengali
11/21 San Jose, CA w/. Peter Maivia & Don Muraco, lost to Kenji Shibuya, Lonnie Mayne & Karl Von Brauner
11/22 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Moondog Mayne & Mr. Saito
11/23 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
*Won the NWA World (S.F.) tag team titles ?
11/27 San Jose, CA w/. Pat Patterson, lost to Kurt & Karl Von Brauner
11/28 Stockton, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
12/01 San Francisco, CA w/. Don Muraco, beat Kenji Shibuya & Pak Song
12/02 Modesto, CA w/. Pat Patterson, lost to Kenji Shibuya & Mr. Saito
12/05 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, no contest vs. Mr. Saito & Lonnie Mayne
12/12 San Jose, CA lost to Karl Von Brauner by count out
12/18 Stockton, CA beat ?
12/27 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Moondog Mayne & Mr. Saito
12/29 San Francisco, CA w/. Peter Maivia & Don Muraco, beat Mr. Saito & The Von Brauners

1974
01/02 Stockton, CA beat Mr. Saito
01/08 San Jose, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
01/09 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Moondog Mayne & Mr. Saito
01/15 Stockton, CA w/. Farmer Boy Jerome, beat Mr. Saito & Little Boy Blue
01/16 Los Angeles, CA beat The Outlaw
01/18 Los Angeles, CA beat Mr. Seki
01/23 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Kurt & Karl Von Brauner
01/25 Las Vegas, NV w/. Pat Patterson, drew Moondog Mayne & Mr. Saito
01/26 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Mr. Saito, Kurt & Karl Von Brauner
01/26 San Francisco, CA lost in a Battle royal
01/29 Stockton, CA w/. Pat Patterson, beat Moondog Mayne & Mr. Saito by count out
01/30 San Jose, CA w/. Peter Maivia, drew Kurt & Karl Von Brauner
02/01 Modesto, CA w/. Pat Patterson, no contest vs. Kurt & Karl Von Brauner
02/02 Richmond, CA w/. Pat Patterson, lost to Mr. Saito & Lonnie Mayne by DQ
02/06 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kurt & Karl Von Brauner
02/07 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Bob Griffin & Bengali
02/08 Visalia, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Lonnie Mayne, Kurt & Karl Von Brauner
02/09 Modesto, CA w/. Pat Patterson & Don Muraco, lost to Mr. Saito, Kurt & Karl Von Brauner
02/11 Stockton, CA drew Mr. Saito
02/11 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Mr. Saito, Lonnie Mayne & Karl Von Brauner
02/12 San Jose, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
02/20 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kurt & Karl Von Brauner
02/21 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & Bob Griffin
02/23 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Man Mountain Mike, beat Mr. Saito, Kurt & Karl Von Brauner
02/25 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, lost to Mr. Saito, Lonnie Mayne & Karl Von Brauner
02/26 San Jose, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
03/06 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, lost to Kurt & Karl Von Brauner
*Lost the NWA World tag team titles
03/07 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kim Sung Ho & Bengali
03/09 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, beat Kurt & Karl Von Brauner
03/11 Stockton, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Moondog Mayne, Mr. Saito & Karl Von Brauner
03/12 San Jose, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Moondog Mayne, Kurt & Karl Von Brauner
03/14 Sacramento, CA beat Bengali
03/15 Richmond, CA w/. Pat Patterson, beat Moondog Mayne & Mr. Saito
03/20 Sacramento, CA beat Lonnie Mayne
03/25 San Jose, CA drew Kurt Von Brauner
03/25 San Jose, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, lost to Moondog Mayne, Kurt & Karl Von Brauner
03/28 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, beat Dan Rose & Blackjack Slade
03/30 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, beat Kurt & Karl Von Brauner
04/03 Sacramento, CA lost to Moondog Mayne
04/10 Sacramento, CA drew Lonnie Mayne
04/20 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, beat Kurt & Karl Von Brauner
04/24 Sacramento, CA w/. Raul Reyes, lost to Lonnie Mayne & Kenji Shibuya
05/11 Antioch, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, lost to Kenji Shibuya, Kurt & Karl Von Brauner
05/13 San Jose, CA lost to Lonnie Mayne
05/15 Sacramento, CA beat Kenji Shibuya
05/16 Sacramento, CA w/. Pat Patterson, beat Kenji Shibuya & The Outlaw
05/18 San Francisco, CA w/. Pat Patterson, lost to Kurt & Karl Von Brauner
05/29 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
06/08 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
06/12 Sacramento, CA w/. Pepper Martin, lost to Dick Slater & Lonnie Mayne
06/22 San Francisco, CA beat Blackjack Slade
06/26 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Man Mountain Mike, drew Gerhardt Kaiser, Kurt & Karl Von Brauner
07/10 Sacramento, CA w/. Pat Patterson & Man Mountain Mike, beat Gerhardt Kaiser, Kurt &Karl Von Brauner
07/13 San Francisco, CA w/. Raul Mata, beat Kenji Shibuya & Mr. Saito
07/24 Sacramento, CA w/. Mighty Igor & Peter Maivia, lost to Lonnie Mayne & Von Brauners
08/10 San Francisco, CA beat Pepper Martin
08/14 Sacramento, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
08/24 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Man Mountain Mike, lost to Gerhardt Kaiser, Kurt & Karl Von Brauner
08/28 San Francisco, CA w/. Peter Maivia, lost to Kurt & Karl Von Brauner
09/11 Sacramento, CA w/. Raul Mata, beat Mr. Saito & Rick Hunter
09/21 San Francisco, CA w/. Pat Patterson & Peter Maivia, beat Gerhardt Kaiser, Kurt & Karl Von Brauner
09/25 Sacramento, CA beat Gerhardt Kaiser
10/11 Atlanta, GA beat Billy Spears
10/14 Augusta, GA w/. Bob Roop, vs. Ole & Gene Anderson
10/18 Atlanta, GA beat Rock Riddle & Mike Loren — Handicap match
10/21 Augusta, GA vs. Ron Garvin
10/25 Atlanta, GA beat Roger Kirby
10/28 Augusta, GA vs. Roger Kirby
11/01 Atlanta, GA w/. Bob Roop, beat Jerry Brown & Buddy Roberts
11/04 Augusta, GA w/. Jimmy Golden, vs. Mighty Yankees
11/08 Atlanta, GA w/. Ole & Gene Anderson, beat Buddy Colt, Roger Kirby & Bearcat Wright
11/09 Griffin, GA w/. Bob Roop, vs. Mighty Yankees
11/11 Augusta, GA vs. Buddy Colt
11/15 Atlanta, GA vs. Bearcat Wright
11/15 Atlanta, GA beat Buddy Colt by DQ
11/16 Griffin, GA w/. Danny Little Bear, lost to Mighty Yankees
11/18 Augusta, GA vs. Buddy Colt – No DQ, no time limit
11/22 Atlanta, GA beat Buddy Colt
*Won the Georgia Heavyweight title
11/25 Augusta, GA vs. Buddy Colt
11/29 Atlanta, GA w/. Mr. Wrestling #2, lost to Buddy Colt & Roger Kirby
12/02 Augusta, GA w/. Ricky Gibson, vs. Buddy Colt & Roger Kirby
12/06 Atlanta, GA vs. Bearcat Wright
12/06 Atlanta, GA beat Buddy Colt
*Won the Georgia Heavyweight title (2)
12/09 Augusta, GA beat Roger Kirby
12/13 Atlanta, GA w/. Mr. Wrestling, beat Buddy Colt & Roger Kirby by DQ
12/16 Augusta, GA vs. Assassin II
12/20 Atlanta, GA beat Jack Brisco (NWA World champion) by DQ
12/23 Augusta, GA w/. Mr. Wrestling II, beat Buddy Colt & Roger Kirby
12/27 Atlanta, GA beat Buddy Colt by DQ
12/30 Augusta, GA w/. Robert Fuller, lost to Roger Kirby & Mighty Yankee #2

1975
01/01 Miami, FL vs. Beauregarde
01/03 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat Mighty Yankees
01/04 Miami, FL vs. Beauregard
01/06 Augusta, GA beat Mighty Yankee #2
01/10 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat Buddy Colt & Roger Kirby by DQ
01/11 Griffin, GA beat Buddy Colt
01/13 Augusta, GA w/. Jerry Brisco, vs. Mighty Yankees & J.C. Dykes
01/17 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat the Mighty Yankees
01/20 Augusta, GA Battle royal
01/24 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat Buddy Colt & Roger Kirby
*Won the Georgia tag team titles
01/25 St. Petersburg, FL beat Mikel Scicluna
01/27 Augusta, GA vs. Buddy Colt
01/31 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat the Mighty Yankees – Hair vs. Masks match
02/03 Augusta, GA vs. Assassin #2
02/10 Augusta, GA w/. Jerry Brisco, beat Rock Hunter & Assassin #2
02/14 Atlanta, GA lost to Abdullah the Butcher
02/17 Augusta, GA vs. Jerry Lawler
02/21 Atlanta, GA lost to Abdullah the Butcher
*Lost the Georgia Heavyweight title
02/22 St. Petersburg, FL w/. Chris Taylor, beat The Patriots
02/24 Augusta, GA vs. Toru Tanaka
02/28 Atlanta, GA w/. Don Muraco, beat Toru Tanaka & Assassin #2
03/03 Augusta, GA w/. Jerry Brisco, vs. Jerry Lawler & Assassin #2
03/07 Atlanta, GA beat Tarzan Tyler
03/09 Orlando, FL lost to Mongolian Stomper
03/10 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat Ole & Gene Anderson by DQ
03/17 Augusta, GA w/. Jerry Brisco, lost to Toru Tanaka & Assassin #2
*Lost the Georgia tag team titles
03/21 Atlanta, GA lost to Abdullah the Butcher
03/24 Augusta, GA w/. Jerry Brisco, beat Toru Tanaka & Assassin #2 by DQ
03/28 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, drew Don Greene & Jerry Lawler
03/31 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat The Masked Patriots
04/01 Macon, GA w/. Roberto Soto, lost to Don Greene & Jerry Lawler
04/03 Rome, GA w/. Jerry Brisco, vs. Don Greene & Jerry Lawler
04/04 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, beat Don Greene & Assassin #2
04/07 Augusta, GA vs. Abdullah the Butcher
04/10 Rome, GA w/. Jerry Brisco, vs. Jerry Lawler & Don Kent
04/11 Atlanta, GA drew Jerry Lawler
04/14 Augusta, GA w/. Mr. Wrestling II, vs. Abdullah the Butcher & Toru Tanaka
04/15 Atlanta, GA beat Don Greene
04/20 Savannah, GA w/. Jerry Brisco, beat Jerry Lawler & Don Kent
04/21 Augusta, GA vs. Jerry Lawler
04/25 Atlanta, GA w/. Jerry Brisco, drew Jerry Lawler & Masked Assassin II
05/02 St. Louis, MO drew Bill Miller
05/06 Miami Beach, FL w/. Eddie Graham & Dusty Rhodes, beat Mongolian Stomper, Bob Roop & Bearcat Wright
05/08 Rome, GA vs. Abdullah the Butcher– Texas Death match
05/15 Rome, GA lost to Abdullah the Butcher
05/22 Rome, GA vs. Rock Hunter
05/23 Atlanta, GA w/. Robert Fuller & Bob Armstrong, beat Toru Tanaka, Rock Hunter & The Assassin
05/29 Jacksonville, FL vs. Roger Kirby
05/30 Atlanta, GA beat Cowboy Parker
05/30 Atlanta, GA w/. Robert Fuller & Bob Armstrong, beat Jerry Lawler, Don Kent, & Bob Orton Jr.
06/03 Tampa, FL beat Mark Stone
06/04 Miami, FL beat Dutch Mantell
06/06 St. Louis, MO no contest vs. Harley Race
06/10 Tampa, FL w/. Tiger Conway Jr, vs. Roger Kirby & Bob Roop
06/11 Miami, FL beat Bob Roop by DQ
06/12 Jacksonville, FL vs. Bob Roop
06/13 Tallahassee, FL w/. Tiger Conway Jr. vs. Jim Dillon & Roger Kirby
06/14 St. Petersburg, FL w/. Tiger Conway Jr., no contest vs. Ole & Gene Anderson
06/16 Orlando, FL w/. Dusty Rhodes, beat Harley Race & Roger Kirby
06/17 Atlanta, GA w/. Paul Jones, lost to Ole & Gene Anderson
06/17 Tampa, FL w/. Toger Conway Jr., vs. Jim Dillon & Roger Kirby
06/18 Miami, FL beat Roger Kirby by DQ
06/20 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor & Rufus R. Jones, beat Harley Race, Bill Miller, & Chuck O’Connor
06/21 Lakeland, FL vs. Chris Markoff
06/23 Orlando, FL beat Roger Kirby – Boxing match
06/24 Tampa, FL w/. Andre the Giant, beat Bob Roop & Harley Race
06/25 Miami, FL w/. Tiger Conway Jr, beat Jim Dillon & Roger Kirby
06/26 Jacksonville, FL w/. Tiger Conway Jr. vs. Jim Dillon & Roger Kirby
06/27 Tallahassee, FL beat Jim Dillon
06/28 Sarasota, FL w/. Andre the Giant, beat Bob Roop & Roger Kirby
06/30 Orlando, FL w/. Tiger Conway Jr, lost to Bob Roop & Roger Kirby
07/01 Tampa, FL vs. Bob Roop
07/02 Miami, FL drew Bob Roop – No DQ match
07/04 Tallahassee, FL vs. Jim Dillon
07/07 Orlando, FL w/. Tiger Conway Jr, vs. Roger Kirby & Dutch Mantel
07/08 Tampa, FL w/. Cyclone Negro, beat Harley Race & Roger Kirby
07/09 Miami, FL lost to Bob Roop – Lumberjack match
07/11 Tallahassee, FL beat Jim Dillon – Boxing match
07/12 Punta Gorda, FL double count out Bob Roop
07/14 Orlando, FL beat Roger Kirby– Lights out match
07/15 Tampa, FL no contest vs. Bob Roop
07/16 Miami, FL vs. Bob Roop
07/18 Tallahassee, FL w/. Mike George, beat John Foley & Dutch Mantel
07/19 Jacksonville, FL w/. Mike George, vs. Abdullah the Butcher & Karl Krupp
07/21 Orlando, FL beat Roger Kirby – Cage match
07/22 Tampa, FL vs. Bob Roop
07/23 Miami, FL lost to Bob Roop by DQ – Cage match
07/24 Jacksonville, FL w/. Tiger Conway Jr. vs. Ole & Gene Anderson
07/26 Sarasota, FL vs. Bob Roop
07/28 Jacksonville, FL vs. Jim Dillon
07/29 Tampa, FL w/. Cyclone Negro, vs. Bob Roop & Karl Krupp
07/30 Miami, FL w/. Cyclone Negro, beat Bob Roop & Harley Race
07/31 Jacksonville, FL beat Jim Dillon
*Won the Florida television title
08/01 Tallahassee, FL beat Jim Dillon
08/02 Lakeland, FL vs. Bob Roop
08/04 Orlando, FL beat Harley Race – Taped Fist match
08/05 Tampa, FL lost to Bob Roop
08/06 Miami, FL w/. Ciclon Negro, beat Harley Race & Bob Roop Tornado
08/08 St. Louis, MO w/. Wilbur Snyder, beat Harley Race & Ox Baker
08/09 Jacksonville, FL vs. Harley Race
08/11 Orlando, FL vs. Bob Roop
08/12 Tampa, FL w/. Tiger Conway Jr, lost to Bob Roop & Larry Hennig
08/13 Miami, FL lost to Jack Brisco (NWA World champion)
08/14 Jacksonville, FL lost to Jack Brisco (NWA World champion)
08/15 Tallahassee, FL beat Jim Dillon
08/16 St. Petersburg, FL w/. Tiger Conway Jr, lost to Ole & Gene Anderson
08/18 Orlando, FL beat Bob Roop
08/22 St. Louis, MO drew Harley Race
08/23 San Francisco, CA lost to Angelo Mosca
08/25 Orlando, FL lost to Bob Roop
08/26 Tampa, FL beat Bob Roop
08/27 Miami, FL w/. Cyclone Negro, beat Abdullah the Butcher & Bob Roop
08/28 Jacksonville, FL vs. Harley Race
08/29 Tallahassee, FL vs. Larry Hennig
08/30 Sarasota, FL w/. Cyclone Negro, drew Jim Dillon & Roger Kirby
09/01 Orlando, FL beat Bob Roop by DQ
09/02 Tampa, FL vs. Larry Hennig
09/03 Miami, FL beat Harley Race by DQ
09/04 Jacksonville, FL vs. Harley Race
09/05 St. Louis, MO beat Baron Von Raschke
09/06 Lakeland, FL vs. Bob Roop
09/08 Orlando, FL lost to Bob Roop
09/09 Tampa, FL beat Larry Hennig by count out
09/10 Miami, FL vs. Harley Race
09/11 Jacksonville, FL vs. Harley Race
09/12 Tallahassee, FL beat Jim Dillon
09/13 St. Petersburg, FL beat Ron Bass
09/15 West Palm Beach, FL beat Bob Roop
09/16 Tampa, FL w/. Cyclone Negro, beat Harley Race & Larry Hennig by DQ
09/17 Miami, FL w/. Dusty Rhodes, beat Harley Race & Bob Roop
09/18 Jacksonville, FL w/. Cyclone Negro, vs. Jim Dillon & Roger Kirby
09/19 St. Louis, MO w/. Jerry Oates, beat Jimmy & Johnny Valiant
09/20 Sarasota, FL Participated in 20-man Battle royal
09/22 West Palm Beach, FL beat Bob Roop by DQ
09/22 West Palm Beach, FL lost in a Battle royal
09/23 Tampa, FL beat Harley Race by DQ
09/24 Miami, FL w/. Andre the Giant & Mark Lewin, beat Larry Hennig, Harley Race & Roger Kirby
09/25 Jacksonville, FL w/. Dusty Rhodes, vs. Harley Race & Bob Roop
09/25 Jacksonville, FL 22-man Battle royal
09/26 Tallahassee, FL beat Jim Dillon
09/27 Lakeland, FL w/. Dusty Rhodes, vs. Harley Race & Bob Roop
09/29 West Palm Beach, FL beat Jim Dillon
09/30 Tampa, FL w/. Mark Lewin, beat Harley Race & Larry Hennig
10/01 Miami, FL w/. Dusty Rhodes, beat Larry Hennig & Bob Roop
10/02 Jacksonville, FL w/. Dusty Rhodes, vs. Larry Hennig & Bob Roop
10/03 St. Louis, MO lost to Jack Brisco (NWA World champion)
10/04 Sarasota, FL w/. Cyclone Negro, beat Larry Hennig & Bob Roop
10/06 West Palm Beach, FL w/. Mark Lewin, beat Larry Hennig & Bobby Duncum by DQ
10/07 Tampa, FL w/. Dusty Rhodes & Mark Lewin, beat King Curtis, Larry Hennig & Bob Roop
10/08 Miami, FL w/. Dusty Rhodes & Mark Lewin, beat King Curtis, Larry Hennig & Bob Roop
10/10 Orlando, FL w/. Mark Lewin, beat Larry Hennig & Bob Roop
10/13 West Palm Beach, FL w/. Mark Lewin & Jos Leduc, beat Larry Hennig, Bobby Duncum & King Curtis
10/14 Tampa, FL beat Larry Hennig by DQ
10/15 Miami, FL w/. Dusty Rhodes, beat Larry Hennig & Bob Roop
10/16 Tallahassee, FL w/. Dusty Rhodes & Mark Lewin, beat Larry Hennig, Bob Roop & King Curtis
10/17 St. Louis, MO beat Chuck O’Connor
10/20 West Palm Beach, FL w/. Dusty Rhodes & Mark Lewin, beat Harley Race, King Curtis & Bob Roop
10/21 Tampa, FL beat Bobby Duncum
10/22 Miami, FL w/. Ciclon & Omar Negro, beat Larry Hennig, Bob Roop, & Jim Dillon
10/23 Tallahassee, FL w/. Mark Lewin, beat Harley Race & King Curtis
10/24 Orlando, FL w/. Mark Lewin, beat Harley Race & King Curtis
10/27 Orlando, FL w/. Eddie Graham, beat The Superstars
10/28 Fort Myers, FL beat Jim Dillon
10/29 Miami, FL w/. Mark Lewin, lost to Harley Race & Larry Hennig
10/30 Jacksonville, FL vs. Jim Dillon
10/31 Tallahassee, FL vs. King Curtis
11/01 Lakeland, FL w/. Mark Lewin vs. King Curtis & Harley Race
11/03 Orlando, FL w/. Hiro Matsuda, lost to The Superstars
11/04 Tampa, FL w/. Billy Robinson, beat Larry Hennig & Bob Roop
11/05 Miami, FL w/. Dusty Rhodes, lost to King Curtis & Harley Race
11/07 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, beat Bill Miller & Stan Stasiak\
11/08 San Francisco, CA w/. Pedro Morales, beat Gerhardt Kaiser & Invader #2
11/10 Orlando, FL lost to Bob Roop
11/11 Punta Gorda, FL beat Toru Tanaka
11/12 Miami, FL lost to King Curtis
11/14 Tallahassee, FL w/. Jos Leduc, vs. King Curtis & Toru Tanaka
11/15 Punta Gorda, FL beat Toru Tanaka
11/17 Orlando, FL w/. Tom Jones, beat Toru Tanaka & Bob Roop
11/18 Tampa, FL vs. Larry Hennig
11/19 Miami, FL w/. Cyclone Negro, beat Larry Hennig & Bob Roop
11/20 Jacksonville, FL vs. King Curtis
11/21 St. Louis, MO drew Jack Brisco (NWA World champion)
11/22 Lakeland, FL vs. Roger Kirby
11/24 Orlando, FL beat King Curtis
11/25 Tampa, FL beat Bob Roop
11/26 Miami, FL beat King Curtis
11/28 Fort Lauderdale, FL beat Roger Kirby
11/29 Sarasota, FL vs. Bob Roop
12/01 Orlando, FL beat King Curtis
12/02 Tampa, FL w/. Bill Dromo, beat Bob Roop & Karl Von Steiger
12/03 Miami, FL vs. The Destroyer
12/04 Jacksonville, FL vs. King Curtis
12/05 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser, beat Nick Bockwinkel & Blackjack Lanza
12/08 Orlando, FL vs. King Curtis
12/09 Tampa, FL vs. The Destroyer
12/10 Miami, FL w/. Tom Jones vs. Roger Kirby & Rip Hawk
12/11 Jacksonville, FL vs. King Curtis
12/12 Tallahassee, FL w/. Tom Jones, vs. Rip Hawk & Roger Kirby
12/15 Orlando, FL vs. Terry Funk (NWA World champion)
12/16 Tampa, FL w/. Tom Jones, lost to Rip Hawk & Roger Kirby
12/17 Miami, FL w/. Thunderbolt Patterson, beat Roger Kirby & Rip Hawk by DQ
12/18 Jacksonville, FL w/. Thunderbolt Patterson, vs. Roger Kirby & Rip Hawk
12/19 Tallahassee, FL w/. Bill Dromo vs. Roger Kirby & Rip Hawk
12/22 West Palm Beach, FL w/. Tom Jones, vs. Roger Kirby & Rip Hawk
12/23 Tampa, FL beat King Curtis
*Won the NWA Florida title
12/25 Miami, FL beat Roger Kirby
12/27 Tallahassee, FL vs. Beautiful Bruce
12/29 West Palm Beach, FL beat Roger Kirby
12/31 Tampa, FL lost to Frank Goodish (Bruiser Brody)
*Lost the NWA Florida title

1976
01/02 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser, beat Ox Baker & Stan Stasiak
01/05 Orlando, FL w/. Big Bad John, vs. King Curtis & Frank Goodish
01/06 Tampa, FL defeated Mike York
01/09 Tallahassee, FL w/. Tom Jones, vs. The Scorpions
01/10 Sarasota, FL lost to Missouri Mauler
World Class Championship Wrestling:
01/13 Dallas, TX defeated Leo Seitz
Championship Wrestling from Florida:
01/14 Miami, FL lost to Frank Goodish
01/16 Tallahassee, FL vs. Frank Goodish
01/19 Orlando, FL vs. Bob Orton Jr.
World Class Championship Wrestling:
01/28 San Antonio, TX defeated Oki Shikina
01/30 Houston, TX defeated Oki Shikina
02/21 Port Lavaca, TX vs. Don Fargo
03/03 ?? w/. Jose Lothario, beat Stan Hansen & Killer Brooks
*Won the World Class Texas tag team titles
04/08 Harlingen, TX vs. Stan Hansen
04/14 San Antonio, TX beat Bob Sweetan
04/20 Dallas, TX vs. Mongolian Stomper
05/15 San Francisco, CA beat Invader #1
05/28 Houston, TX drew Terry Funk (NWA World champion)
06/12 San Francisco, CA lost to Mr. Fuji by count out
06/19 Mexia, TX vs. The Stomper
06/29 San Antonio, TX beat Killer Brooks by DQ
07/01 Corpus Christi, TX beat Paul Perschmann
07/04 Louisville, KY vs. Jerry Lawler – Boxing match
07/06 Dallas, TX w/. Red Bastein, lost to Lonnie Mayne & Killer Brooks
07/07 San Antonio, TX w/. Bobo Johnson, beat Killer Brooks & Little Tokyo
07/09 Houston, TX defeated Billy Graham by DQ
07/16 Houston, TX defeated Alfred Hayes by DQ
07/19 San Antonio, TX beat Lonnie Mayne by DQ
07/23 Houston, TX defeated J.J. Dillon by DQ
07/30 Houston, TX defeated Killer Brooks
08/06 Houston, TX lost to Seigfried Steinke
08/10 Dallas, TX w/. Jose Lothario, defeated Killer Brooks & Moondog Mayne
08/11 San Antonio, TX vs. Seigfried Steinke
08/18 San Antonio, TX defeated Alfred Hayes by DQ
08/20 Houston, TX lost to Seigfried Steinke
*Lost the World Class Texas title
08/21 Mexia, TX vs. Alfred Hayes
08/26 Corpus Christi, TX vs. Alfred Hayes
08/27 Houston, TX defeated Randy Collins
08/30 Fort Worth, TX lost to Seigfried Steinke
08/31 Dallas, TX double DQ vs. Seigfried Steinke
09/01 San Antonio, TX w/. Lonnie Mayne, lost to Alfred Hayes & Seigfried Steinke DQ
09/06 Memphis, TN w/. Bill Dundee & Tojo Yamamoto, no contest vs. Jerry Lawler, Dennis Condrey, & Phil Hickerson
09/07 Dallas, TX defeated J.J. Dillon
09/13 Fort Worth, TX defeated Seigfried Steinke
09/14 Dallas, TX defeated Lonnie Mayne
09/15 Los Angeles, CA w/. Raul Mata, beat Don Fargo & Crusher Verdu
09/18 San Antonio, TX defeated Big O
09/20 Forth Worth, TX lost to Alfred Hayes
09/21 Dallas, TX defeated Mr. Fuji
09/27 Fort Worth, TX w/. Jose Lothario, lost to Seigfried Steinke & Big O
09/28 Dallas, TX lost to Seigfried Steinke
10/08 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser, beat Blackjack Lanza & Baron Von Raschke
10/15 Lubbock, TX w/. Pez Whatley, defeated Rip Hawk & Swede Hanson by DQ
10/19 Dallas, TX lost to Terry Funk
10/25 Fort Worth, TX w/. Charlie Cook, lost to Lonnie Mayne & The Sheik
11/09 Dallas, TX w/. Les Thornton & Tony Charles, lost to Lonnie Mayne & Alfred Hayes
11/21 Louisville, KY vs. Jerry Lawler
11/28 Louisville, KY vs. Jerry Lawler – Boxing match
12/06 Memphis, TN beat Mongolian Stomper by DQ
12/07 Louisville, KY vs. Jerry Lawler – Martial Arts match
12/16 Jackson, TN w/. Jackie Fargo, vs. Jerry Lawler & Russian Stomper
12/?? ?? beat Gorgeous George Jr.
*Won the Southern (TN) Heavyweight title
12/21 Louisville, KY vs. The Mongolian Stomper
12/27 Memphis, TN w/. Jackie Fargo, beat Jerry Lawler & Mongolian Stomper
12/28 Louisville, KY vs. Mongolian Stomper

1977
01/02 Chattanooga, TN beat Jerry Lawler by DQ
01/04 Louisville, KY w/. Bill Dundee, vs. Jerry Lawler & Mongolian Stomper
01/11 Louisville, KY w/. Bill Dundee vs. Jerry Lawler & Mongolian Stomper
01/24 Memphis, TN w/. Mongolian Stomper, lost to Jerry Lawler & Ernie Ladd
01/25 Louisville, KY vs. Jerry Lawler – Lights out match
02/08 Louisville, KY w/. Bill Dundee vs. Jerry Lawler & Gorgeous George Jr.
03/12 San Francisco, CA lost to Ivan Koloff
04/05 Louisville, KY vs. David Shultz
04/08 Blytheville, AR w/. Bill Dundee, vs. Dennis Condrey & Phil Hickerson
04/11 Memphis, TN vs. Jerry Lawler
04/12 Louisville, KY vs. Jerry Lawler
04/15 Blytheville, AR vs. Dr. Frank
04/19 Louisville, KY vs. Jerry Lawler — No DQ match
04/?? ?? lost to Jerry Lawler
*Lost the Southern Heavyweight title
04/22 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser & Pat O’Connor, beat Billy Graham, Ivan Koloff, & Jimmy Valiant
04/24 Memphis, TN lost to Harley Race (NWA World champion)
04/26 Louisville, KY vs. Jerry Lawler — Two referees
05/06 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, lost to Bobby Duncum & Jack Lanza
05/17 Louisville, KY w/. Ricky & Robert Gibson, vs. Jerry Lawler, Phil Hickerson & Dennis Condrey
05/20 Blytheville, AR vs. Jake Smith Jr.
05/27 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser & Billy Robinson, beat Ivan Koloff, Bobby Duncum & Jimmy Valiant
06/10 Blytheville, AR w/. Bill Dundee, vs. Leroy Brown & David Shultz
06/17 Atlanta, GA w/. Paul Jones, lost to Ole & Gene Anderson
06/21 Louisville, KY vs. Jerry Lawler — Belt on a pole match
06/24 Atlanta, GA lost to Blackjack Mulligan
06/24 Blytheville, AR vs. Stan Frazier
06/27 Memphis, TN lost to Jerry Lawler
06/28 Louisville, KY vs. Jerry Lawler — Loser leaves town match
07/04 Atlanta, GA vs. Blackjack Mulligan
Championship Wrestling from Florida:
07/12 Tampa, FL beat Tank Patton
07/13 Miami, FL vs. Ivan Koloff
07/19 Tampa, FL beat Ivan Koloff
07/20 Miami, FL lost to Ivan Koloff
07/21 Jacksonville, FL defeated Ernie Ladd
07/23 Sarasota, FL vs. Billy Graham (WWWF World champion)
07/24 Orlando, FL defeated Billy Graham (WWWF World champion)
07/26 Tampa, FL defeated Ernie Ladd
07/27 Miami, FL vs. Ernie Ladd
08/03 Miami, FL drew Harley Race (NWA World champion) – 60 mins.
08/04 Jacksonville, FL drew Harley Race (NWA World champion)
08/09 Tampa, FL w/. Dusty Rhodes, beat Billy Graham & Ernie Ladd
08/10 Miami, FL beat Ernie Ladd
08/11 Jacksonville, FL defeated Ernie Ladd by count out
08/12 Tallahassee, FL vs. Ernie Ladd
08/13 St. Petersburg, FL beat Pak Song
08/16 Tampa, FL w/. Jerry Brisco, beat Pat Patterson & Buddy Roberts
08/17 Miami, FL vs. Ernie Ladd
08/18 Jacksonville, FL defeated Buddy Wolff
08/19 Tallahassee, FL vs. Buddy Wolff
08/21 Orlando, FL beat Mike York
08/23 Tampa, FL lost to Billy Graham by DQ
08/24 Miami, FL w/. Steve Keirn, beat Buddy Roberts & Dutch Mantel
08/26 Tallahassee, FL vs. Billy Graham (WWWF World champion)
08/30 Tampa, FL beat Keith Franks
08/31 Miami, FL beat Keith Franks
09/03 Gainesville, FL vs. Buddy Roberts
09/04 Orlando, FL beat Tony Marino
09/06 Tampa, FL w/. Pedro Morales, beat Mr. Saito & Buddy Roberts
09/07 Miami, FL w/. Pedro Morales, beat Mr. Saito & Buddy Roberts
09/09 Tallahassee, FL vs. Lars Anderson
09/10 St. Petersburg, FL lost to Billy Graham (WWWF World champion)
09/11 Orlando, FL beat Lars Anderson
09/12 West Palm Beach, FL w/. Pedro Morales, beat Ivan Koloff & Pat Patterson
09/13 Tampa, FL w/. Pedro Morales, beat Mr. Saito & Pat Patterson
09/14 Miami, FL vs. Mr. Saito
09/16 Tallahassee, FL vs. Lars Anderson
09/19 West Palm Beach, FL w/. Pedro Morales, beat Pat Patterson & Ivan Koloff
*Won the Florida tag team titles
09/20 Tampa, FL w/. Don Muraco, lost to Pat Patterson & Ivan Koloff
09/21 Miami, FL w/. Don Muraco, vs. Pat Patterson & Ivan Koloff
09/22 Jacksonville, FL defeated Billy Graham (WWWF World champion)
09/23 Tallahassee, FL vs. Ivan Koloff
09/27 Tampa, FL lost to Pat Patterson
09/28 Miami, FL w/. Pedro Morales, beat Pat Patterson & Ivan Koloff
09/30 Tallahassee, FL w/. Pedro Morales, vs. Pat Patterson & Ivan Koloff
10/02 Orlando, FL w/. Pedro Morales, beat Pat Patterson & Ivan Koloff
10/02 Orlando, FL lost in a Battle royal
10/04 Tampa, FL w/. Pedro Morales, defeated Pat Patterson & Ivan Koloff
10/05 Miami, FL w/. Andre the Giant & Don Muraco, beat Pat Patterson, Ivan Koloff & Mr. Saito
10/07 Tallahassee, FL vs. Mr. Saito
10/07 Tallahassee, FL 11-man Battle royal
10/08 St. Petersburg, FL w/. Jack Brisco, lost to Ivan Koloff & Mr. Saito
10/09 Orlando, FL lost to Harley Race
10/10 West Palm Beach, FL w/. Steve Keirn, vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
10/11 Tampa, FL w/. Don Muraco, lost to Ivan Koloff & Mr. Saito
10/12 Miami, FL w/. Pedro Morales, beat Ivan Koloff & Mr. Saito
10/13 Tampa, FL w/. Don Muraco, lost to Ivan Koloff & Mr. Saito
10/14 Tallahassee, FL vs. Harley Race (NWA World champion)
10/18 Tampa, FL defeated Lars Anderson
10/19 Miami, FL vs. Tank Patton
10/21 Tallahassee, FL w/. Pat Patterson, vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
10/25 Tampa, FL lost to Lars Anderson
10/26 Miami, FL w/. Steve Keirn beat Keith Franks & Buddy Roberts
10/28 Tallahassee, FL vs. Lars Anderson
10/31 West Palm Beach, FL lost to Lars Anderson
11/01 Tampa, FL beat Lars Anderson by DQ
11/04 Fort Lauderdale, FL w/. Steve Keirn, vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
11/06 Punta Gorda, FL vs. Lars Anderson
11/09 Miami, FL lost to Karl Kox by DQ
11/15 Tampa, FL beat Dutch Mantell
11/16 Miami, FL beat Buddy Roberts
11/18 Fort Lauderdale, FL w/. Steve Keirn, vs. Lars Anderson & Karl Kox
11/22 Gainesville, FL vs. Karl Kox
11/29 Tampa, FL lost to Karl Kox by count out
11/30 Miami, FL vs. Tank Patton
12/02 Houston, TX drew Harley Race
12/06 Tampa, FL w/. Pedro Morales, participated in a tag team tournament
12/07 Miami, FL vs. Karl Kox
12/09 St. Louis, MO drew Dick Slater
12/13 Tampa, FL w/. Pedro Morales, drew Ivan Koloff & Mr. Saito
12/14 Miami, FL vs. Karl Kox
12/18 Orlando, FL w/. Dusty Rhodes, beat Lars Anderson & Karl Kox
12/21 Miami, FL beat Ric Flair by count out
12/23 Houston, TX vs. Dick Murdoch
12/27 Tampa, FL w/. Don Muraco, beat Lars Anderson & Karl Kox by DQ
12/28 Miami, FL vs. Lars Anderson

1978
01/01 Orlando, FL lost to Lars Anderson
01/03 Tampa, FL w/. Pedro Morales, vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
01/04 Miami, FL defeated Bobby Duncum
01/06 Houston, TX defeated Ron Slinker
01/11 Miami, FL w/. Ivan Putski, beat Ivan Koloff & Mr. Saito
01/14 Ocala, FL w/. Don Muraco, vs. Lars Anderson & Karl Kox
01/16 West Palm Beach, FL w/. Ivan Putski vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
01/17 Tampa, FL w/. Pedro Morales,defeated Dan Burdick & Randy Brewer
01/18 Miami, FL w/. Ivan Putski, vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
01/24 Tampa, FL w/. Pedro Morales, defeated Ivan Koloff & Mr. Saito
01/25 Miami, FL beat Karl Kox by DQ
01/27 St. Louis, MO beat Dick Murdoch
01/31 Tampa, FL w/. Pedro Morales, lost to Bobby Duncum & Karl Kox
02/01 Miami, FL beat Bobby Duncum
02/06 West Palm Beach, FL w/. Ivan Putski, lost to Bobby Duncum & Karl Kox
02/07 St. Petersburg, FL lost to Bobby Duncum
02/08 Miami, FL w/. Dusty Rhodes, defeated Karl Kox & Bobby Duncum
02/09 Ocala, FL w/. Pedro Morales vs. Ivan Koloff & Mr. Saito
02/14 Tampa, FL w/. Pedro Morales, defeated Ivan Koloff & Mr. Saito
02/15 Miami, FL lost to Bobby Duncum
02/17 St. Louis, MO drew Harley Race (NWA World champion)
02/21 Tampa, FL w/. Dusty Rhodes, defeated Karl Kox & Bobby Duncum
02/23 Jacksonville, FL w/. Pedro Morales, lost to Mr. Saito & Mr. Sato
02/28 Tampa, FL lost to Karl Kox
03/01 Miami, FL lost to Bobby Duncum
03/05 Orlando, FL drew Bob Roop
03/08 Miami, FL beat Karl Kox
*Won the NWA Florida title (2)
03/10 Atlanta, GA w/. Mr. Wrestling #2, lost to Ole & Lars Anderson
03/13 West Palm Beach, FL lost to Bob Roop
*Lost the NWA Florida title
03/14 Tampa, FL vs. Karl Kox – Brass Knuckles match
03/15 St. Petersburg, FL lost to Karl Kox
03/17 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, beat Bob Brown & Bobby Jaggers
03/18 Ocala, FL defeated Karl Kox – Cage match
03/20 West Palm Beach, FL lost to Bob Roop by DQ
03/21 Tampa, FL lost to Dick Slater
03/22 Miami, FL w/. Ivan Putski, lost to Karl Kox & Bobby Duncum
03/26 Orlando, FL lost to Karl Kox
03/27 Memphis, TN w/. Bill Dundee, beat Sonny King & Norvell Austin
03/28 Tampa, FL w/. Dusty Rhodes, defeated Karl Kox & Ox Baker
03/29 Miami, FL lost to Dick Slater
Georgia Championship Wrestling:
04/03 Augusta, GA beat Lars Anderson
04/04 Macon, GA w/. Tony Atlas & Mr. Wrestling #2 vs. John Studd, Ole & Lars Anderson
04/06 Rome, GA w/. Adrian Adonis, vs. John Studd & Jacques Goulet
04/07 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor & Dick the Bruiser, beat Ric Flair, Bob Brown, & Ivan Koloff
04/10 Augusta, GA w/. Mr. Wrestling #2, beat Ole & Lars Anderson
04/11 Macon, GA w/. Tommy Rich, vs. Ole Anderson & Stan Hansen
04/13 Rome, GA vs. Ole Anderson
04/16 Atlanta, GA w/. Thunderbolt Patterson, beat Ernie Ladd & Ole Anderson
04/24 Augusta, GA beat Abdullah the Butcher by DQ
04/28 Atlanta, GA no contest vs. Stan Hansen
05/01 Augusta, GA beat Stan Hansen by DQ
05/03 Columbus, GA beat Abdullah the Butcher by DQ
05/05 Atlanta, GA beat Helmut Schmidt
05/06 Houston, TX beat Leroy Brown
05/08 Augusta, GA lost to Stan Hansen
05/10 Columbus, GA lost to Ole Anderson
05/12 Atlanta, GA w/. Tommy Rich, beat Abdullah the Butcher & Rock Hunter
05/15 Memphis, TN w/. Porkchop Cash, beat Frankie Laine & Mike Boyer
05/19 Atlanta, GA beat Abdullah the Butcher
05/22 Augusta, GA lost to Stan Hansen
05/29 Memphis, TN w/. Bill Dundee, beat Sonny King & Gorgeous George Jr.
06/01 Rome, GA vs. Rock Hunter
06/02 Houston, TX beat Tom Chitwood
06/05 Memphis, TN w/. Bill Dundee & Jimmy Valiant, beat Sonny King, Jean Louis & Gorgeous George Jr.
06/12 Memphis, TN lost to Sonny King
06/16 Houston, TX drew Karl Krupp
06/20 Dallas, TX drew Gino Hernandez
06/25 Houston, TX beat Bruiser Brody by DQ
06/30 Houston, TX beat Tim Brooks
07/03 Fort Worth, TX beat Gino Hernandez
07/04 Dallas, TX drew Al Madril
07/07 Houston, TX drew Gino Hernandez
07/10 Fort Worth, TX beat Bruiser Brody
07/14 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, beat Bob Sweetan & Buck Robley by DQ
07/17 Fort Worth, TX beat Gino Hernandez
07/19 San Antonio, TX beat Dale Valentine
07/24 Fort Worth, TX beat Karl Krupp
07/28 Houston, TX beat Eddie Sullivan
07/29 Chattanooga, TN defeated Gypsy Joe by DQ
08/05 Chattanooga, TN w/. Ken Lucas & George Gulas, defeated Tojo Yamamoto, Gypsy Joe & Ripper Collins
08/07 Fort Worth, TX beat Don Kodiak
08/08 Dallas, TX w/. Leroy Brown, beat Karl Krupp & Tim Brooks
08/15 Louisville, KY drew Mexican Angel
08/16 Nashville, TN defeated Tomayo Soto by DQ
08/19 Houston, TX lost to Karl Krupp by DQ
08/25 St. Louis, MO w/. Bobo Brazil, beat Bob Sweetan & Tank Patton
08/26 Chattanooga, TN double DQ vs. The Sheik
08/29 Louisville, KY w/. Ken Lucas, vs. Ripper Collins & Phil Watson
09/01 Houston, TX beat Karl Krupp
09/02 Chattanooga, TN w/. Disco Kid, drew Gypsy Joe & Blue Yankee
09/04 Fort Worth, TX beat Tim Brooks
09/08 Houston, TX beat Bruiser Brody
*Won the World Class Brass Knuckles title
09/15 Houston, TX beat Colosso Colossetti
09/16 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, beat Blackjack Lanza & Buck Robley
09/19 Louisville, KY no contest vs. The Sheik
09/22 Houston, TX lost to Bruiser Brody
09/23 Lakeland, FL lost to The Spoiler
10/03 Del Rio, TX vs. Dale Valentine
10/06 St. Louis, MO w/. Ted DiBiase, beat Bob Sweetan & Buck Robley
10/11 Miami, FL vs. Jerry Brisco
10/13 Houston, TX lost to Bruiser Brody
10/14 Lakeland, FL w/. Wahoo McDaniel, beat Mr. Saito & Mr. Sato
10/16 West Palm Beach, FL w/. Wahoo McDaniel, beat Mr. Saito & Mr. Sato
10/18 Miami, FL vs. The Spoiler
10/20 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor, beat Johnny Valiant & Alfred Hayes
10/23 Fort Worth, TX beat White Knight
10/29 Orlando, FL w/. Jimmy Garvin, beat Mr. Saito & Mr. Sato by DQ
11/01 Miami, FL w/. Jimmy Garvin vs. Mr. Saito & Mr. Sato
11/03 St. Louis, MO no contest vs. Billy Graham
11/06 West Palm Beach, FL beat Ali Bey
11/08 Miami, FL beat Bobby Duncum
11/15 Miami, FL w/. Jimmy Garvin vs. Ali Bey & Zeigfried Steinke
11/20 West Palm Beach, FL lost to Dick Slater
11/22 Miami, FL w/. Jimmy Garvin vs. Mr. Uganda & Pak Song
11/24 St. Louis, MO w/. Pat O’Connor & Tom Andrews, beat Bob Sweetan, Tank Patton, & Colosso Colossetti
11/25 Tampa, FL lost to Dick Slater
11/28 Tampa, FL beat Genichiro Tenryu
11/29 Miami, FL vs. Herb Calbert
12/05 Tampa, FL lost to Sonny King
12/06 Miami, FL vs. Sonny King
12/11 West Palm Beach, FL lost to Sonny King
12/13 Miami, FL w/. Jos Leduc vs. Sonny King & Mr. Uganda
12/16 Lakeland, FL beat Sonny King
12/18 West Palm Beach, FL w/. Jimmy Garvin, beat Sonny King & Mr. Uganda
12/19 Tampa, FL lost to Sonny King
12/20 Miami, FL w/. Jos Leduc vs. Sonny King & Pak Song
12/27 Miami, FL vs. Sonny King
12/28 Jacksonville, FL beat Sonny King

1979
01/02 Tampa, FL lost to Thor the Viking
01/03 Miami, FL beat Sonny King — Lumberjack match
01/06 Lakeland, FL beat Sonny King — Cage match
01/07 Orlando, FL drew Dick Slater
01/09 Tampa, FL drew Thor the Viking
01/10 Miami, FL vs. Thor the Viking
01/17 Miami, FL w/. Prince Tonga vs. Mr. Saito & Mr. Sato
01/19 St. Louis, MO beat Bob Sweetan
01/20 St. Petersburg, FL drew Super Gladiator
01/31 Miami, FL w/. Jerry Brisco, lost to Mr. Saito & Mr. Sato
02/02 St. Louis, MO w/. Andre the Giant, lost to Ric Flair & Dick Murdoch
02/05 West Palm Beach, FL beat Mr. Saito — Loser leaves town
02/06 Tampa, FL beat Mr. Saito — Loser leaves town
02/10 Lakeland, FL lost to Harley Race (NWA World champion)
02/12 Fort Pierce, FL beat Mr. Uganda
02/13 Tampa, FL beat Thor the Viking by DQ
02/14 Hollywood, FL lost to Pak Song
02/17 St. Petersburg, FL beat Mr. Sato
02/20 Tampa, FL lost to Billy Graham
07/02 Auckland, NZ vs. Karl Von Steiger
07/09 Auckland, NZ w/. Jack Claybourne, vs. Larry O’Day & Karl Von Steiger
07/16 Auckland, NZ w/. Peter Maivia & Steve Rickard, vs. Larry O’Day, Ripper Collins & Karl Von Steiger
07/23 Auckland, NZ w/. Jack Claybourne, vs. Merv Fortune & Karl Von Steiger
07/30 Auckland, NZ vs. Larry O’Day
08/06 Auckland, NZ 10-man Battle royal
08/13 Auckland, NZ vs. Larry O’Day
08/20 Auckland, NZ vs. Mr. Fuji
08/27 Auckland, NZ w/. Sam Bartram, vs. Larry O’Day & Ripper Collins
09/03 Auckland, NZ vs. Ripper Collins
09/10 Auckland, NZ vs. Ripper Collins – Loser Leaves Country
09/17 Auckland, NZ vs. Mr. Fuji
09/30 Honolulu, HI lost to Karl Von Steiger
10/03 Honolulu, HI beat Larry Sharpe
10/24 Honolulu, HI beat Larry Sharpe
11/14 Honolulu, HI beat Bob Adams
12/02 Honolulu, HI beat Ripper Collins by DQ
12/05 Honolulu, HI beat Karl Von Steiger
12/19 Honolulu, HI drew Don Muraco

1980
New Japan Pro Wrestling:
01/04 Tokyo, Japan w/. Stan Hansen & Bad News Allen, beat Antonio Inoki, Riki Choshu, & Kengo Kimura
01/05 Koga, Japan double count out vs. Tatsumi Fujinami
01/06 Fussa, Japan lost to Antonio Inoki
01/07 Imabari, Japan double count out vs. Seiji Sakaguchi
01/08 Ikeda, Japan beat Strong Kobayashi
01/09 Obama, Japan lost to Riki Choshu by count out
01/10 Ohtsu, Japan w/. Skip Young, lost to Willem Ruska & Osamu Kido
01/11 Kawasaki, Japan beat Junji Hirata
01/12 Koshigaya, Japan lost to Seiji Sakaguchi
01/13 Ishhika, Japan beat Haruka Eigen
01/15 Kokubu, Japan w/. Stan Hansen & Dynamite Kid, lost to Antonio Inoki, Tatsumi Fujinami & Seiji Sakaguchi
01/16 Ibusuki, Japan lost to Strong Kobayashi
01/17 Kanoya, Japan lost to Riki Choshu
01/18 Isahaya, Japan w/. Bad News Allen & Masa Saito, lost to Seiji Sakaguchi, Strong Kobayashi & Kengo Kimura
01/19 Kawatana, Japan beat Junji Hirata
01/21 Saito, Japan beat Haruka Eigen
01/22 Kumamoto, Japan lost to Tatsumi Fujinami
01/24 Fukuyama, Japan lost to Seiji Sakaguchi
01/25 Okayama, Japan lost to Riki Choshu
01/26 Himeji, Japan beat Kuniaki Kobayashi
01/27 Katsuta, Japan w/. Steve Keirn, lost to Seiji Sakaguchi & Willem Ruska
01/28 Tagajo, Japan w/. Stan Hansen & Dynamite Kid, lost to Antonio Inoki, Kantaro Hoshino & Osamu Kido
01/29 Sannohe, Japan lost to Strong Kobayashi
01/31 Hakodate, Japan lost to Seiji Sakaguchi
02/01 Sapporo, Japan w/. Masa Saito, lost to Strong Kobayashi & Willem Ruska
02/02 Sapporo, Japan lost to Willem Ruska
02/04 Konan, Japan w/. Stan Hansen & Bad News Allen, lost to Antonio Inoki, Riki Choshu & Seiji Sakaguchi
02/05 Nagoya, Japan w/. Stan Hansen, lost to Antonio Inoki & Strong Kobayashi
Promoter Lia Maivia:
02/13 Honolulu, HI lost to Don Muraco
02/20 Pearl Harbour, HI beat Don Muraco
02/22 Honolulu, HI no contest vs. Hans Schroeder
02/27 Honolulu, HI w/. Peter Maivia, lost to Don Muraco & Hans Schroeder
03/02 Honolulu, HI double DQ vs. Hans Schroeder
03/05 Honolulu, HI beat Don Muraco
03/16 Honolulu, HI beat Keith Hart
03/19 Honolulu, HI lost to Hans Schroeder
04/11 St. Louis, MO beat Alfred Hayes
Promoter Jerry Jarrett:
04/16 Nashville, TN beat Roger Mason by DQ
04/28 Memphis, TN lost to Paul Ellering
05/05 Memphis, TN w/. Jackie Fargo, lost to Paul Ellering & Sonny King
05/10 Chattanooga, TN beat Roger Mason
*Won the Mid-America title
05/12 Memphis, TN w/. Jimmy Valiant, beat Dennis Condrey & David Shultz
*Won the Southern tag team titles
05/13 Louisville, KY beat Paul Ellering by DQ
05/16 St. Louis, MO w/. Dick the Bruiser, beat Alfred Hayes & Takachiho
05/20 Louisville, KY w/. Jimmy Valiant, beat The Rough Riders
05/25 Memphis, TN w/. Jimmy Valiant, lost to Skull Murphy & Gypsy Joe
*Lost the Southern tag team titles
05/?? ?? lost to Great Togo
*Lost the Mid-America title
Mid-Atlantic Championship Wrestling:
(Wrestling as Sweet Ebony Diamond)
05/25 Greensboro, NC defeated Ox Baker
06/05 Norfolk, VA vs. Genichiro Tenryu
06/07 Hampton, VA w/. Ric Flair, defeated Gene Anderson & Jimmy Snuka
06/08 Greensboro, NC defeated Genichiro Tenryu
06/09 Fayetteville, NC vs. Greg Valentine
06/10 Raleigh, NC w/. Blackjack Mulligan & Luke Mulligan, lost to Ray Stevens, Masked Superstar & Enforcer Luciano by DQ
(Wrestling as Rocky Johnson)
06/13 St. Louis, MO lost to Harley Race (NWA World champion)
(Wrestling as Sweet Ebony Diamond)
06/16 Greenville, SC w/. Blackjack Mulligan & Luke Mulligan, vs. Greg Valentine, Masked Superstar & Enforcer Luciano
06/17 Raleigh, NC defeated Masked Superstar by DQ
06/19 Norfolk, VA beat Masked Superstar by DQ
06/21 Charlotte, NC w/. Ric Flair, beat Greg Valentine & Jimmy Snuka
06/22 Roanoke, VA Participated in a 12-man Battle royal
06/24 Columbia, SC vs. Masked Superstar
06/27 Charleston, SC defeated Masked Superstar by DQ
06/29 Roanoke, VA defeated Masked Superstar by DQ
06/30 Greenville, SC defeated Masked Superstar by DQ
07/05 Charlotte, NC beat Ox Baker
07/06 Asheville, NC defeated Gene Lewis
07/07 Hampton, VA w/. Ric Flair, beat Gene Anderson & Jimmy Snuka
07/08 Raleigh, NC defeated Swede Hanson
07/10 Sumter, SC w/. Andre the Giant, vs. Ray Stevens & Jimmy Snuka
07/11 Charleston, SC w/. Ric Flair, defeated Greg Valentine & Iron Sheik
07/12 Spartanburg, SC w/. Jim Brunzell, beat Greg Valentine & Iron Sheik
07/15 Raleigh, NC beat Masked Superstar by DQ
07/17 Norfolk, VA beat Jimmy Snuka
07/18 Richmond, VA defeated Masked Superstar by DQ
07/19 Buffalo, NY w/. Ric Flair, defeated Greg Valentine & Iron Sheik
07/20 Toronto, ON beat Swede Hanson
07/22 Raleigh, NC beat Masked Superstar
07/24 Sumter, SC vs. Jimmy Snuka
07/25 Winston-Salem, NC w/. Ric Flair, vs. Greg Valentine & Masked Superstar
07/26 Spartanburg, SC w/. Ric Flair, beat Greg Valentine & Harley Race
07/26 Charlotte, NC lost to Harley Race (NWA World champion)
07/28 Myrtle Beach, SC beat Masked Superstar by DQ
08/01 Charleston, SC w/. Jim Brunzell, defeated Greg Valentine & Masked Superstar
08/03 Greensboro, NC w/. S.D. Jones, defeated Enforcer Luciano & Masked Superstar
08/03 Roanoke, VA beat Masked Superstar
08/04 Greenville, SC beat Masked Superstar
08/07 Norfolk, VA w/. Ric Flair, defeated Jimmy Snuka & Ray Stevens by DQ
08/08 Charleston, SC defeated Masked Superstar
08/09 Buffalo, NY defeated Hossein Arab
08/11 Greenville, SC lost to Greg Valentine
08/14 Sumter, SC defeated Greg Valentine by DQ
08/15 Charleston, SC defeated Iron Sheik by DQ
08/17 Greensboro, NC w/. Paul Jones, defeated Iron Sheik & Masked Superstar
08/21 Norfolk, VA w/. Ric Flair, vs. Bobby Duncum & Greg Valentine
08/22 Elizabeth City, NC w/. Blackjack Mulligan, vs. Bobby Duncum & Iron Sheik
08/23 Charlotte, NC defeated Iron Sheik by DQ
08/25 Greenville, SC beat Iron Sheik by DQ
08/30 Charlotte, NC defeated Masked Superstar by DQ
08/31 Greensboro, NC w/. George Wells, defeated Dewey Robertson & Swede Hanson
09/04 Sumter, SC w/. Ric Flair, defeated Greg Valentine & Masked Superstar
09/05 Richmond, VA vs. Iron Sheik
09/06 Toronto, ON beat Masked Superstar
09/07 Niagara Falls, ON w/. Ric Flair, beat Greg Valentine & Masked Superstar
09/08 Brantford, ON w/. Ric Flair & Dewey Robertson, beat Greg Valentine, Iron Sheik, & Masked Superstar
09/09 Raleigh, NC defeated Greg Valentine by count out
09/11 Forest City, NC w/. Johnny Weaver, beat Iron Sheik & Bobby Duncum by DQ
09/13 Charlotte, NC w/. Paul Jones, lost to Ray Stevens & Jimmy Snuka
09/19 Richmond, VA vs. Bobby Duncum
09/20 Spartanburg, SC lost to Bobby Duncum
09/21 Hampton, VA w/. Ric Flair & Masked Superstar, defeated Bobby Duncum, Iron Sheik & Greg Valentine
09/23 Raleigh, NC lost to Iron Sheik
09/26 Lynchburg, VA vs. Iron Sheik
09/28 Charlotte, NC defeated Gene Anderson
09/29 Greenville, SC w/. Masked Superstar, defeated Jimmy Snuka & Ray Stevens
10/03 Richmond, VA w/. George Wells, defeated Butch Miller & Luke Williams
10/04 Hampton, VA w/. Blackjack Mulligan & Masked Superstar, beat Jimmy Snuka, Ray Stevens & Gene Anderson
10/06 Greenville, SC beat Ray Stevens
10/07 Lewisville, SC vs. Ivan Koloff
10/09 Sumter, SC w/. Masked Superstar, vs. Jimmy Snuka & Ray Stevens
10/17 Winston-Salem, NC w/. Ricky Steamboat, vs. Iron Sheik & Ivan Koloff
10/18 Buffalo, NY w/. Matt Borne, beat Butch Miller & Luke Williams
10/19 Toronto, ON lost to Greg Valentine
10/23 Sumter, SC vs. Iron Sheik
11/01 Richmond, VA Participated in Mid-Atlantic TV title tournament
11/06 Sumter, SC drew Ivan Koloff
11/09 Hampton, VA beat Ivan Koloff
11/11 Raleigh, NC defeated Ivan Koloff
11/13 Fisherville, VA defeated Ivan Koloff
11/14 Richmond, VA beat Ivan Koloff
11/15 Spartanburg, SC w/. Ron Ritchie & Steve Muslin, beat Butch Miller, Luke Williams & Kim Duk
11/16 Charlotte, NC beat Ivan Koloff
11/17 Greenville, SC beat Ivan Koloff
11/18 Columbia, SC vs. Iron Sheik
11/21 Charleston, SC defeated Ivan Koloff
11/22 Marion, NC w/. Paul Jones & Masked Superstar, lost to Ray Stevens, Jimmy Snuka & Gene Anderson
11/25 Raleigh, NC w/. George Wells, defeated Iron Sheik & Ivan Koloff by DQ
11/27 Norfolk, VA vs. Ivan Koloff – Chain match
11/29 Spartanburg, SC w/. Blackjack Mulligan, beat Ivan Koloff & Bobby Duncum
12/02 Raleigh, NC w/. Ric Flair & Blackjack Mulligan, vs. Bobby Duncum, Roddy Piper & Greg Valentine
12/06 Spartanburg, SC lost to Ivan Koloff – Chain match
12/07 Asheville, NC lost to Greg Valentine
12/07 Charlotte, NC w/. Dewey Robertson, beat Butch Miller & Luke Williams
12/08 Greenville, SC beat Butch Miller
12/25 Greenville, SC lost to Bobby Duncum – Taped Fist match
12/28 Toronto, ON beat Ivan Koloff
12/30 Raleigh, NC Participated in an 18-man Battle royal

1981
01/03 Shelby, NC beat Kim Duk
01/06 Columbia, SC vs. Jacques Goulet
01/09 Charleston, SC lost to Bobby Duncum
01/11 Greensboro, NC w/. Dewey Robertson, beat Kim Duk & Genichiro Tenryu
01/13 Niagara Falls, ON beat Tim Girard
01/13 Niagara Falls, ON w/. George Wells, beat Charlie Fulton & Destroyer
01/16 Richmond, VA vs. Mr. Fuji
01/23 Charleston, SC defeated Swede Hanson
01/24 Spartanburg, SC w/. Masked Superstar & Paul Jones, beat Gene Anderson, Jimmy Snuka & Ray Stevens
02/05 Sumter, SC w/. Masked Superstar & Paul Jones, vs. Gene Anderson, Ray Stevens & Jimmy Snuka
02/10 Columbia, SC w/. Masked Superstar & Paul Jones, lost to Ivan Koloff, Jimmy Snuka & Ray Stevens
02/13 Charleston, SC w/. Johnny Weaver, defeated Mr. Fuji & Tenryu
02/15 Asheville, NC vs. Mr. Fuji
02/17 Columbia, SC w/. Masked Superstar & Paul Jones, vs. Ivan Koloff, Jimmy Snuka & Ray Stevens
02/20 Charleston, SC lost to Roddy Piper
02/22 Savannah, GA vs. Greg Valentine
02/22 Toronto, ON w/. Dewey Robertson, lost to Bobby Duncum & Swede Hansen
02/24 Kitchener, ON w/. Mad Dog Vachon, vs. Swede Hanson & Jim Dillon
02/25 London, ON vs. Jim Dillon
02/26 Kingston, ON beat Swede Hansen by count out
03/02 Greenville, SC w/. Masked Superstar & Paul Jones, beat Ivan Koloff, Jimmy Snuka & Ray Stevens
03/08 Toronto, ON lost to Bobby Duncum – Taped Fist match
03/12 Fisherville, VA w/. Ric Flair & Blackjack Mulligan, beat Roddy Piper, Bobby Duncum & Iron Sheik
03/13 Charleston, SC beat Ivan Koloff
03/16 Greenville, SC w/. George Wells, beat Mr. Fuji & Genichiro Tenryu
03/17 Raleigh, NC lost to Jimmy Snuka
03/24 Columbia, SC defeated Mr. Fuji
03/26 Norfolk, VA w/. George Wells, lost to Mr. Fuji & Tenryu
03/29 Toronto, ON beat Bobby Duncum – Texas Death match
03/30 Brantford, ON (TV) w/. Angelo Mosca, defeated Frankie Laine & Tim Girard
03/30 Brantford, ON (TV) w/. George Wells, drew Mr. Fuji & Iron Sheik
03/30 London, ON w/. George Wells, defeated Jimmy Snuka & Swede Hanson DQ
04/01 Ottawa, ON lost to Jimmy Snuka
04/02 Niagara Falls, ON beat Bobby Duncum
04/03 Richmond, VA lost to Greg Valentine
04/11 Cincinnati, OH lost to Roddy Piper
04/12 Asheville, NC drew Greg Valentine
04/14 Raleigh, NC drew Greg Valentine
04/16 Norfolk, VA vs. Greg Valentine
04/17 Richmond, VA lost to Roddy Piper
04/18 Greensboro, NC drew Greg Valentine
04/23 Harrisonburg, VA w/. Andre the Giant, vs. Jimmy Snuka & Bobby Duncum
04/24 Lynchburg, VA vs. Bobby Duncum
04/25 Spartanburg, SC beat Greg Valentine
04/26 Asheville, NC beat Kurt Von Hess
04/28 Lexington, NC vs. Greg Valentine
04/29 Raleigh, NC (TV) defeated Ray Stevens
04/29 Raleigh, NC (TV) defeated Ivan Koloff
04/29 Raleigh, NC (TV) beat Greg Valentine
*Won the vacant Mid-Atlantic TV title
05/01 Richmond, VA beat Greg Valentine by DQ
05/02 Spartanburg, SC beat Greg Valentine
05/04 Greenville, SC double count out vs. Greg Valentine
05/05 Raleigh, NC beat Greg Valentine by DQ
05/08 Lynchburg, VA beat Greg Valentine by DQ
05/09 Spartanburg, SC lost to Jimmy Snuka
05/10 Hampton, VA beat Greg Valentine
05/10 Asheville, NC beat Greg Valentine
05/12 Raleigh, NC lost to Greg Valentine
*Lost the Mid-Atlantic Television title
05/16 Cincinnati, OH vs. Greg Valentine
05/18 Greenville, SC beat Greg Valentine
05/19 Durham, NC vs. Greg Valentine
05/21 Norfolk, VA vs. Greg Valentine
05/22 Charleston, SC defeated Greg Valentine
05/29 Charleston, SC w/. Mr. Wrestling II, defeated Greg Valentine & Mr. Fuji
05/30 Charlotte, NC defeated Greg Valentine
*Won the Mid-Atlantic Television title (2)
06/02 Raleigh, NC defeated Greg Valentine
06/05 Richmond, VA defeated Greg Valentine
06/06 Spartanburg, SC w/. George Wells, lost to Greg Valentine & Jimmy Valiant
06/07 Wilmington, NC vs. Greg Valentine
06/09 Columbia, SC defeated Jimmy Valiant by DQ
(Wrestling as Rocky Johnson)
06/12 St. Louis, MO w/. Bob Brown, beat J.J. Dillon & Buzz Tyler
(Wrestling as Sweet Ebony Diamond)
06/13 Spartanburg, SC defeated Rick Harris
06/13 Charlotte, NC w/. Mr. Wrestling II, defeated Jacques Goulet & El Toro
06/14 Asheville, NC defeated Greg Valentine
06/19 Charleston, SC w/. Leroy Brown, defeated Greg Valentine & Jimmy Valiant
06/20 Buffalo, NY defeated Iron Sheik by DQ
06/21 Wilmington, NC w/. Leroy Brown, vs. Greg Valentine & Jimmy Valiant
06/22 Greenville, SC defeated Jimmy Valiant by DQ
06/27 Cincinnati, OH w/. Leroy Brown, defeated Greg Valentine & Jimmy Valiant
06/28 Toronto, ON lost to Ray Stevens
06/29 St. Catherines, ON defeated Nick DeCarlo
06/30 Oshawa, ON lost to Mr. Fuji
07/02 Norfolk, VA w/. Leroy Brown, defeated Ole Anderson & Ernie Ladd
07/03 Wilmington, NC w/. Ric Flair, vs. Greg Valentine & Ivan Koloff
07/04 Hampton, VA vs. Austin Idol
07/05 Greensboro, NC w/. Leroy Brown, lost to Gene & Ole Anderson
07/06 Greenville, SC w/. Leroy Brown, beat Greg Valentine & Jimmy Valiant
07/07 Columbia, SC vs. Greg Valentine
07/25 Cincinnati, OH beat Mr. Fuji
07/26 Toronto, ON lost to Greg Valentine
07/31 Charleston, SC w/. Leroy Brown, defeated Greg Valentine & Jimmy Valiant
08/02 Hampton, VA vs. Iron Sheik
08/04 Raleigh, NC w/. Ric Flair, defeated Ole & Gene Anderson by DQ
08/06 Sumter, SC w/. Leroy Brown, vs. Ole & Gene Anderson
08/07 St. Louis, MO drew David Von Erich
08/21 Charleston, SC defeated Roddy Piper
08/23 Savannah, GA vs. Jimmy Valiant
08/24 Greenville, SC lost to Ivan Koloff
08/25 Raleigh, NC lost to Jimmy Valiant
08/28 Charleston, SC w/. Ron Bass, vs. Jimmy Valiant & Mr. Fuji
09/04 Charleston, SC lost to Jimmy Valiant
09/15 Mount Airy, NC vs. Austin Idol
09/22 Louisville, KY lost to Dream Machine
09/24 Spartanburg, SC vs. Ricky Harris
09/25 Winston-Salem, NC vs. Roddy Piper
09/26 Cincinnati, OH w/. Leroy Brown, beat Ole Anderson & Ivan Koloff
09/28 Greenville, SC lost to The Grappler
10/02 St. Louis, MO w/. Andre the Giant, beat Sgt. Slaughter & Ken Patera by DQ
10/09 Charleston, SC w/. Jake Roberts, beat The Grappler & Super Destroyer
10/10 Greensboro, NC lost to Sgt. Slaughter
10/11 Hampton, VA lost to Sgt. Slaughter
10/12 Greenville, SC lost to Sgt. Slaughter
10/13 Raleigh, NC vs. Sgt. Slaughter
10/15 Spartanburg, SC w/. Jake Roberts, lost to The Grappler & Super Destroyer
10/16 Charleston, SC w/. Jake Roberts, vs. The Grappler & Super Destroyer
10/17 Hendersonville, NC w/. Paul Jones, vs. Nikolai Volkoff & Chris Markoff
10/18 Charlotte, NC w/. Leroy Brown, lost to Ole Anderson & Ivan Koloff
10/20 Columbia, SC lost to Sgt. Slaughter
(Wrestling as Rocky Johnson)
10/23 St. Louis, MO beat J.J. Dillon
11/06 St. Louis, MO lost to Harley Race
NWA Pacific Northwest:
11/07 Portland, OR beat Buddy Rose
11/10 Portland, OR drew Mike Masters
11/12 Salem, OR w/. King Parsons, drew Buddy Rose & Stan Stasiak
11/13 Eugene, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne
11/14 Portland, OR w/. King Parsons, beat Stan Stasiak & Mike Masters
11/18 Seattle, WA beat Stan Stasiak
11/19 Salem, OR w/. King Parsons, beat Stan Stasiak & Buddy Rose by DQ
11/20 Eugene, OR w/. King Parsons, lost to Buddy Rose & Matt Borne
11/21 Portland, OR w/. King Parsons, beat Stan Stasiak & Buddy Rose
11/26 Salem, OR w/. King Parsons, drew Stan Stasiak & Buddy Rose
11/26 Salem, OR w/. King Parsons, co-won a Battle royal
11/27 Eugene, OR lost to Buddy Rose
11/27 Eugene, OR Won a Battle royal
11/28 Portland, OR w/. King Parsons, beat Stan Stasiak & Buddy Rose
*Won the Pacific Northwest tag team titles
12/01 Portland, OR beat Buddy Rose
12/02 Seattle, WA w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne by DQ
12/03 Salem, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Stan Stasiak
12/05 Portland, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne by DQ
12/10 Salem, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne by DQ
12/11 Eugene, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne
12/12 Portland, OR beat Tiger Chung Lee
12/12 Portland, OR w/. King Parsons & Brett Sawyer, drew Buddy Rose, Matt Borne, & Mike Masters
12/15 Portland, OR beat Mike Masters
12/17 Salem, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Matt Borne
12/19 Portland, OR w/. King Parsons, drew Buddy Rose & Matt Borne
12/25 Seattle, WA lost to Buddy Rose
12/26 Portland, OR beat Buddy Rose by DQ
12/27 Astoria, OR beat Buddy Rose

1982
01/02 Portland, OR beat Stan Stasiak
01/05 Portland, OR lost to Buddy Rose
01/06 Seattle, WA beat Buddy Rose
01/07 Salem, OR beat Terry Fargo
01/07 Salem, OR lost to Matt Borne
01/08 Eugene, OR w/. King Parsons, drew Buddy Rose & Rip Oliver
01/09 Portland, OR w/. King Parsons, lost to Rip Oliver & Matt Borne
01/13 Seattle, WA lost to Matt Borne
01/14 Salem, OR w/. King Parsons, drew Rip Oliver & Matt Borne
01/15 Eugene, OR beat Rip Oliver by DQ
01/16 Portland, OR w/. King Parsons, lost to Rip Oliver & Matt Borne
*Lost the Pacific Northwest tag team titles
01/19 Portland, OR beat Buddy Rose
01/21 Salem, OR w/. King Parsons, beat Rip Oliver & Matt Borne
01/22 Eugene, OR beat Matt Borne
01/23 Portland, OR w/. King Parsons, beat Buddy Rose & Rip Oliver
01/28 Salem, OR w/. King Parsons, beat Matt Borne & Rip Oliver by DQ
01/29 Eugene, OR w/. King Parsons, beat Matt Borne & Rip Oliver
01/30 Portland, OR w/. King Parsons, beat Matt Borne & Rip Oliver
02/02 Portland, OR beat Tiger Chung Lee
02/03 Seattle, WA w/. Steve Regal, beat Matt Borne & Buddy Rose by DQ
02/04 Salem, OR w/. Steve Regal & Brett Sawyer, beat Buddy Rose, Matt Borne, & Rip Oliver by DQ
02/05 Eugene, OR w/. King Parsons, lost to Matt Borne & Rip Oliver
02/06 Portland, OR beat Stan Stasiak
02/10 Honolulu, HI no contest vs. Victor Rivera
02/11 Salem, OR w/. King Parsons, Steve Regal, & Brett Sawyer, drew Buddy Rose, Rip Oliver, Matt Borne & Stan Stasiak
02/13 Portland, OR w/. King Parsons, lost to Matt Borne & Rip Oliver
02/17 Seattle, WA w/. Steve Regal, beat Matt Borne & Buddy Rose by DQ
02/18 Salem, OR beat Terry Fargo
02/18 Salem, OR w/. King Parsons, Steve Regal, & Breatt Sawyer, beat Buddy Rose, Rip Oliver, Matt Borne, & Stan Stasiak
02/19 Eugene, OR beat Dizzy Hogan
02/20 Portland, OR w/. Steve Regal & Brett Sawyer, beat Rip Oliver, Matt Borne, & Buddy Rose by DQ
02/25 Salem, OR beat Stan Stasiak
02/27 Portland, OR beat Stan Stasiak
03/03 Seattle, WA w/. Steve Regal & Brett Sawyer, lost to Buddy Rose, Rip Oliver, & Matt Borne
03/04 Salem, OR beat Tiger Chung Lee
03/06 Portland, OR beat Rip Oliver
03/06 Portland, OR drew Buddy Rose
03/09 Portland, OR beat Stan Stasiak
03/11 Salem, OR w/. Brett Sawyer & Curt Hennig, lost to Buddy Rose, Rip Oliver, & Matt Borne
03/14 Portland, OR w/. Brett Sawyer, beat Buddy Rose & Rip Oliver
03/19 Salem, OR beat Stan Stasiak by DQ
03/21 Portland, OR w/. King Parsons, beat Rip Oliver & Matt Borne
03/22 Seaside, OR beat Matt Borne
03/26 Eugene, OR w/. King Parsons, beat Matt Borne & Rip Oliver
03/27 Portland, OR w/. King Parsons, drew Matt Borne & Rip Oliver
03/30 Portland, OR beat Matt Borne
03/31 Seattle, WA w/. Brett Sawyer, beat Buddy Rose & Matt Borne
04/01 Salem, OR beat Dizzy Hogan
04/01 Salem, OR beat Chung Lee
04/02 Eugene, OR w/. King Parsons, beat Matt Borne & Rip Oliver by DQ
04/03 Portland, OR beat Chung Lee
04/06 Roseburg, OR beat Dizzy Hogan
04/08 Salem, OR drew Dizzy Hogan
04/08 Salem, OR Won a Battle royal
04/09 Eugene, OR beat Buddy Rose
04/10 Portland, OR beat Chung Lee
04/13 Portland, OR beat Stan Stasiak
04/15 Salem, OR drew Ric Flair
04/16 Eugene, OR lost to Ric Flair
04/17 Portland, OR w/. Curt Hennig & Brett Sawyer, lost to Matt Borne, Dizzy Hogan & Rip Oliver
04/22 Salem, OR beat Tommy Rogers
04/24 Portland, OR beat Mike Miller
05/01 Portland, OR beat Stan Stasiak
05/06 Salem, OR beat Mike Miller
05/08 Portland, OR beat Mike Miller
05/11 Portland, OR w/. Andre the Giant & Brett Sawyer, beat Matt Borne, Rip Oliver, Dizzy Hogan & David Shultz
05/14 Eugene, OR lost to David Shultz
05/15 Portland, OR beat Mike Miller
06/02 Seattle, WA w/. Brett Sawyer, beat Rip Oliver & Matt Borne
06/03 Salem, OR w/. Brett Sawyer, beat Rip Oliver & Matt Borne
*Won the Pacific Northwest tag team titles
06/04 Eugene, OR beat Matt Borne
06/05 Portland, OR beat Mike Miller
06/06 Tacoma, WA lost to Rip Oliver
06/10 Salem, OR beat Mike Miller by DQ
06/12 Portland, OR w/. Brett Sawyer, beat David Shultz & Dizzy Hogan by DQ
06/15 Portland, OR beat Dizzy Hogan
06/17 Salem, OR beat Rip Oliver by DQ
06/19 Portland, OR w/. Brett Sawyer, beat David Shultz & Dizzy Hogan by DQ
06/20 Tacoma, WA beat Mike Miller
06/20 Tacoma, WA Won a Battle royal
06/24 Salem, OR drew Rip Oliver
06/26 Portland, OR beat Mike Miller
06/28 Seaside, OR beat Dizzy Hogan by DQ
07/01 Salem, OR drew Rip Oliver
07/03 Portland, OR drew Rip Oliver
07/07 Seattle, WA w/. Chris Adams, beat David Shultz & Dizzy Hogan
07/09 Tacoma, WA w/. Chris Adams, lost to Dizzy Hogan & Rip Oliver
07/10 Portland, OR w/. Brett Sawyer, drew Rip Oliver & Buddy Rose
07/15 ?? beat Rip Oliver
*Won the Pacific Northwest Heavyweight title
07/17 Portland, OR beat Buddy Rose by DQ
07/20 Portland, OR beat Rip Oliver by DQ
07/21 Seattle, WA w/. Brett Sawyer, beat Buddy Rose & Rip Oliver
07/24 Portland, OR w/. Brett Sawyer, beat Buddy Rose & Rip Oliver by DQ
07/26 Seaside, OR drew Rip Oliver
07/?? ?? lost to Rip Oliver
*Lost the Pacific Northwest Heavyweight title
07/29 Salem, OR w/. Brett Sawyer, beat Rip Oliver & Buddy Rose by DQ
07/30 Eugene, OR w/. Brett Sawyer, lost to Rip Oliver & Buddy Rose
*Lost the Pacific Northwest tag team titles
07/31 Portland, OR beat Mike Miller
08/01 Tacoma, WA beat Mike Miller
World Wrestling Federation:
10/05 Allentown, PA (TV) beat Jeff Craney
10/05 Allentown, PA (TV) beat Tony Kolone
10/05 Allentown, PA (TV) beat Johnny Rodz
10/26 Allentown, PA (TV) beat Charlie Fulton
10/26 Allentown, PA (TV) beat Joe Espada
10/27 Hamburg, PA (TV) beat Jose Estrada
10/27 Hamburg, PA (TV) beat Frankie Williams
10/29 Lowell, MA beat Mr. Saito
10/30 Baltimore, MD beat Mr. Fuji
11/01 Buffalo, NY beat Mikel Scicluna
11/02 Erie, PA vs. Johnny Rodz
11/05 East Rutherford, NJ beat Buddy Rose
11/06 Boston, MA beat Mr. Fuji
11/09 Brewster, NY vs. White Angel
11/11 Uniontown, PA w/. S.D. Jones, lost to Mr. Fuji & Mr. Saito
11/12 Pittsburgh, PA beat Buddy Rose
11/13 Landover, MD w/. Andre the Giant, beat Mr. Fuji & Mr. Saito
11/16 Allentown, PA (TV) beat Tony Russo
11/16 Allentown, PA (TV) beat The Demon
11/17 Hamburg, PA (TV) beat Jose Estrada
11/17 Hamburg, PA (TV) beat Mac Rivera
11/18 Wilmington, DE beat Swede Hansen
11/19 Belleville, NJ vs. Buddy Rose
11/20 Providence, RI beat Mr. Fuji
11/22 New York, NY w/. Tony Garea, beat Mr. Saito & Riki Choshu
11/24 Worcester, MA beat Swede Hansen
11/25 Philadelphia, PA beat Mr. Fuji
11/29 Long Island, NY vs. Buddy Rose
11/30 Long Island, NY vs. Mr. Fuji
12/04 Boston, MA beat Buddy Rose by DQ
12/05 Highland Park, NJ Advertised to appear
12/07 Allentown, PA (TV) defeated The Demon
12/07 Allentown, PA (TV) beat Israel Matia
12/08 Hamburg, PA (TV) defeated Mac Rivera
12/08 Hamburg, PA (TV) defeated Victor Mercado
12/09 Altoona, PA w/. Jimmy Snuka, vs. Ray Stevens & Lou Albano
12/10 Pittsburgh, PA beat Swede Hansen
12/15 Fall River, MA beat Mr. Fuji
12/16 Roselle, NJ Advertised to appear
12/17 Queens, NY Advertised to appear
12/26 Worcester, MA w/. Jimmy Snuka, beat Ray Stevens & Lou Albano
12/28 New York, NY beat Black Demon

1983
01/04 Allentown, PA beat Tony Russo – TV Taping
01/04 Allentown, PA beat Frankie Williams – TV Taping
01/04 Allentown, PA w/. Jimmy Snuka, vs. Buddy Rose & Ray Stevens
01/06 Wilmington, DE beat Buddy Rose by DQ
01/07 Brooklyn, NY beat Buddy Rose
01/08 Landover, MD beat Buddy Rose via forfeit
01/09 Slaisbury, MD beat Mr. Fuji
01/10 Northport beat Buddy Rose
01/11 Staten Island, NY Advertised to appear
01/14 Pittsburgh, PA w/. Jimmy Snuka, lost to Ray Stevens & Buddy Rose by DQ
01/15 Boston, MA w/. Jimmy Snuka, beat Buddy Rose & Ray Stevens
01/16 Poughkeepsie, NY beat Buddy Rose
01/19 Longmeadow, MA double DQ vs. Don Muraco
01/21 Troy, NY vs. Buddy Rose
01/22 New York, NY beat Mr. Fuji
01/23 New Haven, CT beat Mr. Fuji
01/24 Scranton, PA beat Buddy Rose
01/25 Allentown, PA beat Johnny Rodz – TV Taping
01/25 Allentown, PA beat Mac Rivera – TV Taping
01/27 Worcester, MA w/. S.D. Jones, lost to Sika & Afa
01/28 Harrisburg, PA beat Mr. Fuji
01/29 Baltimore, MD beat Billy Graham by DQ
01/31 South Kingston, RI beat Buddy Rose
02/01 Randolph, MA beat Buddy Rose
02/03 Plymouth beat Buddy Rose
02/04 Portland, ME beat Buddy Rose
02/05 Springfield, MA beat Buddy Rose
02/05 Boston, MA beat Billy Graham by DQ
02/08 Buffalo, NY beat Buddy Rose
02/11 Pittsburgh, PA beat Billy Graham by DQ
02/12 Landover, MD w/. S.D. Jones vs. Buddy Rose & Ray Stevens
02/12 Landover, MD Lost in a Battle royal
02/13 Salisbury, MD beat Buddy Rose
02/15 Allentown, PA beat Don Muraco by DQ – TV Taping
02/15 Allentown, PA beat Charlie Fulton – TV Taping
02/18 New York, NY beat Billy Graham by count out
02/19 Philadelphia, PA w/. Andre the Giant, Jimmy Snuka, Pedro Morales, & Salvatore Bellomo, beat Mr. Fuji, Ray Stevens, Don Muraco, Buddy Rose & Billy Graham — Best of 5 falls
02/23 Taunton, MA w/. Jimmy Snuka, lost to Afa & Sika
03/02 Punxsutawney, PA Guest referee for Bob Backlund-Don Muraco match
03/05 Sykesville, MD w/. Jimmy Snuka, beat Afa & Sika by DQ
03/06 Leesburg, VA w/. Jimmy Snuka, beat Afa & Sika by DQ
03/07 Frederick, MD w/. Jimmy Snuka, beat Afa & Sika
03/08 Allentown, PA beat Jose Estrada – TV Taping
03/09 Hagerstown, MD w/. Jimmy Snuka, beat Afa & Sika by DQ
03/10 York, PA beat Mr. Fuji
03/11 Cumberland, MD beat Billy Graham
03/12 Landover, MD beat Mikel Scicluna – Matinee
03/12 Landover, MD lost in a 20-man Battle royal – Matinee
03/12 Baltimore, MD beat Billy Graham by count out
03/13 New Haven, CT beat Billy Graham by DQ
03/14 Johnstown beat Billy Graham
03/14 Northboro, MA beat Billy Graham by count out
03/15 Weston beat Afa
03/16 Uniontown, PA beat Billy Graham by DQ
03/17 Johnstown, PA w/. Andre the Giant, beat Afa & Lou Albano
03/18 Boston, MA beat Billy Graham
03/18 Steubenville, OH w/. Andre the Giant, beat Afa & Lou Albano
03/19 Philadelphia, PA lost to Don Muraco by DQ
03/20 New York, NY w/. Andre the Giant & Jimmy Snuka, beat John Studd, Afa & Lou Albano – Matinee
03/20 Glaston beat Billy Graham
03/21 Edison, NJ beat Don Muraco by DQ
03/23 White Plains, NY beat Billy Graham
03/29 Allentown, PA beat Mikel Scicluna – TV Taping
03/29 Allentown, PA beat Terry Manton – TV Taping
04/10 Salisbury, MD vs. Don Muraco
04/14 Hackensack, NJ Advertised to appear
04/19 Allentown, PA beat Pete Doherty – TV Taping
04/19 Allentown, PA beat Israel Matia – TV Taping
04/19 Allentown, PA vs. Don Muraco
04/23 Landover, MD beat Don Muraco by count out
04/25 New York, NY beat Don Muraco by count out
04/30 Philadelphia, PA w/. Andre the Giant, beat Don Muraco & John Studd
05/01 Poughkeepsie, NY Advertised to appear
05/03 North Babylon, NY w/. Jimmy Snuka, vs. Afa & Sika
05/06 Long Island, NY vs. Ray Stevens
05/10 Allentown, PA beat Victor Rivera – TV Taping
05/11 Landover, MD beat Don Muraco by count out
05/15 Toronto, ON beat Don Muraco by count out
05/18 Buffalo, NY beat Ivan Koloff by DQ – Russian Chain match
05/21 Los Angeles, CA beat Ray Stevens
05/22 San Diego, CA beat Ray Stevens
05/23 New York, NY drew Don Muraco
05/25 Linden, NJ Advertised to appear
05/26 Bronx, NY Advertised to appear
05/28 Landover, MD double DQ vs. Don Muraco
05/29 Toronto, ON lost to Don Muraco
05/31 Allentown, PA beat Don Kernodle – TV Taping
06/03 Hazlet, NJ Advertised to appear
06/04 Philadelphia, PA beat Sika
06/06 New Martinville beat Sgt. Slaughter by DQ
06/09 Worcester, MA beat Don Muraco by DQ
06/13 Roselle, NJ Advertised to appear
06/14 Brentwood, NY Advertised to appear
06/17 New York, NY w/. Jimmy Snuka & Ivan Putski, beat Don Muraco, Afa & Sika
06/21 Allentown, PA beat Bill Dixon – TV Taping
06/24 Pittsburgh, PA lost to Don Muraco
06/25 Baltimore, MD w/. Bob Backlund, Andre the Giant, Tony Garea, & Jay Strongbow, beat John Studd, Don Muraco, Ray Stevens, Mr. Fuji, & Sgt. Slaughter
06/26 Salisbury, MD beat Ivan Koloff by DQ
06/29 Buffalo, NY beat Ivan Koloff – Russian Chain match
07/03 Ocean City, MD beat Don Muraco by DQ
07/04 Wildwood, NJ beat Don Muraco by DQ
07/06 Kitanning, PA beat Mike Sharpe, Jr.
07/07 Altoona, PA beat George Steele by DQ
07/08 Harrisburg, PA beat Mike Sharpe, Jr. by DQ
07/09 Boston, MA double DQ vs. John Studd
07/11 East Rutherford, NJ beat Ivan Koloff
07/12 Allentown, PA beat Israel Matia – TV Taping
07/14 Glens Falls, NY beat Ivan Koloff
07/16 Philadelphia, PA w/. Ivan Putski, Jay Strongbow, & Andre the Giant, beat John Studd, Afa, Sika, & Samula
07/17 Manchester, NH beat Mike Sharpe by DQ
07/20 Newark, NJ Advertised to appear
07/23 Landover, MD beat Mr. Fuji
07/25 Shamokin, ?? beat Mr. Fuji
07/30 New York, NY beat Don Kernodle
08/05 Queens, NY Advertised to appear
08/09 Newton, NJ Advertised to appear
08/13 Philadelphia, PA w/. Salvatore Bellomo, lost to Afa & Sika
08/23 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Don Kernodle & Bob Bradley – TV Taping
08/23 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Jeff Craney & Len Krugar – TV Taping
08/23 Allentown, PA beat Bill Dixon – TV Taping
08/27 New York, NY w/. Andre the Giant, Ivan Putski, & Tito Santana, beat John Studd, Sgt. Slaughter, Sika, & Samula
09/07 Shamokin, ?? beat Afa
09/10 Landover, MD w/. Tony Atlas & S.D. Jones, vs. Afa, Sika, & Samula
09/13 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Rene Goulet & Bob Bradley – TV Taping
09/17 Baltimore, MD Guest referee for Bob Backlund – Sgt. Slaughter match
09/19 Marlboro, NJ beat Mike Sharpe, Jr.
09/24 Philadelphia, PA w/. Jimmy Snuka & Tito Santana, beat Ivan Koloff, Afa & Sika
09/27 Buffalo, NY w/. Andre the Giant & Tito Santana, vs. John Studd, Sgt. Slaughter, & Mike Sharpe, Jr.
09/30 San Jose, CA beat Guy Lambert
10/04 Allentown, PA beat Butcher Vachon – TV Taping
10/15 Landover, MD vs. Afa
10/17 New York, NY beat Afa
10/22 Philadelphia, PA beat Afa
11/05 Boston, MA vs. George Steele
11/15 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Sika & Afa – No DQ – TV Taping
*Won the WWF World tag team titles
11/21 New York, NY w/. S.D. Jones, lost to Sika & Afa
11/22 Freehold, NJ vs. Don Muraco
11/24 Philadelphia, PA beat Bob Bradley
11/26 Landover, MD beat John Studd by DQ
12/26 New York, NY w/. Tony Atlas & S.D. Jones, lost to Afa, Sika, & Samula
12/27 St. Louis, MO w/. Tony Atlas, beat Dennis Stamp & Jerry Valiant
12/30 Detroit, MI w/. Andre the Giant, vs. Afa, Sika & Samula

1984
01/01 Hartford, CT w/. Tony Atlas, co-won a Battle royal
01/03 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Charlie Fulton & Bill Dixon – TV Taping
01/09 Akron, OH w/. Tony Atlas, double DQ vs. Afa & Sika
01/19 Monongahela, PA vs. Bob Bradley
01/20 Pittsburgh, PA beat Mike Sharpe
01/21 Landover, MD Participated in a 20-man Battle royal – Matinee
01/21 Philadelphia, PA w/. Tony Atlas, Andre the Giant, & Jimmy Snuka, beat Afa, Sika, Samula, & Sgt. Slaughter
01/23 New York, NY w/. Tony Atlas & Andre the Giant, beat Afa, Sika & Samula
01/24 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Bob Bradley & Israel Matia
02/07 Buffalo, NY w/. Tony Atlas, beat Mr. Fuji & Tiger Chung Lee
02/10 St. Louis, MO w/. Tony Atlas, lost to Adrian Adonis & Dick Murdoch by decision
02/10 St. Louis, MO lost in an 18-man Battle royal
02/11 Boston, MA w/. Tony Atlas & Andre the Giant, beat Sgt. Slaughter, Mr. Fuji, & Tiger Chung Lee
02/14 Allentown, PA w/. Tony Atlas & S.D. Jones, beat Rene Goulet, Paul Vachon & Goldie Rogers – TV Taping
02/14 Allentown, PA w/. Tony Atlas & S.D. Jones, beat Ron Butler, Charlie Fulton & Goldie Rogers – TV Taping
02/15 Hamburg, PA w/. Tony Atlas, beat Ron Butler & Rene Goulet – TV Taping
02/16 York, PA w/. Tony Atlas & Andre the Giant, beat Afa, Sika & Sgt. Slaughter
02/18 Philadelphia, PA w/. Tony Atlas, beat Don Muraco & Roddy Piper
02/20 New York, NY w/. Tony Atlas & Ivan Putski, beat Sgt. Slaughter, Mr. Fuji & Tiger Chung Lee
02/24 Pittsburgh, PA w/. Tony Atlas & Andre the Giant, beat Afa, Sika & Sgt. Slaughter
02/29 Queens, NY beat Tiger Chung Lee by count out
03/02 St. Louis, MO beat Paul Orndorff by DQ
03/03 Balitmore, MD w/. Tony Atlas, beat Afa & Sika by DQ
03/04 Landover, MD w/. Tony Atlas & Andre the Giant beat Afa, Sika & Sgt. Slaughter
03/05 Salisbury, MD w/. Tony Atlas, double DQ vs. Paul Orndorff & Roddy Piper
03/06 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Frankie Williams & Mike Sharpe, Jr. TV
03/06 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Charlie Fulton & Israel Matia – TV Taping
03/07 Hamburg, PA w/. Tony Atlas, beat Rene Goulet & John Ringo – TV Taping
03/07 Hamburg, PA w/. Tony Atlas, beat Mad Dog Vachon & Ron Shaw – TV Taping
03/07 Hamburg, PA w/. Tony Atlas & S.D. Jones, lost to Paul Orndorff, Roddy Piper & David Shultz – TV Taping
03/10 New Haven, CT beat Mike Sharpe, Jr.
03/10 New Haven, CT lost in a Battle royal
03/11 East Rutherford, NJ beat Mike Sharpe, Jr.
03/11 East Rutherford, NJ lost in a Battle royal
03/12 Staten Island, NY w/. Tony Garea, beat Tiger Chung Lee & Charlie Fulton
03/14 White Plains, NY w/. Tony Atlas & Ivan Putski, lost to Paul Orndorff, David Shultz & Rene Goulet
03/15 Port Jervis, NY w/. Tony Atlas, vs. Mr. Fuji & Tiger Chung Lee
03/16 Hazelton, PA w/. Tony Atlas & Andre the Giant, beat Afa, Sika, & Sgt. Slaughter
03/17 Boston, MA w/. Tony Atlas, beat Pete Doherty & Charlie Fulton
03/19 Waterbury, CT beat David Shultz by DQ
03/20 New York, NY w/. Tony Atlas, beat Afa & Sika
03/21 Queens, NY w/. Ivan Putski, double DQ vs. David Shultz & Mike Sharpe
03/22 Englishtown, ?? beat Mike Sharpe
03/23 St. Louis, MO w/. Tony Atlas, beat Adrian Adonis & Dick Murdoch by DQ – Matinee
03/23 Akron, OH beat Tiger Chung Lee
03/23 Akron, OH lost in a Battle royal
03/25 New York, NY w/. Tony Atlas, double DQ vs. Afa & Sika
03/27 Allentown, PA w/. Tony Atlas, beat Johnny Ringo & Tony Colon – TV Taping
03/28 Hamburg, PA w/. Tony Atlas, beat Charlie Fulton & Tony Russo – TV Taping
03/28 Hamburg, PA w/. Tony Atlas & S.D. Jones, beat Ron Shaw, Tony Colon, & John Callahan – TV Taping
03/28 Hamburg, PA w/. Tony Atlas & Sgt. Slaughter, beat Afa, Sika, & Greg Valentine
03/30 Hawley, ?? beat Greg Valentine by DQ
03/30 Hawley, ? w/. Tony Atlas, beat Afa & Sika
03/31 Philadelphia, PA w/. Tony Atlas, beat Mr. Fuji & Tiger Chung Lee
04/01 Hartford, CT w/. Tony Atlas & S.D. Jones, lost to Paul Orndorff, Roddy Piper & David Shultz
04/02 Yonkers, NY w/. Tony Atlas & S.D. Jones, lost to Paul Orndorff, Roddy Piper & David Shultz
04/03 Queens, NY beat Rene Goulet
04/04 Tunkannock, PA w/. Tony Atlas, no contest vs. Paul Orndorff & Roddy Piper
04/05 Lancaster, PA w/. Tony Atlas, beat Roddy Piper & David Shultz by DQ
04/06 St. Louis, MO w/. Tony Atlas, lost to Paul Orndorff & David Shultz
04/08 Landover, MD w/. Tony Atlas, beat Afa & Sika
04/09 Garfield, ?? w/. Tony Atlas, beat Rene Goulet & Charlie Fulton
04/10 Linenhurst, NY w/. Brian Blair, beat Tiger Chung Lee & Charlie Fulton
04/13 Detroit, MI w/. Tony Atlas, beat Roddy Piper & David Shultz
04/14 Boston, MA w/. Tony Atlas, lost to Roddy Piper & David Shultz by DQ
04/16 Norwalk, ?? beat Israel Matia
04/16 Scranton, PA beat Tiger Chung Lee
04/17 Allentown, PA w/. Tony Atlas, lost to Dick Murdoch & Adrian Adonis
*Lost the WWF tag team titles
04/20 Dayton, OH w/. Tony Atlas, beat Billy Travis & Randy King
04/21 Cincinnati, OH w/. Tony Atlas, no contest vs. Roddy Piper & Paul Orndorff
04/23 New York, NY w/. Tony Atlas & Ivan Putski, lost to Roddy Piper, Paul Orndorff, & David Shultz
04/24 Jim Thorpe, PA w/. Tony Atlas, beat Rene Goulet & Samula
04/25 Queens, NY beat Afa
04/26 Warren, ?? beat Ron Shaw
04/27 Pittsburgh, PA w/. Tony Atlas & Ivan Putski, lost to Roddy Piper, Paul Orndorff & David Shultz
04/28 Baltimore, MD w/. Tony Atlas, no contest vs. Roddy Piper & David Shultz
04/29 Cincinnati, OH w/. Tony Atlas, no contest vs. Roddy Piper & Paul Orndorff
05/05 Philadelphia, PA beat Samula
05/07 Rochester, NY w/. Tony Atlas, beat Tiger Chung Lee & Mystery Man
05/10 Buffalo, NY w/. Tony Atlas & S.D. Jones, lost to Roddy Piper, Paul Orndorff & David Shultz
05/17 Johnstown, PA w/. Pat Patterson, beat Sika & Samula
05/19 Landover, MD w/. S.D. Jones & Bobo Brazil, lost to Roddy Piper, Paul Orndorff & David Shultz
05/20 Salisbury, MD w/. S.D. Jones & Bobo Brazil, lost to Roddy Piper, Paul Orndorff & David Shultz
05/21 New York, NY w/. S.D. Jones & Bobo Brazil, lost to Afa, Sika, & Samula
05/22 Butler, PA beat Samula
05/24 Struthers, OH beat Sika by DQ
05/25 Pittsburgh, PA beat Sika
05/26 Baltimore, MD lost to Roddy Piper
05/28 Wayne, NJ w/. S.D. Jones & Pat Patterson, beat Aka, Sika, & Samula
05/30 Hamburg, PA beat Steve Lombardi – TV Taping
06/01 Winston-Salem, NC w/. S.D. Jones, beat Afa & Sika
06/02 Norfolk, VA beat Tiger Chung Lee
06/02 Norfolk, VA lost to Greg Valentine
06/03 Oswego beat Tiger Chung Lee
06/05 Bloomfield beat Mr. Fuji
06/06 Old Westbury beat Greg Valentine
06/07 Nanticoke beat Sika
06/08 Milford w/. Ivan Putski, beat Afa & Sika
06/09 Landover, MD lost to Roddy Piper
06/10 Englishtown, NJ beat Sika
06/11 Hershey, PA w/. Bobo Brazil, lost to Mr. Fuji & Tiger Chung Lee
06/12 Staten Island, NY beat Tony Colon
06/13 White Plains, NY drew David Shultz
06/15 Detroit, MI lost to Roddy Piper
06/16 Hollywood, FL vs. Roddy Piper
06/17 Minneapolis, MN w/. Tito Santana, beat Adrian Adonis & Dick Murdoch
06/17 Minneapolis, MN lost in an 18-man Battle royal
06/18 Scranton, PA lost to Roddy Piper
06/21 Erie, PA lost to Roddy Piper
06/22 Pittsburgh, PA lost to Roddy Piper
06/23 Boston, MA lost to Roddy Piper
06/24 Hartford, CT lost to Roddy Piper
06/26 Providence, RI w/. Bob Backlund, Sgt. Slaughter & Jay Strongbow, beat Mr. Fuji, Iron Sheik, Bob Orton Jr. & Greg Valentine
06/27 Columbus, OH lost to Roddy Piper by count out
06/28 Dayton, OH beat Paul Orndorff by count out
06/30 Elizabeth, NJ lost to Roddy Piper
07/01 Hudson lost to Bob Orton Jr.
07/02 Glens Falls, NY lost to Roddy Piper
07/03 Staten Island, NY beat George Steele by DQ
07/04 Clearfield beat Jerry Valiant
07/05 Johnstown, PA beat Jerry Valiant
07/07 Long Island, NY lost to Roddy Piper
07/09 Norfolk, VA beat Jerry Valiant
07/10 Brantford, ON beat Tim Gerrard – TV Taping
07/11 Rochester, NY lost to Greg Valentine
07/12 Woodbridge, VA w/. S.D. Jones, lost to Adrian Adonis & Dick Murdoch
07/13 Chicago, IL double DQ vs. Roddy Piper
07/14 Baltimore, MD beat Greg Valentine by DQ
07/17 Salisbury, MD beat Jerry Valiant
07/17 Struthers, OH beat Bob Orton Jr. by DQ
07/18 Akron, OH beat Greg Valentine by DQ
07/19 Columbus, OH lost to Roddy Piper
07/20 Pittsburgh, PA drew Greg Valentine
07/21 Providence, RI beat Tiger Chung Lee
07/22 Minneapolis, MN w/. S.D. Jones, lost to Adrian Adonis & Dick Murdoch
07/24 Salt Lake City, UT w/. S.D. Jones, lost to Adrian Adonis & Dick Murdoch
07/24 Salt Lake City, UT lost in a Battle royal
07/25 Memphis, TN w/. S.D. Jones, beat Moondogs Rex & Spot
07/26 Dayton, OH beat Mr. Fuji
07/31 Poughkeepsie, NY beat Charlie Fulton
08/03 Baltimore, MD beat Greg Valentine
08/04 Philadelphia, PA lost to Jesse Ventura by count out
08/05 Toronto, ON drew Paul Orndorff
08/06 Brantford, ON beat Brian Mackney – TV Taping
08/07 Richmond, VA Advertised to appear
08/10 St. Louis, MO beat David Shultz
08/11 Chicago, IL drew Paul Orndorff
08/13 Sacramento, CA Advertised to appear
08/17 Pittsburgh, PA beat David Shultz by DQ
08/18 Landover, MD drew Bob Orton Jr.
08/21 Rochester, NY lost to Greg Valentine
08/25 Atlanta, GA lost to Nikolai Volkoff
08/26 Minneapolis, MN vs. Bob Orton Jr.
09/01 Philadelphia, PA drew Greg Valentine
09/28 St. Louis, MO lost to Nikolai Volkoff
09/29 Kansas City, MO lost to Roddy Piper
10/07 Staten Island, NY w/. Rick McGraw, lost to Moondogs Rex & Spot
10/08 Erie, PA beat Iron Sheik by DQ
10/10 Steubenville, OH w/. S.D. Jones, no contest vs. Moondogs Rex & Spot
10/12 Pittsburgh, PA lost to David Shultz
10/13 Detroit, MI lost to Roddy Piper
10/14 East Rutherford, NJ beat Moondog Spot
10/15 Los Angeles, CA lost to Greg Valentine
10/16 Oakland, CA lost to Roddy Piper
10/17 Sacramento, CA drew Alexis Smirnoff
10/19 San Diego, CA beat Rene Goulet
10/20 Providence, RI lost to Roddy Piper
10/21 Toronto, ON lost to Nicolai Volkoff
10/22 New York, NY lost to Ken Patera
10/26 St. Louis, MO lost to Paul Orndorff
10/26 Kansas City, MO lost to Paul Orndorff
10/28 Minneapolis, MN lost to Iron Sheik
11/10 Salt Lake City, UT beat Steve Lombardi
11/12 Chicago, IL lost to Ken Patera
11/16 Cincinnati, OH w/. S.D. Jones, lost to Paul Orndorff & Bob Orton Jr.
11/17 Elizabeth, NJ beat Johnny Rodz
11/20 Rochester, NY beat Terry Gibbs
11/20 Rochester, NY Won a 16-man Battle royal
11/21 White Plains, NY beat A.J. Petruzzi
11/22 Landover, MD w/. Tony Atlas, beat Moondogs Rex & Spot
11/22 Landover, MD Won a 22-man Cage Battle royal
11/23 Hartford, CT lost to John Studd
11/23 Hartford, CT w/. Tony Atlas, beat Greg Valentine & David Shultz by DQ
11/24 Providence, RI lost to John Studd
11/26 New York, NY lost to David Shultz
12/06 Landover, MD vs. John Studd
12/09 Hartford, CT vs. John Studd
Promoter Lia Maivia:
12/19 Honolulu, HI w/. Ricky Johnson, beat Superfly Tui & Sakalia
*Won the Pacific tag team titles

1985
02/13 Altoona, PA w/. Larry Zbyzsko, beat Joel Deaton & Super Destroyer
02/24 Minneapolis, MN w/. Andre the Giant & Mad Dog Vachon, vs. John Studd, Ken Patera & Paul Orndorff
03/12 Worcester, MA beat Moondog Spot
03/14 KUWAIT w/. Pedro Morales, drew Mr. Fuji & The Spoiler
03/15 Pittsburgh, PA beat Moondog Spot
03/17 New York, NY beat Charlie Fulton
03/17 Philadelphia, PA beat Moondog Spot
03/18 Oakland, CA beat Alexis Smirnoff
03/19 Los Angeles, CA beat Alexis Smirnoff
04/16 Poughkeepsie, NY beat Steve Lombardi – TV Taping
04/20 St. Louis, MO beat Jerry Valiant
05/08 Hamburg, PA beat Rene Goulet
05/09 Clarion, PA beat Rene Goulet
05/10 Pittsburgh, PA beat Matt Borne
05/12 Columbus, OH beat Matt Borne
05/18 Boston, MA lost to John Studd
05/20 New York, NY beat Rene Goulet
05/?? Brantford, ON beat Ted Grizzly
08/03 Honolulu, HI w/. Ricky Johnson, beat Dirty White Boys
*Won the Pacific tag team titles (2)
10/07 Memphis, TN w/. Billy Travis, lost to Tom Prichard & Pat Rose
10/12 Nashville, TN beat Ron Sexton
Central States Wrestling:
12/03 Hutchinson, KS vs. The Wild Samoan
12/18 Honolulu, HI w/. Ricky Johnson, no contest vs. Kevin Sullivan & Bob Roop

1986
01/12 St. Joseph, MO defeated Edcar Thomas
01/13 Hutchinson, KS vs. Mr. Pogo
01/16 Kansas City, KS defeated Edcar Thomas
01/21 Lincoln, NE defeated Bob Brown
01/23 Kansas City, KS w/. Marty Jannetty & Rufus Jones, defeated Edcar Thomas, Tarzan Goto & Samoan Joe
02/06 Kansas City, KS defeated Kevin Kelly
02/08 St. Louis, MO beat Timothy Flowers
04/16 Honolulu, HI w/. Ricky Johnson, lost to Leroy Brown & Farmer Boy Ipo
*Lost the Pacific tag team titles
05/20 Portland, OR beat Bobby Jaggers by DQ
05/21 Seattle, WA drew Bobby Jaggers
06/14 Portland, OR beat Moondog Moretti
06/19 Salem, OR beat Tarzan White
06/20 Eugene, OR beat Mike Miller by DQ
06/21 Portland, OR beat Mike Miller by DQ
06/26 Salem, OR beat Rip Oliver by DQ
06/27 Eugene, OR beat Rip Oliver by DQ
06/28 Portland, OR beat Rip Oliver by DQ
07/18 Honolulu, HI beat Tim Patterson by DQ
07/19 Honolulu, HI w/. Jimmy Snuka, lost to The Blondes
10/16 Waikiki, HI beat Doug Somers

1987
03/08 Memphis, TN w/. Jerry Lawler, lost to Don Bass & Brickhouse Brown
04/06 Memphis, TN w/. Soul Train Jones, beat Big Bubba & Goliath
*Won the Southern tag team titles (2)
04/13 Memphis, TN w/. Soul Train Jones, beat Big Bubba & Goliath
04/20 Memphis, TN beat Lord Humongous
05/02 Nashville, TN w/. Soul Train Jones, lost to Chic Donovan & Jack Hart
05/04 Memphis, TN w/. Soul Train Jones, beat Tommy Rich & Austin Idol
05/04 Memphis, TN w/. Soul Train Jones, lost to Chic Donovan & Jack Hart
*Lost the Southern tag team titles
05/11 Memphis, TN w/. Bill Dundee, lost to Tommy Rich & Austin Idol
05/18 Memphis, TN w/. Bill Dundee, lost to Tommy Rich & Austin Idol
06/06 Nashville, TN beat Mr. Helo
06/08 Memphis, TN w/. Stan Frazier, lost to Tommy Rich & Austin Idol
06/22 Memphis, TN w/. Bill Dundee, beat Pat Tanaka & Paul Diamond
06/29 Memphis, TN w/. Bill Dundee, beat Pat Tanaka & Paul Diamond by DQ
07/05 Jackson, MS w/. Bill Dundee, beat Pat Tanaka & Paul Diamond
07/06 Memphis, TN w/. Bill Dundee, beat Paul Diamond & Pat Tanaka
*Won the CWA International tag team titles
07/13 Memphis, TN w/. Bill Dundee, lost to Pat Tanaka & Paul Diamond –martial arts
07/27 Memphis, TN w/. Bill Dundee, lost to George Barnes & Blooey
08/17 Memphis, TN beat Bill Dundee
08/24 Memphis, TN beat Big Bubba by DQ
09/05 Nashville, TN beat Big Bubba – Boxing match
09/07 Memphis, TN lost to Don Bass
09/08 Jackson, MS beat Goliath
09/14 Memphis, TN beat Don Bass
10/11 Memphis, TN lost to Bobby Jaggers
10/19 Memphis, TN lost to Bobby Jaggers
10/29 Nashville, TN drew Bobby Jaggers
11/01 Jackson, MS lost to Hector Guerrero

1993
11/01 Plant City, FL no contest vs. Jerry Flynn
11/06 Hudson, FL beat Jumbo Baretta
12/11 Hudson, FL double DQ vs. Ned Brady
12/26 Plant City, FL w/. Cody Wade, lost to Jerry Flynn & Ned Brady
Also promoted/headlined for Caribbean Championship Wrestling in Florida

1994
01/?? Tampa, FL beat Dan Spivey
*Won the CCW Heavyweight title

2002
11/02 Columbus, IN w/. Ox Harley vs. Scotty Lovins & Tommy Sands

2003
01/14 Started a contract position with the WWE to help develop up and coming talent through the Ohio Valley Wrestling circuit in addition to work at his own “Smackdown Wrestling Academy” in Davie, Florida. Johnson is credited with the “polishing” of WWE stars such as: Brock Lesnar, Orlando Jordan, Sylvain Grenier

11/29 Memphis, TN no contest vs. Mabel – – Mixed boxing/wrestling match

Record compiled by Vance Nevada with files from Matt Farmer, Becky Taylor, Ron Witmer & Jim Zordani