PAUL “THE BUTCHER” VACHON

(1955 – 1985)

AKA: Nikita Zolotoff; Nicolai Zolotoff: Okiyama; Spoiler II
Born: October 7, 1937 – Montreal
Brother: Maurice “Mad Dog” Vachon
Daughter: Luna Vachon
Debut: 1955
Titles Held:
Texas tag team 1957-60 (2x)
Stampede International tag team 1959 (2x)
Hawaiian tag team 1960
Southern (N.C.) tag team 1961
John Porter tag team 1961
Southern (GA) tag team 1966-68 (4x)
NWA World (Georgia) tag team 1968
Georgia tag team 1968 (2x)
Midwest tag team 1969
AWA World tag team 1969-71
Grand Prix (QC) tag team 1971-73 (3x)
NWA America’s tag team 1976


2,644 documented matches as of December 21, 2020

Career record compiled by Vance Nevada * [email protected]


1955
05/14 Regina, SK Vachon competed in the National Amateur wrestling championships. Also competing in the tournament was Winnipeg’s Gordon Nelson who would also go on to an international career as a professional.
Promoter Larry Kasaboski:
07/01 North Bay, ON w/. Maurice Vachon, lost to Dory Funk & Dinty Parks (pro debut)
Promoter Sylvio Samson:
07/16 Verdun, QC drew Golden Terror
10/14 St. Henri, QC w/. Nature Boy Dupuis, vs. Bob Ethier & Rejean Sheridan
11/05 St. Hyacinthe, QC w/. Nature Boy Dupuis, vs. Jean Paul Gaucher & Pit Lallier
11/26 Montreal, QC vs. Pit Lallier
12/06 Montreal, QC vs. Ted Menard

1956
01/14 Montreal, QC w/. Nature Boy Dupuis, vs. Jean Paul Gaucher & Pit Lallier
Promoter Lucien Gregoire:
01/28 Victoriaville, QC w/. Maurice Vachon, vs. Johnny & Jacques Rougeau
02/18 Victoriaville, QC w/. Maurice Vachon, lost to Larry Raymond & Ovila Asselin
Promoter Sylvio Samson:
08/20 Joliette, QC vs. Emile Gordon
08/27 Joliette, QC w/. El Torro, no contest vs. Johnny & Jacques Rougeau
09/02 Joliette, QC w/. El Torro, vs. Johnny & Jacques Rougeau
09/16 Louiseville, QC w/. El Torro, vs. Johnny & Jacques Rougeau
09/22 Montreal, QC vs. Pit Lallier
09/23 Rock Island, QC w/. El Torro, vs. Johnny & Jacques Rougeau
09/29 Montreal, QC vs. Jacques Rougeau
10/06 Montreal, QC vs. Johnny Rougeau
10/13 Montreal, QC w/. El Torro, vs. Johnny & Jacques Rougeau
10/27 Montreal, QC vs. (unknown)
12/03 Windsor, ON vs. Jimmy Szikszay

1957
(Wrestling as Nikita Zolotoff)
02/01 Lansing, MI lost to Richard Garza
02/06 Windsor, ON vs. Jack Wentworth
02/08 Lansing, MI vs. Ian Campbell
Promoter Eddie Quinn:
(Wrestling as Paul Vachon)
06/06 Jonquiere, QC vs. George Cagney
07/04 Jonquiere, QC vs. Tarzan Tourville
07/11 Jonquiere, QC w/. Maurice Vachon, vs. Paul & Lionel Baillargeon
07/18 Jonquiere, QC vs. George Cagney
Minnesota Boxing & Wrestling Club, Promoter Tony Stecher:
(Wrestling as Nikita Zolotoff)
07/23 Minneapolis, MN w/. Ivan & Karol Kalmikoff, lost to Verne Gagne, Bronko Nagurski & Leo Nomellini
Promoter Morris Sigel:
09/16 Fort Worth, TX no contest vs. El Medico
09/16 Fort Worth, TX w/. Ivan the Terrible & Rip Rogers, defeated Pepper Gomez, El Medico & El Santo
09/17 Dallas, TX defeated Dick Raines
09/18 Victoria, TX drew Pepper Gomez
09/18 Victoria, TX w/. Reggie Parks & Danny Savich, lost to Pepper Gomez, Gory Guerrero & El Santo
09/19 Galveston, TX defeated El Santo by count out
09/20 Houston, TX w/. Ivan the Terrible, beat Pepper Gomez & El Medico
*Won the NWA Texas tag team titles
09/24 Dallas, TX drew Reggie Parks
09/25 Victoria, TX vs. Pepper Gomez
09/26 Galveston, TX drew El Medico
09/26 Galveston, TX w/. Kurt Von Poppenheim & Rip Rogers, lost to El Medico & Luigi Macera by DQ
10/01 Dallas, TX lost to Marco Polo
10/02 Victoria, TX drew Marco Polo
10/03 Galveston, TX drew Marco Polo
10/09 Corpus Christi, TX lost to El Medico
10/10 Galveston, TX lost to El Medico
10/14 Fort Worth, TX w/. Ivan the Terrible, lost to Duke Keomuka & Mr. Moto
*Lost the NWA Texas tag team titles
10/15 Dallas, TX lost to Kurt Von Poppenheim
10/17 Galveston, TX lost to Luigi Macera by DQ
10/17 Galveston, TX w/. Kurt Von Poppenheim & Ivan the Russian (midget), lost to Luigi Macera & Marco Polo
Promoter ?:
10/18 St. Louis, MO vs. Athol Layton
10/24 Indianapolis, IN lost to Guy Brunetti
10/25 St. Louis, MO lost to Joe Tangaro
10/31 Indianapolis, IN vs. Joe Tangaro
11/01 St. Louis, MO drew Ivan the Terrible
11/27 Lansing, MI vs. Dino Bravo

1958
Minnesota Boxing & Wrestling Club:
(Wrestling as Nikolai Zolotoff)
03/01 St. Paul, MN defeated Red Bastien
03/03 Fort William, ON w/. Chet Wallick, defeated Don Marlin & Floyd Ude
03/04 Minneapolis, MN defeated Lionel Baillargeon
03/05 Fargo, ND lost to Thor Hagen
03/06 Mankato, MN w/. Kurt Von Brauner & Chet Wallick, lost to Red Bastien, Thor Hagen & Farmer Marlin
03/08 St. Paul, MN defeated Dan Geohagen
03/11 Minneapolis, MN lost to Farmer Marlin by DQ
03/12 Fargo, ND drew Lionel Baillargeon
03/19 Austin, MN drew Lionel Baillargeon
03/19 Austin, MN w/. Hard Boiled Haggerty, lost to Paul & Lionel Baillargeon
03/22 St. Paul, MN lost to Paul Baillargeon
03/25 Minneapolis, MN lost to Thor Hagen
03/26 Fargo, ND lost to Roy McClarty
04/05 St. Paul, MN defeated Lou Klein
04/12 St. Paul, MN w/. Doc & Mike Gallagher, lost to Roy McClarty, Chet Wallick & Jack Witzig
04/15 Minneapolis, MN lost to Floyd Ude
04/18 Winnipeg, MB lost to Floyd Ude
04/19 St. Paul, MN lost to Ilio DiPaolo
04/22 Minneapolis, MN lost to Thor Hagen by DQ
04/26 St. Paul, MN lost to Thor Hagen by DQ
04/28 Fort William, ON lost to Thor Hagen by DQ
05/01 Mankato, MN w/. Kenji Shibuya, vs. Roy McClarty & Ilio DiPaolo
05/03 St. Paul, MN defeated Stan Morowski
05/06 Minneapolis, MN drew Red Bastien
05/09 St. Paul, MN lost to Red Bastien
Promoter Sylvio Samson:
(Wrestling as Paul Vachon)
05/10 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Gilles Fortin & Laurent Fortin
05/17 Montreal, QC vs. Don Lortie
05/24 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Gilles Fortin & Laurent Fortin
05/31 Montreal, QC vs. Don Lortie
06/01 Granby, QC No information available

Wrestlers Arrested By Local Police
Granby Leader-Mail; June 4, 1958
Another wrestling match ended with a near riot at the Granby Arena last Sunday night and again the Vachon brothers were the troublemakers. But this time the police were prepared and as they were fighting near the doors, four or five constables mastered them and took them to the station, where they were detained all night. Matchmaker Sylvio Samson put up bail for them on Monday morning so that they could return to Montreal.

Minnesota Boxing & Wrestling Club:
(Wrestling as Nikolai Zolotoff)
06/04 Traverse City, MI vs. Verne Gagne
Promoter Sylvio Samson / Northland Wrestling Enterprises:
(Wrestling as Paul Vachon)
06/07 Montreal, QC vs. (unknown)
06/14 Montreal, QC w/. Gerard Dugas, vs. Bernier & Laurent Fortin
06/19 Pointe aux Tremble w/. Maurice Vachon, vs. Marcel Ouimet & Tony Raski
06/21 Montreal, QC w/. Gerard Dugas, vs. Chief Red Cloud & Don Lortie
06/28 Montreal, QC w/. Maurice Vachon & Gerard Dugas, vs. Bernier, Gilles & Laurent Fortin
07/22 Hull, QC vs. Chief Red Cloud
07/27 Causapscal, QC vs. Gerry Petel – Referee: Bernard Geoffrion
07/29 Hull, QC defeated Bob Taylor
07/31 Jonquiere, QC w/. Terry Garvin, vs. Bernier & Gilles Fortin
08/02 Montreal, QC w/. Maurice Vachon & Gerard Dugas, vs. Chief Red Cloud, Bernier & Gilles Fortin
08/05 Hull, QC double DQ vs. Don Lortie
08/12 Hull, QC w/. Maurice Vachon, double DQ vs. D. Lortie & Raphael Maghali
08/15 Herdman, QC vs. Raphael Maghali
08/15 Herdman, QC w/. Maurice Vachon, vs. Chief Red Cloud & Raphael Maghali
08/16 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Bernier & Laurent Fortin
09/08 Barrie, ON vs. Louis Papineau

1959
Stampede Wrestling – Promoter Stu Hart / All Star Wrestling – Promoter Cliff Parker:
01/06 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, vs. (unknown)
01/07 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, beat Ian Campbell & Dick Hrstich
01/08 Regina, SK w/. Maurice Vachon, beat Ian Campbell & Dick Hrstich
01/09 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Reg Parks & Dick Hrstich
01/12 Lethbridge, AB w/. Maurice Vachon, beat Ken Kenneth & Dick Hrstich
01/13 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, vs. Reg Parks & Ian Campbell
01/14 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, vs. Ken Kenneth & Dick Hrstich
01/15 Regina, SK w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
01/16 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Ken Kenneth & Dick Hrstich
01/19 Lethbridge, AB w/. Maurice Vachon, vs. Reg Parks & Dick Hrstich
01/20 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat Ken Kenneth & Dick Hrtsich
01/21 Regina, SK w/. Maurice Vachon, no contest vs. Chet Wallick & Chico Gracia
01/22 Regina, SK w/. Maurice Vachon, beat Ken Kenneth & Dick Hrstich
01/23 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Clem St. Louis & Dick Hrstich
01/27 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat Ken Kenneth & Shag Thomas
01/28 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, no contest vs. Chet Wallick & Chico Gracia
01/29 Regina, SK w/. Maurice Vachon, no contest vs. George & Sandy Scott
01/30 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
*Won the Stampede International tag team titles
02/02 Lethbridge, AB w/. Maurice Vachon, drew George & Sandy Scott – Ropes broke
02/03 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, no contest vs. Chico Gracia & Chet Wallick
02/04 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, defeated Chet Wallick & Chico Gracia
02/05 Regina, SK w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
02/06 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott by DQ
02/10 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, vs. Chico Gracia & Chet Wallick
02/11 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, defeated Chet Wallick & Chico Gracia
02/12 Regina, SK w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott by CO
02/13 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
02/17 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat Chico Gracia & Chet Wallick
02/18 Saskatoon, SK vs. Sandy Scott
02/19 Regina, SK beat Steve Bolus
02/20 Calgary, AB beat Sandy Scott
02/23 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
02/24 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
02/25 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
02/26 Regina, SK beat Dick Hrstich
02/27 Calgary, AB lost to George Scott by DQ
03/03 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, vs. Mighty Ursus & Shag Thomas
03/04 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, defeated George & Sandy Scott
03/05 Regina, SK lost to Mighty Ursus by DQ
03/06 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
03/09 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, double DQ vs. George & Sandy Scott
03/10 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, lost to Shag Thomas & Mighty Ursus
*Lost the Western Canadian Open tag team titles.
03/11 Saskatoon, SK defeated Dick Hrstich
03/12 Regina, SK w/. Maurice vs. Mighty Ursus – Handicap match
03/13 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Mighty Ursus & Shag Thomas
03/16 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
03/17 Edmonton, AB w/. Maurice & Tiger Tasker vs. Mighty Ursus, Shag Thomas, & George Scott
03/18 Regina, SK defeated Shag Thomas by DQ
03/21 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Mighty Ursus & Shag Thomas
03/23 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, lost to Chet Wallick & Chico Gracia
03/24 Edmonton, AB vs. Mighty Ursus
03/25 Saskatoon, SK defeated Ken Kenneth
03/26 Lethbridge, AB w/. Maurice Vachon, vs. George & Sandy Scott
03/27 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to Mighty Ursus & Shag Thomas
*Lost the Stampede International tag team titles
03/27 Calgary, AB lost in a Battle royal
03/28 Regina, SK w/. Maurice Vachon, beat Mighty Ursus & Shag Thomas
03/31 Edmonton, AB beat Jacques Dubois
04/01 Saskatoon, SK Won a Battle royal featuring Terrible Ted (wrestling bear)
04/02 Regina, SK lost to John Foti
04/03 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, no contest vs. Chet Wallick & Chico Gracia
04/07 Edmonton, AB w/. Maurice vs. Shag Thomas & John Foti
04/08 Saskatoon, SK drew John Foti
04/09 Regina, SK w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
04/10 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, vs. Chet Wallick & Chico Gracia
04/14 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, lost to Shag Thomas & John Foti
04/15 Saskatoon, SK vs. Mighty Ursus
04/16 Regina, SK w/. Maurice Vachon, vs. Chico Gracia & Chet Wallick
04/17 Calgary, AB w/. Maurice vs. Mighty Ursus & Shag Thomas
04/21 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
04/22 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, defeated Shag Thomas & John Foti
04/23 Regina, SK w/. Maurice Vachon, defeated Chet Wallick & Chico Gracia
*Won the Western Canadian tag team titles
04/24 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Chet Wallick & Chico Gracia by DQ
04/28 Edmonton, AB w/. Maurice vs. George & Sandy Scott
04/30 Regina, SK lost to Mighty Ursus by DQ
05/01 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
*Lost the Stampede International tag team titles
05/05 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
05/07 Regina, SK defeated Steve Bolus
05/08 Calgary, AB w/. Maurice no contest vs. Great Antonio – Handicap
05/11 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, beat Gorgeous Gus the wrestling bear
05/12 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat Charro Azteca & Chet Wallick
*Won the Western Canadian Open tag team titles
05/14 Regina, SK beat Great Antonio by DQ
05/14 Regina, SK lost to Sandy Scott by DQ
05/15 Calgary, AB w/. Maurice & Charro Azteca, defeated John Foti, George & Sandy Scott
05/15 Calgary, AB lost in a Battle royal
05/19 Camrose, AB w/. Maurice Vachon, beat George & Sandy Scott
05/21 Regina, SK w/. Maurice Vachon, lost to Great Antonio – Handicap
05/22 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
05/25 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
05/26 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, beat Charro Azteca & Chet Wallick
05/27 Saskatoon, SK vs. Doug Hepburn
05/28 Regina, SK lost to John Foti
05/29 Calgary, AB beat Jacques Dubois
05/29 Calgary, AB lost to John Foti
06/02 Edmonton, AB defeated Steve Bolus
06/02 Edmonton, AB lost in a Battle royal
06/03 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, vs. Great Antonio – Handicap
06/04 Regina, SK w/. Maurice & Rip Miller, beat John Foti, George & Sandy Scott
06/05 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Great Antonio – Handicap
06/09 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, Tiger Tasker, & Charro Azteca, beat JohnFoti, Ken Lorimer, George & Sandy Scott
06/11 Regina, SK w/. Maurice & Rip Miller, no contest vs. John Foti, George & Sandy Scott
06/12 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to Dave Ruhl & John Demchuk
06/16 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl, Rip Miller, & Charro Azteca, lost to John Foti, Ken Lorimer, George & Sandy Scott
06/18 Regina, SK w/. Maurice Vachon, lost to George & Sandy Scott
06/19 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, no contest vs. Stu Hart & Johnny Demchuk
06/23 Edmonton, AB vs. Johnny Demchuk
06/25 Regina, SK beat Steve Bolus
06/26 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, lost to Johnny Demchuk & Stu Hart by DQ
06/29 Moose Jaw, SK w/. Maurice, Vachon, vs. Georgs & Sandy Scott
06/30 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, vs. Great Antonio – Handicap
07/01 Drumheller, AB w/. Maurice Vachon, vs. George & Sandy Scott
07/02 Regina, SK defeated Ian Campbell
07/04 Port Alberni, BC vs. Felix Kohnke
07/06 Vancouver, BC beat Felix Kohnke
07/07 Calgary, AB w/. Maurice Vachon, beat Dan & Rip Miller
07/08 Edmonton, AB w/. Maurice Vachon, drew Bill & Dan Miller
07/09 Regina, SK lost to “Whipper” Billy Watson
07/10 Saskatoon, SK w/. Maurice Vachon, beat Dan & Rip Miller
07/13 Vancouver, BC lost to Stu Hart
07/17 Calgary, AB w/. Maurice & Rip Miller, lost to John Foti, George & Sandy Scott
07/18 Vancouver, BC w/. Maurice Vachon, lost to Stu Hart & George Scott
Maple Leaf Wrestling, Frank Tunney:
07/30 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, defeated Pat Flanagan & Don Jardine
08/04 Oshawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Howard Martin & Bill Stack
08/06 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, defeated Howard Martin & Jack Laskin
Promoters Eddie Quinn/Sylvio Samson:
08/14 Quebec City, QC defeated Sammy Berg
08/17 Trois Rivieres, QC drew Pierre LeMarin
08/18 Chicoutimi, QC w/. Maurice Vachon, defeated Paul Bouchard & Chief Geronimo
08/20 Jonquiere, QC vs. Tarzan Tourville
09/08 Chicoutimi, QC vs. Ovila Asselin
09/15 Chicoutimi, QC vs. Bernard Vignal
09/17 Jonquiere, QC w/. Maurice Vachon, vs. Johnny Rougeau & Ovila Asselin
09/20 St. Damien, QC vs. Jacques Rougeau
09/24 Chicoutimi, QC vs. Ovila Asselin
09/26 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, vs. Johnny Rougeau & Ovila Asselin
09/29 Montreal, QC vs. Ovila Asselin
10/17 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jean Paul Gaucher & Pit Lallier
10/31 Montreal, QC w/. Maurice Vachon & Mike Morelli, vs. Bernier, Gilles & Laurent Fortin
11/06 Boston, MA vs. Johnny Rougeau
11/08 St. Hyacinthe, QC w/. Maurice Vachon, vs. Johnny Rougeau & Ovila Asselin
11/14 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Lionel Baillargeon & Gaston Bergeron
11/18 Montreal, QC vs. Bernard Vignal
11/21 Montreal, QC w/. Don Lortie, vs. Jacques Larose & Tony Raski
11/25 Montreal, QC w/. Red Benson, vs. Larry Moquin & Eddie Auger
11/28 Montreal, QC w/. Don Lortie, vs. Bernier & Gilles Fortin
12/02 Montreal, QC no contest vs. Larry Moquin
12/05 Montreal, QC w/. Don Lortie & Red Benson, vs. Bernier, Gilles & Laurent Fortin
12/09 Montreal, QC beat Bob Bedard
12/16 Montreal, QC beat Gregory Jarque
12/30 Montreal, QC drew Manuel Cortez

1960
Stampede Wrestling:
01/05 Edmonton, AB w/. Emile Koverly vs. Maurice LaPointe & Danny Viloski
01/08 Calgary, AB lost to Dave Ruhl
01/12 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl vs. Maurice LaPointe & Tarzan Tourville
01/15 Calgary, AB lost to John Foti
01/19 Edmonton, AB no contest vs. Eric the Great
01/22 Calgary, AB w/. Emile Koverly, lost to Luther Lindsay & Nelson Royal
01/26 Edmonton, AB vs. Eric the Great
02/02 Edmonton, AB Advertised to appear
02/05 Calgary, AB w/. Larry Kasaboski, lost to Luther Lindsay & Nelson Royal
02/09 Edmonton, AB w/. Dave Ruhl vs. Larry Kasaboski & Tarzan Tourville
02/12 Calgary, AB drew Tarzan Tourville
02/16 Edmonton, AB w/. Emile Koverly vs. Ken Lorimer & Larry Kasaboski
02/19 Calgary, AB lost to Nelson Royal by DQ
02/23 Edmonton, AB w/. Emile Koverly, lost to John Foti & Nelson Royal
02/26 Calgary, AB w/. Emile Koverly, beat Larry Kasaboski & Tarzan Tourville
03/01 Edmonton, AB w/. Emile Koverly, lost to John Foti & Nelson Royal
03/03 Regina, SK drew Tarzan Tourville
03/04 Calgary, AB w/. Emile Koverly, lost to Luther Lindsay & Nelson Royal
03/08 Edmonton, AB vs. John Foti
03/10 Regina, SK defeated Tarzan Tourville
03/12 Lethbridge, AB drew Tarzan Tourville
03/15 Edmonton, AB w/. Emile Koverly, lost to John Foti & Nelson Royal
03/17 Regina, SK vs. Nelson Royal
03/18 Calgary, AB lost to Kit Fox
03/19 Lethbridge, AB w/. Emile Koverly vs. Nelson Royal & Luther Lindsay
03/22 Edmonton, AB w/. Emile Koverly vs. Don Kindred & Luther Lindsay
03/25 Calgary, AB w/. Legs Langevin, lost to Don Kindred & John Foti
Promoter Al Karasick:
03/30 Honolulu, HI w/. King Curtis & Hard Boiled Haggarty, lost to James Blears, Nick Kozak & Herb Freeman
04/06 Honolulu, HI beat Herb Freeman by DQ
04/13 Honolulu, HI w/. Hard Boiled Haggerty, beat James Blears & Herb Freeman
*Won the Hawaiian tag team titles
04/22 Honolulu, HI lost to Al Lolotai
04/27 Honolulu, HI beat Herb Freeman
Promoter Morris Sigel:
04/28 Houston, TX beat Jerry Kozak
Promoter Al Karasick:
05/04 Honolulu, HI w/. King Curtis, lost to Nick Kozak & Jerry Gordet
05/11 Honolulu, HI w/. Hard Boiled Haggerty, lost to Nick Kozak & Jerry Gordet
*Lost the Hawaiian tag team titles
05/18 Honolulu, HI drew James Blears
05/25 Honolulu, HI lost to Nick Kozak
06/01 Honolulu, HI w/. Don Manoukian, lost to Nick Kozak & Jerry Gordet
06/08 Honolulu, HI drew Ron Etchison
06/15 Honolulu, HI lost to Elliot Hardy
06/22 Honolulu, HI beat Jerry Gordet
06/29 Honolulu, HI lost to Lucky Simunovitch
07/06 Honolulu, HI w/. Hard Boiled Haggerty, lost to Al Lolotai & Vili Ava
07/13 Honolulu, HI lost to Al Lolotai
07/20 Honolulu, HI lost to Jerry Gordet by DQ
07/27 Honolulu, HI lost to Vili Ava
Promoter Morris Sigel:
08/02 Dallas, TX beat Silento Rodriguez
08/03 Lake Charles, LA vs. Torbellino Blanco
08/04 Galveston, TX vs. Don Kent
08/05 Houston, TX vs. Torbellino Blanco
08/09 Dallas, TX lost to Torbellino Blanco
08/10 Lake Charles, LA vs. Jerry Kozak
08/11 Galveston, TX lost to Nelson Royal
08/12 Houston, TX w/. Frank Valois, lost to Tiger Conway & McKinley Pickens
08/17 San Antonio, TX lost to Silento Rodriguez by DQ
08/23 Dallas, TX lost to Mr. Kleen
08/24 San Antonio, TX defeated Frank Townsend
08/25 Corpus Christi, TX vs. Don Kent
08/26 Houston, TX lost to Torbellino Blanco
08/31 San Antonio, TX vs. Man Mountain Campbell
08/31 San Antonio, TX w/. Danny McShain, defeated Don Leo Jonathan Handicap
09/06 Dallas, TX w/. Frank Valois, lost to Man Mtn Campbell & Frank Townsend
09/07 San Antonio, TX lost to Torbellino Blanco
09/09 Houston, TX vs. Rocky Ford
09/13 Dallas, TX lost to Nelson Royal
09/14 San Antonio, TX lost to Don Leo Jonathan
09/15 Galveston, TX defeated El Gladiator
09/15 Galveston, TX w/. Frank Valois, defeated Torbellino Blanco & El Gladiator
09/19 Fort Worth, TX vs. Cyclone Negro
09/21 San Antonio, TX drew Stu Gibson
09/22 Galveston, TX w/. Frank Valois, lost to Torbellino Blanco & Cyclone Negro
09/24 Beaumont, TX vs. Danny McShain
09/28 San Antonio, TX lost to Ciclon Negro
10/03 Fort Worth, TX drew Silento Rodriguez
10/05 San Antonio, TX defeated El Gladiator
10/06 Galveston, TX double count out vs. Sputnik Monroe
10/11 Dallas, TX beat Man Mountain Campbell
10/12 San Antonio, TX lost to Don Leo Jonathan by DQ
10/13 Galveston, TX lost to Marvin Jones by DQ
10/13 Galveston, TX w/. Haru Sasaki, lost to Cyclone Negro & Marvin Jones
10/18 Dallas, TX lost to Torbellino Blanco
10/18 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, Don Leo Jonathan & Danny McShain, beat Jesus Cardenas, Torbellino Blanco & Silento Rodriguez
10/19 San Antonio, TX drew Jerry Kozak
10/20 Corpus Christi, TX w/. Maurice Vachon, vs. Torbellino Blanco & Silento Rodriguez
10/25 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, lost to Torbellino Blanco & Ciclon Negro
10/26 San Antonio, TX Participated in a tournament
10/27 Corpus Christi, TX vs. Jesus Cardenas
10/28 Houston, TX vs. Jerry Kozak
10/31 Fort Worth, TX drew Ray Gordon
11/01 Dallas, TX w/. Maurice Vachon & Sputnik Monroe, beat Jesus Cardenas, Cyclone Negro & Torbellino Blanco
11/01 Dallas, TX lost in a Battle royal
11/02 San Antonio, TX defeated Silento Rodriguez
11/03 Corpus Christi, TX w/. Maurice Vachon, defeated Jesus Cardenas & Silento Rodriguez
11/04 Houston, TX vs. Jess Ortega
11/04 Houston, TX w/. Maurice & Sputnik Monroe, vs. Torbellino Blanco, Jess Ortega & Silento Rodriguez
11/07 Waco, TX defeated Silento Rodriguez
11/08 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, beat Ciclon Negro & Torbellino Blanco
*Won the NWA Texas tag team titles
11/09 San Antonio, TX w/. Maurice Vachon, beat Ciclon Negro – Handicap
11/10 Corpus Christi, TX w/. Maurice Vachon, vs. Jesus Cardenas & Torbellino Blanco
11/14 Waco, TX vs. Silento Rodriguez
11/15 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, beat Ciclon Negro & Torbellino Blanco
*Lost the NWA Texas tag team titles
11/16 San Antonio, TX lost to Jesus Cardenas
11/16 San Antonio, TX w/. Maurice Vachon, Haru Sasaki & Danny McShain vs. Stu Gibson, Cyclone Negro, Mighty Ursus & Torbellino Blanco
11/17 Corpus Christi, TX w/. Maurice Vachon, vs. Torbellino Blanco & Cyclone Negro
11/21 Waco, TX w/. Maurice Vachon, lost to Torbellino Blanco & Cyclone Negro
11/22 Dallas, TX lost to Jesus Cardenas
11/23 San Antonio, TX defeated Blue Demon
11/24 Corpus Christi, TX w/. Tiny Roe, vs. Cyclone Negro & Lord Littlebrook
11/29 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, beat Jesus Cardenas – Handicap
11/30 San Antonio, TX lost to Jerry Kozak
12/02 Houston, TX lost to Dory Dixon
12/06 Dallas, TX beat Marquis de Paree
12/07 San Antonio, TX vs. Maurice LaPointe
12/08 Galveston, TX lost to Dory Dixon
12/13 Dallas, TX w/. Maurice Vachon & Sputnik Monroe, vs. Torbellino Blanco, Ciclon Negro & Whiskers Savage
12/14 San Antonio, TX lost to Stu Gibson
12/20 Dallas, TX beat Maurice LaPointe
12/21 Lake Charles, LA vs. Joe Pizza
12/27 Dallas, TX w/. Maurice Vachon, lost to Dory Dixon & Ciclon Negro
12/28 Lake Charles, LA vs. Bob Kennedy

1961
Mid-Atlantic Championship Wrestling, Promoter Jim Crockett:
01/02 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, vs. Frankie Cain & Bobby Winder
01/03 Rocky Mount, NC w/. Maurice Vachon, drew Lee & Joe Garcia
01/03 Raleigh, NC w/. Maurice Vachon, drew Leo & Joe Garcia
01/06 Danville, VA w/. Maurice Vachon, defeated Jack Curtis & Vincent Bryant
01/09 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, defeated Jack Curtis & Ray Villmer
*Won the NWA Southern tag team titles
01/10 Rocky Mount, NC w/. Maurice Vachon, vs. Lee & Joe Garcia
01/10 Raleigh, NC w/. Maurice Vachon, vs. Lee & Joe Garcia
01/13 Danville, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
01/14 Lexington, NC w/. Maurice Vachon, vs. Lee & Joe Garcia
01/16 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, drew Ray Villmer & Jack Curtis
01/20 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, defeated George Becker & Sandy Scott
01/21 Lexington, NC w/. Maurice Vachon, defeated Lee & Joe Garcia
01/23 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, beat Ray Villmer & Jack Curtis
01/27 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
01/28 Lexington, NC w/. Maurice Vachon & Jan Madrid, defeated Angelo Martinelli, Lee & Joe Garcia
01/30 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, defeated George Becker & Sandy Scott
02/03 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
02/04 Lexington, NC w/. Maurice Vachon, defeated Ray Villmer & Jack Curtis
02/06 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, beat George Becker & Sandy Scott
02/10 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
02/17 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
02/20 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, defeated George Becker & Sandy Scott
02/24 Danville, VA w/. Maurice Vachon, defeated Angelo Martinez & Bob Boyer
02/27 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, vs. Waldo Von Erich & Mike Paidousis
03/03 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
03/06 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, vs. Lee & Joe Garcia
03/10 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. George Becker & Sandy Scott
03/13 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, lost to Mike Paidousis & Great Bolo
*Lost the NWA Southern tag team titles
03/17 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. Don Whittler & Bob Nandor
03/24 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, lost to Lee & Joe Garcia
03/27 Charlotte, NC w/. Maurice Vachon, lost to George Becker & Sandy Scott
03/31 Richmond, VA w/. Maurice Vachon, vs. Lee & Joe Garcia
Promoter Sylvio Samson:
04/22 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, defeated Gilles & Laurent Fortin
*Won the John Porter tag team titles
05/04 Jonquiere, QC w/. Maurice Vachon, vs. Paul Bouchard & Gilles Fortin
05/13 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, no contest vs. Gilles & Laurent Fortin
05/16 St. Jerome, QC Advertised to appear
05/19 Jonquiere, QC w/. Roberto Caruso, vs. Billy Red Cloud & Rocco Colombo
05/25 Jonquiere, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Red Cloud & Paul Bouchard
05/26 Alma, QC w/. Maurice Vachon, vs. Paul Bouchard & Sandor Kovacs
05/27 Montreal, QC vs. Billy Red Cloud
06/01 Jonquiere, QC vs. Paul Bouchard
06/08 Jonquiere, QC vs. Sandor Kovacs
06/10 Montreal, QC w/. Maurice Vachon & Roberto Caruso, vs. Bernier, Gilles & Laurent Fortin
06/15 Jonquiere, QC vs. Billy Red Cloud
06/17 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Rocco Colombo & Sandor Kovacs
06/26 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Rocco Colombo & Billy Red Cloud
06/27 St. Jerome, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Red Cloud & Rocco Colombo
06/29 Jonquiere, QC vs. Tiger Conway Jr.
08/14 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon & Taro Sakuro, vs. Ted Evans, Tarzan Babin & Billy Red Cloud
08/19 Montreal, QC w/. Maurice Vachon & Gerard Dugas, vs. Bernier, Gilles & Laurent Fortin
08/24 Jonquiere, QC w/. Joe Christie, vs. Paul Bouchard & Rick Ferrera
08/26 Montreal, QC w/. Roberto Caruso, vs. Lionel & Tony Baillargeon
08/28 Trois Rivieres, QC defeated Ali Bey
09/02 Montreal, QC defeated Ali Bey
09/16 Montreal, QC vs. Ted Evans
09/23 Montreal, QC w/. Roberto Caruso & Gerard Dugas, vs. Ted Evans, Tony Baillargeon & Rick Ferrera
09/30 Montreal, QC w/. Roberto Caruso, vs. Gilles & Laurent Fortin

1962
Stampede Wrestling (AB/SK); Promoter Rod Fenton (BC):
01/25 Regina, SK vs. Frank Morgan
01/26 Calgary, AB lost to Reg Parks by DQ
02/01 Regina, SK vs. Pierre Lachappelle
02/06 Edmonton, AB beat Oattem Fisher
02/08 Regina, SK vs. George Scott
02/09 Calgary, AB lost to Czaya Nandor
02/13 Edmonton, AB lost to Czaya Nandor
02/14 Saskatoon, SK lost to George Scott
02/15 Regina, SK vs. Reg Parks
02/16 Calgary, AB lost to “Whipper” Billy Watson
02/20 Edmonton, AB beat Oattem Fisher
02/22 Regina, SK w/. Tommy O’Toole & Pierre Lachapelle, vs. George Scott, John Foti & Oattem Fisher
02/23 Calgary, AB beat Oattem Fisher
02/27 Edmonton, AB w/. Gene Kiniski, lost to Billy Watson & George Scott
02/28 Saskatoon, SK defeated John Foti
03/01 Regina, SK w/. Pierre Lachappelle, lost to Czaya Nandor & George Scott
03/02 Calgary, AB w/. Pierre Lachappelle, beat Oattem Fisher & John Dane
03/06 Edmonton, AB drew Bill Wright
03/08 Regina, SK vs. John Foti
03/09 Calgary, AB w/. Pierre Lachappelle & Tommy O’Toole, lost to Billy Watson, John Foti, & George Scott
03/13 Edmonton, AB lost to John Foti by DQ
03/14 Saskatoon, SK lost to Bearcat Wright
03/15 Regina, SK vs. Czaya Nandor
03/16 Calgary, AB w/. Pierre Lachappelle, lost to Czaya Nandor & Sandor Kovacs
03/20 Edmonton, AB w/. Pierre Lachappelle, lost to John Foti & Bill Wright
03/22 Regina, SK vs. Czaya Nandor
03/23 Calgary, AB w/. Pierre Lachappelle, lost to John Foti & Bill Wright
03/30 Calgary, AB w/. Jan Gotch, lost to John Foti & Bill Wright
04/03 Edmonton, AB w/. Jan Gotch, beat George Kosti & John Dane
04/04 Saskatoon, SK lost to Mighty Ursus
04/05 Regina, SK vs. John Foti
04/09 Edmonton, AB w/. Jan Gotch, lost to John Foti & Bill Wright
04/13 Calgary, AB w/. Nikita Kalmikoff, lost to John Foti & Bill Wright
04/16 Vancouver, BC lost to Roy McClarty
04/17 Edmonton, AB lost to Bill Wright
04/17 Edmonton, AB lost in a Battle royal
04/19 Chilliwack, BC vs. Oliver Winrush
04/24 Edmonton, AB w/. Nikita Kalmikoff, lost to Czaya Nandor & Bill Wright
Hawaii:
04/25 Honolulu, HI lost to Nick Bockwinkel
Australia:
05/03 Sydney, Australia drew Tiger Conway
05/10 Sydney, Australia drew Sal Savoldi
05/14 Brisbane, Australia beat Tiger Conway
05/19 Melbourne, Australia drew Sal Savoldi
05/24 Sydney, Australia w/. Zebra Kid, vs. Tiger Conway & Sal Savoldi
05/26 Melbourne, Australia drew Tiger Conway
05/28 Brisbane, Australia lost to Tiger Conway
06/02 Melbourne, Australia w/. Nicolai Zigulinoff, lost to Dale Lewis & Sal Savoldi
06/07 Sydney, Australia beat Sal Savoldi by DQ
06/11 Brisbane, Australia no contest vs. Chief Red Cloud
06/19 Hobert, Australia beat Sal Savoldi by DQ
06/30 Melbourne, Australia w/. Nicolai Zigulinoff, lost to Sal Savoldi & Tiger Conway
07/12 Sydney, Australia beat Dale Lewis
07/18 Brisbane, Australia lost to Sal Savoldi
07/19 Sydney, Australia w/. Zebra Kid, vs. Tiger Conway & Dale Lewis
07/28 Melbourne, Australia w/. Nicolai Zigulinoff, lost to Dale Lewis & Sal Savoldi
08/09 Sydney, Australia lost to Johnny Apollo by DQ
08/22 Sydney, Australia beat Nicolai Zigulinoff
09/01 Melbourne, Australia lost to Murray Weideman
09/22 Melbourne, Australia w/. Pietro Capello, beat Murray Weideman & Sal Savoldi
09/29 Melbourne, Australia w/. Pietro Capello, beat Johnny Apollo & Sal Savoldi
10/04 Sydney, Australia w/. Pietro Capello, vs. Johnny Apollo & Sal Savoldi
10/06 Melbourne, Australia beat Johnny Apollo
10/11 Sydney, Australia w/. Pietro Capello, vs. Sal Savoldi & Len Holt
12/21 Melbourne, Australia vs. Con Papalazarou

1963
01/19 Sydney, Australia w/. Chahid Nigim, vs. Con Papalazarou & Alex Iakovidis
02/01 Sydney, Australia w/. Nicolai Zigulinoff, vs. Con Papalazarou & Alex Iakovidis
02/08 Wollongong, Australia w/. Nicolai Zigulinoff, vs. Con Papalazarou & Alex Iakovidis
06/13 Sydney, Australia lost to Con Papalazarou
06/15 Melbourne, Australia vs. Great Togo
06/19 Brisbane, Australia lost to Tosh Togo
06/26 Brisbane, Australia lost to Ricky Wallace
06/29 Melbourne, Australia w/. Ricky Wallace, lost to Lucky Simunovich & Rocky Hunter
07/05 Sydney, Australia w/. Lucky Simunovich & Baron Von Heczey, beat John Durvetakis, Con Papalazarou & Alex Iakovidis
07/06 Melbourne, Australia w/. Ricky Wallace, vs. Con Papalazarou & Rocky Hunter
08/16 Sydney, Australia lost to Alex Iakovidis
08/17 Melbourne, Australia lost to Alex Iakovidis

1964
09/22 Bristol, England beat Joe Cornelius by KO
09/22 Bristol, England beat Gerry DeJagar by KO
09/22 Bristol, England lost to Peter Maivia
09/27 Wembley, England beat Joe Cornelius by KO
10/01 Hammersmith, England beat Johnny Czeslaw
10/03 Belle Vue, England lost to Rocky Wall by DQ
10/05 High Wycombe, Eng vs. Warnia Zarzecki
10/07 Bognor, England vs. Johnny Yearsley
10/10 Brighton, England vs. Earl Maynard
10/14 Boston, England vs. Josef Zaranoff
10/15 Nottingham, England vs. Johnny Allan
10/16 Chesterfield, England vs. Steve Veidor
10/17 Belle Vue, England beat Billy Joyce
10/19 York, England vs. John Lees
10/20 Trowell, England vs. John Lees
10/24 Hanley, England beat Reg Williams
10/27 Finsbury Park, England beat Bob Taylor by KO
10/27 Finsbury Park, England beat Charlie Fisher
10/27 Finsbury Park, England beat Warnia Zarzecki
10/28 Sheffield, England lost to Bill Rawlings by DQ
11/02 Weston S Mare, Eng vs. George Gordienko
11/09 Loughborough, England vs. Ian Campbell
11/10 Huddersfield, England lost to Don Vines by DQ
11/14 Belle Vue, England lost to The Mask by DQ
11/16 West Ham, England vs. Mihalyi Kuti
11/17 Barnsley, England beat Hans Streiger by DQ
11/18 Kingston, England beat Ramon Napolitano by KO
11/19 Ilford, England vs. Ramon Napolitano
11/21 Barnet, England vs. Rocky Wall
11/23 Blackpool, England vs. Johnny Czeslaw
11/24 Wolverhampton, Eng vs. Zebra Kid
11/26 Crewe, England beat ? by KO
11/28 Belle Vue, England double DQ vs. Jim Hussey
12/02 Ipswich, England vs. Peter Maivia
12/03 Tottenham, England vs. Gordon Nelson
12/09 Scunthorpe, England beat John Cox
12/10 Barrow, England vs. Gordon Nelson
12/11 Rotherham, England drew with Billy Joyce
12/15 Chelmsford, England vs. Tim Geohagen
12/17 Beckenham, England vs. Geoff Portz
12/22 Westbury, England beat Steve Veidor by KO
12/22 Westbury, England beat Gordon Nelson by KO
12/26 Brighton, England lost to Gordon Nelson by DQ

1965
01/02 Grantham, England vs. Dennis Mitchell
01/04 West Ham, England lost to Tibor Szakacs
01/05 Plymouth, England vs. John DaSilva
01/06 Bath, England vs. Prince Kumali
01/07 Bristol, England beat Kiwi Kingston
01/08 Bermondsey, England vs. Joe Cornelius
01/09 Southall, England beat Prince Kumali
01/11 Hamilton, England lost to Ian Campbell
01/12 Hull, England w/. Lucky Simunovich, lost to Ian Campbell & Billy Joyce
01/13 Scunthorpe, England beat Lucky Simunovich
01/14 Barrow, England lost to Ian Campbell by DQ
01/15 Rotherham, England lost to Ian Campbell by KO
01/16 Kingston, England lost to Gwynn Davies by DQ
01/18 London, England lost to Francis Sullivan
01/19 Croydon, England lost to Billy Two Rivers by KO
01/20 Banbury, England lost to Billy Two Rivers by KO
01/22 Northampton, England beat Steve Veidor
01/23 Brighton, England lost to Gerry DeJaeger by DQ
01/25 Blackpool, England vs. Lucky Simunovich
01/26 Wolverhampton, Eng beat Lucky Simunovich
01/27 Kingston, England vs. Ramon Napolitano
01/29 Liverpool, England vs. Geoff Portz
01/30 Newcastle, England vs. Ian Campbell
02/02 Croydon, England lost to Syed Saif Shah by KO
02/04 Peterborough, England lost to Johnny Kostas
02/06 Camberwell, England vs. Josef Zaranoff
02/08 Bradford, England vs. Dennis Mitchell
02/09 Leicester, England vs. Johnny Allan
02/10 Middlesborough, Eng beat John Lees by KO
02/16 Bournemouth, England vs. Roy “Bull” Davis
02/17 Shoreditch, England lost to Gwynn Davies by DQ
02/18 Exeter, England vs. Gwynn Davies
02/20 Wembley, England vs. Prince Kumali – Matinee
02/20 Brighton, England lost to George Gordienko by DQ
02/22 Blackpool, England vs. Norman Walsh
02/23 Wellington, England vs. Norman Walsh
02/27 Doncaster, England vs. Peter Maivia
03/01 Leeds, England vs. Tosh Togo
03/02 Hull, England lost to Geoff Portz by DQ
03/04 Rotherham, England beat John Lees by KO
03/06 Belle Vue, England double KO vs. Geoff Portz
03/09 Solihull, England vs. Roy “Bull” Davis
03/10 Banbury, England lost to John DaSilva
03/11 Hammersmith, England vs. Gerry DeJaegar
03/12 Willenhall, England w/. Francis Orlik, lost to Count Bartelli & Kendo Nagasaki
03/13 Doncaster, England lost to Gwynn Davies
03/15 London, England vs. Gerry DeJaegar
03/16 London, England lost to Arion Manousakis
03/17 London, England lost to Gordon Nelson by DQ
03/18 Walthamstow, England lost to Peter Maivia
03/19 Lowestoft, England lost to Syed Saif Shah
03/23 Chelmsford, England vs. Leif Rasmussen
03/30 Plymouth, England vs. Roy “Bull” Davis
03/31 Gt. Yarmouth, England double KO vs. Zebra Kid
04/02 Liverpool, England lost to Jim Hussey by DQ
04/07 Hastings, England lost to Arion Manousakis by DQ
04/08 Bury St. Edm, England vs. Billy Two Rivers
04/10 Maidstone, England lost to Josef Zaranoff by DQ
04/12 Leeds, England beat Earl Maynard
04/19 Birmingham, England lost to Roy “Bull” Davis
04/20 Finsbury Park, England lost to Joe Cornelius by DQ
04/21 Ipswich, England lost to John DaSilva
04/22 Bristol, England lost to Billy Robinson by DQ
04/23 Rochester, England lost to Billy Robinson
04/26 London, England lost to Peter Maivia by KO
04/30 Northampton, England drew Josef Zaranoff
05/01 Southall, England vs. Syed Saif Shah
05/04 Chelmsford, England vs. Gordon Nelson
05/07 Barking, England lost to John DaSilva by DQ
05/08 Maidstone, England lost to Tibor Szakacs by DQ
05/10 Blackpool, England vs. Billy Two Rivers
05/11 Finsbury Park, England beat Prince Kumali
05/14 Belle Vue, England lost to Prince Kumali by DQ
05/15 Kings Lynn, England vs. Steve Veidor
05/17 Turnbridge Wells, Eng. Beat Ramon Napolitano
05/18 Yeovil, England vs. Kiwi Kingston
05/19 London, England lost to Billy Two Rivers
05/24 Birmingham, England lost to Timothy Geohagen
05/28 Herne Bay, England vs. Gerry DeJaegar
05/29 Belle Vue, England lost to Billy Two Rivers
05/31 Folkestone, England vs. Timothy Geohagen
06/01 Croydon, England lost to Joe Cornelius
06/04 Rochester, England lost to Arion Manousakis by DQ
06/06 Brighton, England lost to Timothy Geohagen by DQ
06/07 Weston S. Mare, Eng vs. Peter Maivia
06/08 Colchester, England vs. Steve Veidor
06/09 Carlyon Bay, England vs. Kiwi Kingston
06/12 Southall, England vs. Tibor Szakacs
06/14 Paignton, England vs. Kiwi Kingston
06/15 Weymouth, England vs. Gordon Nelson
06/16 Watford, England lost to Steve Veidor
06/19 Hammersmith, England beat Kiwi Kingston by KO
06/19 Hammersmith, England beat Sean Regan by KO
06/19 Hammersmith, England beat Kiwi Kingston by technical KO
06/21 Aylesbury, England lost to Tibor Szakacs
06/22 Plymouth, England vs. Steve Veidor
06/23 Shoreditch, England lost to Syed Saif Shah
06/25 Brighton, England lost to Peter Maivia
06/28 High Wycombe, Eng vs. John DaSilva
06/29 Kings Lynn, England beat Gordon Nelson by KO
06/30 Cliftonville, England vs. Kiwi Kingston
07/01 Bristol, England lost to Tibor Szakacs by DQ
07/06 Worthing, England lost to Peter Maivia
07/09 Brighton, England lost to Syed Saif Shah
07/12 Eastbourne, England vs. Syed Saif Shah
07/14 Felixstowe, England vs. Steve Veidor
07/15 Clacton, England lost to Angelo Ramon
07/16 Liverpool, England lost to John DaSilva by DQ
07/18 Blackpool, England lost to Jim Hussey by DQ
07/19 Paignton, England vs. Gerry DeJaegar
07/20 Weymouth, England beat Kiwi Kingston
07/21 Gt. Yarmouth, England lost to Tibor Szakacs
07/24 Southall, England vs. Roy “Bull” Davis
07/25 Brighton, England vs. Billy Robinson
07/26 Weston S Mare, Eng vs. Gerry De Jaegar
07/29 Wimbledon, England vs. John DaSilva
08/01 Brighton, England w/. Johnny Yearsley, lost to Prince Kumali & Earl Maynard
08/02 Paignton, England vs. Kiwi Kingston
08/03 Plymouth, England vs. Peter Maivia
08/04 Carlyon Bay, England vs. Josef Zaranoff
08/05 Westbury, England beat Earl Maynard
08/06 Southampton, England lost to Syed Saif Shah
08/09 Weston S. Mare, Eng vs. Tibor Szakacs
08/12 Torquay, England vs. Roy “Bull” Davis
08/14 Salisbury, England vs. Roy “Bull” Davis
08/17 Croydon, England vs. Kiwi Kingston
08/18 Great Yarmouth, Eng lost to Peter Maivia
08/20 Rochester, England lost to Gwynn Davies by DQ
08/22 Brighton, England lost to Gwynn Davies by DQ
08/24 Hove, England vs. John DaSilva
08/25 Cliftonville, England vs. Kiwi Kingston
08/26 Dunstable, England lost to Bill Verna
08/27 Liverpool, England w/. Hans Streiger, lost to John DaSilva & Peter Maivia
08/30 Folkestone, England lost to Kiwi Kingston by DQ
09/01 Great Yarmouth, Eng lost to Billy Joyce
09/02 Walthamstow, England vs. Tibor Szakacs
09/03 Brighton, England vs. Josef Zaranoff
09/04 Norwich, England lost to Tibor Szakacs by DQ
09/07 Swindon, England vs. John DaSilva
09/08 Shoreditch, England vs. Gordon Nelson
09/11 Maidstone, England vs. Norman Walsh
09/12 Brighton, England drew Peter Maivia
09/16 Exeter, England vs. Steve Veidor
09/18 Kings Lynn, England vs. Peter Maivia
09/22 Cardiff, Wales lost to Gordon Nelson by DQ
09/23 Aldershot, England beat Sean Regan
09/24 Barking, England vs. Antonio Morlans
09/27 Folkestone, England vs. Antonio Morlans
09/28 Colchester, England vs. Steve Veidor
09/30 Southampton, England No Information Available
10/01 Herne Bay, England vs. Peter Maivia
10/02 Belle Vue, England beat Henri Pierlot by KO
10/02 Belle Vue, England lost to Gwynn Davies
10/03 Brighton, England w/. Roy “Bull” Davis, lost to Josef Zaranoff & Tibor Szakacs
10/04 Wembley, England beat Timothy Geohagen by KO
10/07 Dorking, England vs. Prince Kumali
10/08 Liverpool, England lost to Rocky Wall
10/09 Hanley, England lost to Roy “Bull” Davis
10/10 Blackpool, England lost to Jim Hussey by DQ
10/11 Catford, England vs. Tibor Szakacs
10/12 Newbury, England vs. Prince Kumali
10/13 Shoreditch, England vs. Gordon Nelson
10/14 Peterborough, England lost to Pietro Capello
10/15 Northampton, England lost to Billy Joyce by DQ
10/19 Kidderminster, England vs. Ian Campbell
10/20 London, England lost to Joe Cornelius
10/21 Paisley, England lost to Prince Kumali by KO
10/22 Liverpool, England lost to Dennis Mitchell by DQ
10/25 Aylesbury, England lost to Syed Saif Shah
10/26 Croydon, England vs. John Cox
10/28 Exeter, England vs. Steve Veidor
10/31 Brighton, England beat Josef Zaranoff by KO
11/01 Blackpool, England vs. Dennis Mitchell
11/02 Watford, England double DQ vs. Joe Cornelius
11/04 Southampton, England lost to Kiwi Kingston by DQ
11/05 Liverpool, England lost to Count Bartelli by DQ
11/08 West Ham, England vs. Peter Maivia
11/09 Colchester, England vs. Steve Veidor
11/11 Beckenham, England vs. George Drake
11/12 Bermondsey, England vs. Steve Veidor
11/15 Loughborough, England vs. Norman Walsh
11/18 Bury St. Edmunds, Eng. vs. Antonio Rocca
11/19 Ipswich, England vs. Prince Kumali
11/22 Turnbridge Wells, Eng. vs. Rocco Colombo
11/24 Shoreditch, England lost to Gordon Nelson
11/26 Liverpool, England w/. Big Bruno, beat Doug Joyce & Hans Streiger
11/27 Eastbourne, England beat Peter Maivia
12/01 Sheffield, England vs. Billy Robinson
12/02 Morecambe, England vs. Terry O’Neill
12/03 Rotherham, England lost to Sky Hi Lee by KO
12/04 Salisbury, England vs. Joe Cornelius
12/06 West Ham, England Advertised to appear, no information available
12/07 Kidderminster, England vs. Sky Hi Lee
12/11 Belle Vue, England lost to Masambula by DQ
12/15 London, England lost to Jan Wilko by KO
12/16 Wimbledon, England vs. Dennis Mitchell
12/17 Barking, England vs. Joe Cornelius
12/20 West Ham, England vs. Peter Maivia
12/27 Eastbourne, England lost to Kiwi Kingston by KO
12/28 Swindon, England lost to Jan Wilko by KO
12/30 Bristol, England beat Peter Maivia

1966
01/04 Croydon, England vs. John Cox
01/06 Ilford, England vs. Bill Verna
01/10 Wembley, England lost to Jan Wilko by KO
01/11 Bournemouth, England lost to Jan Wilko
01/13 Southampton, England vs. Al Hayes
01/15 Brixton, England lost to Al Hayes
01/17 Derby, England vs. Pat Roach
01/18 Kidderminster, England vs. Ian Campbell
01/20 Ilford, England vs. Billy Joyce
01/21 Liverpool, England lost to Gwynn Davies by KO
01/25 Chelmsford, England vs. Jan Wilko
01/26 Watford, England lost to Peter Maivia by KO
01/27 Tottenham, England vs. Tibor Szakacs
Central States Wrestling:
02/17 Kansas City, KS defeated Jerry Miller
02/18 St. Joseph, MO lost to Ernie Ladd
02/19 Waterloo, IA vs. Victor Rivera
02/21 Kansas City, MO defeated Dick the Bruiser
02/24 Kansas City, KS defeated Jerry Miller
02/25 St. Joseph, MO drew The Mongolian Stomper
03/01 Sedalia, MO defeated Lee Henning
03/03 Kansas City, KS lost to Bob Ellis
03/04 St. Joseph, MO w/. Bob Brown & Jim Wehba, lost to Jerry Kozak, Victor Rivera & Mongolian Stomper
03/05 Omaha, NE drew Victor Rivera
03/06 Topeka, KS no contest vs. Mongolian Stomper
03/10 Kansas City, KS defeated Victor Rivera
03/11 St. Joseph, MO lost to Sonny Myers
03/12 Cedar Rapids, IA vs. Pat O’Connor
03/13 Topeka, KS lost to Ron Reed
03/15 Kansas City, MO defeated Lee Henning
03/17 Kansas City, KS defeated Sonny Myers
03/18 St. Joseph, MO lost to The Viking
03/22 Sioux City, IA defeated Victor Rivera
03/24 Kansas City, KS defeated Sonny Myers
03/25 St. Joseph, MO lost to Bob Ellis
03/25 St. Joseph, MO lost in an 8-man Battle royal
03/27 Topeka, KS lost to Mongolian Stomper
03/29 Sedalia, MO lost to Jerry Kozak
03/31 Kansas City, KS vs. Sonny Myers
04/01 St. Joseph, MO w/. Jack Crawford, defeated Mongolian Stomper & Dick Moody
04/07 Kansas City, KS defeated Bob Ellis
04/08 St. Joseph, MO defeated Lee Henning
04/12 Kansas City, MO w/. Jack Crawford, lost to Bob Ellis & Dick Moody
04/14 Kansas City, KS defeated Jerry Kozak
04/15 St. Joseph, MO lost to Mongolian Stomper
04/23 Omaha, NE lost to Luke Brown
04/27 Beatrice, NE w/. Stan Pulaski, lost to Luke Brown & Igor Vodik
05/05 Kansas City, KS lost to Mongolian Stomper
05/06 Omaha, NE w/. Mad Russian (S. Pulaski), lost to Verne Gagne & Luke Brown
05/14 Omaha, NE lost to Tim Woods
05/17 Kansas City, MO defeated Jerry Kozak
05/19 Kansas City, KS lost to Pat O’Connor
05/20 St. Joseph, MO defeated Tor Kamata
05/22 Cedar Rapida, IA w/. The Viking, lost to Mongolian Stomper & The Alaskan
05/26 Kansas City, KS w/. Jack Crawford, lost to Pat O’Connor & Richard Moody
05/27 St. Joseph, MO defeated Mongolian Stomper
05/28 Waterloo, IA w/. Alex Perez, defeated Sonny Myers & Ron Reed
05/31 Sedalia, MO lost to Mongolian Stomper
05/31 Sedalia, MO lost in an 8-man Battle royal
06/02 Kansas City, KS w/. The Viking, lost to Mongolian Stomper & Bob Ellis
06/03 St. Joseph, MO lost to Mongolian Stomper
06/04 Omaha, NE drew Reggie Parks
06/05 Cedar Rapids, IA lost to Jerry Kozak
06/10 St. Joseph, MO drew Sonny Myers
06/11 Waterloo, IA drew The Stomper
06/11 Waterloo, IA w/. The Viking, lost to The Stomper & The Alaskan
06/16 Kansas City, KS w/. Alex Perez, lost to Mongolian Stomper & Bob Ellis
06/18 Omaha, NE drew Tim Woods
06/18 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Tim Woods & Reggie Parks
06/19 Cedar Rapids, IA lost to The Stomper
06/23 Kansas City, KS lost to Grizzly Smith
06/24 Dubuque, IA w/. Bob Geigel, lost to Pat O’Connor & Jerry Kozak
06/25 Waterloo, IA lost to Tim Geohagen
06/30 Kansas City, KS lost to Tim Geohagen
Promoter Paul Jones (Atlanta)/Fred Ward (Macon):
07/01 Atlanta, GA beat Tito Carreon
07/05 Macon, GA beat Chief Crazy Horse
07/07 Columbus, GA defeated Chief Crazy Horse
07/08 Atlanta, GA beat Greg Peterson
07/09 Marietta, GA w/. George Harris vs. Enrique & Alberto Torres
07/14 Columbus, GA defeated Danny Little Bear
07/15 Atlanta, GA beat Mike Paidousis
07/16 Marietta, GA w/. George Harris vs. Enrique & Alberto Torres
07/21 Columbus, GA defeated Cousin Alfred
07/22 Atlanta, GA lost to Evil Eye Valentine
07/23 Marietta, GA w/. George Harris & Wildman Wehba vs. Alberto, Enrique & Ramon Torres
07/27 Columbus, GA w/. George Harris & Pancho Rosario, lost to Mario Galento, Enrique & Ramon Torres
07/29 Atlanta, GA beat Kenny Ackles
07/30 Marietta, GA w/. Golden Terror vs. Alberto & Enrique Torres
08/03 Columbus, GA lost to Tito Carreon by reversed decision
08/05 Atlanta, GA beat Sputnik Monroe
08/06 Marietta, GA w/. Golden Terror, vs. Enrique & Alberto Torres Tornado match
08/10 Columbus, GA w/. Golden Terror, lost to Enrique & Alberto Torres
08/12 Atlanta, GA w/. The Infernos, lost to Mario Galento, Enrique & Alberto Torres
08/13 Marietta, GA w/. Golden Terror vs. Greg Peterson & Dick Steinborn
08/17 Columbus, GA w/. Golden Terror, no contest vs. Enrique & Alberto Torres
08/19 Atlanta, GA lost to Buddy Fuller
08/20 Marietta, GA w/. Golden Terror vs. Greg Peterson & Dick Steinborn
08/23 Macon, GA w/. Golden Terror, drew Dick Steinborn & Greg Peterson
08/24 Columbus, GA w/. Golden Terror, defeated Enrique & Alberto Torres by DQ
08/26 Atlanta, GA beat Dick Steinborn
08/30 Macon, GA w/. Golden Terror, lost to Dick Steinborn & Greg Peterson by DQ
08/31 Columbus, GA w/. Golden Terror, lost to Enrique & Alberto Torres
09/02 Atlanta, GA beat Mario Galento by DQ
09/06 Macon, GA lost to Roger Kirby by DQ
09/07 Columbus, GA defeated Dennis Hall
09/09 Atlanta, GA beat Eddie Graham
09/14 Columbus, GA defeated Jim Osborne
09/16 Atlanta, GA beat Chief Little Eagle
09/17 Atlanta, GA drew Alberto Torres – TV Taping, Matinee
09/17 Marietta, GA w/. Golden Terror vs. Enrique & Alberto Torres
09/23 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, beat Enrique & Alberto Torres
*Won the Southern tag team titles
09/28 Columbus, GA w/. Louie Tillet, defeated Mario Galento & Greg Peterson
09/30 Atlanta, GA w/. Maurice Vachon & Louie Tillet, no contest vs. Alberto, Enrique & Ramon Torres
10/04 Savannah, GA w/. Maurice Vachon, vs. Enrique & Alberto Torres
10/05 Columbus, GA lost to Mario Galento by DQ
10/07 Atlanta, GA beat Alberto Torres
10/08 Marietta, GA w/. Louie Tillet vs. Mario Galento & Roger Kirby
10/12 Columbus, GA defeated Mario Galento
10/14 Atlanta, GA lost to Gene Kiniski (NWA World champion)
10/19 Columbus, GA lost to Ramon Torres
10/20 Warner Robins, GA w/. Louie Tillet, vs. Roger Kirby & Dennis Hall
10/21 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, lost to Enrique & Alberto Torres
*Lost the Southern tag team titles
10/22 Marietta, GA w/. Louie Tillet vs. Bob Armstrong & Roger Kirby
10/26 Columbus, GA lost to Enrique Torres
10/28 Atlanta, GA beat Bill Dromo
11/03 Cordele, GA vs. Bill Dromo
11/04 Atlanta, GA beat Bobby Hart
11/07 Augusta, GA w/. Louie Tillet, defeated Enrique & Ramon Torres
*Won the Southern tag team titles (2)
11/08 Macon, GA beat Bill Dromo
11/09 Columbus, GA w/. Louie Tillet, lost to Enrique & Ramon Torres
*Lost the Southern tag team titles
11/11 Atlanta, GA w/. Louie Tillet & Red Raider, lost to Don McClarty, Enrique & Ramon Torres
11/15 Macon, GA lost to Bill Dromo by DQ
11/16 Columbus, GA lost to Don McClarty
11/17 Butler, GA vs. Roger Kirby
11/18 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, beat Red Raiders by DQ
11/22 Macon, GA w/. Chris Hardy, lost to Bill Dromo & Don McClarty
11/23 Columbus, GA no contest vs. Don McClarty
11/25 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, lost to Mario Galento & Buddy Fuller
11/26 Atlanta, GA drew Don McClarty – TV Taping, Matinee
11/29 Macon, GA drew Don McClarty
11/30 Columbus, GA w/. Louie Tillet, lost to Bill Dromo & Don McClarty
12/02 Atlanta, GA lost to Mario Galento
12/08 Columbus, GA no contest vs. Don McClarty
12/09 Atlanta, GA no contest vs. Don McClarty
12/15 Columbus, GA defeated Don McClarty – Loser Leaves Town
12/16 Atlanta, GA w/. Louie Tillet & Leo Garibaldi vs. Don McClarty, Buddy Fuller & Sputnik Monroe
12/23 Atlanta, GA w/. Leo Garibaldi, lost to Sputnik Monroe & Buddy Fuller
12/31 Atlanta, GA beat Bobby Hart

1967
01/06 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, lost to Enrique & Ramon Torres
01/07 Atlanta, GA defeated Red Roberts – TV Taping, Matinee
01/10 Macon, GA w/. Oki Shikina, lost to Bill Dromo & Mario Galento
01/13 Atlanta, GA w/. Maurice Vachon, beat Enrique & Alberto Torres
*Won the “World” tag team titles
01/17 Macon, GA w/. Oki Shikina & Mongolian, lost to Bill Dromo, Jack Bence & Greg Peterson
01/20 Atlanta, GA lost to Ramon Torres by DQ
01/27 Atlanta, GA lost to Enrique Torres
01/28 Atlanta, GA lost to Lou Thesz – TV Taping, Matinee
01/31 Macon, GA w/. Gorilla Marconi, lost to Enrique & Ramon Torres
02/03 Atlanta, GA w/. Maurice Vachon, lost to Enrique & Ramon Torres – Loser Leave Town
*Lost the “World” tag team titles
Eastern Sports Enterprises:
02/08 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon & Terry Garvin, lost to Gino Brito, Johnny & Jacques Rougeau
Promoter Joe Dusek:
02/12 Omaha, NE lost to Bobby Shane
World Wrestling Association:
02/22 Los Angeles, CA beat Jess Ortega
02/24 Los Angeles, CA beat Mr. Moto & Luis Hernandez – Handicap match
02/25 San Bernardino, CA defeated Joe Carollo
02/26 San Diego, CA w/. Karl Kox, lost to Pedro Morales & Enrique Romero
03/01 Los Angeles, CA beat Jack Garfano & Lou Anthony – Handicap match
03/04 San Bernardino, CA w/. The Preacher, lost to Pedro Morales & Enrique Romero
03/07 Long Beach, CA vs. Luis Hernandez
03/08 Los Angeles, CA w/. Buddy Austin, beat Jack Garfano & Luis Hernandez
03/10 Los Angeles, CA w/. Buddy Austin, vs. Pedro Morales & Ricky Romero
03/11 San Bernardino, CA w/. Karl Kox, lost to Enrique Romero & Luis Hernandez
03/14 Long Beach, CA lost to Mark Lewin
03/15 Los Angeles, CA w/. Buddy Austin, drew Pedro Morales & Ricky Romero
03/18 San Bernardino, CA defeated Stan Holek
03/22 Los Angeles, CA drew Pedro Morales
03/24 Los Angeles, CA w/. Stan Pulaski, vs. Ricky Romero & Luis Hernandez
03/25 San Bernardino, CA defeated Magnificent Maurice
03/29 Los Angeles, CA beat Mr. Moto
03/29 Los Angeles, CA w/. Magnificent Maurice & The Preacher, lost to Pedro Morales, Mark Lewin & Ricky Romero
04/01 San Bernardino, CA vs. The Destroyer
04/02 San Diego, CA w/. Stan Pulaski, lost to Pedro Morales & Enrique Torres
Japan Wrestling Association:
04/07 Tokyo, Japan beat Takachiho
04/08 Tokyo, Japan w/. The Destroyer, double count out vs, Giant Baba & Michiaki Yoshimura
04/10 Kawaguchi, Japan w/. The Destroyer & Dan Miller, double count out vs. Giant Baba, Great Ito & Kim III
04/11 Tokorazawa, Japan beat Great Ito
04/12 Shizuoka, Japan beat Junzo Yoshinosato
04/13 Toyohashi, Japan w/. Destroyer, beat Duke Keomuka & Kim III
04/14 Nagoya, Japan beat Duke Keomuka
04/15 Osaka, Japan w/. Dan Miller, lost to Michiaki Yoshimura & Kim III
04/16 Osaka, Japan beat Junzo Yoshinosato
04/17 Kobe, Japan double count out vs. Kim III
04/19 Kure, Japan lost to Great Ito by DQ
04/20 Okayama, Japan w/. Destroyer, lost to Giant Baba & Great Ito
04/21 Shimonosecki, Japan beat Great Kojika
04/22 Kumamoto, Japan lost to Duke Keomuka by DQ
04/23 Kagoshima, Japan lost to Michiaki Yoshimura
04/26 Beppu, Japan w/. Destroyer, lost to Giant Baba & Duke Keomuka
04/27 Fukuoka, Japan lost to Duke Keomuka
04/28 Nagasaki, Japan beat Motoshi Okuma
04/29 Kitkyushu, Japan lost to Takachiho by DQ
05/01 Hiroshima, Japan lost to Great Ito
05/03 Fukuyama, Japan lost to Giant Baba
05/04 Yonago, Japan beat Raizo Kojika
05/05 Tottori, Japan lost to Mitsu Hirai by DQ
05/08 Takaoka, Japan lost to Antonio Inoki
05/09 Komatsu, Japan lost to Junzo Yoshinosato
05/10 Himeji, Japan lost to Duke Keomuka by DQ
05/12 Otsu, Japan beat Mitsu Hirai
05/13 Atsugi, Japan beat Motoshi Okuma
05/14 Utsunomiya, Japan lost to Junzo Yoshinosato by DQ
05/16 Niigata, Japan beat Motoshi Okuma
05/17 Yokohama, Japan beat Takachiho
Georgia Championship Wrestling:
06/09 Atlanta, GA w/. Stan Vachon (Stan Pulaski), lost to Enrique & Ramon Torres
06/10 Atlanta, GA beat Bad Boy Hines
06/16 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Tim Geohagen & Mr. Wrestling by DQ
06/17 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Tim Geohagen & Mr. Wrestling
06/23 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Enrique & Ramon Torres
*Won the Southern tag team titles (3)
06/30 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Ramon Torres
07/07 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & El Mongol, no contest vs. Ramon Torres, Mr. Wrestling, & The Avenger
07/08 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Tim Geohagen & Ricky Hunter
07/14 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & El Mongol, beat Ramon Torres, Mr. Wrestling & The Avenger
07/21 Atlanta, GA lost to The Avenger by DQ
07/22 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Bob Nandor & Ricky Hunter
07/22 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Alberto & Ramon Torres by DQ
*Won vacant Georgia tag team titles
07/28 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Ramon Torres & Mr. Wrestling
08/04 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & El Mongol, lost to Lou Thesz, Alberto & Ramon Torres
08/05 Atlanta, GA beat Sputnik Monroe
08/11 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Bob Armstrong & Ricky Hunter
08/12 Atlanta, GA beat Bob Nandor
08/18 Atlanta, GA lost to Mr. Wrestling
08/21 Augusta, GA w/. Stan Vachon, lost to Alberto & Ramon Torres
*Lost the Southern tag team titles
08/25 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & El Mongol, lost to Mr. Wrestling, Alberto & Ramon Torres
08/28 Augusta, GA w/. Stan Vachon, defeated Alberto & Ramon Torres
*Won the Southern tag team titles (4)
09/01 Atlanta, GA w/. El Mongol, lost to Alberto Torres & Mr. Wrestling by DQ
09/05 Macon, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Alberto Torres
*Lost the Southern tag team titles
09/08 Atlanta, GA beat Ricky Hunter
09/09 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Bill Dromo & Enrique Torres
09/12 Macon, GA lost to Alberto Torres
09/15 Atlanta, GA lost to Enrique Torres – Loser leaves town
Eastern Sports Enterprises:
09/18 Montreal, QC w/. Baron Von Raschke, vs. Johnny & Jacques Rougeau
09/22 Quebec City, QC defeated Eddie Auger
09/25 Montreal, QC lost to Johnny Rougeau
09/29 Quebec City, QC lost to Johnny Rougeau
Georgia Championship Wrestling:
(Wrestling as Okiyama)
10/06 Atlanta, GA w/. The Mongol, lost to Bobby Shane & Tim Woods
10/13 Atlanta, GA w/. The Mongol, lost to Bobby Shane & Tim Woods
10/14 Atlanta, GA w/. The Mongol, defeated Bob Armstrong & Enrique Torres TV
10/20 Atlanta, GA w/. The Mongol, lost to Enrique & Alberto Torres by DQ
10/21 Atlanta, GA w/. The Mongol, defeated Bob Armstrong & Enrique Torres TV
10/27 Atlanta, GA w/. The Mongol, lost to Enrique & Alberto Torres
10/28 Atlanta, GA w/. The Mongol, defeated Rip Hawk & Swede Hanson – TV
10/28 Columbus, GA vs. Ricky Hunter
11/02 Thomaston, GA w/. The Mongol, vs. Alberto Torres & Mr. Wrestling
11/03 Atlanta, GA w/. The Mongol, lost to Lou Thesz & Mr. Wrestling by DQ
11/04 Atlanta, GA defeated Ricky Hunter – TV Taping, Matinee
11/10 Atlanta, GA lost to Lou Thesz
11/17 Atlanta, GA lost to Mr. Wrestling
11/24 Atlanta, GA w/. The Mongol & El Lobo, lost to Avenger II, Enrique & Alberto Torres
12/01 Atlanta, GA w/. El Lobo, lost to Enrique & Ramon Torres
12/08 Atlanta, GA defeated Avenger II (unmasked as Ramon Torres)
Eastern Sports Enterprises:
(Wrestling as Paul Vachon)
12/11 Montreal, QC w/. George Cannon, vs. Jacques Rougeau & Gino Brito
Georgia Championship Wrestling:
(Wrestling as Okiyama)
12/15 Atlanta, GA lost to Mr. Wrestling – Forced to unmask
(Wrestling as Paul Vachon)
12/16 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Enrique & Alberto Torres
12/18 Augusta, GA w/. Stan Vachon, defeated Enrique & Alberto Torres
*Won the Southern tag team titles (5)
12/22 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Ramon Torres & Mr. Wrestling
12/22 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Alberto Torres
12/29 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & Louie Tillet, lost to Alberto, Enrique, & Ramon Torres
12/30 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Mario Galento & Kentuckian by DQ

1968
01/05 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Alberto Torres
*Lost the Southern tag team titles
01/09 Macon, GA w/. Stan Vachon, defeated Enrique & Ramon Torres
*Won the World tag team titles (2)
01/12 Atlanta, GA w/. Louie Tillet, lost to Enrique & Alberto Torres
01/13 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Ramon Torres & Silento Rodriguez
01/16 Macon, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Alberto Torres
01/19 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Ray Gunkel & Buddy Fuller
*Lost World tag team titles
01/23 Macon, GA lost to The Kentuckian
01/26 Atlanta, GA lost to Bill Dromo
01/30 Macon, GA w/. Stan Vachon, lost to The Gauchos
02/02 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Dale Jones & The Kentuckian by DQ
02/09 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Enrique & Alberto Torres
Championship Wrestling from Florida:
02/20 Tampa, FL w/. Stan Vachon, vs. Paul DeMarco & Lorenzo Parente
02/22 Sarasota, FL w/. Duke Keomuka, defeated Paul DeMarco & Lorenzo Parente
02/26 Orlando, FL vs. Tito Romero
02/28 Eau Gallie, FL vs. Paul DeMarco
03/01 Sarasota, FL vs. Paul DeMarco
03/03 Fort Lauderdale, FL w/. The Viking, vs. Joe Scarpa & Red Bastien
03/06 Eau Gallie, FL w/. The Viking, vs. Sam Steamboat & Koa Tiki
03/08 Fort Lauderdale, FL vs. Yoshi Suzuki
03/11 Orlando, FL w/. The Viking, lost to Red Bastien & Joe Scarpa
03/12 Tampa, FL w/. The Viking, lost to Lou Thesz & Eddie Graham
03/13 Eau Gallie, FL vs. Joe Bevins
03/15 Miami, FL lost to Jose Lothario by DQ
03/18 Orlando, FL w/. The Viking, vs. Red Bastien & Joe Scarpa
03/19 Tampa, FL w/. The Viking, defeated Ronnie Hill & Koa Tiki
03/20 Eau Gallie, FL vs. Tito Romero
03/25 West Palm Beach, FL w/. The Viking, vs. Bobby & Lee Fields
03/26 Tampa, FL w/. The Viking, defeated Joe Scarpa & Seiji Sakaguchi
03/27 Sarasota, FL w/. The Viking, lost to Joe Scarpa & Lester Welch by DQ
Georgia Championship Wrestling:
03/29 Atlanta, GA no contest vs. Mario Galento
Championship Wrestling from Florida:
04/02 Tampa, FL defeated Joe Scarpa by count out
04/03 Sarasota, FL vs. Rick Miller
04/10 Eau Gallie, FL vs. Tito Romero
04/16 Tampa, FL no contest vs. Joe Scarpa – the ring broke
04/17 Sarasota, FL w/. The Viking, lost to Sam Steamboat & Koa Tiki by DQ
04/23 Tampa, FL lost to Lester Welch by DQ
04/24 Miami, FL w/. The Viking, lost to Buddy Fuller & Lester Welch
05/01 Sarasota, FL lost to Sam Steamboat
05/02 Jacksonville, FL w/. Johnny Valentine, defeated Red Bastien & Joe Scarpa
05/04 San Juan, Puerto Rico vs. Sam Steamboat
05/07 Tampa, FL lost to Johnny Valentine
05/08 Miami, FL vs. Buddy Fuller
05/15 Eau Gallie, FL vs. Pulpo Martin
05/20 West Palm Beach, FL vs. Red Bastien
05/22 Miami, FL defeated Sam Steamboat
05/29 Eau Gallie, FL vs. Joe Scarpa
06/05 Eau Gallie, FL w/. Eduardo Perez, vs. Sam Steamboat & Joe Scarpa
06/08 San Juan, Puerto Rico vs. Red Bastien
06/12 Eau Gallie, FL w/. Eduardo Perez, vs. Jose Lothario & Joe Scarpa
06/19 Eau Gallie, FL w/. Eduardo Perez, vs. Jose Lothario & Joe Scarpa
06/21 Miami, FL w/. Sputnik Monroe, lost to Red Bastien & Tito Romero
American Wrestling Association:
07/13 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Dick the Bruiser & The Crusher
Georgia Championship Wrestling:
07/19 Atlanta, GA beat Bob Armstrong
07/23 Macon, GA lost to Bill Dromo
07/26 Atlanta, GA w/. Guillotine Gordon, lost to Ray Gunkel & Buddy Fuller
08/02 Atlanta, GA beat Guillotine Gordon
08/03 Columbus, GA vs. Guillotine Gordon
08/08 Americus, GA w/. Bill Dromo, vs. The Rising Suns
08/09 Atlanta, GA w/. The Reptile, lost to Ray Gunkel & Buddy Fuller
08/10 Columbus, GA w/. Bill Dromo, beat The Rising Suns
08/16 Atlanta, GA w/. Oki Shikina, lost to Alberto & Ramon Torres
08/20 Macon, GA drew Johnny Walker
08/23 Atlanta, GA w/. Edouardo Perez, lost to Ray Gunkel & Mario Galento
08/24 Atlanta, GA beat Joe Turco
08/30 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Tarzan Tyler & Brute Bernard
08/31 Atlanta, GA beat Pepe Gomez
09/03 Macon, GA w/. Stan Vachon, lost to Alberto & Ramon Torres
09/06 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Enrique & Ramon Torres
*Won the Georgia tag team titles
09/13 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Mario Galento & Buddy Fuller
09/14 Atlanta, GA lost to Ramon Torres
09/17 Macon, GA lost to Bill Dromo
09/18 Columbus, GA beat Alberto Torres
09/20 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Alberto & Ramon Torres
*Lost the Georgia tag team titles
09/21 Columbus, GA lost to Ricky Hunter
09/27 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, beat Alberto Torres & Bob Armstrong
10/04 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & Jim Starr, beat Bob Armstrong, Alberto & Ramon Torres
10/11 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Alberto & Ramon Torres
10/18 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Ray Gunkel & Bill Dromo
10/19 Atlanta, GA drew Bob Armstrong
10/25 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & Jim Starr, lost to Bob Armstrong, Alberto & Ramon Torres
10/26 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, drew Bill Dromo & Paul DeMarco
10/29 Savannah, GA w/. Stan Vachon, defeated Alberto & Ramon Torres
*Won the Georgia tag team titles
11/01 Atlanta, GA w/. Stan Vachon & Jim Starr, lost to Bob Armstrong, Alberto & Ramon Torres
11/08 Atlanta, GA w/. Maurice & Stan Vachon, lost to Bob Armstrong, Alberto & Ramon Torres
11/11 Augusta, GA w/. Stan Vachon, lost to Alberto & Ramon Torres
*Lost the Southern tag team titles
Eastern Sports Enterprises:
11/15 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, vs. Abdullah the Butcher & Ivan Koloff
Georgia Championship Wrestling:
11/21 Milledgeville, GA lost to Bill Dromo by DQ
11/22 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, lost to Ray Gunkel & Bill Dromo
11/23 Atlanta, GA lost to The Professional
11/26 Macon, GA vs. Bill Dromo
11/29 Atlanta, GA w/. Maurice & Stan Vachon, lost to Ray Gunkel, Buddy Fuller & Bill Dromo
12/06 Atlanta, GA w/. Stan Vachon, drew Alberto & Ramon Torres

1969
American Wrestling Association:
01/04 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Tiny Mills
01/11 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Stan the Moose
01/11 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, beat Reggie Parks & Woody Farmer
*Won the Midwest tag team titles
01/14 Moline, IL w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Bill Watts
01/17 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Bill Watts
01/18 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Chris Markoff & Mike Bowyer
01/18 Minneapolis, MN beat Chris Markoff
01/20 Minneapolis, MN w/. Maurice vs. Luke Brown & Bill Watts
01/22 Grand Forks, ND w/. Maurice Vachon, vs. Luke Brown & Joe Scarpello
01/24 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Joe Scarpello & Billy Red Lyons
01/25 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Cody & Kenny Jay
01/25 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Chris Tolos & Stan Pulaski
*Lost the Midwest tag team titles
01/26 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Bill Watts
01/27 Moline, IL lost to Bill Watts
01/28 Sterling, IL w/. Maurice Vachon, vs. Chris Markoff & Bill Watts
01/30 Lacrosse, WI w/. Maurice Vachon, defeated Billy Ted Lyons & Joe Scarpello
02/01 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Chuck Williams & Joe Scarpello
02/04 Brainerd, MN w/. Maurice Vachon, beat Rene Goulet & Bill Watts
02/05 Moorhead, MN w/. Maurice Vachon, beat Rene Goulet & Billy Red Lyons
02/06 Milwaukee, WI beat Rene Goulet
02/08 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Jose Acosta & Rene Goulet
02/08 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat The Crusher – Handicap
02/11 Moline, IL defeated Rene Goulet
02/12 Goose Lake, IA vs. Billy Red Lyons
02/12 Goose Lake, IA w/. Maurice Vachon, vs. Billy Red Lyons & Bill Watts
02/14 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Pampero Firpo & Billy Red Lyons
02/15 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated George Gadaski & Mike Bowyer
02/15 Owatona, MN lost to Bill Watts by DQ
02/15 Owatona, MN w/. Maurice Vachon, lost to Billy Red Lyons & Bill Watts
02/16 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Pampero Firpo
02/18 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Bill Watts
02/19 Grand Forks, ND vs. Billy Red Lyons
02/22 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Cody & Mike Bowyer
02/22 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon & Dr. X, beat Crusher, Pampero Firpo & Billy Red Lyons
02/26 Moorhead, MN drew Billy Red Lyons
02/27 Mankato, MN lost to Billy Red Lyons
02/27 Mankato, MN w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Bill Watts
02/28 Winnipeg, MB drew Pampero Firpo
03/01 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Stan the Moose
03/01 Milwaukee, WI beat Luke Brown
03/02 Eau Claire, WI vs. Billy Red Lyons
03/02 Eau Claire, WI w/. Maurice Vachon, vs. Billy Red Lyons & Pampero Firpo
03/03 Elmwood, WI w/. Maurice Vachon, vs. Bill Watts & Billy Red Lyons
03/04 Moline, IL w/. Maurice Vachon, beat The Crusher – Handicap
03/08 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Kenny Jay & Mike Bowyer
03/08 St. Paul, MN lost to The Crusher by DQ
03/12 Fargo, ND w/. Maurice Vachon & Dr. X, beat Crusher, Pampero Firpo & Billy Red Lyons
03/15 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Mike Bowyer
03/15 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
03/16 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Pampero Firpo
03/18 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Pat O’Connor & Wilbur Snyder
03/19 Moorhead, MN beat Luke Brown
03/22 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Jose Acosta & Rene Goulet
03/22 Milwaukee, WI defeated Joe Scarpello
03/23 Bloomington, MN w/. Maurice Vachon, drew Dick the Bruiser & The Crusher
03/25 Moline, IL w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Larry Hennig
03/27 Mankato, MN lost to Billy Red Lyons
03/27 Mankato, MN w/. Maurice Vachon, lost to Billy Red Lyons & Bill Watts by DQ
03/28 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Pampero Firpo
03/29 Duluth, MN lost to Bill Watts
03/29 Duluth, MN lost in a 10-man Battle royal
03/30 Minneapolis, MN lost to Rene Goulet
04/03 Red Lake, MN defeated Rene Goulet
04/05 Minneapolis, MN beat Kenny Yates
04/07 LaCrosse, WI w/. Maurice vs. Luke Brown & Bill Watts
04/09 Tracy, MN w/. Maurice vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
04/10 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
04/11 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
04/12 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Joe Scarpello
04/12 Robbinsdale, MN drew Red Bastien
04/15 Moline, IL w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
04/16 Moorhead, MN vs. Pampero Firpo
04/16 Moorhead, MN w/. Maurice Vachon, vs. Pampero Firpo & Billy Red Lyons
04/19 Bloomington, MN w/. Maurice & Dr. X, lost to The Crusher, Red Bastien, & Billy Red Lyons
04/20 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Cody & Kenny Jay
04/20 Eau Claire, WI vs. Red Bastien
04/20 Eau Claire, WI w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
04/22 Duluth, MN lost to Billy Red Lyons
04/23 Grand Forks, ND vs. Pampero Firpo
04/25 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
04/26 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Jose Acosta & Rene Goulet
04/26 Milwaukee, WI beat Joe Scarpello
04/27 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Stan the Moose
04/27 Ontonagon, MI vs. Rene Goulet
04/28 Fort William, ON lost to Billy Red Lyons
04/28 Fort William, ON w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
04/29 Brainerd, MN lost to Billy Red Lyons
05/01 Moorhead, MN lost to Pampero Firpo
05/03 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Luis Martinez & Joe Scarpello
05/03 Mound, MN vs. Red Bastien
05/04 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Stan the Moose
05/06 Moline, IL w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
05/08 Winnipeg, MB w/. Maurice & Dr. X, lost to Red Bastien, Billy Red Lyons, & Bill Watts
05/09 Milwaukee, WI lost to The Crusher
05/10 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Rene Goulet & Ricky Zapata
05/10 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Bill Watts
05/14 Grand Forks, ND w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
05/17 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Dick the Bruiser & The Crusher
05/18 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Santiago Acosta & Rene Goulet
05/19 Fargo, ND vs. Pampero Firpo
05/20 Moline, IL vs. Billy Red Lyons
05/22 Fort William, ON lost to Red Bastien
05/23 Winnipeg, MB lost to Bill Watts
05/24 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Kenny Jay & Bob Johnson
05/24 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, drew Red Bastien & Billy Red Lyons
05/28 Moorhead, MN lost to Billy Red Lyons
05/28 Moorhead, MN w/. Maurice & Larry Hennig, lost to Pampero Firpo, Red Bastien& Billy Red Lyons
05/29 Red Lake, MN vs. Red Bastien
05/31 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat The Crusher – Handicap
06/01 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Joe Scarpello
Eastern Sports Enterprises:
06/09 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc
06/10 Chicoutimi, QC w/. Maurice Vachon, vs. Buster Gordon & Anthony Stark
06/14 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Rene Goulet
06/15 Donnaconna, QC defeated Len Shelley
06/16 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Green Hornets
06/17 Chicoutimi, QC w/. Maurice Vachon, vs. Ivan Koloff & Tony Angelo
American Wrestling Association:
06/21 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, drew The Crusher & Pampero Firpo
Eastern Sports Enterprises:
06/22 Donnaconna, QC w/. Maurice Vachon, drew Jos & Paul Leduc
06/23 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, drew Jacques & Johnny Rougeau
06/25 Ste. Foy, QC w/. Maurice Vachon, defeated The Green Hornets
06/27 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, drew Abdullah the Butcher & Fidel Castillo
American Wrestling Association:
06/28 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Rene Goulet & Juan Kato
06/28 Bloomington, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
07/05 Duluth, MN w/. Jack Daniels, defeated Pampero Firpo & Billy Red Lyons
07/12 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
07/15 Davenport, IA w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
07/19 Lincoln, NE w/. Maurice Vachon, lost to Bob Ellis & Rene Goulet
07/22 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, beat Crusher & Verne Gagne
07/23 Fargo, ND vs. Bill Watts
07/24 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Dick the Bruiser
07/25 Burlington, IA w/. Maurice vs. Red Bastien & Bob Geigel
07/26 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Lars Anderson & Larry Hennig
07/29 Davenport, IA lost to Bill Watts
08/02 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost the Dick the Bruiser & The Crusher
08/06 Duluth, MN w/. Larry Hennig, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
08/08 Princeton, MN w/. Maurice Vachon, vs. Wilbur Snyder & Bill Watts
08/09 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Billy Red Lyons & Red Bastien
08/12 Sioux City, IA w/. Maurice vs. Bob Ellis & Stan Pulaski
08/14 Marengo, WI vs. Billy Red Lyons
08/14 Marengo, WI w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
08/16 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Lee Matson & Ken Yates
08/16 St. Paul, MN defeated Rene Goulet
08/18 Davenport, IA lost to Moose Cholak
08/21 Winnipeg, MB beat Rene Goulet
08/23 Milwaukee, WI lost to Bill Watts
08/24 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Jose Acosta & Rene Goulet
08/27 Ontonagon, MI vs. Rene Goulet
08/28 Burlington, IA vs. Bill Watts
08/29 Denver, CO lost to Bill Watts
08/30 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Santiago Acosta & Ricky Mendez
08/30 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Dick the Bruiser
*Won the AWA World tag team titles
09/06 Los Angeles, CA w/. Maurice Vachon, beat Wilbur Snyder & Bill Watts
09/07 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Luis Martinez & Joe Scarpello
09/08 Davenport, IA w/. Maurice & Dr. X, lost to Billy Red Lyons, Red Bastien, & Bill Watts
09/13 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Pat O’Connor & Wilbur Snyder
09/14 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
09/17 Duluth, MN lost to Bill Watts
09/19 Denver, CO lost to Red Bastien
09/20 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons by DQ
09/26 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Bill Watts & Man Mountain Mike
09/27 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Watts & Man Mountain Mike
09/27 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & Wilbur Snyder
10/03 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat Dick the Bruiser & Moose Cholak
10/04 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
10/09 Duluth, MN lost to Edouard Carpentier
10/10 Winnipeg, MB lost to Edouard Carpentier
10/10 Winnipeg, MB lost in a Battle royal
10/11 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Rene Goulet & Buddy Smith
10/11 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
10/13 Los Angeles, CA w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
10/18 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated George Gadaski & Bruce Kirk
10/18 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
10/24 Milwaukee, WI lost to Edouard Carpentier
10/24 Milwaukee, WI lost in a 12-man Battle royal
10/25 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Lee Mattson & Buddy Smith
10/29 Fargo, ND w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
10/30 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Red Basetin & Billy Red Lyons DQ
11/01 St. Louis Park, MN lost to Edouard Carpentier
11/08 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Cody & Kenny Jay
11/08 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
11/11 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
11/13 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons DQ
11/14 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Bill Watts & Edouard Carpentier
11/15 St. Paul, MN lost to Red Bastien
11/17 Burlington, IA vs. Bruce Kirk
11/19 Goose Lake, IA vs. Bruce Kirk
11/21 Ortonville, MN vs. Bill Watts
11/22 Chicago, IL lost in a Battle royal
11/25 Los Angeles, CA w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
11/26 Duluth, MN lost to Red Bastien
11/26 Duluth, MN lost in a 10-man Battle royal
11/27 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
11/28 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & Bill Watts
12/03 Bemidji, MN defeated Buddy Smith
12/06 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bob Windham & Buddy Smith
12/06 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
12/12 Denver, CO w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
12/13 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Santiago Acosta & Bob Brunelle
12/13 South St. Paul, MN lost to Pepper Gomez
12/14 Bloomington, MN w/. Maurice & Larry Hennig, lost to Red Bastien, Pepper Gomez, & Edouard Carpentier
12/15 Fargo, ND lost to Red Bastien
12/19 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
12/21 Duluth, MN defeated Bruce Kirk
12/27 Minneapolis, MN lost to Hank Meadows by DQ
12/27 Minneapolis, MN defeated Luke Brown
12/30 Moorhead, MN lost to Pepper Gomez

1970
01/03 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Hank Meadows & Stan the Moose
01/03 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, defeated Red Bastien & Billy Red Lyons
01/04 St. Paul, MN lost to The Crusher
01/09 Winnipeg, MB w/. Maurice & Larry Hennig, lost to Red Bastien, Billy Red Lyons, & Pepper Gomez
01/10 Minneapolis, MN w/. Butcher Vachon, defeated Bill Cody & Bruce Kirk
01/14 Rochester, MN lost to Edouard Carpentier
01/16 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
01/17 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, drew Edouard Carpentier & Bruce Kirk
01/17 Minneapolis, MN lost to Edouard Carpentier
01/20 Chicago, IL lost to Wilbur Snyder
01/23 Denver, CO w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & Bruce Kirk
01/24 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
01/25 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & The Crusher
01/28 Fargo, ND beat Bruce Kirk
02/01 Minneapolis, MN beat Bob Windham
02/03 Chicago, IL lost to The Crusher
02/07 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, drew Reggie Parks & Stan Pulaski
02/14 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Howard & Bob Kappel
02/14 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & The Crusher
02/15 St. Paul, MN lost to Edouard Carpentier
02/19 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Edouard Carpentier
02/20 Winnipeg, MB lost to Edouard Carpentier
02/23 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & The Crusher
02/25 Fargo, ND lost to Red Bastien by DQ
02/27 Bagley, MN w/. Maurice Vachon, vs. Red Bastien & Billy Red Lyons
02/28 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Kenny Jay & Buddy Smith
03/01 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & The Crusher
03/07 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Christian & Kenny Jay
03/07 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & The Crusher
03/08 Bemidji, MN lost to Billy Red Cloud
03/10 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & The Crusher
03/14 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Bill Cody & Jack Pesek
03/14 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, no contest vs. Verne Gagne & The Crusher
03/18 Barinerd, MN lost to The Crusher
03/19 Winona, MN w/. Jack Lanza, lost to Red Bastien & Bob Brunelle by DQ
03/20 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Reggie Parks & Stan Pulaski
03/21 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Bob Brunelle & Bill Howard
03/22 Minneapolis, MN lost to Verne Gagne (AWA World champion)
03/23 Mankato, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez by DQ
03/24 Bismarck, ND lost to Red Bastien
03/25 Fargo, ND beat George Gadaski
03/25 Fargo, ND w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & Pepper Gomez
03/26 Denver, CO beat Reggie Parks
03/28 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Jack Pesek & Tony Savoldi
03/28 Duluth, MN lost to Red Bastien
03/29 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Billy Red Lyons
04/04 Indianapolis, IN w/. Maurice Vachon, beat George Gadaski & Corkey
04/07 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Edouard Carpentier & The Crusher
04/08 Bemidji, MN lost to Billy Red Cloud
04/10 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Edouard Carpentier
04/11 St. Paul, MN lost to Billy Red Lyons
04/12 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & The Crusher
04/13 Hayward, WI vs. The Crusher
04/17 Stillwater, MN lost to Red Bastien
04/18 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
04/21 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Edouard Carpentier & The Crusher
04/22 Rockford, IL w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Billy Red Lyons
04/24 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Verne Gagne & The Crusher
04/25 Milwaukee, WI beat Billy Red Lyons
04/29 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher – Handicap
05/02 Minneapolis, MN w/. Maurice & Jack Lanza, lost to Red Bastien, Pepper Gomez &Edouard Carpentier
05/07 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat Verne Gagne & The Crusher
05/08 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Edouard Carpentier
05/09 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez
05/19 Bismarck, ND lost to Billy Red Lyons
05/19 Bismarck, ND w/. Maurice & Jack Lanza, lost to Red Bastien, Billy Red Lyons & Pepper Gomez
05/20 Fargo, ND w/. Jack Daniels & Dr. X, lost to Red Bastien, Billy Red Lyons & Pepper Gomez
05/21 Milwaukee, WI lost to Paul Diamond
05/22 Winnipeg, MB lost to Edouard Carpentier
05/23 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, drew Edouard Carpentier & The Crusher
05/29 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Pepper Gomez & The Crusher
06/07 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Santiago Acosta & Bob Brunelle
06/09 Lacrosse, WI vs. Pepper Gomez
06/11 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Pepper Gomez by DQ
06/13 Milwaukee, WI defeated Bill Howard
06/16 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Ernie Ladd & Wilbur Snyder
06/19 Duluth, MN lost to Paul Diamond
06/25 Winnipeg, MB beat Stan the Moose (Moose Morowski)
06/26 Hayward, WI vs. Red Bastien
06/27 Minneapolis, MN defeated Santiago Acosta
06/30 Chicago, IL w/. Maurice & Jack Lanza, lost to Dick the Bruiser, Crusher, & Ernie Ladd
07/08 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, no contest vs. Bobo Brazil & Ernie Ladd
07/10 Denver, CO w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Verne Gagne
07/11 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Dick the Bruiser & The Crusher DQ
07/30 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Mighty Igor by DQ
07/31 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Dick the Bruiser & The Crusher
08/01 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated George Gadaski & Ken Yates
08/14 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, beat Dick the Bruiser & The Crusher Cage
08/21 Rockford, IL vs. Paul Diamond
08/22 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez
08/27 Winnipeg, MB lost to Paul Diamond
08/28 Denver, CO w/. Larry Hennig & Lars Anderson, lost to Edouard Carpentier, Red Bastien & Pepper Gomez
08/29 St. Paul, MN lost to Pepper Gomez
09/04 Ontonagon, MI lost to Paul Diamond
09/05 Milwaukee, WI lost to Bull Bullinski
09/11 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Lars Anderson & Larry Hennig
09/12 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated George Gadaski & Bill Howard
09/12 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Lars Anderson & Larry Hennig
09/15 Bismarck, ND w/. Maurice Vachon, vs. Lars Anderson & Larry Hennig
09/23 Rockford, IL vs. Bull Bullinski
09/24 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, drew Red Bastien & Pepper Gomez
09/25 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Bull Bullinski & Mighty Igor
09/26 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez by DQ
10/03 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon & Blackjack Lanza, lost to Red Bastien, Pepper Gomez & Edouard Carpentier
10/03 Milwaukee, WI w/. Maurice & Jack Lanza, lost to Red Bastien, Pepper Gomez, & Edouard Carpentier
10/09 Atlanta, GA lost to Paul DeMarco
10/10 St. Paul, MN w/. Stan Kowalski, lost to Red Bastien & Pepper Gomez
10/17 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, beat Stan Frazier & Tex McKenzie
10/20 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Red Bastien & Pepper Gomez
10/23 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, no contest vs. Bull Bullinski & The Crusher
10/29 Fosston, MN vs. Billy Red Cloud
10/30 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez by DQ
10/31 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat Santiago Acosta & George Gadaski
10/31 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez by DQ
11/04 Hurley, WI lost to Paul Diamond
11/07 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Pepper Gomez
11/11 Rockford, IL w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Pepper Gomez
11/13 Denver, CO w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Pepper Gomez
11/14 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Bull Bullinski
11/17 Bismarck, ND w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Pepper Gomez
11/20 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to Bull Bullinski & The Crusher
11/21 Golden Valley, MN lost to The Crusher
11/25 Willmar, MN w/. Maurice Vachon, vs. Paul Diamond & Bull Bullinski
11/27 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Bull Bullinski
11/28 Omaha, NE lost to Stan Pulaski
12/04 Fairmont. MN vs. Hercules Cortez
12/11 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Bull Bullinski
12/16 Polo, IL vs. The Crusher
12/26 Minneapolis, MN lost to Hercules Cortez
12/28 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Bull Bullinski by DQ
12/29 Denver, CO w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Bull Bullinski

1971
01/07 DePere, WI vs. The Crusher
01/08 Rockford, IL w/. Maurice Vachon, lost to The Crusher & Bull Bullinski by DQ
01/09 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Wilf Caron & Dave Cox
01/14 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat The Crusher & Bull Bullinski
01/15 Denver, CO w/. Maurice & Jack Lanza, beat The Crusher, Bull Bullinski, & Hercules Cortez
01/19 Bismarck, ND w/. Maurice Vachon, double DQ vs. The Crusher & Bull Bullinski
01/23 Chicago, IL lost to Igor Vodik
02/01 Red Lake, MN vs. Red Bastien
02/03 Oshkosh, WI lost to Red Bastien by DQ
02/04 Milwaukee, WI beat Bill Howard
02/07 Minneapolis, MN lost to Billy Red Cloud by DQ
02/13 Chicago, IL lost to Bull Bullinski
02/15 Winnipeg, MB lost to Bull Bullinski
02/18 Winona, MN lost to Bull Bullinski
02/20 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
NWA Pacific Northwest:
02/23 Portland, OR w/. Maurice Vachon, lost to Kurt & Karl Von Steiger
02/24 Honolulu, HI w/. Maurice Vachon, beat Verne Gagne & Billy Robinson
International Wrestling Enterprise:
02/27 Kawasaki, Japan defeated Tadaharu Tanaka
02/28 Morioka, Japan defeated Takeshi Oiso
03/01 Sendai, Japan w/. Maurice Vachon, beat Thunder Sugiyama & Great Kusatsu
03/02 Tokyo, Japan w/. Maurice Vachon, beat Thunder Sugiyama & Great Kusatsu
03/04 Kita-Kyushu, Japan drew Mighty Inoue
03/05 Fukuyama, Japan lost to Thunder Sugiyama
NWA Pacific Northwest:
03/16 Portland, OR w/. Maurice Vachon, lost to Kurt & Karl Von Steiger by DQ
03/18 Salem, OR w/. Maurice Vachon, beat Kurt & Karl Von Steiger by DQ
American Wrestling Association:
03/19 Winnipeg, MB drew Bull Bullinski
03/20 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, beat George Gadaski & John the Greek
03/20 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, drew Verne Gagne & Haystacks Calhoun
03/22 Moline, IL w/. Maurice Vachon, beat Red Bastien & Hercules Cortez by DQ
03/24 Fargo, ND w/. Maurice Vachon, drew Red Bastien & Hercules Cortez
03/26 Whitehall, WI vs. Paul Diamond
03/26 Whitehall, WI w/. Maurice Vachon, vs. Paul Diamond & Bull Bullinski
03/29 Winnipeg, MB drew Bull Bullinski
04/01 Oshkosh, WI vs. Billy Red Cloud
04/06 Moline, IL beat Billy Red Cloud
04/07 Milwaukee, WI beat Billy Red Cloud
04/10 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, defeated Chuck Edwards & Bill Howard
04/10 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Larry Hennig & Lars Anderson
04/13 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez DQ
04/17 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Nick Bockwinkel & Blackjack Lanza
04/24 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, drew Red Bastien & Hercules Cortez
04/25 Green Bay, WI vs. Paul Diamond
04/30 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, beat Wilbur Snyder & Bull Bullinski
Grand Prix Wrestling:
*Recognized as AWA World tag team champions when Grand Prix Wrestling opens, Paul and Maurice are awarded the Grand Prix tag team titles from the outset.
05/01 Granby, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
05/08 Granby, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Billy Two Rivers
05/09 St. Georges de Beauce w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Billy Two Rivers
American Wrestling Association:
05/14 Winnipeg, MB lost to Haystacks Calhoun
05/15 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
*Lost the AWA World tag team titles
Grand Prix Wrestling:
05/17 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & Pat O’Neil
05/20 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, vs. Reggie Parks & Billy Two Rivers
05/24 Shawinigan, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & Reggie Parks
05/25 Jonquiere, QC defeated Billy Two Rivers by count out
05/27 Montreal, QC vs. Billy Two Rivers
06/01 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, lost to Dale Roberts & Jerry Brown
06/03 Jonquiere, QC lost to Jean Ferre (aka Andre the Giant)
American Wrestling Association:
06/05 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
Grand Prix Wrestling:
06/08 Verdun, QC vs. Billy Two Rivers
American Wrestling Association:
06/11 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
06/12 Omaha, NE w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
Grand Prix Wrestling:
06/22 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, defeated Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr. by count out
06/24 Jonquiere, QC defeated Bob Chambrot
American Wrestling Association:
06/26 Chicago, IL w/. Maurice Vachon, lost to Red Bastien & Hercules Cortez
Grand Prix Wrestling:
06/29 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Jean Ferre
07/01 Jonquiere, QC lost to Reggie Parks by DQ
07/02 Granby, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & Jean War Eagle
07/02 Granby, QC lost in a 15-man Battle royal
07/06 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
07/08 Jonquiere, QC w/. Maurice Vachon, lost to Billy Two Rivers & War Eagle by DQ
07/12 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
07/13 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, defeated Edouard Carpentier & Denis Gauthier by DQ
07/16 Granby, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & Jean War Eagle
07/20 Verdun, QC w/. Maurice & The Professional, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
07/22 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Reggie Parks
07/26 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
07/27 Verdun, QC drew Terrible Ted (wrestling bear)
07/29 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Reggie Parks & Denis Gauthier
07/29 St. Romuald, QC Participated in a 15-man Battle royal
American Wrestling Association:
07/31 Minneapolis, MN defeated Julio Rodriguez
07/31 Milwaukee, WI beat Jack Bence
Grand Prix Wrestling:
08/03 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/05 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/12 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/13 Thetford Mines, QC vs. Reggie Parks
American Wrestling Association:
08/14 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Larry Hennig & Lars Anderson
Grand Prix Wrestling:
08/16 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/17 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & Jean War Eagle
08/19 St. Romuald, QC w/. Maurice Vacon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/22 St. Jean, QC vs. Reggie Parks
08/23 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
08/24 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, no contest vs. Dale Roberts & Jerry Brown
08/26 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Gerry Brown
American Wrestling Association:
08/29 St. Paul, MN lost to Pepper Gomez
Maple Leaf Wrestling:
08/30 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, beat Lou Klein & Dewey Robertson
Grand Prix Wrestling:
08/31 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Jerry Brown
09/02 St. Romuald, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Gerry Brown
Maple Leaf Wrestling:
09/05 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, beat Dewey Robertson & Mike Loren
09/12 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, defeated Billy Two Rivers & War Eagle
American Wrestling Association:
09/24 Denver, CO w/. Maurice Vachon, lost to Larry Hennig & Lars Anderson
09/25 St. Paul, MN lost to Don Muraco
Grand Prix Wrestling:
09/26 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, defeated Dale Roberts & Gerry Brown
*Won the Grand Prix Wrestling tag team titles (2)
09/28 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
10/14 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, vs. Reggie Parks & Yvon Robert Jr.
Maple Leaf Wrestling:
10/17 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, beat Lou Klein & Dewey Robertson
Grand Prix Wrestling:
10/19 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jean Ferre & Yvon Robert Jr.
10/28 Burlington, VT w/. Maurice Vachon, lost to Billy Two Rivers & War Eagle
Maple Leaf Wrestling:
10/31 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, beat Dewey Robertson & Reg Parks
Grand Prix Wrestling:
11/02 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, no contest vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
11/07 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jean Ferre & Yvon Robert Jr.
American Wrestling Association:
11/13 Minneapolis, MN w/. Maurice Vachon, lost to Nick Bockwinkel & Ray Stevens
11/13 St. Paul, MN w/. Maurice Vachon, lost to Nick Bockwinkel & Ray Stevens
11/14 Duluth, MN w/. Maurice Vachon, vs. Larry Hennig & Lars Anderson
11/15 Grand Forks, ND w/. Maurice Vachon, vs. Larry Hennig & Lars Anderson
Grand Prix Wrestling:
11/21 Sherbrooke, QC vs. Jean Ferre
11/26 Detroit, MI w/. Maurice Vachon, beat Frankie Adonis & Tom DeMarco
11/28 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, beat Ben Justice & Mike Loren
12/05 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, defeated Billy Two Rivers & War Eagle
12/07 Verdun, QC w/. Maurice Vachon & Blackjack Mulligan, lost to Edouard Carpentier, Billy Two Rivers & War Eagle
12/09 Burlington, VT w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
12/12 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Jean Ferra
12/13 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, double DQ vs. Edouard Carpentier & Jean Ferre
12/17 Lac Megantic, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
12/26 Quebec City, QC defeated Akim Manouka
12/27 Detroit, MI w/. Ricky Cortez, beat Fred Rogers & Joe Furr

1972
01/09 Quebec City, QC lost to Don Leo Jonathan
01/23 Quebec City, QC w/. Pat Lawrence, lost to Ovila Asselin & Denis Gauthier
01/31 Ottawa, ON lost to Jean Ferre
02/05 Quebec City, QC Advertised to appear
02/10 Burlington, VT vs. Billy Two Rivers
02/12 Quebec City, QC w/. Duke Noble, vs. Paul Leduc & Emile Dupre
02/24 Ottawa, ON w/. Lumberjack Luke, vs. Ovila Asselin & Denis Gauthier
02/28 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, beat Yvon Robert & Jerry Brown by DQ
03/01 Trois Rivieres, QC vs. Len Shelley
American Wrestling Association:
03/04 Milwaukee, WI w/. Maurice Vachon, lost to Nick Bockwinkel & Ray Stevens
Grand Prix Wrestling:
03/09 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Denis Gauthier
03/20 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, defeated Edouard Carpentier & Jean Ferre
03/27 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Dale Roberts & Gerry Brown
*Lost the Grand Prix tag team titles
American Wrestling Association:
04/06 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Nick Bockwinkel & Ray Stevens
Grand Prix Wrestling:
04/10 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Dale Roberts & Gerry Brown by DQ
04/23 Thetford Mines, QC w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Y. Robert Jr.
04/24 Ottawa, ON vs. Blackjack Mulligan
04/25 Verdun, QC w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Jackie Wiecz, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
American Wrestling Association:
04/27 Boulder, CO lost to Pepper Gomez
04/28 Denver, CO lost to Don Muraco
Grand Prix Wrestling:
05/07 Thetford Mines, QC w/. Maurice Vachon, lost to Billy Two Rivers & War Eagle
05/07 Quebec City, QC vs. George Wells
05/12 Essex Junction, VT vs. George Wells
05/15 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Ovila Asselin & Denis Gauthier
05/16 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
05/21 Thetford Mines, QC lost to Danny Babich by DQ
05/28 Quebec City, QC defeated Danny Babich
05/29 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Tarzan Tyler, Dale Roberts & Gerry Brown
05/30 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, vs. Reggie Parks & Rene Goulet
06/04 Thetford Mines, QC defeated George Wells
06/05 Quebec City, QC vs. Rico Garcia
06/12 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Tarzan Tyler, Dale Roberts & Gerry Brown
06/19 Quebec City, QC lost to Reggie Parks by DQ
06/26 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Dale Roberts & Jerry Brown by DQ
06/27 Sherbrooke, QC vs. Rico Garcia
07/03 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon & Don Leo Jonathan, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
07/04 Sherbrooke, QC w/. Frank Valois, vs. Rico Garcia & Jackie Wiecz
07/08 Sudbury, ON w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc
07/10 Ottawa, ON drew War Eagle
07/13 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon & Don Leo Jonathan, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
07/23 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
07/31 Quebec City, QC w/. Paul Vachon, defeated Jos & Paul Leduc by DQ
08/01 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/08 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, no contest vs. Dale Roberts & Gerry Brown
08/09 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon & Rapapotsky, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
08/13 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, defeated Jos & Paul Leduc
08/14 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, lost to Jos & Paul Leduc
American Wrestling Association:
08/17 Winnipeg, MB lost to Bull Bullinski
Grand Prix Wrestling:
08/23 Sherbrooke, QC vs. Paul Leduc
08/25 Quebec City, QC defeated Paul Leduc
08/26 Acton Vale, QC vs. Reggie Parks
08/28 Quebec City, QC defeated Paul Leduc
08/30 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc – Cage match
08/31 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, defeated Dale Roberts & Gerry Brown
*Won the Grand Prix tag team titles (3)
American Wrestling Association:
09/01 Chicago, IL w/. Larry Hennig, lost to Andre the Giant – Handicap
Grand Prix Wrestling:
09/04 Joliette, QC w/. Maurice Vachon & Gilles Poisson, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
09/11 Port Alfred, QC w/. Maurice Vachon & Wladek Kowalski, defeated Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
09/13 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
American Wrestling Association:
09/14 Winnipeg, MB lost to George Gordienko
Grand Prix Wrestling:
09/18 Quebec City, QC w/. Mongolian Hangman, defeated Jackie Wiecz & Len Shelley
09/20 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon & Don Leo Jonathan, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
09/27 Sherbrooke, QC w/. Mongolian Hangman, vs. Reggie Parks & Denis Gauthier
10/01 Trois Rivieres, QC w/. Mongolian Hangman, vs. Jackie Wiecz & Rico Garcia
10/02 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon & Wladek Kowalski, vs. Jean Ferre, Edouard Carpentier & Jos Leduc
10/16 Ottawa, ON w/. Frank Valois & The Mongol, vs. Reggie Parks, Dino Bravo & Denis Gauthier
American Wrestling Association:
10/25 Fargo, ND w/. Maurice Vachon, lost to Dusty Rhodes & Dick Murdoch
10/26 Winnipeg, MB beat Dave Muir
Grand Prix Wrestling:
10/27 St Johnsbury, VT vs. Len Shelley
10/29 Trois Rivieres, QC w/. Gilles Poisson, vs. Gino Brito & Dino Bravo
11/06 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Jean Ferre & Edouard Carpentier
American Wrestling Association:
11/09 Winnipeg, MB lost to Billy Robinson
11/09 Winnipeg, MB lost in a Battle royal
Grand Prix Wrestling:
11/12 Trois Rivieres, QC vs. Len Shelley
11/13 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Crusher
11/22 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc
11/27 Quebec City, QC no contest vs. Gilles Poisson
American Wrestling Association:
11/30 Winnipeg, MB w/. Maurice Vachon, lost to Dusty Rhodes & Dick Murdoch
Grand Prix Wrestling:
12/03 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, beat Gino Brito & Dino Bravo
12/03 Quebec City, QC lost in a Battle royal
12/04 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, beat Dino Bravo & Gino Brito
12/13 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Jean Ferre
12/18 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, beat Edouard Carpentier & Jackie Wiecz
12/25 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Edouard Carpentier & Jackie Wiecz
12/25 Sherbrooke, QC w/. Gilles Poisson, vs. Edouard Carpentier & Jean Ferre
12/27 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Jackie Wiecz

1973
01/15 New York, NY w/. Maurice Vachon, beat Lee Wong & Ben Ortiz
01/29 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, drew Edouard Carpentier & Crusher
02/04 Toronto, ON lost to Sweet Daddy Siki by DQ
02/05 Ottawa, ON w/. George Gordienko, lost to Jos & Paul Leduc by DQ
02/10 Sherbrooke, QC w/. George Gordienko & Don Leo Jonathan, vs. Gino Brito, Dino Bravo & Domenic Denucci
02/11 Toronto, ON w/. Bull Gregory, lost to Tex Mckenzie & Luis Martinez
02/19 Ottawa, ON w/. George Gordienko, lost to Gino Brito & Dino Bravo
03/04 North Bay, ON w/. Don Leo Jonathan, lost to Edouard Carpentier & Jean Ferre
03/05 Ottawa, ON w/. Gilles Poisson, lost to Jos & Paul Leduc
03/25 North Bay, ON w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc
03/26 New York, NY w/. Maurice Vachon, beat Curtis Iaukea & Louie Tillet
04/01 Toronto, ON w/. Maurice Vachon, drew Dino Bravo & Gino Brito
03/09 Quebec City, QC w/. Tokyo Joe, lost to Billy Red Cloud & Bobby Bold Eagle
03/09 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, defeated Jean Ferre & Edouard Carpentier
04/16 Ottawa, ON w/. Tokyo Joe, lost to Jean Ferre & Jackie Wiecz
04/22 Trois Rivieres, QC w/. Tokyo Joe, vs. Gino Brito & Dino Bravo
04/23 Joliette, QC w/. Killer Kowalski, vs. Jos & Paul Leduc
04/25 Sherbrooke, QC vs. Jackie Wiecz
04/30 Ottawa, ON w/. Wladek Kowalski, lost to Jos & Paul Leduc
05/14 Quebec City, QC w/. Tokyo Joe, vs. Billy Red Cloud & Bobby Bold Eagle
05/20 Sept Iles, QC vs. Jackie Wiecz
05/23 Shawinigan, QC vs. Billy Two Rivers
05/28 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, participated in a tag team tournament
06/04 Ottawa, ON lost to Dino Bravo by DQ
06/10 Coaticook, QC w/. Maurice Vachon, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
06/24 Trois Rivieres, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Gerry Brown
06/27 Cap de la Madeleine w/. Maurice Vachon, defeated Dale Roberts & Gerry Brown
07/02 Ottawa, ON lost to Eddie Morrow
07/06 Val D’Or, QC Advertised to appear
07/07 Rouyn, QC Advertised to appear
07/08 La Sarre, QC Advertised to appear
07/08 Ville Marie, QC Advertised to appear
07/09 Quebec City, QC vs. Professor Calderon
07/16 Ottawa, ON lost to Billy Two Rivers
07/31 Quebec City, QC lost to Bruno Sammartino
08/01 Ama, QC Advertised to appear
08/06 Ottawa, ON w/. Frank Valois, lost to Eddie Morrow & Professor Calderon
08/12 Coaticook, QC w/. Maurice Vachon, vs. Gino Brito & Dino Bravo
08/18 Sherbrooke, QC w/. Gilles Poisson, vs. Billy Two Rivers & War Eagle
08/20 Quebec City, QC w/. Sailor White, vs. Gino Brito & Dino Bravo
08/26 Toronto, ON w/. The Executioner, lost to Sweet Daddy Siki & Bearcat Wright
09/04 Verdun, QC vs. War Eagle
09/09 Toronto, ON w/. The Executioner, lost to Domenic Denucci & Tony Parisi
09/17 Quebec City, QC lost to Toru Tanaka by DQ
09/24 Ottawa, ON beat Toru Tanaka
09/29 Sherbrooke, QC vs. Professor Calderon
10/01 Quebec City, QC vs. Professor Calderon
10/09 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, lost to Wladek Kowalski & Gilles Poisson
10/16 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Gerry Brown
10/18 Trois Rivieres, QC vs. Professor Calderon
10/22 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, vs. Wladek Kowalski & Gilles Poisson
10/23 Verdun, QC w/. Maurice Vachon, vs. Wladek Kowalski & Gilles Poisson
10/27 Sherbrooke, QC vs. Gilles Poisson
11/05 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Wladek Kowalski & Gilles Poisson
11/06 Verdun, QC lost to Wladek Kowalski
11/12 Quebec City, QC w/. Maurice Vachon, beat Wladek Kowalski & Gilles Poisson
11/13 Verdun, QC lost to Jean War Eagle & Pat Ethifier – Handicap
11/19 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Wladek Kowalski & Gilles Poisson
11/24 Sherbrooke, QC vs. Frenchy Martin
11/26 Quebec City, QC no contest vs. Gilles Poisson
12/02 Montreal, QC vs. The Destroyer
12/03 *The Montreal Gazette reports that Maurice and Paul Vachon have sold their stake in Quebec’s Grand Prix Wrestling promotion to Yvon Robert Jr.
12/03 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Gino Brito & Dino Bravo
12/04 Verdun, QC lost to Gino Brito by DQ
12/10 Quebec City, QC vs. Tarzan Tyler
12/26 Sherbrooke, QC w/. Frenchy Martin, lost to Wladek Kowalski & Chuck O’Connor
12/27 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, beat Wladek Kowalski & Chuck O’Connor

1974
International Wrestling Enterprise:
01/05 Kita-Kyushu, Japan w/. Bill Watts, double count out vs. Great Kusatsu & Animal Hamaguchi
01/06 Miyakonojo, Japan defeated Tadaharu Tanaka
01/07 Takachiho, Japan defeated Animal Hamaguchi
01/08 Kagoshima, Japan double count out vs. Strong Kobayashi
01/12 Okayama, Japan lost to Strong Kobayashi
01/13 Wakayama, Japan defeated Mighty Inoue
01/14 Neyagawa, Japan double count out vs. Rusher Kimura
01/17 Kawazu, Japan double count out vs. Strong Kobayashi
01/19 Kawasaki, Japan defeated Katsuzo Oiyama
01/20 Shinshiro, Japan double count out vs. Strong Kobayashi
01/25 Mito, Japan w/. Buddy Roberts, lost to Great Kusatsu & Isamu Teranishi
01/26 Tokyo, Japan defeated Tadaharu Tanaka
01/27 Kuroiso, Japan defeated Mighty Inoue
01/28 Morioka, Japan defeated Tadaharu Tanaka
01/31 Tomakomai, Japan double count out vs. Rusher Kimura
02/01 Sapporo, Japan lost to Strong Kopayashi
Maple Leaf Wrestling:
03/17 Toronto, ON w/. Chris Tolos, drew Steve Bolus & The Beast
03/31 Toronto, ON w/. Lee Henning, lost to Sonny King & Domenic Denucci
Grand Prix Wrestling:
05/06 Montreal, QC w/. Maurice Vachon, lost to Jos & Paul Leduc
06/26 Shawinigan, QC w/. Maurice Vachon, vs. Jos & Paul Leduc
07/15 Montreal, QC lost to Jacques Rougeau
07/22 Montreal, QC lost to Jacques Rougeau
07/28 Sherbrooke, QC w/. Maurice Vachon, lost to Edouard Carpentier & Jos Leduc
08/05 Quebec City, QC vs. Eddie Morrow
08/12 Ottawa, ON w/. Gilles Poisson, vs. Edouard Carpentier & Yvon Robert Jr.
09/09 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Dale Roberts & Gerry Brown
09/16 Quebec City, QC w/. Sailor White, vs. Edouard Carpentier & Jos Leduc
10/07 Ottawa, ON w/. Maurice Vachon, vs. Jay & Mike York
10/15 Verdun, QC beat Gladu
Maple Leaf Wrestling:
10/27 Toronto, ON w/. Mikel Scicluna, lost to Dewey Robertson & The Beast
11/24 Toronto, ON lost to Lou Thesz
12/04 Verdun, QC lost to Gino Brito by DQ
12/08 Toronto, ON lost to Killer Kowalski
12/29 Toronto, ON lost to Tiger Jeet Singh

1975
World Wide Wrestling Federation, Promoter Vince McMahon Sr.:
01/05 Toronto, ON lost to Stan Stasiak
01/09 Franklinville, NJ defeated Larry Zbyzsko
01/11 Philadelphia, PA defeated Dean Ho
01/15 Bangor, ME defeated Larry Zbyzsko
01/18 Springfield, MA vs. Ricky Sexton
01/17 North Attleboro, MA w/. Wladek Kowalski, vs. Dean Ho & Tony Garea
01/20 New York, NY beat Joe Nova
01/22 White Plains, NY defeated Larry Zbyzsko
01/24 North Attleboro, MA vs. Tony Altomare
01/25 Philadelphia, PA defeated Larry Zbyzsko
01/28 Philadelphia, PA defeated Tony Altomare
01/29 Hamburg, PA defeated Tony Altomare
01/29 Hamburg, PA defeated El Olympico
01/29 Baltimore, MD defeated Manuel Soto
01/30 Worcester, MA defeated Pete Sanchez
01/31 North Attleboro, MA vs. Reuben Ayala
02/04 Lewiston, ME vs. El Olympico
02/05 Bangor, ME lost to Jay Strongbow
02/07 North Attleboro, MA vs. Bill White
02/10 Uniondale, NY lost to Bruno Sammartino (WWWF World champion)
02/17 New York, NY lost to Pedro Morales
02/19 Baltimore, MD defeated Tony Altomare
02/21 North Attleboro, MA vs. Jay Strongbow
02/22 Philadelphia, PA lost to Bruno Sammartino (WWWF World champion)
02/26 White Plains, NY defeated Dean Ho
02/28 North Attleboro, MA vs. Manuel Soto
03/01 Boston, MA vs. El Olympico – Matinee
03/01 Springfield, MA vs. Pedro Morales
03/03 Utica, NY vs. Ivan Putski
03/04 Rochester, NY vs. Bill White
03/14 North Attleboro, MA vs. Victor Rivera
03/15 Fitchburg, MA vs. Sylvano Sousa
03/17 New York, NY lost to Jay Strongbow
03/19 Bangor, ME w/. Jimmy & Johnny Valiant, defeated Jay Strongbow, Tony Garea & Dean Ho
03/21 North Attleboro, MA vs. (unknown)
03/23 Toronto, ON lost to Mighty Igor
03/24 Long Island, NY w/. Jimmy & Johnny Valiant, vs. Jay Strongbow, Tony Garea & Dean Ho
03/28 Trenton, NJ defeated Mike Paidousis
03/29 Pittsfield, MA w/. Bobby Duncum, lost to Tony Garea & Dean Ho
04/03 Worcester, MA vs. Victor Rivera
04/04 North Attleboro, MA w/. Jimmy & Johnny Valiant, vs. Jay Strongbow, Tony Garea & Dean Ho
04/09 White Plains, NY lost to Victor Rivera
04/11 North Attleboro, MA vs. Jay Strongbow
04/12 Boston, MA lost to Victor Rivera – Matinee
04/12 Baltimore, MD vs. Bobo Brazil
04/14 Utica, NY vs. Gorilla Monsoon
04/21 Long Island, NY vs. Andre the Giant
04/23 Hamburg, PA Advertised to appear
04/24 Worcester, MA vs. El Olympico
05/02 Albany, NY defeated Mike Paidousis
05/03 Philadelphia, PA w/. Mikel Scicluna, lost to Domenic Denucci & Victor Rivera
05/08 Washington, DC vs. Bobo Brazil
05/09 North Attleboro, MA w/. Bobby Duncum & Waldo Von Erich, vs. Haystacks Calhoun, Tony Garea & Dean Ho
05/14 White Plains, NY w/. Jimmy & Johnny Valiant, defeated El Olympico, Tony Garea & Dean Ho
05/16 North Attleboro, MA vs. Mike Paidousis
05/17 Springfield, MA vs. Lee Wong
05/19 New York, NY beat Ivan Putski
05/23 Harrisburg, PA w/. Jimmy & Johnny Valiant, lost to Haystacks Calhoun, Tony Garea & Dean Ho
05/26 Landover, MD w/. Bobby Duncum, vs. Gorilla Monsoon & Jay Strongbow
05/28 Utica, NY w/. Johnny Rodz, vs. Domenic Denucci & Victor Rivera
05/29 Pittsfield, MA w/. Jimmy & Johnny Valiant, lost to Gorilla Monsoon, Tony Garea & Dean Ho
05/31 Boston, MA w/. Jimmy & Johnny Valiant, vs. Jay Strongbow, Domenic Denucci & Victor Rivera
06/04 Hamburg, PA Advertised to appear
06/05 Augusta, ME defeated Bill White
06/06 Pittsburgh, PA vs. Ivan Putski
06/07 Buffalo, NY vs. Ivan Putski
06/09 Long Island, NY lost to Domenic Denucci
06/10 Portland, ME defeated Bill White
06/11 Bangor, ME defeated Mike Paidousis
06/16 New York, NY w/. Bobby Duncum, lost to Domenic Denucci & Victor Rivera
06/18 New London, CT vs. Domenic Denucci
06/19 Worcester, MA vs. Ivan Putski
06/20 North Attleboro, MA vs. Victor Rivera
06/21 Boston, MA lost to Andre the Giant
06/23 Landover, MD vs. Ivan Putski
06/25 Hamburg, PA Advertised to appear
06/27 Albany, NY defeated Pete Reeves
06/28 Philadelphia, PA vs. Jay Strongbow
07/02 Cape Cod, MA lost to Bruno Sammartino (WWWF World champion)
07/04 North Attleboro, MA w/. George Steele, vs. Domenic Denucci & Victor Rivera
07/12 New York, NY lost to Andre the Giant
07/14 Wildwood, NJ vs. Ivan Putski
07/19 Kingston, NY vs. Dean Ho
07/24 Caribou, ME lost to Domenic Denucci
07/25 North Attleboro, MA vs. Pat McGinnis
07/26 Philadelphia, PA lost to Gorilla Monsoon
07/30 Escoheag, RI vs. Mike Paidousis
07/31 Worcester, MA vs. Mike Paidousis
08/01 Harrisburg, PA lost to Manuel Soto
08/02 Providence, RI vs. Andre the Giant
08/04 Long Island, NY Advertised to appear
08/05 Philadelphia, PA lost to Jay Strongbow by count out
08/07 New London, CT defeated Mike Paidousis
08/09 New York, NY lost to Victor Rivera
08/13 Bangor, ME lost to Pete Sanchez
08/14 Cherry Hill, NJ w/. Blackjacks Lanza & Mulligan, lost to Domenic Denucci, Gorilla Monsoon & Pat Barrett
08/16 Baltimore, MD vs. Jay Strongbow
08/19 East Greenwich, RI vs. Mike Paidousis
08/22 Pittsburgh, PA w/. Mikel Scicluna, lost to Domenic Denucci & Pat Barrett
08/28 Schaghitoke, NY vs. Jay Strongbow
08/30 Philadelphia, PA lost to Andre the Giant
08/30 Philadelphia, PA lost in a 24-man Battle royal
Mid-Atlantic Championship Wrestling:
(Wrestling as Spoiler II)
09/01 Greenville, SC defeated Swede Hanson
09/02 Raleigh, NC defeated Klondike Bill
09/04 Norfolk, VA defeated Bob Bruggers
09/05 Richmond, VA Advertised to appear
09/06 Roanoke, VA vs. Bob Bruggers
09/07 Greensboro, NC defeated Swede Hanson
09/08 Greensboro, NC defeated Klondike Bill
09/09 Raleigh, NC defeated Ron Starr
09/12 Charleston, SC defeated Klondike Bill
09/13 Roanoke, VA defeated Klondike Bill
09/15 Charlotte, NC defeated Klondike Bill
09/16 Columbia, SC defeated Swede Hanson
09/18 Anderson, SC vs. Bob Bruggers
09/19 Richmond, VA lost to Bob Bruggers
09/20 Hampton, VA w/. Art Nelson, lost to Swede Hanson & Dan Miller
09/22 Charlotte, NC lost to Bob Bruggers
09/23 Columbia, SC w/. Doug Gilbert, lost to Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
09/24 Rocky Mount, NC w/. Spoiler I (Doug Gilbert), participated in a Battle royal
09/25 Norfolk, VA defeated Swede Hanson
09/26 Charlottesville, VA w/. Ric Flair, vs. Dan Miller & The Avenger
09/27 Spartanburg, SC w/. Spoiler I, defeated Bob Bruggers & Ken Patera
09/28 Greensboro, NC defeated The Avenger
09/29 Charlotte, NC defeated Steve Keirn
09/30 Columbia, SC w/. Spoiler I, double DQ vs. Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
10/02 Norfolk, VA w/. Spoiler I, defeated Swede Hanson & The Avenger
10/03 Richmond, VA w/. Spoiler I, defeated Klondike Bill & The Avenger
10/06 Fayetteville, NC lost to Wahoo McDaniel
10/07 Columbia, SC w/. Spoiler I & Gene Anderson, lost to Paul Jones, Dan Miller & Tiger Conway Jr.
10/09 Anderson, SC lost to Wahoo McDaniel
10/10 Charleston, SC defeated The Avenger
10/11 Greensboro, NC lost to Mr. Wrestling
10/13 Greenville, SC w/. Spoiler I, defeated Ken Patera & The Avenger
10/14 Columbia, SC lost to Paul Jones by DQ
10/16 Norfolk, VA lost to Mr. Wrestling by DQ
10/17 Richmond, VA w/. Spoiler I, defeated Swede Hanson & Johnny Weaver
10/20 Fayetteville, NC w/. Spoiler I, defeated Wahoo McDaniel & Rufus Jones
10/21 Danville, VA w/. Spoiler I, lost to Paul Jones & Rufus R. Jones by DQ
10/24 Charleston, SC w/. Spoiler I, vs. Ron Starr & Steve Keirn
10/25 Hampton, VA w/. Spoiler I, lost to Paul Jones & Wahoo McDaniel
10/26 Charlottesville, VA vs. Swede Hanson
10/27 Charlotte, NC w/. Spoiler I, lost to Paul Jones & Wahoo McDaniel
10/28 Raleigh, NC w., Spoiler I, drew Paul Jones & Rufus R. Jones
10/30 Marion, NC w/. Spoiler I, vs. Paul Jones & Ken Patera
11/03 Fayetteville, NC vs. Rufus R. Jones
11/04 Raleigh, NC w/. Spoiler I, vs. Ken Patera & The Avenger
11/06 Norfolk, VA w/. Spoiler I, lost to Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
11/07 Richmond, VA lost to Paul Jones via forfeit
11/08 Roanoke, VA w/. Spoiler I, vs. Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
11/10 Greenville, SC w/. Spoiler I, lost to Ken Patera & Rufus R. Jones
11/11 Columbia, SC w/. Spoiler I, defeated Ken Patera & The Avenger
11/13 Waynesville, NC vs. Wahoo McDaniel
11/14 Charleston, SC w/. Spoiler I, vs. Swede Hanson & Rufus Jones
11/15 Spartanburg, SC w/. Spoiler I, lost to Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
11/17 Fayetteville, NC lost to Rufus R. Jones Texas Death match
11/18 Columbia, SC lost to Wahoo McDaniel by count out
11/20 Elizabeth, NC w/. Spoiler I, vs. Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
11/21 Charleston, SC lost to Rufus R. Jones
11/22 Roanoke, VA w/. Spoiler I, vs. Roberto Soto & The Avenger
11/24 Greenville, SC w/. Spoiler I, lost to Dan Miller & Steve Keirn
11/27 Greensboro, NC w/. Spoiler I, lost to Swede Hanson & Larry Zbyzsko
11/29 Spartanburg, SC lost to Spoiler II
11/30 Charlottesville, VA w/. Spoiler I, vs. Larry Zbyzsko & Johnny Weaver
12/02 Winston-Salem, NC vs. Tony Rocco
12/04 Norfolk, VA defeated Don Kernodle
12/08 Charlotte, NC w/. Spoiler I, lost to Johnny Weaver & Roberto Soto
12/09 Columbia, SC w/ Spoiler I, lost to Tiger Conway Jr. & Steve Keirn
12/11 Norfolk, VA w/. Spoiler I, vs. Tony Rocco & Larry Zbyzsko
12/12 Richmond, VA w/. Spoiler I, lost to Johnny Weaver & Roberto Soto by DQ
12/25 Norfolk, VA vs. Rufus R. Jones
12/26 Greensboro, NC lost to Paul Jones
12/27 Roanoke, VA vs. Wahoo McDaniel
12/30 Raleigh, NC w/. Spoiler I, vs. Johnny Weaver & Swede Hanson

1976
01/02 Richmond, VA lost to Paul Jones
01/05 Charlotte, NC lost to Johnny Weaver by count out
01/06 Columbia, SC lost to Rufus R. Jones – Hair vs. Mask
01/08 Danville, VA lost to Mr. Wrestling
01/09 Charleston, SC vs. Paul Jones – Title vs. Mask
01/10 Hampton, VA w/. Spoiler I, defeated Roberto Soto & El Rayo
01/12 Greenville, SC lost to Paul Jones – Title vs. Mask
01/17 Roanoke, VA w/. Spoiler I, lost to Tiger Conway Jr. & Tony Atlas
01/19 Charlotte, NC lost to Johnny Weaver
01/23 Charleston, SC w/. Spoiler I, lost to Ken Patera & Dan Miller
New Japan Pro Wrestling:
04/02 Kawasaki, Japan lost to Strong Kobayashi
04/03 Nagano, Japan defeated Osamu Kido
04/04 Tokamachi, Japan lost to Masa Saito
04/06 Gosen, Japan defeated Seiji Sakaguchi by DQ
04/07 Yokohama, Japan defeated Haruka Eigen
04/08 Choshi, Japan lost to Antonio Inoki
04/09 Aoioi, Japan lost to Osamu Kido
04/10 Ichihara, Japan lost to Strong Kobayashi
04/11 Kohriyama, Japan defeated Ken Mantell
04/12 Tsuruoka, Japan lost to Antonio Inoki
04/13 Murakammi, Japan lost to Victor Rivera
04/14 Yamagata, Japan defeated Haruka Eigen
04/15 Fussa, Japan lost to Masa Saito
04/17 Tsu, Japan defeated Katsuhisa Shibata
04/20 Takefu, Japan defeated Haruka Eigen
04/21 Yokkaichi, Japan lost to Raul Mata
04/22 Neyagawa, Japan lost to Karl Krupp
04/23 Okayama, Japan w/. Ken Mantell, lost to Masa Saito & Strong Kobayashi
04/24 Kawanoe, Japan lost to Towering Inferno
04/26 Oita, Japan defeated Haruka Eigen
04/27 Miyakonojo, Japan defeated Masashi Ozawa
04/28 Hayato, Japan lost to Pedro Morales
04/29 Saga, Japan lost to Seiji Sakaguchi
04/30 Kita-kyushu, Japan defeated Yoshiaki Fujiwara
05/01 Kumamoto, Japan lost to Masa Saito
05/04 Kagoshima, Japan lost to Seiji Sakaguchi
05/05 Fukuoka, Japan defeated Haruka Eigen
05/06 Matsue, Japan lost to Seiji Sakaguchi
05/07 Takamatsu, Japan lost to Masa Saito
05/08 Gifu, Japan lost to Antonio Inoki
05/10 Sendai, Japan defeated Masashi Ozawa
05/11 Tokyo, Japan defeated Yoshiaki Fujiwara
05/13 Osaka, Japan lost to Masa Saito
World Wrestling Association:
05/16 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero & Tony Russo, vs. Roddy Piper, Crusher Verdu & The Alaskan
05/18 San Diego, CA Won a 14-man Battle royal
05/19 Los Angeles, CA w/. Gory Guerrero, defeated The Alaskan & Frank Monte
05/20 Bakersfield, CA w/. Gory Guerrero, defeated Buddy Roberts & Jerry Brown
05/20 Bakersfield, CA Lost in a Battle royal
05/23 San Bernardino, CA Participated in a Battle royal
05/30 San Bernadino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Roddy Piper & Java Ruuk
06/01 San Diego, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Roddy Piper & Crusher Verdu
06/02 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Mr. America & Mr. Mexico
06/03 Bakersfield, CA defeated Roddy Piper by DQ
06/04 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, lost to Crusher Verdu & Frank Monte
06/06 San Bernardino, CA vs. Frank Monte
06/09 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Roddy Piper & Mr. Mexico II
06/11 Los Angeles, CA defeated Roddy Piper
06/13 San Bernardino, CA vs. Crusher Verdu
06/15 San Diego, CA lost to Crusher Verdu – Lumberjack match
06/16 Los Angeles, CA defeated Crusher Verdu
06/17 Bakersfield, CA w/. Gory Guerrero, defeated Roddy Piper & Wilhelm Russka
06/18 Los Angeles, CA lost to Frank Monte
06/20 San Bernardino, CA vs. Crusher Verdu – Cage match
06/22 San Diego, CA defeated Crusher Verdu – Cage match
06/23 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Don Fargo & The Alaskan
06/24 Bakersfield, CA w/. Wilhelm Russka, defeated Roddy Piper & Mr. Mexico II
06/25 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, double DQ Crusher Verdu & Frank Monte
06/30 Los Angeles, CA defeated Crusher Verdu
07/11 San Bernardino, CA vs. Crusher Verdu
07/15 Bakersfield, CA defeated Frank Monte
07/18 San Bernardino, CA vs. The Bionic Wrestler
07/20 San Diego, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Frank Monte & Crusher Verdu DQ
07/21 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, double DQ Roddy Piper & Mr. America II
07/23 Los Angeles, CA defeats Mr. California
07/25 San Bernardino, CA vs. Mr. America #2
07/27 San Diego, CA defeated Masked Marvel
07/29 Bakersfield, CA vs. Mr. America #2
07/30 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Roddy Piper & Fonzo Fargo
08/03 San Diego, CA w/. Choi Sun, defeated Rock Riddle & Mr. California
08/05 Bakersfield, CA defeated Mr. California
08/06 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, beat Frank Monte & Crusher Verdu
*Won the NWA America’s tag team titles
08/10 San Diego, CA defeated Roddy Piper – Loser Leaves Town
08/12 Bakersfield, CA vs. Crusher Verdu
08/13 Los Angeles, CA defeated Mr. California
08/15 San Bernardino, CA vs. The Hangman
08/17 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero & Choi Sun, lost to Roddy Piper, Don Fargo & The Hangman
08/19 Bakersfield, CA defeated Roddy Piper by count out
08/20 Los Angeles, CA lost to Roddy Piper
08/22 San Bernardino, CA w/. The Hangman, vs. The Scorpions
08/26 Bakersfield, CA defeated Ric Drasin
08/27 Los Angeles, CA lost to Choi Sun
08/29 San Bernardino, CA w/. Fonzo Fargo, vs. Chavo Guerrero
08/31 San Diego, CA lost to Frank Monte
09/01 Los Angeles, CA w/. Roddy Piper, lost to Chavo Guerrero & El Azteca
09/02 Bakersfield, CA lost to The Hangman
09/03 Los Angeles, CA lost to Roddy Piper
09/05 San Bernardino, CA w/. The Hangman & Crusher Verdu, vs. Chavo Guerrero & The Scorpions
09/09 Bakersfield, CA w/. The Hangman, lost to The Scorpions
09/12 San Bernardino, CA w/. Andre the Giant, vs. Roddy Piper & Crusher Verdu
09/16 Bakersfield, CA defeated Roddy Piper by DQ
09/19 San Bernardino, CA vs. Roddy Piper
09/21 San Diego, CA defeated Don Fargo
09/22 Los Angeles, CA w/. Crusher Verdu, beat Don Fargo & The Hangman
09/23 Bakersfield, CA w/. Don Fargo, defeated The Masked Scorpions
09/26 San Bernardino, CA vs. Fonzo Fargo
09/30 Bakersfield, CA lost to Roddy Piper
10/03 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Roddy Piper & The Hangman
10/06 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, beat Don Fargo & Roddy Piper
10/07 Bakersfield, CA defeated Roddy Piper
10/10 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Roddy Piper & The Hangman
10/14 Bakersfield, CA vs. The Hangman
10/17 San Bernardino, CA w/. Raul & Carlos Mata, vs. Roddy Piper & The Scorpions
10/21 Bakersfield, CA lost to The Hangman
10/24 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Roddy Piper & The Hangman
10/28 Bakersfield, CA defeated Scorpion #2
10/28 Bakersfield, CA w/. Larry Zbyzsko defeated The Hangman & Scorpion #1
10/31 San Bernardino, CA vs. Mr. Riverside
11/03 Los Angeles, CA beat Hangman
11/05 Los Angeles, CA w/. Mike Adams, beat The Scorpions
11/07 San Bernardino, CA w/. Larry Zbyzsko, vs. The Scorpions
11/09 San Diego, CA defeated Jack Armstrong
11/10 Los Angeles, CA w/. Mike Adams, beat The Scorpions
11/14 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Mr. Riverside & Pretty Boy Barker
11/16 San Diego, CA defeated The Hangman
11/17 Los Angeles, CA lost to Ken Mantell
11/21 San Bernardino, CA vs. Pretty Boy Barker
11/24 Los Angeles, CA lost to Hiro Ota
11/25 Bakersfield, CA lost to Super Scorpion
11/26 Los Angeles, CA w/. Larry Zbyzsko, beat Roddy Piper & The Hangman by DQ
11/30 San Diego, CA defeated Jack Armstrong
12/03 Los Angeles, CA w/. Larry Zbyzsko, vs. Roddy Piper & Super Scorpion
12/05 San Bernardino, CA vs. Rock Riddle
12/12 San Bernardino, CA vs. The Hangman
12/14 San Diego, CA w/. Chavo Guerrero, defeated Roddy Piper & The Hangman by DQ
12/17 Los Angeles, CAdefeated Super Scorpion
12/17 Los Angeles, CA lost to The Hangman by DQ
NWA Pacific Northwest, Don Owen, Northwest Promotions, Sandor Kovacs:
12/20 Vancouver, BC w/. John Vachon, drew Afa & Sika Anoai
12/23 Victoria, BC w/. John Vachon & Kurt Von Hess, vs. Sika Anoai, Carlos Rocha & Lumberjack Luke
12/25 Portland, OR w/. John Vachon, beat Dale Lewis & Rocky Montero
12/27 Vancouver, BC w/. Kurt Von Hess, lost to Sika & Afa
12/28 Burnaby, BC w/. John Vachon, lost to Paddy Ryan & Eric Froelich by DQ
12/28 Portland, OR w/. John Vachon, lost to Sika & Afa
World Wrestling Association:
12/29 Los Angeles, CA lost to The Hangman

1977
NWA Pacific Northwest/Northwest Promotions:
01/03 Vancouver, BC lost to Lumberjack Luke
World Wrestling Association:
01/05 Los Angeles, CA beat Super Scorpion
NWA Pacific Northwest/Northwest Promotions:
01/06 Victoria, BC vs. Mike Sharpe Jr.
01/06 Victoria, BC Participated in an 8-man Battle royal
01/07 Port Alberni, BC w/. John Vachon, vs. Mike Sharpe Jr. & Paddy Ryan
01/08 Portland, OR w/. John Vachon, lost to Bull Ramos & Tami Samoa
World Wrestling Association:
01/11 San Diego, CA Participated in a Battle royal
01/12 Los Angeles, CA w/. Mike Adams, lost to Hiro Ota & Toru Tanaka
01/14 Los Angeles, CA beat Ken Mantell
01/14 Los Angeles, CA lost in a Battle royal
01/16 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. Roddy Piper & Alfonso Dantes
01/18 San Diego, CA w/. Victor Rivera, defeated Toru Tanaka & Hiro Ota
01/19 Los Angeles, CA w/. Chavo Guerrero, drew Roddy Piper & Alphonso Dantes
01/23 San Bernardino, CA w/. Chavo Guerrero, vs. The Hangman & Alfonso Dantes
01/25 San Diego, CA lost to Toru Tanaka
01/26 Los Angeles, CA w/. Mike Adams, lost to Ken Mantell & Hiro Ota
01/27 Bakersfield, CA lost to Toru Tanaka
01/28 Los Angeles, CA lost to Ken Mantell
Promoter Roy Shire:
02/05 Richmond, CA lost to George Wells
02/09 Sacramento, CA lost to Pampero Firpo
02/12 San Francisco, CA lost to George Wells
02/18 Santa Rosa, CA lost to George Wells
02/23 Sacramento, CA w/. Black Marvel, lost to George Wells & Al Madril
Championship Wrestling from Florida:
05/02 West Palm Beach, FL vs. Kevin Sullivan
05/04 Fort Myers, FL drew Tony Rocco
05/06 Fort Lauderdale, FL vs. Tully Blanchard
05/09 West Palm Beach, FL vs. Phil Mercado
05/11 Tampa, FL w/. Buddy Wolff, defeated Phil Mercado & Tully Blanchard – TV
05/11 Miami, FL w/. Seigfried Steinke & Oscar Verdu vs. Jos Leduc, Jack & Jerry Brisco
05/12 Melbourne, FL vs. Jos Leduc
05/13 Tallahassee, FL vs. Jos Leduc
05/16 West Palm Beach, FL w/. Buddy Wolff, lost to Dusty Rhodes & Jos Leduc
05/17 Tampa, FL defeated Ernie Ladd by DQ
05/18 Tampa, FL w/. Buddy Wolff, defeated Raul Mata & Skip Young – TV
05/18 Miami, FL lost to Bob Ellis
05/20 Tallahassee, FL w/. Ox Baker, vs. Jos Leduc & Ernie Ladd
05/21 St. Petersburg, FL w/. Buddy Wolff, lost to Jack & Jerry Brisco by DQ
05/23 Orlando, FL vs. Bob Ellis
05/24 Tampa, FL lost to Dusty Rhodes
05/28 Sarasota, FL w/. Dutch Mantel, lost to Bob Ellis & Mike Graham
05/30 West Palm Beach, FL vs. Jerry Brisco
05/31 Tampa, FL w/. Seigfried Steinke, lost to Ernie Ladd & Skip Young
06/01 Miami, FL lost to Jerry Brisco
06/03 Fort Lauderdale, FL w/. Seigfried Steinke, vs. Raul & Carlos Mata
06/04 Jacksonville, FL lost to Steve Keirn
06/06 Orlando, FL lost to Steve Keirn
06/10 Fort Lauderdale, FL w/. Seigfried Steinke, vs. Jack & Jerry Brisco
06/11 Jacksonville, FL lost to Jack Brisco
06/13 West Palm Beach, FL lost to Skip Young
06/14 Tampa, FL lost to Mike Graham
06/17 Fort Lauderdale, FL vs. Mike Graham
06/18 Punta Gorda, FL vs. Tony Rocco
06/20 West Palm Beach, FL lost to Mike Graham
06/21 Tampa, FL lost to Grizzly Smith
06/22 Miami, FL lost to Don Muraco
06/23 Jacksonville, FL lost to Don Muraco
06/27 West Palm Beach, FL w/. Hans Schroeder, vs. Raul & Carlos Mata
06/29 Miami, FL defeated Gordon Nelson
06/30 Lehigh Acres, FL vs. Tony Rocco
07/02 Sarasota, FL w/. Hans Schroeder, defeated Raul & Carlos Mata
07/06 Miami, FL lost to Grizzly Smith
07/08 Fort Lauderdale, FL vs. Beauregarde
07/11 West Palm Beach, FL lost to Mike McCord
07/13 Fort Myers, FL vs. Grizzly Smith
07/20 Titusville, FL vs. Mike McCord
07/22 Fort Lauderdale, FL vs. Grizzly Smith
07/25 West Palm Beach, FL vs. Scott Case
07/26 Tampa, FL lost to Tony Rocco
07/27 Miami, FL lost to Mike Graham
07/29 Fort Lauderdale, FL vs. Charlie Cook
07/30 Gainesville, FL vs. Tony Rocco
08/03 Miami, FL lost to Charlie Cook
08/04 Melbourne, FL vs. Gordon Nelson
08/05 Fort Lauderdale, FL vs. Scott Casey
08/09 Tampa, FL lost to Tony Rocco
08/10 Fort Myers, FL vs. Steve Keirn
08/11 Jacksonville, FL lost to Don Serrano
08/12 Tallahassee, FL vs. Brian Blair
08/15 West Palm Beach, FL lost to Don Serrano
World Wide Wrestling Federation:
08/16 Philadelphia, PA defeated (unknown)
Championship Wrestling from Florida:
08/24 Miami, FL lost to Scott Casey
08/26 Fort Lauderdale, FL vs. Charlie Cook
08/31 Miami, FL lost to Tony Rocco
09/02 Fort Lauderdale, FL vs. Gordon Nelson
09/03 Gainesville, FL vs. Tony Rocco
09/04 Orlando, FL w/. Gordon Nelson, lost to Brian Blair & Tony Rocco
World Wide Wrestling Federation:
09/06 Philadelphia, PA defeated Steve King
Championship Wrestling from Florida:
09/09 Fort Lauderdale, FL vs. Brian Blair
09/10 St. Petersburg, FL lost to Charlie Cook
09/11 Orlando, FL lost to Charlie Cook
09/15 Melbourne, FL vs. Bubba Douglas
09/16 Fort Lauderdale, FL lost to Don Serrano
World Wide Wrestling Federation:
09/27 Philadelphia, PA defeated Bob Marcus
09/30 Albany, NY defeated Ted Adams
10/02 New Haven, CT beat Pete Austin
10/03 Lincoln Park, NJ beat Sylvano Sousa
10/05 Bangor, ME beat Lenny Hurst
10/07 North Attleboro, MA beat Pete Austin
10/07 North Attleboro, MA lost in a Battle royal
10/08 Springfield, MA defeated Lenny Hurst
10/08 Boston, MA beat Lenny Hurst
10/10 Scranton, PA beat Johnny Rivera
10/13 Montvale, NJ Advertised to appear
10/14 North Attleboro, MA beat Lenny Hurst
10/18 Philadelphia, PA defeated Steve King
10/19 Hamburg, PA defeated Bob Marcus
10/19 Hamburg, PA defeated Lenny Hurst
10/20 Worcester, MA beat Lenny Hurst
10/21 North Attleboro, MA beat Frank Williams
10/22 Paterson, NJ defeated Dennis Johnson
10/24 New York, NY beat Lenny Hurst
10/25 Danbury, CT beat Lenny Hurst
11/01 Scranton, PA beat Dennis Johnson
11/03 Poughkeepsie, NY vs. Lenny Hurst
11/04 North Attleboro, MA beat Frank Williams
11/05 Lowell, MA beat Dennis Johnson
11/06 New Haven, CT beat Lenny Hurst
11/07 Boston, MA beat Dennis Johnson
11/09 Hamburg, PA defeated Steve King
11/10 Worcester, MA lost to Ivan Putski
11/12 Springfield, MA lost to Johnny Rivera by DQ
11/14 Uniondale, NY beat Dennis Johnson
11/15 West, NY beat Frank Williams
11/16 Bronx, NY beat Frank Williams
11/19 Stamford, CT lost to Jay Strongbow by DQ
11/21 New York, NY lost to Dusty Rhodes
11/22 Scranton, PA beat Tony Altomare
11/26 Baltimore, MD lost to Domenic Denucci by DQ
11/28 East Bridgewater, NJ beat Lenny Hurst
12/02 New London, CT vs. Ted Adams
12/05 Landover, MD beat Tony Garea
12/05 Landover, MD lost in an 18-man Battle royal
12/06 Portland, ME lost to Jay Strongbow
12/07 Bangor, ME beat Frank Williams
12/08 Worcester, MA drew Domenic Denucci
12/09 North Attleboro, MA beat Johnny Rivera
12/10 Philadelphia, PA lost to Ivan Putski
12/12 Boston, MA drew Domenic Denucci
12/13 Westfield, NJ drew Larry Zbyzsko
12/16 North Attleboro, MA beat Pete Austin
12/17 Binghamton, NY vs. Dennis Johnson
12/19 New York, NY beat Johnny Rivera
12/20 Philadelphia, PA w/. Nikolai Volkoff & Mikel Scicluna, lost to Domenic Denucci, Tony Garea & Larry Zbyzsko
12/21 Hamburg, PA w/. Toru Tanaka & Mr. Fuji, vs. Domenic Denucci, Tony Garea & Larry Zbyzsko
12/26 Long Island, NY lost to Peter Maivia
12/26 Long Island, NY lost in a 16-man Battle royal
12/27 Augusta, ME beat Dennis Johnson
12/30 North Attleboro, MA w/. Moose Monroe, vs. Tony Garea & Larry Zbyzsko

1978
01/07 Baltimore, MD defeated Jose Estrada
01/08 New Haven, CT lost to Tony Garea
01/10 Philadelphia, PA defeated Steve King
01/11 Hamburg, PA w/. Stan Stasiak, lost to Tony Gaera & Larry Zbyzsko by DQ
01/13 Gloversville, NY defeated S.D. Jones
01/13 Gloversville, NY w/. Larry Sharpe, lost to Peter Maivia & S.D. Jones
01/14 Harrisburg, PA lost to Peter Maivia
01/16 Boston, MA defeated Joe Turco
01/17 Staten Island, NY defeated Frank Williams
01/18 Fort Dix, NJ defeated Frank Williams
01/19 White Plains, NY lost to Bob Backlund
01/20 North Attleboro, MA w/. Stan Stasiak, Toru Tanaka & Mikel Scicluna, vs. Peter Maivia, Jay Strongbow, Tony Garea & Larry Zbyzsko
01/21 Springfield, MA defeated Frank Williams
01/23 New York, NY drew S.D. Jones
01/24 Scranton, PA defeated Frank Williams
01/26 Poughkeepsie, NY vs. Domenic Denucci
01/27 North Attleboro, MA defeated Dennis Johnson
01/28 Binghamton, NY vs. Ted Adams
01/30 Queens, NY w/. Stan Stasiak, lost to Tony Gaera & Larry Zbyzsko
01/31 Philadelphia, PA defeated Joe Marcus
02/01 Hamburg, PA defeated Danny Johnson
02/01 Hamburg, PA w/. Mikel Scicluna, defeated Pete Austin & S.D. Jones
02/04 Providence, RI lost to Jay Strongbow
02/05 Toronto, ON drew Duncan McTavish
02/07 Portland, ME w/. Mikel Scicluna, vs. Jack Evans & Larry Sharpe
02/11 Baltimore, MD beat Dennis Johnson
02/13 Highland Park, NJ beat S.D. Jones
02/14 Scranton, PA lost to Larry Zbyzsko
02/16 Worcester, MA defeated Steve King
02/17 North Attleboro, MA defeated Frankie Williams
02/18 New Haven, CT w/. Jose Estrada, lost to Tony Gaera & Larry Zbyzsko
02/20 New York, NY w/. Stan Stasiak, lost to Tony Garea & Larry Zbyzsko
02/22 Hamburg, PA w/. Stan Stasiak, drew Tony Garea & Larry Zbyzsko
02/24 Long Island, NY defeated Tony Garea
02/25 Springfield, MA defeated Frank Williams
02/26 New London, CT w/. Johnny Rodz, lost to Tony Garea & Larry Zbyzsko
02/27 Queens, NY drew S.D. Jones
02/28 Portland, ME defeated Frank Williams
03/01 Bangor, ME defeated Larry Zbyzsko
03/02 Stamford, CT drew Larry Zbyzsko
03/04 Baltimore, MD lost to S.D. Jones by count out
03/06 Boston, MA beat Johnny Rodz
03/07 Scranton, PA defeated Larry Zbyzsko
03/08 Staten Island, NY Advertised to appear
03/09 Poughkeepsie, NY beat Steve King
03/10 North Attleboro, MA drew S.D. Jones
03/11 Randolph, NJ drew S.D. Jones
03/13 Glens Falls, NY lost to Peter Maivia
03/14 Philadelphia, PA defeated Paul Friedman
03/14 Philadelphia, PA lost to Mil Mascaras by count out
03/15 Hamburg, PA defeated Frank Marconi
03/15 Hamburg, PA drew Larry Zbyzsko
03/17 Uniondale, NY lost to Mil Mascaras
03/18 Binghamton, NY beat Pete Austin
03/20 New York, NY w/. Golden Terror, lost to Steve Keirn & Mike Graham
03/21 Portland, ME lost to Domenic Denucci
03/22 Bangor, ME lost to Andre the Giant
03/23 Stamford, CT lost to Peter Maivia
03/24 Gloversville, NY lost to Peter Maivia
03/26 Springfield, MA lost to Andre the Giant
03/27 Boston, MA w/. Stan Stasiak, lost to Haystacks Calhoun & Larry Zbyzsko
03/29 Roselle, NJ lost to Mil Mascaras
03/30 Poughkeepsie, NY w/. Mikel Scicluna, lost to Haystcaks Calhoun & Larry Zbyzsko
03/31 North Attleboro, MA w/. Spiros Arion, lost to Domenic Denucci & Larry Zbyzsko
04/01 Landover, MD w/. Mikel Scicluna, lost to Andre the Giant & Larry Zbyzsko
04/04 Danbury, CT w/. Golden Terror, lost to Dino Bravo & S.D. Jones
04/05 Hamburg, PA w/. Stan Stasiak, drew Peter Maivia & S.D. Jones
04/07 North Attleboro, MA vs. Larry Zbyzsko
04/12 Lowell, MA lost to Andre the Giant
04/14 Uniondale, NY lost to Gorilla Monsoon
04/15 Binghamton, NY w/. Golden Terror, vs. Haystacks Calhoun & Peter Maivia
04/16 New Haven, CT lost to Haystacks Calhoun
04/17 Coney Island, NY lost to Dino Bravo
04/18 Scranton, PA vs. Haystacks Calhoun
04/19 White Plains, NY lost to Domenic Denucci
04/20 Poughkeepsie, NY lost to Haystacks Calhoun
04/21 Harrisburg, PA lost to Domenic Denucci
04/22 Philadelphia, PA w/. Golden Terror, lost to Domenic Denucci & Dino Bravo
04/24 New York, NY lost to Peter Maivia
04/25 Philadelphia, PA drew Peter Maivia
04/26 Hamburg, PA w/. Johnny Rodz, lost to Dino Bravo & Domenic Denucci
04/26 Hamburg, PA w/. Moose Monroe & Strong Kobayashi, lost to Haystacks Calhoun, Larry Zbyzsko & Peter Maivia
04/27 Perth Amboy, NJ w/. Golden Terror, lost to Peter Maivia & Haystacks Calhoun
04/28 North Attleboro, MA vs. Dino Bravo
04/29 Landover, MD w/. Stan Stasiak, lost to Domenic Denucci & Dino Bravo
05/01 Boston, MA lost to Peter Maivia
05/04 South River, NJ lost to Larry Zbyzsko
05/06 Baltimore, MD lost to Dino Bravo
05/07 Steubenville, OH lost to Domenic Denucci
05/08 Washington, PA w/. Johnny Rodz, lost to Haystacks Calhoun & Larry Zbyzsko
05/09 Annandale, NJ lost to Haystacks Calhoun
05/10 Manchester, NH w/. Tank Patton, lost to Haystacks Calhoun & Larry Zbyzsko
05/10 Manchester, NH lost in a 14-man Battle royal
05/11 Worcester, MA defeated Sylvano Sousa
05/12 Pittsburgh, PA lost to Gorilla Monsoon
05/13 Altoona, PA lost to Domenic Denucci by DQ
05/15 Parsuippany, NJ lost to Peter Maivia
05/16 Allentown, PA w/. Stan Stasiak, drew Haystacks Calhoun & Larry Zbyzsko
05/16 Allentown, PA beat Fred Manzino
05/17 Hamburg, PA w/. Tank Patton, lost to Domenic Denucci & Dino Bravo
05/18 Bronx, NY defeated Mark Tendler
05/19 North Attleboro, MA lost to Dino Bravo
05/20 Philadelphia, PA lost to Haystacks Calhoun
05/23 Portland, ME lost to Haystacks Calhoun
05/24 Waterville, ME lost to Peter Maivia
05/25 Middlesex, NJ drew S.D. Jones
05/26 Harrisburg, PA drew S.D. Jones
05/27 Springfield, MA lost to Haystacks Calhoun
05/28 Fairmont, WV w/. Tank Patton, lost to Dino Bravo & Domenic Denucci
05/29 Steubenville, OH drew Larry Zbyzsko
05/30 Scranton, OH w/. Tank Patton, lost to Domenic Denucci & Dino Bravo
05/31 New London, CT w/. Stan Stasiak vs. Domenic Denucci & Dino Bravo
06/01 Poughkeepsie, NY lost to Gorilla Monsoon
06/02 North Attleboro, MA beat Johnny Tzansis
06/03 Landover, MD w/. Moose Monroe, lost to Haystacks Calhoun & Larry Zbyzsko
06/06 Philadelphia, PA w/. Frank Rodriguez, lost to Dino Bravo & Domenic Denucci
06/08 Bronx, NY w/. Stan Stasiak, lost to Tony Garea & Larry Zbyzsko
06/09 Lowell, MA w/. Luke Graham, lost to Domenic Denucci & Dino Bravo by DQ
06/10 Providence, RI double count out vs. S.D. Jones
06/13 Portland, ME lost to Dino Bravo
06/14 Bangor, ME lost to Dino Bravo
06/14 Bangor, ME w/. Eric the Lumberjack, lost to Peter Maivia & Domenic Denucci
06/15 Keene, NH lost to Haystacks Calhoun
06/15 Keene, NH w/. Eric the Lumberjack, lost to Dino Bravo & Domenic Denucci
06/16 North Attleboro, MA lost to Peter Maivia
06/17 Baltimore, MD lost to Gorilla Monsoon
06/20 South Plainfield, NJ defeated Frank Williams
06/22 Worcester, MA defeated Frank Williams
06/23 North Attleboro, MA defeated Sylvano Sousa
06/24 Philadelphia, PA lost to Jay Strongbow
06/25 New Haven, CT beat Les Savage
06/26 New York, NY vs. Jack Brisco
06/27 Philadelphia, PA lost to Tony Garea by count out
06/28 Hamburg, PA lost to Dino Bravo
06/29 Norwich, CT defeated Frankie Williams
06/30 North Attleboro, MA lost to Tony Garea
07/06 Worcester, MA lost to Victor Rivera
07/06 Worcester, MA lost in a 16-man Battle royal
07/07 North Attleboro, MA defeated Jim Ray
07/08 Uniondale, NY lost to Dino Bravo
07/10 Landover, MD w/. Johnny Rodz, lost to Jim Ray & Johnny Rivera
07/12 Manchester, NH beat Moose Monroe
07/13 Poughkeepsie, NY defeated Moose Monroe
07/14 North Attleboro, MA lost to Gorilla Monsoon
07/15 Boston, MA lost to Dino Bravo
07/17 Wildwood, NJ beat Frank Williams
07/18 Philadelphia, PA w/. Spiros Arion, defeated Jim Ray & Steve King
07/19 Hamburg, PA drew Domenic Denucci
07/20 Staten Island, NY defeated S.D. Jones
07/21 Albany, NY defeated Frankie Williams
07/22 Baltimore, MD lost to Dino Bravo
07/24 New York, NY lost to Dino Bravo
07/25 Portland, ME lost to Dino Bravo
07/26 Waterville, ME defeated Tony Russo
07/27 Worcester, MA lost to S.D. Jones by DQ
07/28 Harrisburg, PA vs. S.D. Jones
07/29 Springfield, MA lost to Dino Bravo
07/30 Escoheag, RI w/. Spiros Arion & Waldo Von Erich, vs. Domenic Denucci, Ivan Putski, & Tony Garea
07/31 Totowa, NJ beat Frank Williams
08/01 Flushing, NY lost to S.D. Jones by DQ
08/02 Manchester, NH lost to S.D. Jones
08/03 Poughkeepsie, NY beat Mark Tendler
08/04 Albany, NY lost to S.D. Jones
08/05 Boston, MA w/. Tony Russo, lost to Haystacks Calhoun & Jay Strongbow
08/08 Philadelphia, PA lost to Dino Bravo
08/08 Philadelphia, PA w/. Stan Stasiak & Mikel Scicluna, lost to Haystacks Calhoun, Larry Zbyzsko & Domenic Denucci
08/09 Hamburg, PA w/. Moose Monroe & Mikel Scicluna, lost to Haystacks Calhoun, Tony Garea & Larry Zbyzsko
08/12 Philadelphia, PA lost to Dino Bravo
08/13 Toronto, ON w/. Chris Tolos, lost to Billy Red Lyons & Dewey Robertson
08/15 Portland, ME beat Johnny Rodz
08/16 Bangor, ME vs. Stan Stasiak
08/17 Worcester, MA lost to Jay Strongbow
08/18 Pittsburgh, PA lost to Larry Zbyzsko
08/19 Landover, MD drew Domenic Denucci
08/19 Landover, MD w/. Spiros Arion & Yukon Lumberjacks, lost to Dino Bravo, Larry Zbyzsko, Tony Garea & Domenic Denucci
08/20 New Haven, CT lost to Dino Bravo
08/22 Scranton, PA lost in a 16-man Battle royal
08/23 Asbury Park, NJ lost to Domenic Denucci
08/24 Poughkeepsie, NY lost to Larry Zbyzsko
08/25 Harrisburg, PA vs. Haystacks Calhoun
08/26 Baltimore, MD lost to Nicolai Volkoff
08/29 Philadelphia, PA w/. Jose Estrada, lost to Peter Maivia & Bob Backlund
08/29 Philadelphia, PA w/. Stan Stasiak, lost to Peter Maivia & Bob Backlund
08/30 Hamburg, PA w/. Mikel Scicluna, lost to Peter Maivia & Bob Backlund
08/31 Allentown, PA lost to Ivan Putski
09/01 North Attleboro, MA beat Tony Altomare
09/02 South Yarmouth, MA lost to Larry Zbyzsko
09/03 Wildwood, NJ defeated Frank Williams
09/07 Worcester, MA lost to Larry Zbyzsko
09/08 North Attleboro, MA drew S.D. Jones
09/09 Springfield, MA defeated S.D. Jones
09/12 Scranton, PA defeated Tony Altomare
09/12 Scarnton, PA lost to Larry Zbyzsko
09/16 Highland Park, NJ beat Frank Williams
09/18 White Plains, NY lost to Larry Zbyzsko
09/19 Philadelphia, PA lost to Dino Bravo
09/20 Hamburg, PA w/. Stan Stasiak & Mikel Scicluna, lost to Domenic Denucci, Tony Garea & Larry Zbyzsko
09/21 Totowa, NJ lost to Dino Bravo
09/22 Uniondale, NY lost to Larry Zbyzsko
09/23 Binghamton, NY defeated Frank Williams
09/25 New York, NY lost to Peter Maivia
09/29 North Attleboro, MA lost to Domenic Denucci
10/05 Loretto, PA lost to Domenic Denucci
10/07 New Castle, PA vs. Larry Zbyzsko
10/09 Landover, MD lost to Dino Bravo

1980
International Wrestling, Promoter Gino Brito:
05/05 Montreal, QC defeated Dick Van Dyke
05/19 Montreal, QC defeated Gilles Poisson by DQ
06/25 Quebec City, QC lost to the Hangman
07/07 Montreal, QC w/. Richard Charland & Len Shelley, vs. The Hangman, Sailor White & John White

1983
Mid-South Wrestling Association, Promoter Bill Watts:
05/24 Baton Rouge, LA lost to Jim Duggan
05/27 Houston, TX lost to Jim Duggan
World Wrestling Federation, Promoter Vince McMahon Jr.:
06/03 Queens, NY w/. Swede Hanson, lost to The Invaders
06/04 Philadelphia, PA beat Jeff Craney
06/05 Ashland, PA w/. Swede Hanson, lost to The Invaders
06/06 Forked River, NJ lost to Samu
06/07 Brooklyn, NY w/. Samu, lost to The Invaders
06/08 West Babylon, NY w/. Samu, lost to The Invaders
06/09 Worcester, MA defeated Steve King
06/10 Portland, ME defeated Fred Marzino
06/11 Boston, MA defeated Fred Marzino
06/12 New Haven, CT lost to S.D. Jones
06/13 Poughkeepsie, NY defeated Steve King
06/14 Sayre, PA lost to John Studd
06/15 Mount Vernon, NY lost to Sgt. Slaughter
06/16 Auburn, NY lost to Don Kernodle
06/17 New York, NY lost to Swede Hanson
06/18 Springfield, MA lost to Swede Hanson
06/19 Canton, MA lost to Pete Sanchez
06/20 Woodbridge, NJ defeated Johnny Rodz
06/21 Allentown, PA lost to Tito Santana
06/22 Hamburg, PA w/. Frank Williams, lost to The Invaders
06/22 Hamburg, PA lost to Ivan Putski
06/23 Norwich, CT lost to Don Kernodle
06/24 Brooklyn, NY w/. Swede Hanson, lost to The Invaders by DQ
06/25 Baltimore, MD lost to Swede Hanson
06/27 Bridgeport, CT lost to Mike Sharpe
06/28 Plymouth, MA lost to S.D. Jones
06/29 Taunton, MA defeated Pete Doherty
07/01 Queens, NY lost to Mike Sharpe
07/03 Ocean City, MD lost to Salvatore Bellomo
07/05 Thomaston, ME defeated Pete Doherty
07/06 Bangor, ME defeated Pete Doherty
07/07 Augusta, ME defeated Bob Bradley
07/08 Rochester, MA defeated Pete Doherty
08/15 Glens Falls, NY w/. Mr. Fuji, lost to The Invaders
08/16 Rochester, NY defeated Tonga Kid
08/17 Buffalo, NY w/. Israel Matia, lost to the Invaders
08/18 Syracuse, NY w/. Mike Sharpe, lost to The Invaders
08/19 Harrisburg, PA w/. Bob Bradley, lost to The Invaders
08/22 Scranton, PA lost to Swede Hanson
08/23 Hazleton, PA w/. Don Kernodle, lost to Invader #1 & Swede Hanson
08/24 Hamburg, PA defeated Charlie Brown
08/24 Hamburg, PA lost to Tony Atlas
08/25 Franklin, PA lost to Johnny DeFazio
08/26 Pittsburgh, PA lost to Salvatore Bellomo
08/27 Springfield, MA lost to Ivan Putski – Matinee
08/27 Springfield, MA lost in a 20-man Battle royal – Matinee
08/27 New York, NY lost to Jay Strongbow
08/30 Allentown, PA lost to Jay Strongbow
08/31 New Britain, CT w/. Swede Hanson, lost to The Invaders
09/01 South Yarmouth, MA w/. Swede Hanson, lost to The Invaders
09/03 Swansea, MA lost to Swede Hanson
09/06 Brewster, NY lost to Tony Garea
09/09 Queens, NY w/. Tony Alomare, lost to The Invaders
09/10 Landover, MD w/. Charlie Brown, lost to The Invaders
09/11 New Haven, CT lost to Don Kernodle
09/12 Scranton, PA w/. Don Kernodle, vs. The Invaders
09/13 Allentown, PA lost to Jimmy Snuka
09/14 Hamburg, PA w/. Israel Matia, lost to The Invaders
09/14 Hamburg, PA w/. Tony Colon, lost to Rocky Johnson & Tony Atlas
09/17 Baltimore, MD lost to Jay Strongbow
09/20 Taunton, MA lost to Invader #1
09/24 Philadelphia, PA lost to Salvatore Bellomo
09/25 White Plains, NY lost to Invader #1
09/26 Johnsonville, NY lost to Tito Santana
09/27 Buffalo, NY lost to Nick DiCarlo
09/28 Syracuse, NY lost to Tito Santana
09/29 Waterloo, NY vs. Eddie Gilbert
10/01 Springfield, MA defeated Chuck Tanner
10/03 Scranton, PA w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
10/04 Allentown, PA lost to Rocky Johnson
10/05 Hamburg, PA lost to Rocky Johnson
10/06 New Bedford, MA defeated Chuck Tanner
10/07 Waterville, ME w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
10/08 Boston, MA w/. Pete Doherty, lost to The Invaders
10/09 New Haven, CT w/. Israel Matia, lost to The Invaders
10/10 Williamsport, PA w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
10/12 Grove City, PA w/. Don Kernodle, lost to The Invaders
10/13 Mt. Pleasant, PA lost to Jay Strongbow
10/14 Chambersburg, PA lost to Invader #2
10/15 Landover, MD defeated Jeff Craney
10/16 Salisbury, MD lost to Swede Hanson
10/17 New York, NY w/. Israel Matia, lost to the Invaders
10/20 Bronx, NY lost to Tonga Kid
10/21 Queens, NY lost to S.D. Jones
10/22 Philadelphia, PA lost to Tony Garea
10/23 Hegins, PA vs. Swede Hanson
10/24 Scranton, PA lost to Tito Santana
10/25 Allentown, PA lost to Tony Garea
10/26 Hamburg, PA w/. Bob Bradley, lost to Rocky Johnson & Tony Atlas
10/29 Baltimore, MD lost to Swede Hanson
10/30 Brooklyn, NY w/. Tiger Chung Lee, lost to The Invaders
11/01 Buffalo, NY lost to Tonga Kid
11/02 Rochester, NY lost to Tonga Kid
11/05 Boston, MA vs. Rene Goulet
11/08 Ashland, PA vs. S.D. Jones
11/09 Berwick, PA w/. Charlie Fulton, lost to The Invaders
11/10 Roselle, NJ lost to Salvatore Bellomo
11/11 Woodbury, CT defeated Chuck Tanner
11/12 Fall River, MA vs. Jay Strongbow
11/14 Scranton, PA Participated in a Battle royal
11/18 Pittsburgh, PA lost to Salvatore Bellomo
11/19 East Liverpool, OH defeated Bill Dixon
11/20 Glens Falls, NY vs. Don Kernodle
11/21 New York, NY lost to Salvatore Bellomo
11/22 Freehold, NJ vs. Charlie Fulton
11/23 Hazleton, PA w/. Rene Goulet, vs. The Invaders
11/24 Philadelphia, PA lost to S.D. Jones
11/25 Queens, NY w/. Steve Lombardi, lost to The Invaders
11/26 Brookfield, CT lost to Tito Santana
11/28 Poughkeepsie, NY w/. Rene Goulet, vs. The Invaders
12/01 Rochester, NY lost to Tonga Kid
12/02 Utica, NY lost to Salvatore Bellomo
12/07 Hamburg, PA w/. Kurt Von Hess, lost to The Invaders
12/07 Hamburg, PA w/. Rene Goulet, lost to Rocky Johnson & Tony Atlas
12/08 Wilmington, DE w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
12/10 Long Beach, NY defeated Steve Lombardi
12/13 Nanticoke, PA w/. Charlie Fulton, vs. The Invaders
12/17 Baltimore, MD lost to Mike Sharpe
12/26 New York, NY w/. Mike Sharpe, lost to The Invaders
12/27 Lancaster, PA w/. Israel Matia, lost to The Invaders
12/28 White Plains, NY lost to Charlie Fulton
12/29 Landover, MD lost to Jose Luis Rivera
12/30 White Plains, NY lost to Charlie Fulton

1984
01/03 Allentown, PA lost to Jimmy Snuka
01/03 Allentown, PA lost to Tito Santana
01/04 Hamburg, PA w/. Charlie Fulton, lost to Rocky Johnson & Tony Atlas
01/05 Shippensburg, PA vs. (unknown)
01/06 La Plata, MD lost to Swede Hanson
01/09 Woodbridge, NJ w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
01/11 Jericho, NY lost to Swede Hanson
01/12 Southington, CT lost to Rocky Johnson
01/13 South Windsor, CT lost to Swede Hanson
01/15 Pittsfield, MA vs. Jay Strongbow
01/16 Turin, NY vs. Jose Luis Rivera
01/21 Philadelphia, PA beat Swede Hansen
01/22 Williamsport, PA w/. Bob Bradley, lost to The Invaders
01/24 Allentown, PA w/. Charlie Fulton, lost to Andre the Giant – Handicap
01/24 Allentown, PA w/. Rene Goulet, lost to Andre the Giant & Tito Santana
01/24 Allentown, PA lost to Salvatore Bellomo
01/25 Hamburg, PA lost to Eddie Gilbert
01/25 Hamburg, PA lost to Ivan Putski
01/26 Kingston, PA lost to Jose Luis Rivera
01/31 Altoona, PA lost to Rocky Johnson
01/31 Altoona, PA lost in an 18-man Battle royal
02/09 Brooklyn, NY lost to Salvatore Bellomo
02/14 Allentown, PA w/. Rene Goulet & Goldie Rogers, lost to S.D. Jones, Rock Johnson & Tony Atlas
02/15 Hamburg, PA lost to Tito Santana
02/15 Hamburg, PA w/. Ron Shaw, lost to Tony Garea & Brian Blair
02/16 York, PA lost to Tony Atlas
02/17 Hazleton, PA lost to Tito Santana
02/18 Philadelphia, PA lost to Salvatore Bellomo
02/22 Mt. Union, PA lost to Jay Strongbow
02/23 Royersford, PA w/. Mike Sharpe, lost to Invader #1 & S.D. Jones
02/24 Long Island, NY w/. Mr. Fuji, lost to The Invaders
02/26 Cincinnati, OH lost to Tiger Chung Lee
03/01 Nanticoke, PA defeated Jose Luis Rivera
03/03 Baltimore, MD drew Tonga Kid
03/05 Scranton, PA w/. Charlie Fulton, lost to The Invaders
03/06 Allentown, PA lost to Jimmy Snuka
03/06 Allentown, PA defeated Frank Ruiz
03/07 Hamburg, PA lost to Sgt. Slaughter
03/07 Hamburg, PA w/. Ron Shaw, lost to Rocky Johnson & Tony Atlas
03/08 Utica, NY lost to Brian Blair
03/10 New Haven, CT lost to Ivan Putski
03/11 Bennington, VT vs. Tony Garea
03/14 White Plains, NY lost to Salvatore Bellomo
03/15 Port Jervis, NY vs. Salvatore Bellomo
03/16 Hazelton, PA lost to Tito Santana
03/17 Springfield, MA lost to Jose Luis Rivera
03/17 Springfield, MA lost in a 20-man Battle royal
03/18 Portsmouth, NH lost to Tony Garea
03/19 Waterbury, CT lost to Invader #2
03/20 Linden, NJ lost to Victor Rivera
03/21 Queens, NY lost to Jose Luis Rivera
03/22 Englishtown, NJ w/. Rene Goulet, lost to The Invaders
03/23 Pittsburgh, PA lost to Ivan Putski
03/23 Pittsburgh, PA lost in a 20-man Battle royal
03/24 Akron, OH lost to Tony Atlas
03/25 Southington, CT lost to Terry Daniels
03/26 Scranton, PA lost to S.D. Jones
03/30 Glens Falls, NY lost to Jose Luis Rivera
03/31 Philadelphia, PA lost to Terry Daniels
04/01 Utica, NY lost to Jay Strongbow
05/08 Allentown, PA defeated Sgt. Slaughter
05/13 Reading, PA defeated Steve Lombardi
05/14 Staten Island, NY defeated Johnny Rivera
05/15 Brooklyn, NY lost to S.D. Jones
05/17 Johnstown, PA defeated Steve Lombardi
05/20 Hartford, CT lost to Salvatore Bellomo
05/26 Baltimore, MD defeated Steve Lombardi
06/03 New Haven, CT lost to Salvatore Bellomo
06/06 Old Westbury, NY lost to Jose Luis Rivera
06/07 Nanticoke, PA defeated Tony Colon
06/08 Milford, PA lost to Jose Luis Rivera
06/11 Concord, NH lost to Salvatore Bellomo
06/12 Bangor, ME lost to Terry Daniels
06/12 Bangor, ME lost in a Battle royal
06/13 Williamstown, MA lost to Steve Lombardi
07/06 Long Island, NY lost to Steve Lombardi
07/14 Boston, MA lost to S.D. Jones
07/21 Providence, RI lost to Jay Strongbow
07/23 New York, NY lost to Bob Backlund
07/23 New York, NY lost in a Battle royal
07/25 Pittsfield, MA vs. Tony Garea
07/29 Hartford, CT w/. Rene Goulet, lost to Sika & Afa
08/01 Ogdensburg, NY defeated Mr. X
08/04 Boston, MA lost to Jay Strongbow
08/25 New York, NY w/. Ron Shaw & Pete Doherty, lost to Michael Hayes, Terry Gordy & Buddy Roberts
08/30 Birmingham, AL lost to Brian Blair
09/23 Toronto, ON lost to Bret Hart
09/24 London, ON lost to Junk Yard Dog
09/24 London, ON w/. Goldie Rogers, lost to Afa & Sika
09/24 London, ON lost to Andre the Giant
10/04 Holyoke, MA beat Fred Manzini
10/07 Toronto, ON lost to Bob Marcus
10/08 Hamilton, ON lost to David Sammartino
10/29 Hamilton, ON lost to Junk Yard Dog
11/01 Regina, SK vs. Davey Boy Smith
11/05 Vancouver, BC vs. Dynamite Kid
11/06 Winnipeg, MB vs. Tonga Kid

1985
03/16 Atlanta, GA lost to Ivan Putski
12/03 Poughkeepsie, NY w/. Terry Gibbs, lost to Ricky Steamboat & King Tonga
12/03 Poughkeepsie, NY lost to Paul Orndorff

RELATED LINK